Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2008., 21:37   #1
Question Sita,a gladna

Kod mene se javlja slijedeće: nakon što se pošteno najedem ( ali ono nakon što se natrpam) ja svejedno osjećam glad. Ali bez obzira na to ja osjećam da nemogu više ništa pojesti. Nema šanse. Na samu pomisao da ću još nešto staviti u usta se stresem! Ne kužim zašto se to javlja...Zna li netko odgovor?

Kao recimo sad: pojela sam kajganu od 3 jaja+oko pola lepinje+salatu i svejedno sam gladna..kao da nisam ništa pojela!Kak???!!?? Još ću pojesti i jogurt i malo voća ili čokolade pa ću vidjeti kakvo će onda stanje biti ali osjećati baš takvu prazninu u želudcu nakon ovako teške večere...wtf?
*Whitney* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 21:39   #2
ups...dupla tema. nekaj je zaštekalo pa je tema dvaput postana...jedna nek se zbriše.
*Whitney* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 21:43   #3
Obrisana.

Ono što bih ti prvo mogao savjetovati je da polakše jedeš. Dugo žvači, popij usput vode... želucu treba vremena da javi mozgu da je pun.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 21:50   #4
možda ti fali UH u prehrani...ili je problem u glavi...ili s probavom
zecinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 21:51   #5
Tvuk čak nisam niti jela brzo ovaj put...Morala sam malo stati jer sam imala feeling da ću se raspuknut! Inače ne pijem baš često vodu dok jedem jer mi ona zna zatvoriti apetit pa onda imam osjećam da sam sita ali nisam.Sad sam pojela jogurt pa ništa...opet isto. mislim s jedne strane je to i dobro jer se ionako moram udebljati,a ovo me tjera da jedem i jedem .
*Whitney* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 22:22   #6
Quote:
*Whitney* kaže: Pogledaj post
Tvuk čak nisam niti jela brzo ovaj put...Morala sam malo stati jer sam imala feeling da ću se raspuknut! Inače ne pijem baš često vodu dok jedem jer mi ona zna zatvoriti apetit pa onda imam osjećam da sam sita ali nisam.Sad sam pojela jogurt pa ništa...opet isto. mislim s jedne strane je to i dobro jer se ionako moram udebljati,a ovo me tjera da jedem i jedem .
bilo da netko mora smrsavit ili udebljat se .. stalna glad nije dobra. Osobno imam problem da kad jednom krenem jest onda bih stalno jela. Zato i jesam buca al se trudim polako kontrolirat i u vecem dijelu dana mi to i uspije ..

Vodu bi trebala piti prije obroka da malo zavaras zeludac i nakon jela. Nutricionisti ne preporucaju pijenje vode tijekom jela. Za tvoju "glad" moze biti par faktora.. mozda ti fale minerali poput kroma ili kalija, mozda bi stvarno trebala jest vise UH.. mozda jednostavno trebas prestat razmisljat.

Isto tako je vazno gdje jedes. Moja najveca pogreska je da jedem pred Tv-om ili kompom i naravno da sam ometena i uzivanju u obroku. A sad, jesti brze ili sporije je relativno i ovisi o tipu hrane kojeg jedes.
ko_ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 22:26   #7
hm ja mislim da ti znaš da si sita ali želiš još nešto jesti..sve je u glavi..možda ti fali nekaj u tom obroku...možda ti baš treba komadina mesa il nečega pa ti nećeš biti "sita" dok tu komadinu ne pojedeš
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 22:54   #8
zašto jedeš kajganu to je količinski malo i želudac se ne raširi sovoljno jedi variva u kojima je voda da ti se želudac brže raširi a hrana neće dopustiti da voda ode ća pa češ biti dulje sita
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 23:18   #9
Quote:
*Whitney* kaže: Pogledaj post
Kod mene se javlja slijedeće: nakon što se pošteno najedem ( ali ono nakon što se natrpam) ja svejedno osjećam glad. Ali bez obzira na to ja osjećam da nemogu više ništa pojesti. Nema šanse. Na samu pomisao da ću još nešto staviti u usta se stresem! Ne kužim zašto se to javlja...Zna li netko odgovor?

