Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2012., 17:25   #361
meni su baš grbe..čak mi se cijeli trbuh pretvori nekad u kocku kolko su jake kontrakcije kod mene.. sad sam u 37. tt i po cijele dane i noći imam kontrakcije kaj god radila..
mene samo strah da neću prepoznat prave trudove zbog toga..
jel to moguće??
kco is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 22:36   #362
mene danas dvaput bas bolno presjeklo u donjem dijelu trbuha - prvo s lijeve strane, kasnije s desne
bas neugodna bol, kao grcevi

jel moguce da su to BH ili se maternica grci iz nekog drugog razloga?
trudna sam 23 tjedna
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 12:39   #363
Quote:
kco kaže: Pogledaj post
meni su baš grbe..čak mi se cijeli trbuh pretvori nekad u kocku kolko su jake kontrakcije kod mene.. sad sam u 37. tt i po cijele dane i noći imam kontrakcije kaj god radila..
mene samo strah da neću prepoznat prave trudove zbog toga..
jel to moguće??
Jesu ti BH redovne kao trudovi?
Meni nisu bile, ali sam zato imala lažne trudove 3 tjedna, svaku noć 2-3 sata trudova na 7-10 min i onda sve stane.
Prve 2 noće sam čekala da vidim što će biti, 3. sam se samo okrenula i zaspala


Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
mene danas dvaput bas bolno presjeklo u donjem dijelu trbuha - prvo s lijeve strane, kasnije s desne
bas neugodna bol, kao grcevi

jel moguce da su to BH ili se maternica grci iz nekog drugog razloga?
trudna sam 23 tjedna
BH ne sijeku, to ti je moguće i od rastezanja nekog mosta (neznam više kako se zove taj dio) koji se nalazi ispod maternice), mene je probadalo 2 dana i prestalo, gin rekla samo da malo više odmaram te da su bolovi i probadanja normalna pojava.
Ako postanu češći i neugodniji svakako se javiti liječniku.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 14:29   #364
nisu u pravilnim razmacima al su jaaako česte..skoro pa stalno..
znači trebala bi mjerit i kad bi bile u pravilnim razmacima to bi onda bili trudovi??
jer mene i kičma zna bolit sa kontrakcijama i svašta nešto kao menstruacija itd.
samo, pa nemrem stalno ni mjerit vremenski razmak..
ja se nadam da će to ubrzo pošto me tak jako muče kontrakcije.. jel to ima kakve povezanosti?
kco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 16:35   #365
meni nista nije jasno! doktor mi je rekao da su BH kontrakcije jedno a te grbe drugo. grbe i grbice su dijelovi bebina tijela, ja sam tocno znala kad mi je beba okrenuta na zadak a kad na glavu(a dosta se vrtila!). kontrakcije se prepoznaju po tom sto nisu bolne, mozda malo neugodne, i izgleda kao da se trbuh cijeli zgrci, stvrdne, tako da cini kompaktnu loptu, da se tako izrazim i to traje 10ak sekundi i onda se opet opusti. isto mi je rekao da je normalno ako se javljaju jednom u 10 min,za sve vise od toga treba se javit. ja sam ih dosta cesto imala, mozda 4-5 puta u satu. toliko bi ih izbrojila u lezecem polozaju, u miovanju. posto sam se u 29om tjednu otvorila jedan prst, a beba se skroz nisko spustila, zanimalo me jel to moze biti posljedica bh kontrakcija. iz vise izvora, od vise ginekologa sam saznala da one ne otvaraju i da je kod mene to genetski uvjetovano!
loverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 17:20   #366
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
BH ne sijeku, to ti je moguće i od rastezanja nekog mosta (neznam više kako se zove taj dio) koji se nalazi ispod maternice), mene je probadalo 2 dana i prestalo, gin rekla samo da malo više odmaram te da su bolovi i probadanja normalna pojava.
Ako postanu češći i neugodniji svakako se javiti liječniku.
thnx
danas se ponovilo, vidjet cu da li ce se pojavljivati cesce, ako da, zvat cu doktoricu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 10:13   #367
evo ja jučer navečer između 23 h i pola 1 ujutro imala sigurno 20 komada..

nisu boljele, ali su me zabrinule jer su bile jako česte.

danas me gin izvanredno naručio na pregled pošto sam 32 tt da me nisu počele otvarati, iako je u petak bio nalaz skroz uredan, tj bila sam potpuno zatvorena
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 16:03   #368
u 34tjednu sam, no osim kontrakcija, ubija me bol u preponama i donjem dijelu trbuhu- slicno mengi. stati na noge mi je booolno skroz. za odlazak na wc trebaju mi psihic i fizic pripreme.

