Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Smatrate li da je Srbija previse zastupljena u hrvatskim medijima?
Da 69 83.13%
Ne 14 16.87%
Glasovatelji: 83. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2010., 10:07   #41
Index prekjucer donosi ovu vijest:
NAJPOZNATIJA hrvatska "zviždačica" Vesna Balenović jučer je sudjelovala u regionalnoj konferenciji na kojoj se razgovaralo o istraživačkom novinarstvu, a koja je održana u Beogradu.

Konferenciju je organizirala njemačka Fondacija Konrad Adenauer, a na njoj su sudjelovali novinari i urednici iz BiH, Crne Gore, Srbije i Hrvatske te njihovi kolege iz Njemačke. Vesna Balenović je pozvana zbog svoga iskustva pisanja i ukazivanja na društvene probleme i afere u Hrvatskoj.


E sad, zasto je Hrvatska u regionalnoj konferenciji s BiH, Crnom Gorom i Srbijom?
Zasto ne sudjeluje na takvoj regionalnoj konferenciji sa Slovenijom, Madarsko, Slovackom, Ceskom, Poljskom i Austrijom?

Zbog cega se kao regija u koju spada Hrvatska iskljucivo smatra bivsa Jugoslavija, a ne srednja Europa?

S druge strane, da je Hrvatska i bila u nekoj takvoj srednjeeuropskoj regionalnoj konferenciji, a pogotovo da je tamo sudjelovao neki relevantan strucnjak, a ne Balenovicka, vjerojatno na Indexu o tome ne bi bilo ni slova.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 12:10   #42
Više je takvih primjera, a posljedica su (i) inertnosti naših ljudi. Recimo, ne samo u području medija:

* kod nas je digla prašinu knjiga američkog slavista Greenberga "raspad srpskohrvatskog". Osim dosta zanimljivih detalja, to je konceptualno loša i promašena knjiga (dobila je nagradu godine američke slavističke udruge, što nješto govori i o toj organizaciji). Dakle, u knjizi su obilato korišteni srpski izvori, dok su najvažniji hrvatski- a za koje je autor znao, recimo Vinceova knjiga "Putevim hrvatskoga književnog jezika", jednostavno prešućeni.

* ta je ista izdavačka kuća ("Srednja Europa") objavila knjigu. "Jugoslavija i njezini povjesničari"- http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=14657 - djelo upravo apsurdno u izočnosti hrvatskih povjesničara. Od kojih 20 i više priloga, tiu je oko trećina Srba, dosta vanjskih "eksperata" koji nemaju pojma i stalno trube o "Balkanu", te jdva jedan ili dva hrvatska povjesničara- nereprezentativni, iz ekipe Goldstein-Jakovina.

* uistiinu reprezentativni prikazi hrvatske povijesti i kulture na engleskom i francuskom (edicija "Hrvatska i Europa"): http://www.moneysupermarket.com/shop...ces-p24122781/ , http://www.knjiga-znanja.hr/izdanja/...sp?id_broj=922 , http://info.hazu.hr/odbor_projekta_hrvatska_i_europa OK, izašle su 4 knjige na hrvatskom, a dvije su prevedene na francuski i engleski. Nema tih prijevoda nigdje po svjetskim knjižnicama, lako se nađe online pretragom. Rečeno mi je da su poslani, besplatno- no da su misteriozno nestali. Da se čovjek zamisli ...

* uz indolenciju i svjesno guranje Hrvatske na Balkan, te puzanje i preferiranje Srba, potrebna nam je jača aktivnost oko afirmacije Hrvatske, a ne nešto posve suprotno- promičba srpskih tema, a s tim i njihova svjetonazora i tumačenja zbivanja.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 13:45   #43
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
Zavjera!