Kao recimo sad: pojela sam kajganu od 3 jaja+oko pola lepinje+salatu i svejedno sam gladna..kao da nisam ništa pojela!Kak???!!?? Još ću pojesti i jogurt i malo voća ili čokolade pa ću vidjeti kakvo će onda stanje biti ali osjećati baš takvu prazninu u želudcu nakon ovako teške večere...wtf?
Ušla si u začarani krug ovisnosti o ugljikohidratima i lošoj hrani. Što više jedeš, tijelo ti više traži....prijeđi na režim zdrave prehrane, izbaci junk food, smanji ugljikohidrate i taj osjećaj će proći za 2, 3 tjedna i osjećat ćeš se super. Ja sama sam bilu u toj fazi prije godinu dana, evo ti malo literature: https://www.forum.hr/showthread.php?t=347525
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 10:13   #10
a kod mene se javlja to, da kad pošteno napunim želudac, npr ogromnom salatom, za uru dvi opet osjećam glad. mislim, znam da je to zato što nisam ništa pošteno pojele niti je taj obrok imao dovoljno kalorija, ali ipak.....stalno variram u težini, i zbog pustih dijeta sam postala skoro opsjednuta hranom. dogodilo mi se da sam postala ovisna o jednostavnim šećerima, tj bombonima i žvakam i ne znam kako da to riješim.... mislim, mogu ih prestat jest ali se onda loše osjećam, imam tu potrebu za šećerom.
nakon koliko bi tijelo trebalo prestati tražiti takve 'obroke', tj odviknit se?
jaglenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 12:57   #11
Quote:
jaglenac kaže: Pogledaj post
dogodilo mi se da sam postala ovisna o jednostavnim šećerima, tj bombonima i žvakam i ne znam kako da to riješim.... mislim, mogu ih prestat jest ali se onda loše osjećam, imam tu potrebu za šećerom.
nakon koliko bi tijelo trebalo prestati tražiti takve 'obroke', tj odviknit se?
Mislim da ovisi o osobi, ali kao i kod svih ovisnosti, prvih par dana je najgore; jednostavno to moraš pregrmiti; poslije se boriš još par tjedana i onda ti nije jasno kako si ikad mogao biti ovisan o tom sranju. Gotovo identičan proces sam prošla s čipsom i cigaretama. Malo ljudi shvaća da je riječ o pravoj ovisnosti. Na sve ljude ni ne djeluje kao ovisnost.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 15:42   #12
Quote:
jaglenac kaže: Pogledaj post
a kod mene se javlja to, da kad pošteno napunim želudac, npr ogromnom salatom, za uru dvi opet osjećam glad. mislim, znam da je to zato što nisam ništa pošteno pojele niti je taj obrok imao dovoljno kalorija, ali ipak.....stalno variram u težini, i zbog pustih dijeta sam postala skoro opsjednuta hranom. dogodilo mi se da sam postala ovisna o jednostavnim šećerima, tj bombonima i žvakam i ne znam kako da to riješim.... mislim, mogu ih prestat jest ali se onda loše osjećam, imam tu potrebu za šećerom.
nakon koliko bi tijelo trebalo prestati tražiti takve 'obroke', tj odviknit se?
meni je trebalo mjesec dana da se lisim slatkisa poput keksiju i cokolade al sam si ipak svaki 10ti dan nesto od toga priustila. Danas je to i rijedje i kad mi zafali slatkog pojedem neku vocku iako ni to nije za metabolizam preporucljivo al bar sam tako zadovoljila monstruoznu zelju za slatkim
ko_ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 16:20   #13
Quote:
*Whitney* kaže: Pogledaj post
Kod mene se javlja slijedeće: nakon što se pošteno najedem ( ali ono nakon što se natrpam) ja svejedno osjećam glad. Ali bez obzira na to ja osjećam da nemogu više ništa pojesti. Nema šanse. Na samu pomisao da ću još nešto staviti u usta se stresem! Ne kužim zašto se to javlja...Zna li netko odgovor?

