Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2009., 16:59   #1
Žarko Puhovski nije patriot!

Konačno!
Izjavu koju bi još pred 2 sata bjesomučno napali svi njegovi forumski obožavatelji, izrekao je jasno, glasno i otvoreno sam Ž. Puhovski, gost A.Stankovića u Nu2!

"Ja nisam patriot!"... Uz nešto šire obrazloženje kako njemu ljubav/osjećaji prema domovini ne predstavljaju vrijednost koja bi mu išta značila u životu. On voli Franca, Štefa... osobe, ali domovinu - ne.

Ž. Puhovski/Barica/Mate/Regica može misliti i osjećati što god želi, ali se pitam:
kakva je to zemlja u kojoj netko tko ju deklarirano ne voli predstavlja jednu od "najrelevantnijih", u javnosti najprisutnijih i najpozivanijih osoba za komentiranja svih mogućih pitanja, posebno političkih, te iste zemlje?!?

Što mislite koliko dugo bi netko u Europi ili SAD-u, tko bi takvo nešto javno izjavio za sebe, opstao kao vjerodostojan i relevantan sudionik svih mogućih javnih diskusija o političkim pitanjima te zemlje, ili član nebrojenih organizacija, udruga, foruma na kojima se odlučuje o toj zemlji ili predstavljaju tu zemlju u inozemstvu?

I na kraju, ali nimalo nevažno - kako takva osoba može biti profesor na (humanističkom!) fakultetu, baveći se djelatnošću koja je po definiciji ima odgojno-obrazovnu funkciju?

Edit: pristojan čovjek koji za sebe zna da ima takvu "manu", da nema i jednostavno ne može kod sebe pronaći bilo kakav osjećaj domoljublja - sam bi sebe "diskvalificirao" i sam sebi "oduzeo" pravo da sudjeluje u bilo kakvoj aktivnosti koja se tom domovinom bavi. Nažalost, kod nas su upravo takvi u "bavljenju domovinom" najaktivniji.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 22.03.2009. at 17:26.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 18:35   #2
pa ne vidim razlog za tu njegovu izjavu.sumnjam da je itko njega i smatrao domoljubom.nije domoljub on niti oni koji ga obožavaju.sve je to korov pod kojim se ova država guši.sve su to obožavatelji masovnog ubojice tita.nije u redu generalizirati ali mislim da sam u pravu kada je u pitanju puhovski i njegovi obožavatelji.i sumnjam da će se oni buniti na ovu moju tvrdnju.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 18:58   #3
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Konačno!
Izjavu koju bi još pred 2 sata bjesomučno napali svi njegovi forumski obožavatelji, izrekao je jasno, glasno i otvoreno sam Ž. Puhovski, gost A.Stankovića u Nu2!

"Ja nisam patriot!"... Uz nešto šire obrazloženje kako njemu ljubav/osjećaji prema domovini ne predstavljaju vrijednost koja bi mu išta značila u životu. On voli Franca, Štefa... osobe, ali domovinu - ne.

Ž. Puhovski/Barica/Mate/Regica može misliti i osjećati što god želi, ali se pitam:
kakva je to zemlja u kojoj netko tko ju deklarirano ne voli predstavlja jednu od "najrelevantnijih", u javnosti najprisutnijih i najpozivanijih osoba za komentiranja svih mogućih pitanja, posebno političkih, te iste zemlje?!?

Što mislite koliko dugo bi netko u Europi ili SAD-u, tko bi takvo nešto javno izjavio za sebe, opstao kao vjerodostojan i relevantan sudionik svih mogućih javnih diskusija o političkim pitanjima te zemlje, ili član nebrojenih organizacija, udruga, foruma na kojima se odlučuje o toj zemlji ili predstavljaju tu zemlju u inozemstvu?

I na kraju, ali nimalo nevažno - kako takva osoba može biti profesor na (humanističkom!) fakultetu, baveći se djelatnošću koja je po definiciji ima odgojno-obrazovnu funkciju?

