Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2008., 11:36   #101
Quote:
Dijete Cvijeća kaže: Pogledaj post
A podstanar je bedak, pa nebu promijenil brave.
Nije bedak, a nije ni promijenio. Ni oni prije njega. Pa bar jednom u mjesecu odeš vidjeti situaciju u svom stanu, zar ne?
A da promijeni? Onda moraš radikalnije. Shvati ovo kao prevenciju, ne potpunu zaštitu.
draz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 11:58   #102
A prije svega toga moraš izbaciti njihove stvari van, jer ako pozovu policiju, a njegove su stvari u stanu, znači da je on u posjedu stana, pa će policija izbaciti tebe i još podnijeti prijavu - protiv tebe, naravno.

Ako izbaciš njihove stvari van, oni te mogu tužiti.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 12:49   #103
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Ako izbaciš njihove stvari van, oni te mogu tužiti.
Pa zar nam to nije naša borba dala: natjeraj "protivnika" da te tuži
Još mi se nije desilo da neko promijeni "moju" bravu, ali da je promijeni, brzo bi znao na čemu sam i sukladno (ali nevoljko) tome postupio.
draz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 15:12   #104
Možda malo glupavo, ali zašto podstanar ne bi smio promjeniti bravu (u dogovoru sa vlasnikom naravno) jer ako i dođe do problema, unajmljeni bravar sredi cilindar u 2-3 minute?
Tako se i podstanar osjeća udobnije (jer inače to zna tko sve ima ključ stare brave), a ionako (normalan) vlasnik neće sam ulaziti u stan kada podstanara nema.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 15:57   #105
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Možda malo glupavo, ali zašto podstanar ne bi smio promjeniti bravu (u dogovoru sa vlasnikom naravno) jer ako i dođe do problema, unajmljeni bravar sredi cilindar u 2-3 minute?
Tako se i podstanar osjeća udobnije (jer inače to zna tko sve ima ključ stare brave), a ionako (normalan) vlasnik neće sam ulaziti u stan kada podstanara nema.
a tko kaze da ne smije? u dogovoru s vlasnikom, naravno.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 16:04   #106
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Možda malo glupavo, ali zašto podstanar ne bi smio promjeniti bravu (u dogovoru sa vlasnikom naravno) jer ako i dođe do problema, unajmljeni bravar sredi cilindar u 2-3 minute?
Tako se i podstanar osjeća udobnije (jer inače to zna tko sve ima ključ stare brave), a ionako (normalan) vlasnik neće sam ulaziti u stan kada podstanara nema.
Malo si uletio u priču. Pročitaj ispred o čemu se radi.
I da, zašto ne bi ulazio (na kratko, radi se doslovno o minuti dvije uz prethodni dogovor s podstanarom) u vlastiti stan?
draz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 21:53   #107
Imaš pravo. Uletio sam. Ali i ako ti imaš svoju "kontrolnu" bravu imaš samo ključ od jedne, a podstanar od one druge koju je promjenio pri useljenju. Ili jedan ili drugi će morati angažirati bravara jer nijedan nema oba ključa.

Ovo o ulascima. Sve se pitanje dogovora. Ako npr. podstanar ostavi novac u stanu, a najmodavac ga sa svojim ključem ode pokupiti jer je podstanar na poslu i slično, nema problema, ali ipak su to rijetki slučajevi. Mislim, može netko i stanarinu u naturi plaćati no to nije standard.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 23:03   #108
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Imaš pravo. Uletio sam. Ali i ako ti imaš svoju "kontrolnu" bravu imaš samo ključ od jedne, a podstanar od one druge koju je promjenio pri useljenju. Ili jedan ili drugi će morati angažirati bravara jer nijedan nema oba ključa.

Ovo o ulascima. Sve se pitanje dogovora. Ako npr. podstanar ostavi novac u stanu, a najmodavac ga sa svojim ključem ode pokupiti jer je podstanar na poslu i slično, nema problema, ali ipak su to rijetki slučajevi. Mislim, može netko i stanarinu u naturi plaćati no to nije standard.
I opet nisi čitao. Ništa on ne mijenja, on ostavlja brave kakve jesu. Jer je takav dogovor. Tu si potpuno u pravu, sve je stvar dogovora odnosno ugovora. Ja sam samo predložio "recept" koji rabim ne želeći ga proglasiti superidejom koja u potpunosti rješava problem. To je samo jedna kontrola da saznam s kim imam posla. To što još nisam rabio "kontrolnu" bravu ne znači da sam jako pametan, nego sam vjerojatno imao sreće sa podstanarima (uvjetno, bilo je sranja ali mi nko nije probao "maznuti stan"). Pa zar tebi ne bi nešto "smrdilo# kad dođeš dići lovu, brava promijenjena a nije takav dogovor?
draz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 23:38   #109
Ma što smrdilo, odmah bih se latio kontrolnog ključa.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 00:10   #110
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
imala si srece, ali nije tako uvijek. ne kazem da je nemoguce ali to sto ti radis je iznimka a ne pravilo.
u poslovnom prostoru nisi podstanar