na pregledu bila u ovaj pon i rekla mi dr da sam prst otvorena te da mirujem. od tog pregleda krenuli svi ovi bolovi sutra cu ic ponovno do nje no jezim se toga da bilo sto ponovno prcka po meni

jel ima tko uz BH kontrakcije i dodatne probleme slicne mojima?
brbr79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 18:25   #369
draga, tebe su izgleda počeli prat "lažni" trudnovi koji bi te mogli, ako nećeš mirovati i dalje otvarati. sad dva tjedna miruj pa kad uđete u 36 tt bit će lakše jer ćeš skoro pa bit u terminu... al bilo bi još bolje do 37 tt izdržati
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 20:40   #370
Quote:
brbr79 kaže: Pogledaj post
u 34tjednu sam, no osim kontrakcija, ubija me bol u preponama i donjem dijelu trbuhu- slicno mengi. stati na noge mi je booolno skroz. za odlazak na wc trebaju mi psihic i fizic pripreme.

na pregledu bila u ovaj pon i rekla mi dr da sam prst otvorena te da mirujem. od tog pregleda krenuli svi ovi bolovi sutra cu ic ponovno do nje no jezim se toga da bilo sto ponovno prcka po meni

jel ima tko uz BH kontrakcije i dodatne probleme slicne mojima?
I ja isto osjećam... al pošto sam sad 38+4 nije problem...
Sinoć sam umirala od bolova na predjelu desnog bubrega i boli koja je išla kroz cijelu nogu i jos s tim BH kontrakcije... prvo sam pomislila da su trudovi, ali posto bol nije prestajala shvatila sam da jos nista od poroda. Ipak sam otišla na pregled u bolnicu, svi nalazi uredu, nikome nije jasno zašto se to dogodilo... uglavnom više ne boli...
Izgledalo je kao priprema za porod, torba u auto, nervoza, rađaonica, slušanje žena koje vrište, ctg... al ipak na kraju odlazak doma
ljube215 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 20:44   #371
pa kažu da lažnjaci idu u noge
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 11:15   #372
Lažni trudovi mogu biti jednaki kao i pravi (mjesto i intenzitet boli, razmak..) samo prestanu kad se trudnica počne kretati, promjeni položaj, legne u kadu sa vodom..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 14:20   #373
Quote:
Evil-smile kaže: Pogledaj post
pa kažu da lažnjaci idu u noge
Ova bol nije prestajala nekih 6 sati (pošto sam prije 7 god imala upalu mjehura jasno se sjećam kako boli bubreg ), jedva sam mogla ustati s kreveta
a ctg nije pokazivao nikakve trudove.
ljube215 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 15:08   #374
evo vec par tjedana(sad sam 30+3)osjecam povremeno kao neko zatezanje ispod rebara koje se siri lagano prema pupku..ne mogu skuziti da li mi se trbuh nesto ludo skrutne(cini mi se da ne),ali jednostavno osjetim kao neku neugodu i bas zatezanje(kao da netko lagano vuce trbuh prema dole) koje traje mozda 10 ak sekundi do minute..
nije bolno i nije strasno,no nekako neugodno..imam osjecaj da teze disem i to mi se cesce desi dok nesto radim tj.u stojecem polozaju..

nisam to osjecala u prvoj trudnoci..jel bi to mogle biti te BH kontrakcije?
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 15:43   #375
moguće da.. ili ti se beba tak narikta
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 17:49   #376
danas se situacija malo primirila. dobila normabele i uputu da se javim u TA. no bol u donjem dijelu trbuha kad se osovim na noge nije bas nestala. sam da jos izdrzim par tjedana. cure tx na pomoci!
brbr79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 17:57   #377
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
evo vec par tjedana(sad sam 30+3)osjecam povremeno kao neko zatezanje ispod rebara koje se siri lagano prema pupku..ne mogu skuziti da li mi se trbuh nesto ludo skrutne(cini mi se da ne),ali jednostavno osjetim kao neku neugodu i bas zatezanje(kao da netko lagano vuce trbuh prema dole) koje traje mozda 10 ak sekundi do minute..
nije bolno i nije strasno,no nekako neugodno..imam osjecaj da teze disem i to mi se cesce desi dok nesto radim tj.u stojecem polozaju..

nisam to osjecala u prvoj trudnoci..jel bi to mogle biti te BH kontrakcije?