Kako to da nikom nije palo na pamet da je to zbog toga što govorimo isti jezik kao i Srbi? Jebiga, domoljubi, morat ćete se prije ili kasnije pomiriti s tim. Nije potrebno prevođenje.
Kako to da ti nije palo na paet da i oni razuiju hrvatski pa opet ne prenose tako puno vijesti iz hr, niti ih puno zanima kao što to naše medije zanima svaka trica iz srbije.
Vi jugoslaveni u tome uživate i to je razumljivo, kad ste se morali pomiriti da vam je država rasturena, što vam drugo preostaje.
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 15:24   #44
Quote:
Cpatain Rbubish kaže: Pogledaj post

Vi rasisti uvijek nastupate s identicnom formom apologetizma...
Žalosno je kako se ovaj pojam kod nas olako koristi... čak i kada ni jedan upis ne izražava stavove o biološkoj nejednakosti ljudi i rasa, pravu jakih da vladaju slabijima, superiornosti jednog naroda nad drugim narodima (konkretno, srpskim narodom). A i paradoksalno, jer upravo etiketiranje sugovornika pojmom rasist u toj situaciji ima značajke rasizma, s obzirom da odriče pravo jednom narodu (hrvatskom) na slobodoumlje i kritiku uređivačke politike pojedinih medija iz samo jednog razloga - jer ima dodirnu točku sa drugim narodom (srpskim).

A tema je svakako opravdana.

Ne bismo smjeli olako prelaziti preko ove medijske propagande, neovisno o mogućim motivima: pomirba, podilaženje ljubiteljima srpskog turbo-folka ili međunarodna "zavjera". Svaki od tih motiva zaslužuje pažnju i ozbiljno promišljanje. Od najbezazlenijeg srpskog turbo-folka koji sigurno ne doprinosi našoj glazbenoj kulturi, preko pomirbe koja je individualna stvar svakog pojedinca, a ne pitanje politike, pa do međunarodne politike velikih sila koje nam u prošlosti često nisu bile naklonjene... U Hrvatskoj ima puno teških pojedinačnih sudbina, rat je ostavio duboke i trajne posljedice i svako nametanje je sasvim neprihvatljivo.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 15:59   #45
U našim se medijima, napose Yutarnjem, stalno nameću srpske teme. Koga eventualno nješto zanima, može lakoo na mreži otići pogledati srpske novine. Ja dosta često skoknem i pogledam "Politiku" (ne zanimaju me razni Blicevi ili kako se već ne zovu; vrlo rijetko pogledam i Večernje novosti).

Zaključak bi bio:

* srpski medijski prostor živi njeki svoj život, u kojem, osim za zadrtoga jugovića, nema nešto bitno zanimljivo - iznimka su neke specijalističke kulturnopovijesne, ideološke i druge teme. Meni to i jest zanimljivo, ali većini konzumenata informacija u hrvatskom prostoru nije.

* u tom srpskom prostoru postoji fascinacija hrvatskim temama. Njetko je rekao, odprilike, da kod nas futraju srpske teme, dok je za Srbe RH dosadna i nezanimljiva zemlja. Au contraire. Hrvatska je u srpskim medijima isto previše eksponirana, od politike, povijesti, kulture, zabave,.... Ne znam koja je motivacija za to. Onako usput, rekao bih da su u pitanju teme koje se tiču povijesti, bliže i daljnje (NDH, Tito, Jasenovac, Stepinac, Tuđman, Domovinski rat,..), te srpske ideologije na crti pansrbizma Karadžića (Ruđer Bošković kao ovejani Srbin, srpski Dubrovnik, Bosna kao "istorijski srpski prostor", ..).

* većina je tema iz toga miljea za nas nezanumljiva jer dominantne osobe iz politike, gospodarstva, kulture, zabave,.. mi i ne poznajemo- osim onih koji su bili aktivni i u doba Yu.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 16:14   #46
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
Zavjera!

Kako to da nikom nije palo na pamet da je to zbog toga što govorimo isti jezik kao i Srbi? Jebiga, domoljubi, morat ćete se prije ili kasnije pomiriti s tim. Nije potrebno prevođenje.
"Isti" jezik kao argument
Pa, govorimo još istiji jezik sa stanovnicima BiH pa su vijesti kako iz hrvatskog dijela BiH (da ti pojam HercegBosna ne izazove alergijsku reakciju, bit ću obziran) tako i bošnjačkog daleko nezastupljenije u odnosu na vesti iz Srbiju
Zatim je tu i istiji crnogorski govor, ni od tamo se previše ne čuje, osim o Cicinoj repki..

Jebiga, jugofili, niste fer, nije Juga bila samo Hrvatska i Srbija
Leoben Conoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 17:08   #47
Srbija je definitivno previše zastupljena ne samo u Hrvatskim medijima nego i drugoj kulturi.

