Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2009., 11:13   #1
Prestanimo se zavaravati da smo neutralni i nesvrstani

Mesić se previše uživio u ulogu Tita (koji bi sada,kao pragmatik vjerovatno bio za NATO,dok se njegovu vlaST NE DIRA)....

Najgore mi je bilo,kada je naša vlada(rijetko dobar potez) osudila Rusku agresiju na Gruziju, i onda se Mesić buni "što ne držimo neutralnost"...

Ej,mi smo kandidat za članicu NATO-a, a ne nesvrstani...

HRVATSKA DANAS SUDJELUJE U RATU PROTIV tALIOBANA, NI TU NISMO NEUTRALNI...

Amerika je naš savenik, nema tu ljubavi,ali se par puta poklopilo da su nam intersi isti...

U svakom slučaju bolje biti Američki saveznik,nego kao Srbija maštat o Rusiji,koja nije prste mrdla za njih...

Mesić je obilazio Kubu,najpoznatiju diktaturu(uz Sjvernu Koreju i Libiji) na svijetu,i tako propustio sastanak s vođama EU...

Prije toga je osudio našeg veleposlnika jer nje s našim saveznicima napustio sjednicu kada je Libijski veleposlanik nazvao Izrael nacističkom državom...

Hvali se kako je "spriječio odlazak Hrvatske vosjke u Irak"...

Ti 50 vojnika bi imala vjerovatno sanitetsku zadaću,a sigurno bi ušli barem godinu prije u NATO,a vjerovatno i EU...

Ali on sluša svoje nesvrstane savjetnike Lončara o ostale...

Libija nam nije dala ni jedan važniji posao,niti nam pomogla oko plina...

I što nam je ta nesvrstanost donijela?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 11:18   #2
prvo, Tito ne bi bio za NATO
drugo, nema nista lose u suradnji sa drugim drzavama, cak je to i pozitivno
svijet se mijenja, polako, veoma, ali ipak se krece
cilj je umjerenost, toelrancija, zajednistvo
Nazad, Tito ne bi bio za NATO, pa nije on tukmak
Dok nam je Bravar bio Predsjednik sva su nam vrata bila otvorena, obratite paznju na taj 'nebitan' detalj ...
jer ko se jos bavi detaljima
ovcova is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 11:19   #3
I pomenuta Libija se mijenja ....
ovcova is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 11:25   #4
Slažem se!
mislim da je Pokret danas nevažan, tj. nema nekog utjecaja. Hrvatska je članica NATO-a, te se samim time opredijelila za promicanje tih interesa kao i pokušaj inkorporiranja vlasitih interesa u tu organizaciju. Koliko je meni poznato, zemlje koje su bile članice Pokreta nesvrstanih su automatski prelaskom u NATO i EU prestale biti članicama pokreta.
Bilo je nekih prijedloga da se status Hrvatske, kao članice pretvori u status gosta unutar pokreta. A suradnja sa tim zemljama se može ostvariti bilateralno, čemu ostajanje u pokretu?
Jedini argument za ostanak bio bi taj da je Jugoslavija bila jedna od osnivačica, pa preko nekog povijesnog naslijeđa i Hrvatska bi trebala ostati unutar pokreta, a drugi dio argumenta bi se odnosio na dosadašnju suradnju ostvarenu sa zemljama članicama pokreta
Iako, moramo priznati unutar pokreta postoje zemlje koje su potencijalne velesile sutrašnjice-Indija? Tako da bi možda ipak trebali ostati prisutni u savezu, makar u statusu gosta!
jajanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 11:26   #5
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
I što nam je ta nesvrstanost donijela?
A što ti je NATO donio? Borbu protiv Talibana. Imaš li šta protiv njih? Ja nemam

Mislim mene više brine što su nas oni uvuklu da Hrvatska bude agresor u drugoj državi.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!

Zadnje uređivanje zeljko_ri : 24.09.2009. at 11:35.
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 11:46   #6
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
A što ti je NATO donio? Borbu protiv Talibana. Imaš li šta protiv njih? Ja nemam
U Afganistan smo išli puno prije nego što smo postali članica NATO-a ostali bi tamo i dandanas i da nismo postali članica. Dok god ljudi tamo idu dragovoljno, nikakav problem.