Kao recimo sad: pojela sam kajganu od 3 jaja+oko pola lepinje+salatu i svejedno sam gladna..kao da nisam ništa pojela!Kak???!!?? Još ću pojesti i jogurt i malo voća ili čokolade pa ću vidjeti kakvo će onda stanje biti ali osjećati baš takvu prazninu u želudcu nakon ovako teške večere...wtf?
ovo se isto dogada i meni !
prije pola godine drasticno mi je pala tezina i bilo je nuzno da jedem sto vise !
no danas kad je tezina na mjestu i dalje imam ogroman apetit prema hrani ! nemogu zamislit obrok bez nekog deserta i tijelo mi to trazi do te mjere da se doslovno pocnem trest ak u kuci nema kaj slatkog,cokolade,keksiju il nesto !i onda na svu tu sitost od obroka koji sam pojela ja josh maznem po kutiju npr. napolitaniki !
no ironija je sto sam ja na svu tu hranu josh uvjek jako,jako mrsava !

onda sam probala opet se vratit na zdravu prehranu,i pojedem zdravi ruchak i dorucak ma i veceru ali sto mi to vrijedi kad ja nemogu bez te kutije keksiju ! i stvarno vec pizdim zbog tog ! kak se odviknut od slatkog,ako mi ga tijelo toliko trazi ?
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 16:45   #14
Quote:
Siki 6 kaže: Pogledaj post
kak se odviknut od slatkog,ako mi ga tijelo toliko trazi ?
Čuj i narkomanima tijelo traži drogu.....kako se odviknuti? Nema čarobnog štapića...tako što shvatiš da ti ne treba kutija keksa dnevno, kako nećeš biti i dalje mršava ako budeš i dalje jela kutiju keksa dnevno, tako što probudiš uspavani karakter i nametneš volju mozga volji guzice i prestaneš jesti keksiće i pomiriš se s činjenicom da će ti faliti neko vrijeme i da ćeš prolaziti apstinencijske krize .
Sve je to ipak prema kavi i cigaretama, alkoholu, drogama obična pizdarija i puno je lakše
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 16:52   #15
Quote:
Kod mene se javlja slijedeće: nakon što se pošteno najedem ( ali ono nakon što se natrpam) ja svejedno osjećam glad. Ali bez obzira na to ja osjećam da nemogu više ništa pojesti. Nema šanse. Na samu pomisao da ću još nešto staviti u usta se stresem! Ne kužim zašto se to javlja...Zna li netko odgovor?

Kao recimo sad: pojela sam kajganu od 3 jaja+oko pola lepinje+salatu i svejedno sam gladna..kao da nisam ništa pojela!Kak???!!?? Još ću pojesti i jogurt i malo voća ili čokolade pa ću vidjeti kakvo će onda stanje biti ali osjećati baš takvu prazninu u želudcu nakon ovako teške večere...wtf?
jesi sigurna da si gladna, a ne žedna? proguglaj malo okolo, osjećaj gladi možda ti potječe u biti od žeđi, često ljudi ne unose dovoljno tekućine u sebe

recimo ovaj članak

Zadnje uređivanje Tatsha : 04.09.2008. at 17:38.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 17:10   #16
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
kako nećeš biti i dalje mršava ako budeš i dalje jela kutiju keksa dnevno, tako što probudiš uspavani karakter i nametneš volju mozga volji guzice i prestaneš jesti keksiće i pomiriš se s činjenicom da će ti faliti neko vrijeme i da ćeš prolaziti apstinencijske krize .
to si ja govorim cijelo vrijeme !
ali dali takva prehrana ima nekakve posljedice osim dobivanja na kilazi !
jer ja ubiti ne dobivam na kilazi nista iako se hranim tako ! ... ali nezelim imat neke probleme s neredovitom probavom nit da mi se nabija kolesterol il ko zna sto !
pokusavala sam si trazit neke nadomjestke za te slatkishe ! kao "zdrave" kekse,ili pokusavam pojest bobon pa ga cuclam duze samo da osjetim tu slatkocu ili nesto ! no sve je to brzo palo u vodu !
najgora pogreska meni je sto nakon sto pojedem hrpu slatkog,preskocim par obroka il jer sam sita ili zato da ne unesem previse kalorija ! no posto se obicno najedem popodne,do navecer ne jedem nishta i onda oko 10-11 navala gladi ! i taman pred spawanje ja se natucam sa svim i svacim !