Edit: pristojan čovjek koji za sebe zna da ima takvu "manu", da nema i jednostavno ne može kod sebe pronaći bilo kakav osjećaj domoljublja - sam bi sebe "diskvalificirao" i sam sebi "oduzeo" pravo da sudjeluje u bilo kakvoj aktivnosti koja se tom domovinom bavi. Nažalost, kod nas su upravo takvi u "bavljenju domovinom" najaktivniji.

Šefe ajde ti meni nabroji pet ljudi u Hrvatskoj u "visokom" društvu koji su patrioti...?
Toga nema to je kao sramota... patrioti su jedino kada idu na sportska natjecanja kada je u pitanje posao ili lova svi zaboravljaju takvi na domovinu....
Bar je rekao istinu , a ne kao Sanader, Mesić i ostala banda koji prodaju laži...
Busola29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 19:05   #4
ustvari puhovski i je domoljub samo on to ne zna,jedan drugi acin gost je rekao kako je za njega domoljub onaj tko plaća porez i poštuje zakone.znaći puhovski je opet lagao.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 19:06   #5
Ništa nije iznenađujuće s dotičnim. Jedino mi nije jasno zašto naša domovina njega toliko voli pa nam ga stalno naši mediji nameću kao bogomdanog za sva hrvatska pitanja.
vbureti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 19:38   #6
Quote:
Busola29 kaže: Pogledaj post
Šefe ajde ti meni nabroji pet ljudi u Hrvatskoj u "visokom" društvu koji su patrioti...?
Toga nema to je kao sramota... patrioti su jedino kada idu na sportska natjecanja kada je u pitanje posao ili lova svi zaboravljaju takvi na domovinu....
Bar je rekao istinu , a ne kao Sanader, Mesić i ostala banda koji prodaju laži...