Međutim, kao i postavljača teme, i mene smeta što se naš predsjednik druži sa nekim južnoameričkim i islamskim diktatorima koji ga svojom zemljom vodaju ko dvorsku ludu a da od tog nemamo nikakvu korist. Eto, Mesićev prijatelj Gadafi je nedavno naručio planirane korvete iz Francuske a nama šipak. Kad je svog prijatelja Gadafija pitao o gospodarskoj suradnji, ovaj mu je predložio da hrvatski gospodarstvrnici do Libije doplove brodom na kojem će domaćinima prikazati svoju ponudu.

Ako ono turističko šepurenje njegove unuke na Kubi nije zloporabno trošenje državnog novca, onda stvarno je sve u ovoj RH u ku.cu.
Naravno, našim "nezavisnim" medijima i borcima protiv korupcije u samo jednoj političkoj opciji, to je promaklo. Odnosno mogli su ga bar pitat za to pa da im on laže da je ženska u stvari iz svog džepa platila putovanje (i da onda postavljači pitanja kolektivno posvršavaju od zadovoljstva kako imamo poštenog predsjednika).
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 11:51   #7
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
U Afganistan smo išli puno prije nego što smo postali članica NATO-a ostali bi tamo i dandanas i da nismo postali članica. Dok god ljudi tamo idu dragovoljno, nikakav problem.
Puno prije ulaska u NATO postojala je ulizivačka politika, nešto slično kao kad na svakoj državnoj ustanovi visi EU zastava a ni blizu ulaska u EU.
I kakve veze što idu drobrovoljno? Nije nikakav problem što bi netko mogao poginuti jer oni idu dobrovoljno? a ustvari sve po diktatu NATO pakta
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 11:59   #8
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Puno prije ulaska u NATO postojala je ulizivačka politika, nešto slično kao kad na svakoj državnoj ustanovi visi EU zastava a ni blizu ulaska u EU.
I kakve veze što idu drobrovoljno? Nije nikakav problem što bi netko mogao poginuti jer oni idu dobrovoljno? a ustvari sve po diktatu NATO pakta
Koja ulizivačka politika? Najbolje još da se zatvorimo i potonemo u sveopće siromaštvo kao svojevremeno Albanija. Ili da trošimo 5 puta više na vojsku da bi bili svoji.
Ali, ima li išta gore nego kad se ulizuješ ovim diktatorima koji te javno pred cijelim svjetom čine budalom.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 20:11   #9
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Puno prije ulaska u NATO postojala je ulizivačka politika, nešto slično kao kad na svakoj državnoj ustanovi visi EU zastava a ni blizu ulaska u EU.
I kakve veze što idu drobrovoljno? Nije nikakav problem što bi netko mogao poginuti jer oni idu dobrovoljno? a ustvari sve po diktatu NATO pakta
Ja sam čuo da imperijaslisti koriste našu djecu da tijelima čiste minska polja...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 09:53   #10
Mesićš odlazi u Rusiju,i ond ase hvali (i to od tamo) ulaskom u NATO...

I još' priča da je bio protiv proturaketnog štita...

Nadm se da će duh Budimira Lončara otići zajedno s Mesićem...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:01   #11
a sada se stvarno trebamo mlatiti po glavi od spoznaje da naš predsjednik izmjenjuje stavove i svjetonazore po potrebi..

pa šta je to novo da mesić opali ono što mu je u tom trenutku najpogodnije bez obzira na poslijedice?

ovih preostalih nekoliko tjedana njegovog orgijanja, će stvarno biti dugo.
Apple cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:31   #12
Ni mi nismo neutralni!
http://www.slobodnaevropa.org/conten...r/1859651.html
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:41   #13
Sumnjivo mi je kad se Šuti mota okolo, on je najizrazitiji zagovornik ulaska u NATO.
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:45   #14
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
jovan: stevo jeli ti znaš šte je atomska bomba

stevo : paaa neznam baš ali znam da je nešto veliko

jovan : jeste, jeste, treba mnogo para za jednu

stevo : koliko bre?

jovan : meleone, meleone i meleone dinara...