Eh sad pitanje je samo to jel to nameću mediji ili je to volja naroda? Mislim ipak da je više volja naroda. Oni koji nisu politički opterećeni, njima je Srbija dosta prirodno okruženje. Što realno i je tako. Nisu svi takvi ljudi Jugofili. Mladi i ne znaju što je to Jugoslavija. Odrasli su na drugim vrijednostima. A opet idu u Beograd, slušaju cajke, najviše se druže sa Srbima itd.

Mislim da je realna dijagnoza ta da se radi o prirodnom sljedu stvari ali koji mediji isto vole poticati. Na kraju krajeva, medijima je ipak važan profit. Nije sve baš takva zavjera. A ako mediji to objavljuju, očigledno pada na plodno tlo, inače ne bi. Čemu ako bi umanjivalo nakladu? Zaista, s time se treba pomiriti. To je jednostavno tako. I ja bi radije da imamo takav odnos s Mađarskom i Italijom primjerice no da Severina primjerice ode u Mađarsku, nitko nema pojma o njoj. Da Red Carpet ode u Mađarsku, to ne bi nikog zanimalo. Jednostavno...veze sa Srbima postoje i prejake su. To je tako. Nema se tu puno dodati.
Odite malo među studente recimo...oni nemaju pojma o politici. Pitajte ih recimo tko je bio Gojko Šušak ili Ratko Mladić i malo će o tome znati, jako malo...ako išta. No stalno hode u Beograd, stalno su sa Srbima, stalno nekako održavaju tu vezu. Slušaju Srpsku glazbu itd. To se jednostavno događa...čemu praviti zavjere oko toga? Znam da boli ali nije baš teško za vidjeti zašto su stvari takve kakve jesu.

Zadnje uređivanje Franooe : 30.10.2010. at 17:17.
Franooe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 17:12   #48
Quote:
Leoben Conoy kaže: Pogledaj post
"Isti" jezik kao argument
Pa, govorimo još istiji jezik sa stanovnicima BiH pa su vijesti kako iz hrvatskog dijela BiH (da ti pojam HercegBosna ne izazove alergijsku reakciju, bit ću obziran) tako i bošnjačkog daleko nezastupljenije u odnosu na vesti iz Srbiju
Zatim je tu i istiji crnogorski govor, ni od tamo se previše ne čuje, osim o Cicinoj repki..

Jebiga, jugofili, niste fer, nije Juga bila samo Hrvatska i Srbija
Pa očigledno vijesti iz Srbije više privlače ljude nego vijesti iz Kosova ili Slovenije. Nisu tome mediji krivi. Srbija-Hrvatska je bila okosnica Juge. Očigledno se nije puno promijenilo već su se samo zamrznule veze koje su očigledno imale presnažan temelj i sad se to sve ponovno obnavlja.

Da nije tako ne bi u Hrvatskoj cajke se slušale najmasivnije. No eto. Najgore se pomiriti s tim da je to volja naroda a ne politički motiviran proces.
Mislim da kako je krenulo da će za nas domoljube dijaspora biti hrvatskija od same...neovisne Hrvatske. Ovdje se Juga obnavlja naveliko.
Franooe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 17:21   #49
Quote:
Franooe kaže: Pogledaj post
Srbija je definitivno previše zastupljena ne samo u Hrvatskim medijima nego i drugoj kulturi.

Eh sad pitanje je samo to jel to nameću mediji ili je to volja naroda? Mislim ipak da je više volja naroda. Oni koji nisu politički opterećeni, njima je Srbija dosta prirodno okruženje. Što realno i je tako. Nisu svi takvi ljudi Jugofili. Mladi i ne znaju što je to Jugoslavija. Odrasli su na drugim vrijednostima. A opet idu u Beograd, slušaju cajke, najviše se druže sa Srbima itd.

Mislim da je realna dijagnoza ta da se radi o prirodnom sljedu stvari ali koji mediji isto vole poticati. Na kraju krajeva, medijima je ipak važan profit. Nije sve baš takva zavjera. A ako mediji to objavljuju, očigledno pada na plodno tlo, inače ne bi. Čemu ako bi umanjivalo nakladu? Zaista, s time se treba pomiriti. To je jednostavno tako. I ja bi radije da imamo takav odnos s Mađarskom i Italijom primjerice no da Severina primjerice ode u Mađarsku, nitko nema pojma o njoj. Da Red Carpet ode u Mađarsku, to ne bi nikog zanimalo. Jednostavno...veze sa Srbima postoje i prejake su. To je tako. Nema se tu puno dodati.
Netočno, ili parcijalno točno. Jedina ekipa koju koliko-toliko zanimaju medijske eskapade iz Srbije su, koiko vidim, neki neobrazovani ili poluobrazovani slojevi iz "predgrađa", da tako kažem. Šloseri i strukovne srednje škole, eventualno neki s veleučilišta.

