Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2007., 21:46   #1
dugoročno - na 10 godina - uložiti 30 000kn

pozdrav,

odlučio sam rastati se sa svojih 30 000 kn koje imam u vlasništvu i stoje mi i dugoročno ih investirati na MIN. 10 godina i najvjerovatnije ih uopće ne vaditi.

malo proučavam na .hrportfolio i nisam siguran da li će to ići na tako dulji vremenski period kroz fondove. Pa eto što mislite kako je to najbolje raspodjeliti u ovom slučaju, i što mislite kolika bi se mogla cifra sakupiti za 10 godina?
Imam 25 god. pa razmišljam da dugoročno pokušam oploditi tu lovu do svoje 35. i na neki način da mi to bude osigurana mirovina ako je uopće to na taj način moguće - dok bezveze ne spiskam tu lovu.

Hvala na pomoći!
rivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 22:20   #2
Pocetak ti se krije ovdje.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=193287


A nastavak ovdje...
https://www.forum.hr/showthread.php?t=165020

Pitanja su ti ne-odgovoriva... Ali bojim se da sa 30 000kn kroz 10god ne mozes ocekivati cuda. Predlazem 30k kn kao pocetak i redovna mjesecna uplata. Ja bih izabrao barem 2 razlicita fonda.
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 23:00   #3
Sa tom sićom ne možeš kupit auto, a kamoli osigurat si mirovinu.
Na dulji rok ne možeš očekivati velike prihode, pogotovo ne ovako ekstremne kako viđamo zadnih par godina.

Ako ti prosječni prihod u sljedećih 10 godina bude 10-15% godišnje, što je više nego optimistično, 30kkn će postati 75-120 kkn, što kompenzirano za inflaciju daje 55-95 kkn, što je jedva dovoljno za jedan manji auto ili desetak kvadrata nekretnine.

Ako zaista želiš štediti za mirovinu, uštedi i uloži svaki mjesec po malo i za deset godina vjerojatno ćeš imati puno više love od gore navedenih suma.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 03:35   #4
Quote:
rivica kaže: Pogledaj post
pozdrav,

odlučio sam rastati se sa svojih 30 000 kn koje imam u vlasništvu i stoje mi i dugoročno ih investirati na MIN. 10 godina i najvjerovatnije ih uopće ne vaditi.

malo proučavam na .hrportfolio i nisam siguran da li će to ići na tako dulji vremenski period kroz fondove. Pa eto što mislite kako je to najbolje raspodjeliti u ovom slučaju, i što mislite kolika bi se mogla cifra sakupiti za 10 godina?
Imam 25 god. pa razmišljam da dugoročno pokušam oploditi tu lovu do svoje 35. i na neki način da mi to bude osigurana mirovina ako je uopće to na taj način moguće - dok bezveze ne spiskam tu lovu.

Hvala na pomoći!
Evo ti jedan prijedlog. Kako je tebe strah da ne spiskaš lovu predlažem ti Aureus Equity fond. On je dobar dioničarski fond no najvažnije da ćeš za ulazak u fond morati dat 3% a za izlaz 5% od sve love tako da ti neće padat napamet uzimat lovu. I tako što više budeš zarađivao bit će ti sve mrže izać iz fonda.


Sigurnije ti je podijelit lovu na 5 dijelova. Recimo dva fonda i tri dionice iz tri različite gospodarske grane. Mana je ta što ćeš svaki radni dan gledat "kako danas stojim".

Možda je bolje od toga kupit par kvadrata zemlje nedje gdje se danas misli da ne valja ništa. Za deset godina bit će sigurno 2-3 puta skuplja.
sayes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 21:31   #5
Investiranje znači različite stvari različitim ljudima. U stvari, postoje različite vrste investiranja za bogate, siromašne i srednju klasu. Vodič bogatog oca u investiranje je dugoročni vodič za sve one koji žele poslati bogati investitori i ulagati u investicije bogatih. Kao što kaže naslov, to je vodič i ne daje nikakva jamstva... kao što ni moj bogati otac meni nije dao nikakva jamstva... samo vodstvo. Svi možemo imati tri vrste financijskih planova: sigurnost, udobnost i bogatstvo. Vodič bogatog oca u investiranje je pogled iznutra na financijski plan poduzetnika čiji je cilj bogatstvo. Robert T. Kiyosaki Vodič u investiranje otkrit će vam: osnovna pravila investiranja bogatog oca, smanjenje rizika u investiranju, 10 investitorskih kontrola prema bogatom ocu, pretvorbu zarađenog prihoda u pasivni prihod i prihod od vrijednosnica i filozofiju vrhunskog investitora.
Probaj početi s ovim: EDUKACIJA!
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 01:31   #6
Ako misliš ići na varijantu da sada uložiš tih 30000kn, zaboraviš na njih i za 10 godina izvadiš 10 puta toliko, to ti možda, ali samo možda može proći. Po meni bi puno bolja varijanta bila aktivno ulaganje:
- uložiš taj novac u fond ili fondove u koje namjeravaš dalje ulagati,
- prema svojim mogućnostima ulažeš dalje i
- pratiš stanje.

Ja za praćenje stanja imam tablicu u Excelu gdje za svaki dan vodim podatak o tome koliko sam do tada uložio, koliko moji ulozi vrijede na taj dan, koliko mogu novca izvući (obzirom na izlazne naknade), koliki mi je prirast u odnosu na uloženo, koliki mi je dnevni prirast i još neke podatke. E sad, nije sve skupa bez rizika, ali moraš sam odlučiti koja je to situacija kad povlačiš svoje novce da ne bi propali ili da bi ih negdje drugdje bolje uložio. U svakom slučaju, sve je bolje od toga da novce jednostavno spiskaš. Zapravo, za čovjeka od 25 godina ovo je sjajna prilika za početak ulaganja .
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.