Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2013., 10:51   #421
Quote:
M.B. kaže: Pogledaj post
uf, probaj se smiriti i što više ležati. kada imaš sljedeći pregled?
Evo na kraju zavrsila u bolnici na infuziji, povracala cijeli dan u mlazu, valjda neka viroza.
Sto se tice kontrakcija, ctg ih ne ocitava i zatvorena sam
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 13:55   #422
ima li ih tko? pritom ne mislim na vas koje ste pred kraj trudnoće jer je to onda normalno, nego na nas koji smo oko polovice......jeste skužile šta ih smiruje? jel tko pio čaj od koprive? čitala sam da ih to može smiriti.....
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 14:51   #423
Meni su krenule pred nekih 10 dana (danas sam 33+0), pa mislim da kopriva nema neke veze s tim jer od početka T pijem 2 šalice na dan tog čaja. Iako, možda bi mi krenule i ranije i/ili jače/češće da ga ne pijem?
__________________
Mama
LittleOven is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 15:11   #424
Meni su krenule od 30. tjedna (s tim da ih je ginekolog skužio od 26. tjedna, tj. tvrđi trbuh zbog čega mi je dao spasmex po potrebi). Kako su tjedni odmicali, bile su sve češće i jače, no izdržala sam punih 39 tjedana (nisam se otvarala iako sam zadnja dva-tri tjedna jedva hodala kako bi me grčilo).
Pila sam magnezij 400 mg, spasmex sam par puta popila, ali kako nisam vidjela neku razliku, odustala sam.
Uglavnom, meni nisu izazvale probleme osim što su neugodne, nisam mirovala.
Saffron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 15:19   #425
Ja ih već imam, osjećam ih već kojih tjedan dana a tek sam 19tt.
I u prvoj trudnoći su rano počele i bile jake i česte do kraja trudnoće.
Nisam imala problema sa otvaranjem ili sl. Nadam se da će tako biti i ovaj put.
__________________
Pilić 2.4.2011.
Cvrčak 22.7.2014.
lala_dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 08:11   #426
Ja sam rodila prije točno tjedan dana i imala sam ih cijelu trudnoću od 20tt pa sve do izgona ...I što je trudnoća napredovala to su bile jače,bezbolne al iritantne ajme!!!! Meni je uvijek pomagao lijevi bok što je i nepisano pravilo u trudnoći zbog bolje prokrvljenosti,a dr mi je i propisala magnezij ali sam ja umjesi 375 pila 2x400 i pola litre donata al mi nije puno pomoglo ali nije ni smetalo....Malo je jebeno bilo pri porodu jer nisam imala svoje trudove vec drip i jos su me BH satrali....
zore 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 12:07   #427
Quote:
LittleOven kaže: Pogledaj post
Meni su krenule pred nekih 10 dana (danas sam 33+0), pa mislim da kopriva nema neke veze s tim jer od početka T pijem 2 šalice na dan tog čaja. Iako, možda bi mi krenule i ranije i/ili jače/češće da ga ne pijem?
možda bi ti prije krenule, ja sam tek 21 tj pa me zezaju već naveliko.....a zasto ga ti piješ? ja muza jucer poslala da mi kupi i on kupio a na kutiji piše da se ne preporuča trudnicama i dojiljama pa mi sad nista vise nije jasno
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 12:10   #428
meni se cerviks od njih skraćuje. isto tako mi je u prvoj t bilo...u ovoj t mi je ginić prepisao max dozu utrogestana i moram reći da mi se smirilo, one jače kontrakcije kad se veca povrsina trbuha stvrdne vise skoro uopće ne osjetim (mozda 2 dnevno), ali osjetim nekad pod prstima da mi je skroz donji dio trbuha tvrd. ne znam jesu to isto kontrakcije samo slabije ili neki drugi vrag...
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 12:18   #429
Meni je pomogao spasmex i magnezij. Puuuno ih manje osjetim. (21 tt) Kako mi je prva trudnoća, ne znam što to znači tvrd trbuh u smislu da ne bi trebao biti tako tvrd (super sam se izrazila, al kužite šta hoću reći)
Trbuh mi je više tvrđi nego mekši, al ipak su unutra dvije bebice pa ne očekujem da bude mekan. Kad ležim na leđima onda mi bude baš dosta tvrđi nego obično. Je to normalno? Kako ću znati da mi je trbuh pretvrd?
__________________
Panta rhei...
Sola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 12:29   #430
meni nikad nije tvrd stalno, nego neko kratko vrijeme pa se opusti....kazu da je najbolje lezati na lijevom boku, a najgore na leđima. iako ja uopće ne primjećujem razliku u kontrakcijama u različitim položajima. možda mi čak najviše paše ležati na leđima a noge dignem na naslon kauča da budu povišene...jel to uopće pametno? nemam pojma.
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 13:21   #431
Ma ne mislim tvrd kao u grču, kontrakciji. Nego, ono, neštojeunutra tvrd. Meni na leđima nikako ne paše, pritisak mi je. Lijevi - desni bok i jastuk među koljena mi je ok. Al po noći se zaležim pa kuk zaboli za poludit.
Čitala sam, noge na povišenom se preporučuju.
__________________
Panta rhei...
Sola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 13:22   #432
Quote:
Sola kaže: Pogledaj post
Ma ne mislim tvrd kao u grču, kontrakciji. Nego, ono, neštojeunutra tvrd. Meni na leđima nikako ne paše, pritisak mi je. Lijevi - desni bok i jastuk među koljena mi je ok. Al po noći se zaležim pa kuk zaboli za poludit.
Čitala sam, noge na povišenom se preporučuju.
onda dobro, ima to logike s nogama gore, al nisam bila sigurna. meni se isto zaleži bok pa me boli ko da ležim već mjesecima a ne tjedan dana ajme ko ce izdrzat jos 19 tjedana
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 13:33   #433
Ja se tješim da su blizanci pa još "samo" 14 tjedana, tamo negdje do 35. Ma brzo će to, evo, zima skoro gotova, stiže proljeće. Rekla sam mužu da se osjećam ko lička medvjedica, u hibernaciji... Tek sam neki dan skužila da su i dani već duži. Al dobro, i to će proći...
__________________
Panta rhei...
Sola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 13:36   #434
ma da, istina, od 35 tjedana se vec lakše diše, mislim da sam u prvoj t s 36 tj dobila zeleno svjetlo za prestanak mirovanja....al svejedno to dugo zvuči....cijelo jedno godišnje doba ću propustiti i baš me to deprimira al dobro, barem je ljeto pred nama....
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 09:36   #435
Ispočetka sam mislila da je beba al poslije kad nisam bila sigurna ako bi mi gornji dio pupka bio tvrd kao "trbušne pločice " to su bile bh
zore 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 09:39   #436
Quote:
zore 27 kaže: Pogledaj post
Ispočetka sam mislila da je beba al poslije kad nisam bila sigurna ako bi mi gornji dio pupka bio tvrd kao "trbušne pločice " to su bile bh
meni se prestao stiskati taj gornji dio-oko pupka i više otkad pijem utrogestan. samo dolje ispod pupka skroz nisko. sad ne znam jel to nešto drugo ili su to slabije bh kontrakcije, pojma nemam.
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 06:34   #437
Quote:
zore 27 kaže: Pogledaj post
Ispočetka sam mislila da je beba al poslije kad nisam bila sigurna ako bi mi gornji dio pupka bio tvrd kao "trbušne pločice " to su bile bh
Ne znam za utrogestan za sta se on tocno pije ja sam pila duphastol od 6tt nekih 2 mj zbog krvarenja,hematoma i zastitu ploda.....ispitaj svog dr ja bi svoju iscjdila pitanjima a i zena imala strpljenja a ja ludi paničar