stevo : uh, da oće jedna past u moju baštu
Apple cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:48   #15
Quote:
Apple cut kaže: Pogledaj post
jovan: stevo jeli ti znaš šte je atomska bomba

stevo : paaa neznam baš ali znam da je nešto veliko

jovan : jeste, jeste, treba mnogo para za jednu

stevo : koliko bre?

jovan : meleone, meleone i meleone dinara...

stevo : uh, da oće jedna past u moju baštu
Brate, kad krenu da padaju atomske bombe, možemo svi da se slikamo, a ne samo Steva.
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 10:54   #16
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Brate, kad krenu da padaju atomske bombe, možemo svi da se slikamo, a ne samo Steva.
, pa nego što, ispravićemo mi tu krivu drinu...

pa kud vi ruse oko niša?, slijedeći put kad se zakaćimo (ili kad se veliki zakaće), ima da frca na sve strane...
Apple cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:35   #17
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Brate, kad krenu da padaju atomske bombe, možemo svi da se slikamo, a ne samo Steva.
Jedan lik je tako komentirao naš ulazak u NATO:
"Sada smo meta Ruskim projektilima"...

Čovječe,SLovenija je ionako u NATO, čak i da ju uspiju nekako naciljati i pogoditi, mi jednako najebali...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:49   #18
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Mesić se previše uživio u ulogu Tita (koji bi sada,kao pragmatik vjerovatno bio za NATO,dok se njegovu vlaST NE DIRA)....

Najgore mi je bilo,kada je naša vlada(rijetko dobar potez) osudila Rusku agresiju na Gruziju, i onda se Mesić buni "što ne držimo neutralnost"...

Ej,mi smo kandidat za članicu NATO-a, a ne nesvrstani...

HRVATSKA DANAS SUDJELUJE U RATU PROTIV tALIOBANA, NI TU NISMO NEUTRALNI...

Amerika je naš savenik, nema tu ljubavi,ali se par puta poklopilo da su nam intersi isti...

U svakom slučaju bolje biti Američki saveznik,nego kao Srbija maštat o Rusiji,koja nije prste mrdla za njih...

Mesić je obilazio Kubu,najpoznatiju diktaturu(uz Sjvernu Koreju i Libiji) na svijetu,i tako propustio sastanak s vođama EU...

Prije toga je osudio našeg veleposlnika jer nje s našim saveznicima napustio sjednicu kada je Libijski veleposlanik nazvao Izrael nacističkom državom...

Hvali se kako je "spriječio odlazak Hrvatske vosjke u Irak"...

Ti 50 vojnika bi imala vjerovatno sanitetsku zadaću,a sigurno bi ušli barem godinu prije u NATO,a vjerovatno i EU...

Ali on sluša svoje nesvrstane savjetnike Lončara o ostale...

Libija nam nije dala ni jedan važniji posao,niti nam pomogla oko plina...

I što nam je ta nesvrstanost donijela?
A tko se to zavarava kada je u pitanju naša neutralnost i nesvrstanost?Nama su amerikanci i eu logični saveznici kojima naša politika od nastanka države teži.Iako sam protiv ulaska u eu smatram kako je savezništvo sa europom najbolja stvar za našu državu.A to što poglavnik još živi u jugoslaviji i vodi politiku koja je postala anakrona skupa sa jugoslavijom je samo njegov problem jer kao što vidimo i uz njegove gluposti mi smo saveznici SAD-u i EU i ne sjedimo za istim stolom sa poglavnikovim terorističkim prijateljima ili komunističkim diktatorima.
torrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 23:01   #19
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
A što ti je NATO donio? Borbu protiv Talibana. Imaš li šta protiv njih? Ja nemam

Mislim mene više brine što su nas oni uvuklu da Hrvatska bude agresor u drugoj državi.
Nemam nista protiv da nasi vojnici, koji zele, imaju mogucnost otici negdje usavrsavati svoj posao. Afganistan zvuci kao idealno mjesto za to. U svakom slucaju puno bolje to nego da ovdje sjede i nis ne rade. A, na NATO gledam kao nuzno manje zlo - dok nam se susjedi ne civiliziraju, treba nam.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.