Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2017., 10:49   #2541
Rattlesnake stvarno ti je ovaj sirena kroj odličan u usporedbi sa princeza krojem.

Isto sam se odlučila za šivanu vjenčanicu - zato što sam trudna i zato što nisam imala neku točnu zamisao kakvu vjenčanicu želim, a prijateljica ima modni atelje i zaista predivne stvari pa sam je odlučila pitati koliko bi me došlo kod nje šivanje
Na kraju se to pokazalo kao izvrsna opcija. Dobila sam neobičnu vjenčanicu kakvu sam htjela i kakvu nigdje nisam vidjela do sad, a prijateljica je dobila priliku biti kreativna
Trail is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 12:18   #2542
Rattle, ma jesi ovo ti u ovoj sirena haljini?!

Slažem se, stoji ti sto puta bolje od princeze. (Koju svi forsiraju - ne znam zašto jer malo kome laska kroj, a i nekako je dated, doduše i sirena je isfurana preveć.) Sheath mi je recimo krasan kroj vjenčanice

Gledajući tvoje slike, buket, kosu, a i tip vjenčanja, baš mislim da je ova koju si nosila puno više pogođena nego ijedna klasična iz salona. Drago mi je što si i o tome vodila računa, meni osobno je jako bitno da haljina bude usklađena s tipom vjenčanja (kao i dekoracija, ali to je već druga tema). I drago mi je vidjeti da se mladenke sve više odlučuju na lagane haljine Ako se Olivia Palermo mogla udati u vestici i tilastoj suknji, šta bi ja sad morala izvodit monade
__________________
"Miss Golightly, I must protest!"
limelight is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 20:09   #2543
@Trail
Istina, prednost šivanja je to što možeš imati unikatnu vjenčanicu, koja je samo tvoja i drugačija. A još ako ti prijateljica šije, ostat će i dodatna sentimentalna vrijednost
Mislim da iako nas dosta kod krojačice odlazi s nekom slikom haljine kakvu bi htjele i za svoje vjenčanje, u toku šivanja, pogotovo za vrijeme redovitih proba, dođe vam da nešto promijenite, dodate, napravite kako bi vam haljina što bolje stajala i zapravo kako bi bila najbliža onome što ste i zamišljale

@limelight
Da, ja sam hehe. Htjela sam pokazati na vlastitom primjeru kako različiti modeli haljina oblikuju tijelo, figuru i visinu sasvim drugačije. Teško je to zamisliti na sebi dok se ne isproba

Slažem se, sheath su dobri modeli haljina. Lagani su, nisu toliko čvrsti i pripijeni u nogama da se ne bi moglo hodati u njima, a pogotovo laskaju i nižim curama jer ih izdužuju. No nisu baš za cure koje "nemaju" struk ili koje imaju jako naglašene bokove, za to je nekako bolji izbor A kroj.

Ovaj zadnji odlomak potpisujem
Također mi je lijepo vidjeti kad se kroz cijelo vjenčanje provlači ista priča i stil. Da je odjeća mladenaca nekako povezana bilo s restoranom, okružjem, cvijećem, dekoracijama, reverima itd. Volim vidjeti kad ima nekog smisla.
Ja sam osoba koja dosta pati na detalje i svoje vjenčanje sam shvatila kao određeni projekt Puno truda sam uložila kako bi zaista sve na neki način bilo povezano. I ambijent i glazba i torta i prijevoz...baš sve je vodilo neku priču. Tako da nijednu haljinu koju sam isprobala u salonu ne mogu zamisliti u toj priči iako su mi neki modeli bili zaista lijepi. Ali jednostavno "preteški" za moju svadbu.
__________________
Living the last note of freedom...
Rattlesnake is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 20:17   #2544
Svoju sam također dala šivati
Što zbog novaca jer haljina koja se naziva "vjenčanica" automatski košta minimalmo duplo ( ), klasične vjenčanice mi se u 99% slučajeva ne sviđaju, a onda i zbog toga što smo imali tematsko vjenčanje (jesen, priroda, sve smo sami izradili i uredili...) i jednostavno je takvu haljinu brže (i jeftinije) dat sašit nego što ćeš ju nać za kupit.
Kod nas bi zapravo bilo i nemoguće ili bi trebala luda sreća da se baš potrefi ono što mi treba pa da mi još i paše
Da ne kažem da mi je sad ostala divna uspomena i haljina koju mogu obuć jer ne izgleda kao "klasična" vjenčanica (zeleni pliš sa lepršavim rukavima baš ne spada u to XD)