valjda je Bandić patriot? Todorić, Sanader....ma, ne da mi se nabrajat!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 19:44   #7
Ne znam što je kod puhovskog nejasno, nikad ga nisam ni doživljavao kao patriotu, niti kao nekog koji je lojalni građanin svoje države, barem nitkome ne bi trebalo dvojbeno da ta osoba svojim djelovanjem nije ništa pametno rekao ili napravio u korist države na čijoj grbači uživa, več sve je radio suprotno, ne bi smetalo da je barem istinu govorio a ne da je non-stop pričao laži, polulaži i druge nebuloze.
A oni koji ga angažiraju u raznim medijima za raznorazna mišljenja, po meni nisu daleko od njega po razmišljanjima i stavovima.
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 19:47   #8
Meni je bilo simpaticno kada je Stankovic utvrdio da je Puhovski i 1972 i 2009 svjedocio na sudjenjima kao svjedok tuzitelja. Isto tako dojam je da se Pilselu nije omogucilo nikakvo "pranje" nego ga se pustilo da se jos malo "umochi" u vlastitu kakicu: Sada je odjednom postao nesposoban da sam odradi intervju "sa samim sobom" pa mu je bilo potrebno jos 5 ljudi - A sto li tek reci na sam kraj emisije u kojem Puhovski podrzava promjenu Trga Marsala Tita u Trg Predsjednika Tita... Jednom sam u knjizi americke filozofkinje Ayn Rand procitao da su najveci zlocinci u povjesti covjecanstva dva filozofa: Hegel i Kant - kojima je na dusu stavila unosenje "relativizima" u intelektualne procese sto je po njoj zlocin nad umnim sposobnostima ljudskih bica koji su do tada mogli savrseno jasno razlikovati dobro od zla, casno od necasnog ili kako bi Puhovski mozda vise volio kazati "ispravno" od "neispravnog". Nazalost cijeli Filozofski, ali i jos neki drustveni fakulteti zagrebackog sveucilista, okosnicu svojega intelektualnog rada temelje upravo na Hegelijansko-Kantovskoj "kritici cistog uma" a Puhovski je vazan dio tog establishmenta. Zato u Hrvatskoj nije bilo lustracije i zato jos uvijek nema povjesne osude komunizma, i zato je moguce da se u kontekstu stravicnih zlocina predlaze preimenovanje Trga koji nosi nalogodavcevo ime u Trg koji bi i dalje nosio isto ime. Toliko o Puhovskom i o onima koje on nesto poducava!
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 19:59   #9
Pa šta onda,čovjek je barem iskren.Treba uzet u obzir da on nije etnički hrvat i da su hrvati počinili zločine prema njegovom narodu a da je 90-ih bila na djelu proustaška propaganda koja je napadala i židove
viper001 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.03.2009., 20:03   #10
Hrvati nisu nikada činili zločine nad jugoslavenima ali obrnuto je bilo slučajeva i to monstruoznih.ali evo i servi dolaze u pomoć jugoslavenu.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:07   #11
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
Hrvati nisu nikada činili zločine nad jugoslavenima ali obrnuto je bilo slučajeva i to monstruoznih.ali evo i servi dolaze u pomoć jugoslavenu.
Dobro nisu,ajde nešta šta je to nekih 200 000-300 000 od 41-45 a ovo 91-95 nije vrijedno spomena
viper001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:09   #12
Ukratko, to je ta spika, ne napada se nacionalizam mileći na nacinalizam kao šovinizam, nego ono što ja oduvijek tvradim, sve te Kankrge i Šuvari i njihovi učenici i apologeti napadaju nacinalizam kao patriotizam, jer oni smatraju da je zločin braniti svoj dom, voljeti svoju zemlju, svoje ljude, svoje planine, svoje more, svoje livade, svoju povijest i svoju djecu.
Jer su to ljudi bez morala, bez skrupula, bez vjere, bez ikakvog osjećaja pripadnosti, ljudski šljam, otpadnički talog, a prispodobive su im samo laži, prevare, obmane, i veličanje i relativiziranje, zločina, zločinačkih poredaka i režima, totalitarnih, pogotovo onih komunističkih. A svaki dan im ispadaju leševi iz ormara, i svaki dan sve više gube tlo pod nogama, jer laž može pobijediti samo na kratko vrijeme, istini treba vremena, a istina će na kraju pobjediti.
Srbija i tzv. jna su bili agresori na Hravtsku! Pobili su preko petnaest tisuća ljudi, preko pola milijuna prognali, uništili, popalili, opljačkali, silovali, klali, ubijali, odrubljivali glave, žive palili, i onda kad se digla silna i moćna Hrvatska Vojska pod zapovjedništvom legendarnog Franje Tuđmana da to zaustavi, onda je ta velikosrpska mašinerija pokrenula svoj klevetnički stroj, sa raznim Kankrgama, i Puhovcskima na čelu, da ih etiketiraju najprije kao nacionaliste a danas i kao patriote! Neće vam to uspijeti četnici, idući put kad napadnete, dobićete porciju koja vas ide!
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:10   #13
Quote:
viper001 kaže: Pogledaj post
Dobro nisu,ajde nešta šta je to nekih 200 000-300 000 od 41-45 a ovo 91-95 nije vrijedno spomena
NDH je bila u ratu (na svome tlu), pa je normalno da su njezine postrojbe ubijale i neprijatelje.

Samo ne znam odakle tebi brojke koje si naveo. Za takvo sto nema dokaza. Nema ni otkrica jama i gubilista kao sto ima, recimo, u slucaju partizanskih zlocina. Gdje su vam dokazi?
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:14   #14
Legalno pravo Puhovskog je da ne bude patriot. Uostalom to je neka temeljna postvka nadriintelektualizma da se ne veže ni za naciju, ni za državu. Jer oni su individue.

Druga je stvar što smo mi postalo društvo gdje je takav stav poželjan i propagira se kao nešto iber pozitivno. U 99% država na svijetu takvi ljudi bi bili na margini društva. Tim smješnije ispadaju one izjave o Hrvatskoj kao nacionalističkoj državi. Ja tvrdim da je Hrvatska najnenacionalističkija država na svijetu i da njome vladaju od medija preko intelektualaca takozvanih pa sve od političara, nepatriote i anacionalni likovi i oni određuju cijeli društveni život. A i dobar dio naroda je takav jer da nije ne bi ni oni imali prođu.