krivo sam quotala....hranim svoju mišicu koja mi ne da spavat
zore 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 15:48   #438
Cure imam pitanje trudna sam 35 tjedana i danas cijeli dan ima bh kontrakcije. Baš su bolne i imam dojam da mi je trbuh tvrd cijeli dan, osim kad ležim. Baš su neugodne. Bebu osjetim normalno i bila sam neki dan na pregledu i sve je ok. Zatvorena sam. Ovo mi je druga trudnoća. U prvoj ih nisam imala, možda par puta. Zanima me jel se mogu nadati da će se malo smiriti za koji dan i trebam li nešto raditi, piti da se malo ublaže. Nisam baš navikla ležati, stalno negdje lunjam, a uz malo dijete doma baš i nemam priliku
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 14:12   #439
BH i (ili) lazni trudovi

Drage mame i buduce mame, ispricavam se na mozda vec postojecu temu, nisam pronasla pa sam podigla novu.
Eto moja situacija, ako tko ima slicna iskustva neka se javi bit ce mi drago
Dakle sada sam u 38 tt, po ZM termin mi je sutra 6.1.2016. a po UZV 23.1.2016.
Vec mjesec dana cca odjednom probava super, idem par puta na wc a prije toga jedva jednom na dva dana. Sluzni cep mi je lagano poceo izlaziti prije 3 dana (samo gusta sluz bez krvi) i jucer navecer proljev dva puta a u toku dana jos dvije stolice. I sta me muci su kontrakcije. Boli kao pred menstruaciju i traje nekih 2 minute vise manje i ponavlja se dosta puta tokom dana. Naravno kao i svaka buduca mama iscekujem rodjenju svoga djeteta ali onda kada ti nemogu odrediti neki tocan termin (iako je on samo individualan) stalno osluskujem svaki moguci znak. Eto ako koja zna ili je bila u slicnoj situaciji nek podjeli
Sillkiy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 14:23   #440
ja sam par dana prije poroda isto imala proljev. a pošto sam ležala u bolnici, već su htjeli dati stolicu na analizu, da vide kaj mi je.
porodila se i prošlo

a cimerica par dana povraćala prije poroda

svašta čujem

bh nisu pravilni, a trudovi su pravilni. ne brini se znati ćeš kad budu nastupili. probaj gledati na sat. ako se pojavljuju (bezveze sad velim) svakih 10 minuta, pa traje pola minute, to ti je onda to. i s vremenom se razmak smanjuje, a trajanje povećava.
ne moraš odmah trčati u bolnicu, to će ti cure reći, ja sam bila tjedan dana prije, pa su me oni spakirali u rađaonu, mislim da kad su bili svakih 5 minuta.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.