@Rattlesnake tvoja je predivna <3
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 10:35   #2545
Curke, imate li kakvu preporuku gdje dati sivati vjencanicu, Split i okolica (ali ako ima cijenom dobrih ideja moze i bilo gdje)..? Pitala sam u Arilea ali 1000 eura mi je van svake pameti s tim da je model jednostavan da ne moze bit jednostavniji. Hvala unaprijed na savjetima
__________________
Što god napravio sa životom, svejedno je; sudbina ti je odavno zapisana...
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 11:46   #2546
Pozdrav! Cure znate li je li onaj donji, lepršavi dio na Envy room vjenčanicama rađen od tila ili od muslina?
`bubica` is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:35   #2547
Bok cure!
Je koja možda šivala vjenčanicu Vesna Sposi? Kakva su iskustva? I cijene
Haleigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 18:45   #2548
Broj od tete Vlaste

Drage djevojke,može li mi netko u privatnu poruku poslati broj od tete Vlaste iz sv.Nedjelje?hvalaaaa
Holideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 12:22   #2549
Drage cure, znam da puno toga piše na forumu, međutim, zanima me gdje vi koje sada šivate kupujete materijale za svoju vjenčanicu?

Nemam osjećaj koje bi trebale biti realne cijene materijala, a ne bih htjela da mi se dogodi da kupim po skupljoj cijeni ako sam mogla prošetati po još nekoliko dućana.

Za svoju vjenčanicu trebam mrežicu (ne til, nego se materijal baš zove mrežica) i neku lijepu nježnu čipku.

Btw. Neki savjet vezano za kupnju čipke, na što treba paziti?

Hvala )
_lizzy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 13:11   #2550
Quote:
_lizzy_ kaže: Pogledaj post
Drage cure, znam da puno toga piše na forumu, međutim, zanima me gdje vi koje sada šivate kupujete materijale za svoju vjenčanicu?

Nemam osjećaj koje bi trebale biti realne cijene materijala, a ne bih htjela da mi se dogodi da kupim po skupljoj cijeni ako sam mogla prošetati po još nekoliko dućana.

Za svoju vjenčanicu trebam mrežicu (ne til, nego se materijal baš zove mrežica) i neku lijepu nježnu čipku.

Btw. Neki savjet vezano za kupnju čipke, na što treba paziti?

Hvala )
Meni je materijal kupila krojacica.
u materijale se kuzim al ne tolko, a i neda mi se to hodat po svukud za par 100 kn manje
Btw. ja imam tockasti til koji sama sigurno nebi nasla, jer se i krojacica jako namucila s tim i jedva ga je nasla, tak da zakaj bi se zamarala s nepotrebnim
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 17:39   #2551
Ja sam svoju dala šivati u salonu Royal bride, tako da se oni brinu o materijalu Ja sam izabrala materijal između onoga što su mi ponudili
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 08:15   #2552
Ja sam se odlučila za jednu dizajnericu koja je bila kod Vesne Spose, sad sama šiva i rekla mi je da ja nabavim materijal i sve mi je super objasnila.

U biti mi je to i drago jer ću biti više uključena u sam proces šivanja, ali bih voljela znati koji dućani tekstilom imaju te "bridal" tkanine
_lizzy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 12:29   #2553
Quote:
_lizzy_ kaže: Pogledaj post
Ja sam se odlučila za jednu dizajnericu koja je bila kod Vesne Spose, sad sama šiva i rekla mi je da ja nabavim materijal i sve mi je super objasnila.

U biti mi je to i drago jer ću biti više uključena u sam proces šivanja, ali bih voljela znati koji dućani tekstilom imaju te "bridal" tkanine
Kolko ja znam nema bas ducana sa bridal tkaninama, ali ih mozes nac u klasicnum ducanima s tkaninom
ovisi kaj ti treba, recimo Zeko ima najpovoljniju cipku, to ti je na vrapcu, tam jos imas i Pamigo. na tresnjevci imas Vendiciju i Emporio.
Evo to je sve kaj ja znam.
A da pitas mozda dizajnericu pa da te ona uputi ?
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 21:38   #2554
Quote:
_lizzy_ kaže: Pogledaj post
Ja sam se odlučila za jednu dizajnericu koja je bila kod Vesne Spose, sad sama šiva i rekla mi je da ja nabavim materijal i sve mi je super objasnila.