Ostalo je samozavaravanje.

Zadnje uređivanje Inkvizitor : 22.03.2009. at 21:15.
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:19   #15
Quote:
LjutiBronxBomber kaže: Pogledaj post
NDH je bila u ratu (na svome tlu), pa je normalno da su njezine postrojbe ubijale i neprijatelje.

Samo ne znam odakle tebi brojke koje si naveo. Za takvo sto nema dokaza. Nema ni otkrica jama i gubilista kao sto ima, recimo, u slucaju partizanskih zlocina. Gdje su vam dokazi?
pa žrtve su pokapane odavno a ako se još naidje koja odmah se zatrpa ili je to partizanska žrtva.Odakle mi ta brojka,pa ustaše su ubile 80%židova a židova je bilo preko 100 000,pa 100% cigana njih je bilo oko 50 000 a ovaj slučaj je jedini kad je jedan narod posve istrebljen,bravo ustašeŠto se tiče srba to je i 90-ih priznato 100 000 mrtvih srba,znači barem ih je toliko bilo
viper001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:22   #16
Quote:
viper001 kaže: Pogledaj post
pa žrtve su pokapane odavno a ako se još naidje koja odmah se zatrpa ili je to partizanska žrtva.Odakle mi ta brojka,pa ustaše su ubile 80%židova a židova je bilo preko 100 000,pa 100% cigana njih je bilo oko 50 000 a ovaj slučaj je jedini kad je jedan narod posve istrebljen,bravo ustašeŠto se tiče srba to je i 90-ih priznato 100 000 mrtvih srba,znači barem ih je toliko bilo
Pa i zrtve partizanskih zlocinaca su bile pokopane. I eno, svako malo se otkrivaju. Gdje su te silne zrtve ustasa?

Ma kojih 100.000 Srba? Jesi ti normalan?

Zidova bilo preko 100.000? Ma di? Bilo ih je oko 36.000. Daj, saberi se.
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:35   #17
evo opet lokalni servi šire svoje mitove i laži.dosta više ljudi,idite na neku drugu temu.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:38   #18
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Legalno pravo Puhovskog je da ne bude patriot. Uostalom to je neka temeljna postvka nadriintelektualizma da se ne veže ni za naciju, ni za državu. Jer oni su individue..
Nije to temeljna postavka bilo kakve intelektualnosti. To su postavke koje su nekriticki prepisane iz djela teoreticara francuske revolucije tipa Robespierre-a, ali se zaboravlja da je taj konkretni gospodin djelovao u uvjetima gradjanskog rata, stovise genocida, unutar vlastite nacije. Kada se vidjelo da ce vrag odnijeti salu (procitati djelo Emanuela Kanta "Anatomija jednog politicara") i da ce sve sto vrijedi biti poubijano i giljotinirano, krenulo se sa pricama o gradjanskom domoljublju i inzistiranju na izgradnji onoga sto danas nazivamo "gradjanski suverenitet" - a sto je zapravo bio zakasnjeli pokusaj Robespierrea da svodeci suverenitet drzave na skup suvereniteta njenih gradjana zaustavi ubijanje, a prije svega ubijanje skolovanih gradjana i aristokracije za koje je uocio da jedini imaju znanja i sposobnosti organizirati novi sustav javne uprave.

Dakle rijec je o gledistu koje je nastalo u specificnim povjesnim okolnostima. Intelektualci svih drugih nacija i intelektualnih tradicija su u golemoj vecini izrazito domoljubni.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:39   #19
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
evo opet lokalni servi šire svoje mitove i laži.dosta više ljudi,idite na neku drugu temu.
Ova je tema o Zareti Puhovskom, pa obecajem da vise necu replicirati svetosavskim mitomanima i ludjacima. Bavimo se Zaretom, ukoliko nas zanima.

Cuj, nije patriot. A sto je dosad bio?
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:42   #20
ajmo malo obrnut situaciju žašto bi on volio hrvatsku.Jel muž mora voljet ženu
viper001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.