Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2024., 11:07   #1
H.z.z.o. kontrola bolovanja

Treba mi pomoć.Naime moja supruga boluje od bipolarnog afektivnih poremećaja.Prošle god u 4 mjesecu upada u maniju sa psihotičnim simptomima,otvara bolovanje te uz antipsihotik Risset ubrzo izlazi iz psihoze,zatvara bolovanje i u 5 mjesecu se vrača na posao.Sredinom 6 mjeseca upada u tešku depresiju te ponovno otvara bolovanje gdje liječenje ne polučuje nikakve rezultate te samo patnju.U 11 mjesecu je bila na liječenju na psihijatrijskom odijelu u trajanju od mjesec dana gdje također antidepresivi ne poručuju rezultate do dan danas(volja za kuhanjem osobnom higijenom ravno izlasku pričanju ravno nuli).Od bolničkog liječenja do dana danas stanje isto samo što su uspili suzbiti paniku i nemir.Danas sam je vodio na kontrolu bolovanja H.Z.Z.O. gdje je neka kontrolorka il' doktorica utvrdila da njena dijagnoza nije za daljnje bolovanje.Napominjem da joj je volja nikakva za što postoji i nalazi psihijatra.Ako joj doktorica zaključi bolovanje zbog H.Z.Z.O a znam ja i njen psihijatar da nije za vratit se na posao inače radi kod privatnika te slijedi otkaz ako ne sa njegove strane dat će ga sama jer se osiječa nesposobna za rad.Šta mogu poduzeti koje korake ako joj se bolovanje zaključi.Žalosti me ovo sve i nemogu vjerovati što se sve događa frustrirani smo odlukom h.z.z.o da na silu tjeraju psihičkog bolesnika na rad ignorirajući nalaze psihijatra.Na zadnjem nalazu starom par tjedana stoji usporeni pokreti smanjen duktus vidljivo smanjeno raspoloženje Od lijekova trenutno uzima q pin antipsihotik,seroxtat antidepresivi te rivotril antiepileptik.Molim Vas što mi je dalje činiti?
nizure is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2024., 00:37   #2
Imaš pravo žalbe. Neka liječnik specijalist napiše dobro pismo u kojem će opisati njeno stanje koje traje kolko traje i da i dalje nije sposobna za rad i da preporučuje daljnje bolovanje zbog potrebe liječenja.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.