i ne moras samo prozivjeti takv situacije da bi nesto znala o njima, ima nas koji se time bavimo s pravne strane.
jesi, terminologija je potpuno nebitna

a ako si pravnica, onda sam sigurna da znas kako sastaviti dobar ugovor o najmu, prema tome, problema opet nema
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 00:19   #111
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Možda malo glupavo, ali zašto podstanar ne bi smio promjeniti bravu (u dogovoru sa vlasnikom naravno) jer ako i dođe do problema, unajmljeni bravar sredi cilindar u 2-3 minute?
Tako se i podstanar osjeća udobnije (jer inače to zna tko sve ima ključ stare brave), a ionako (normalan) vlasnik neće sam ulaziti u stan kada podstanara nema.
naravno da smije promjeniti bravu
to mi je prvo kaj napravim, ok ne pricam o stanu, vec o poslovnom prostoru, nema se kaj vlasnik motati po prostoru kojeg je iznamijo kad "mene" nema, to je najnormalnija stvar koja se dogada u praksi promjeniti bravu..
moze doci kad god hoce u svoj prostor, ali SAMO ako je netko od djelatnika prisutan.. odnosno u drugom slucaju ako je netko od podstanara prisutan...
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 10:04   #112
Thumbs up

Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Ma što smrdilo, odmah bih se latio kontrolnog ključa.

__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 11:14   #113
Lightbulb

Quote:
draz kaže: Pogledaj post
Pa zar tebi ne bi nešto "smrdilo# kad dođeš dići lovu, brava promijenjena a nije takav dogovor?

Oprosti, ali kak ti možeš skužit da je brava promijenjena?! Kaj ne zvoniš ljudima na vrata, već si sam otključaš?! Ili dolaziš kad ih nema doma?!
__________________
"Drže se jarani, drže se zemljaci, opet su u igri osobeni znaci." # "Don't marry her, fuck me!"#
Dijete Cvijeća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 13:30   #114
Quote:
Dijete Cvijeća kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali kak ti možeš skužit da je brava promijenjena?! Kaj ne zvoniš ljudima na vrata, već si sam otključaš?! Ili dolaziš kad ih nema doma?!
Pa mogla si prije pročitat

Prvo ide dogovor. Sukladno dogovoru mogu doći u bilo koje "pristojno" vrijeme (znači cca između 8-22) uz prethodnu najavu. Po lovu idem jednom mjesečno.
Ako znam da podstanari nisu doma, opet se najavim, uzmem lovu i ne zadržavam se u stanu dulje od 1-2 min. Predložio sam da ako žele da ide netko od njihovih poznatih samnom, ali nitko nije to smatrao potrebnim. Imaju ormar koji je pod ključem i samo oni imaju ključ. Budući se radi o studentima ili solo zaposlenim ljudima, apsolventima... i njima je to najjednostavniji način transakcije. Također, oni shvaćaju moju potrebu da pregledam stan (ak njima procuri stroj za pranje rublja ili radijator, tko službeno plaća nastalu štetu susjedima?). Ponavljam, na sreću do sada nisam imao nikakvih ozbiljnijih problema, a oni su bili zadovoljni (najuren je samo jedan od njih 15-ak).
draz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 11:19   #115

HOWLIN WOLF - možeš ti i kod nas potpisati ugovor o najmu na 50 stranica, bez problema.
Problem nastaje kada treba nekoga prisiliti da se tog ugovora drži, odnosno naplatiti se ako ga se ne drži.
To znači godine i godine po sudovima - eto, to je kod nas problem.
Što ti se ne isplati vući po sudovima za svaki neplaćeni račun.
Ja bih po tome sada već vodila 4 različita spora protiv različitih podstanara.[/QUOTE]



Ja sam u stvari zelio reci da u Belgiji podstanarima ne pada na pamet
ponasati se neodgovorno prema iznajmljenoj nekretnini.
Vjerojatno i zbog ucinkovitosti njihova pravosudja,i tamo nema sanse
da ti podstanar ne zeli napustiti stan,po isteku ugovora.
Ako podstanar smatra da ga je stanodavac ostetio,moze ga tuziti,ali to ne odgadja njegovu obavezu da napusti stan,jer to i jest bit temeljnog
zakona u demokraciji,koji govori o nepovredivosti privatnog vlasnistva...
Howlin Wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 08:24   #116
Iznajmljivanje stana?

Koja je procedura oko toga kada se ide by-the-book? Kakvih sranja mi podstanar može priuštiti tijekom vremena?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 10:59   #117
koristi trazilicu
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 11:10   #118
Zaradi moderatorsku plaću.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 11:15   #119
ne trollaj
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 11:43   #120
Ne pametuj.

Ali okej - može tvoja biti zadnja. Nije bad.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.