e i imam jos jedno pitanje ! ako recimo nakon kutije keksi odem vjezbat ! dali to sve mogu istrosit i da se ta masnoca nigdje ne skupi ?
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 17:30   #17
Čuj, nisam nutricionist, ali jesti kekse i izbjegavati drugu hranu da se ne bi stvorio kalorijski suficit i ne zvuči baš zdravo, zar ne
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 19:04   #18
Quote:
ko_ka kaže: Pogledaj post
bilo da netko mora smrsavit ili udebljat se .. stalna glad nije dobra. Osobno imam problem da kad jednom krenem jest onda bih stalno jela. Zato i jesam buca al se trudim polako kontrolirat i u vecem dijelu dana mi to i uspije ..

Vodu bi trebala piti prije obroka da malo zavaras zeludac i nakon jela. Nutricionisti ne preporucaju pijenje vode tijekom jela. Za tvoju "glad" moze biti par faktora.. mozda ti fale minerali poput kroma ili kalija, mozda bi stvarno trebala jest vise UH.. mozda jednostavno trebas prestat razmisljat.

Isto tako je vazno gdje jedes. Moja najveca pogreska je da jedem pred Tv-om ili kompom i naravno da sam ometena i uzivanju u obroku. A sad, jesti brze ili sporije je relativno i ovisi o tipu hrane kojeg jedes.
Obično jedem za stolom u kuhinji odakle imam pogled na tv. istina nekad se previše zagledam u tv i fokusiram se na to što gledam,a jelo padne u drugi plan i manje pojedem.

Možda mi je jučer stvarno falilo malo mesa.Obično kad jedem kajganu radim ju sa šunkom i od toga sam sitaaa!meni se činilo da sam imala jučer dobru večeru ali očito je falilo nečega...

Quote:
Ušla si u začarani krug ovisnosti o ugljikohidratima i lošoj hrani. Što više jedeš, tijelo ti više traži....prijeđi na režim zdrave prehrane, izbaci junk food, smanji ugljikohidrate i taj osjećaj će proći za 2, 3 tjedna i osjećat ćeš se super. Ja sama sam bilu u toj fazi prije godinu dana, evo ti malo literature: https://www.forum.hr/showthread.php?t=347525
Loša hrana? Pod lošu hranu ja ubrajam hamburgere,čevape,stalno jedenje čokolade i ostalih slatkiša u velikim količinama,bez voća i povrća itd.
Ja se tako ne hranim. dapače. jedem puno voća i povrća također kad je ručak ili za večeru rajčice,krastavac,pa brokulu lagano kuhanu na pari,piletinu,jedem čokoladu ali ne svaki dan,a i kad ju jedem to nisu velike količine...prije sam jela čokoladu u ooogromnim količinama pa sam se toga riješila tako da sam se 4 godine zaredom za korizmu odricala čokolade .
Maslina nisam još pročitala onaj topik ali budem svakako!

Quote:
esi sigurna da si gladna, a ne žedna? proguglaj malo okolo, osjećaj gladi možda ti potječe u biti od žeđi, često ljudi ne unose dovoljno tekućine u sebe

recimo ovaj članak
Hmm...možda je i ovo razlog. Nisam baš neki vodopija. Obično dnevno popijem oko pola litre vode... .
*Whitney* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 19:29   #19
Quote:
*Whitney* kaže: Pogledaj post

Loša hrana? Pod lošu hranu ja ubrajam hamburgere,čevape,stalno jedenje čokolade i ostalih slatkiša u velikim količinama,bez voća i povrća itd.
Ja se tako ne hranim. dapače. jedem puno voća i povrća također kad je ručak ili za večeru rajčice,krastavac,pa brokulu lagano kuhanu na pari,piletinu,jedem čokoladu ali ne svaki dan,a i kad ju jedem to nisu velike količine...prije sam jela čokoladu u ooogromnim količinama pa sam se toga riješila tako da sam se 4 godine zaredom za korizmu odricala čokolade
Onda ne znam šta ti je
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.