U biti mi je to i drago jer ću biti više uključena u sam proces šivanja, ali bih voljela znati koji dućani tekstilom imaju te "bridal" tkanine
ima i u dubravi jedan dućan s materijalom, ima velik izbor čipke. baš mi se čini specijaliziran za svečane haljine.

i u Velikoj Mlaki jedan dućan s materijalom, doduše, teže ih je nać jer nemaju ni tablu ni ništa, al je jeftiniji od Pamiga.. tamo sam si ja uzela til i muslin
tashee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 21:57   #2555
Quote:
_lizzy_ kaže: Pogledaj post
Ja sam se odlučila za jednu dizajnericu koja je bila kod Vesne Spose, sad sama šiva i rekla mi je da ja nabavim materijal i sve mi je super objasnila.

U biti mi je to i drago jer ću biti više uključena u sam proces šivanja, ali bih voljela znati koji dućani tekstilom imaju te "bridal" tkanine
Ja sam sama kupovala kompletan materijal za vjenčanicu, obišla sam jedno 10 tekstilnih dućana po Zagrebu pa da ti skratim muke i preporučim koji su po meni jedini vrijedni spomena kad su u pitanju takve finije tkanine.

Ako ti treba čista svila - Krpica (Jurišićeva), a za najveći izbor općenito svečanih haljina i čipki najbolja je, već gore spomenuta, Tekstil-ka u Dubravi

Pamigo isto ima popriličan izbor svakakvih materijala, cijene dosta visoke i ja bih za svaki slučaj obišla prvo ova dva gore spomenuta

Ima još jedan dućan koji je u haustoru u koji se ulazi iz Jurišićeve, u nekom centru je na katu, al ne mogu se sad nikako sjetiti imena od tog dućana

Ovi Vendicija, Emporio po meni nisu vrijedni spomena. Emporio je nekad prije bio br.1 po izboru materijala, ali trenutno su onako, prosjek. Tu i tamo dobiju nešto finije.
Jer kod njih ako i dođe nešto od takvih tkanina nestane u trenu ili u većini slučajeva nemaju dovoljnu dužinu s obzirom da je za vjenčanice potrebno dosta materijala. To se meni konkretno dogodilo u Emporiju.
__________________
Living the last note of freedom...
Rattlesnake is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 14:45   #2556
ja sam svoju narucila kod ukrajinskih dizajnera, online, bez da sam prethodno usla i u jedan salon. evo slikica haljine. divna je, tocno kakvu sam zamislila. ako kome trebaju info, javite se putem pm.


https://scontent.fzag1-1.fna.fbcdn.n...20&oe=592A1177
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0010.JPG‎
Views:	644
Size:	4.4 KB
ID:	18213  
__________________
"Miss Golightly, I must protest!"
limelight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 17:05   #2557
Vau, stvarno je predivna 😍😍
Cak bi se i ja mogla zamisliti u njoj... kako si dosla do ukr.dizajnera te kako si narucivala radi velicine te koliko se ceka? Mozes i u PM 👍
MajaRea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 17:19   #2558
Quote:
MajaRea kaže: Pogledaj post
Vau, stvarno je predivna

Cak bi se i ja mogla zamisliti u njoj... kako si dosla do ukr.dizajnera te kako si narucivala radi velicine te koliko se ceka? Mozes i u PM


Napisat cu ovdje da svima bude od koristi :-) Dizajneri su marybride.com, a njihov retailer za EU je elodywedding.com. tamo imas sve vjencanice i njihove cijene. doslovno online shop s vjencanicama di se ne moras brinut da ces dobit macka u vreci. moja je jedna od skupljih, a izasla me relativno povoljnih 775 eura i nije mi krivo jer je bas savrsena. moguce je napraviti i preinake (ja sam promijenila izrez korzeta iz ravnog u srcoliki, maknula obruc i trazila samo til za volumen i stavila masnicu oko struka). znaci oni prodaju bas svoje haljine i svoj dizajn, nije da rade po nekim poznatim haljinama kao kinezi cekala sam mjesec dana, velicinu sam uzela svoju (S), a ima i mogucnost custom made po tvojim mjerama, ali to se dodatno naplaćuje. frajer koji je vlasnik online shopa je fantastican, customer service nikad bolji, sve sam s njim dogovorila preko chata tj. promjene koje sam htjela napraviti na haljini. savjetovat će i oko boje, oko veličine, ma svega.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Miss Golightly, I must protest!"
limelight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 19:12   #2559
I ja dala šivati vjenčanicu. Sad čekam mjesec dva da bude gotova
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 14:41   #2560
ja i dalje tražim krojača u splitu za prepravak vjenčanice (gubitak kilograma) i bezuspješno...a svatovi su za manje od 4mjeseca
__________________
"Ljubav je jedini ključ koji odgovara vratima raja."
legica989 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.