i mene je nes slicno hvatalo od cca istog tjedna i to u pozicijama kada sam sjedila bez naslona (sank stolica)- skvrceno ili dugo stajala, osjetila bih kao otezano disanje i nelagodu. ak je to to, nisu BH al nelagodno.
brbr79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 11:33   #378
Kako da razlikujem BH od trudova koji bi mogli dovesti do preranog poroda?
Vec sam potpuno luda od pracenja simptoma i citanja foruma i ni nakon 4 dana nepromijenjenog stanja nisam pametnija Generalna pravila i razlike su mi jasni al sto vise citam-uvidjam da pravila nema! I da je svakoj trudnici drugacije.... Od poroda gdje su se trudovi javili tek pred tiskanje i izgon do onih koje su prve trudove osjetile kao blagu nelagodu jos i 24 sata pred porod....
Danas sam 26+1 s blizancima i do sada je sve bilo OK al od subote mi je trbuh tvrd ko kamen da bih u noci na nedjelju isli cak i na hitnu jer kad sam legla spavati pocele su kontrakcije onako odozdo prema gore, ne bolne, ali neugodne + osjecaj pritiska nisko. Doktor me pogledao ali samo u spekulima i palpatorno i napravio kratki abdominalni utz te rekao da sam zatvorena i da su bebe dobro. Sibnuli mi injekciju Spasmexa i poslali me doma. Ali meni ta injekcija kao ni kasnije oralno tabletice nis ne pomazu trbuh neprekidno tvrd i dapace, nocas i evo sada osjecam kao da kontrakcije postaju nelagodnije i izbjegavam lezanje jer ih tek onda posteno osjetim, a trebala nih kao mirovati?
Ne znam sto da radim, pregled imam sad u petak a frnja me da se u to kratko vrijeme ne desi neki crnjak. Najgore mi sto mi ovaj na hitnoj nije radio vaginalni utz jer jedino tako ustvari moze vidjeti sto se dogadja s unutarnjim uscem, a tu prica s porodom pocinje, zar ne?
E sad trcati opet kao hitnoca ili stisnut jos dva dana do pregleda i nadat se najboljem ja ne znam.....

Zadnje uređivanje RedDoor : 03.10.2012. at 11:39.
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 12:01   #379
Quote:
RedDoor kaže: Pogledaj post
Kako da razlikujem BH od trudova koji bi mogli dovesti do preranog poroda?
.
bh kontrakcije ne bole i to je osnovno , neugodne jesu, ali ne bole. koliko sam shvatila ne boli te ništa, što je dobro. ja sam bh kontrakcije dobila u 19-tom tjednu čini mi se, dakle prilično rano. u nekim intervalima bih imala i po 50 unutar sat vremena, što je katastrofa puno. trbuh je bio tvrd i onda bi se pojavile neka brdašca kao mandarine po trbuhu, uglavnom generalno su me psihički doslovno uništile.

uzimala sam spasmex po potrebi /nekad pola tabletice dnevno nekada dvije/, ali ono što je uistinu pomoglo je bio magnezij /pomagao je unutar 15 minuta/ i naravno mirovanje . dr k je rekao obavezno 2 x dnevno mg direct od biolectre /dakle to je dupla doza/. kontrakcije su me šorale do kraja, tj do carskog, nažalost nisam se niti milimetra otvorila kada je trebalo pa je carski bio nepohodan/doktori su rekli da bih se valjda do Božića otvorila, a termin u kolovozu, rodila u srpnju/
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 12:46   #380
Baš sam jučer bila kod dr. i pitala ga u vezi kontrakcija.Prave kontrakcije bole i one otvaraju...Ja sam osobno preopterčena tim kontrakcijama jer sam rodila prvo sa 35 tt ali se jako dobro sječam da dok me nisu bolile bila sam zatvorena ko beton čim je počelo bolit ja sam se počela otvarat... Sad sam se bila preplašila jel mi trbuh često tvrdne, ne cijeli nego se malo malo pa izboči...Jučer ja legnem kod dr. na leđa i odmah mi se počelo grbit i ja ga pitam da li je to sad kontrakcija ili...On mi govori da to nije kontrakcija nego mi se djete miče i pokazuje mi na uzv kako se malac proteže... Neću govorit za druge ali u mom slučaju je ovako kaže dr. - posteljica je cijela na zadnjem zidu maternice i nemam ni malo sala tako da ću svako micanje osjetit ko te tvrde grbe...normalno da tu i tamo imam bh i to je to...Baš sam se bila uplašila jer mi te grbe znaju u sat vremena zaredat i po 5 puta...Ali sam sad malo smirenija ,sad sam 25+1 tt..
Hely is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.