Seljaci, pravi, iz čisto hrvatskih krajeva, u najvećoj mjeri nisu zainteresirani, kao ni oni sa završenim faksom i više. Također, nisu ni osobe od 25+ godina. "Klijentela" za srpske teme je prigradska mladež, u najvećoj mjeri adolescentska, do 20 i koje.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 17:28   #50
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Netočno, ili parcijalno točno. Jedina ekipa koju koliko-toliko zanimaju medijske eskapade iz Srbije su, koiko vidim, neki neobrazovani ili poluobrazovani slojevi iz "predgrađa", da tako kažem. Šloseri i strukovne srednje škole, eventualno neki s veleučilišta.

Seljaci, pravi, iz čisto hrvatskih krajeva, u najvećoj mjeri nisu zainteresirani, kao ni oni sa završenim faksom i više. Također, nisu ni osobe od 25+ godina. "Klijentela" za srpske teme je prigradska mladež, u najvećoj mjeri adolescentska, do 20 i koje.
Varaš se. Evo ja ti mogu reć za Rijeku i Dalmaciju. U Rijeci je veza sa Srbijom tako normalna i otvorena. Nitko se time i ne opterećiva. Ljudi stalno idu u Beograd i to im je sasvim normalno. U Dalmaciji je to ipak puno zatvorenije. Ima onih koji to puno guraju al većina ljudi još uvijek drži određenu distancu prema Srpskom

No ne znam. Po meni će i Dalmacija omekšati i biti poput Rijeke. I drugi krajevi također. Dogodit će se što prirodno a što poticajem medija.

Jednostavno....Srbija znači čitanost i nakladu. Tržište sve više postaje jedno. Zajedničko. S tim se treba pomiriti. K tome se ide, tako će i biti.
Franooe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 17:58   #51
Quote:
Franooe kaže: Pogledaj post
Varaš se. Evo ja ti mogu reć za Rijeku i Dalmaciju. U Rijeci je veza sa Srbijom tako normalna i otvorena. Nitko se time i ne opterećiva. Ljudi stalno idu u Beograd i to im je sasvim normalno. U Dalmaciji je to ipak puno zatvorenije. Ima onih koji to puno guraju al većina ljudi još uvijek drži određenu distancu prema Srpskom

No ne znam. Po meni će i Dalmacija omekšati i biti poput Rijeke. I drugi krajevi također. Dogodit će se što prirodno a što poticajem medija.

Jednostavno....Srbija znači čitanost i nakladu. Tržište sve više postaje jedno. Zajedničko. S tim se treba pomiriti. K tome se ide, tako će i biti.
Ne znam o čem zapravo pričamo. Ja tvrdim da ljude srpske teme ne zanimaju. Tko putuje u Srbiju, s kojim motivima, jednostavno nije tema.

U Zagrebu i širem području, koliko znam, srpski tisak stoji nerasprodan (a ima ga u tiskarama); slično je s filmovima na DVD-u (Srbi su stavili na DVD praktički sve što su snimili od 1970-ih nadalje); ...

Jedine osobe za koje znam da pokazuju interes za srpske teme- n.pr. filmovi i glazba (može i kvalitetnija tipa Balaševića, a i cajke)- to su prigradski kelneri i tu i tamo koji neprilagođeni tip, antiprotivan svemu što postoji. Za golemu većinu osoba koje znam, Srbija nije jednostavno tema za razmišljanje, niti kultura za konzumiranje.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 18:27   #52
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Ma da, sada su nam sve austrijanci krivi, još treba da za to okrivimo i engleze kao naše vjekovne neprijatelje pa će stvar biti potpuna
Nije to nikakva zavjera nego dosljedna stara politika što je puno opasnije.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 18:36   #53
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Ne znam o čem zapravo pričamo. Ja tvrdim da ljude srpske teme ne zanimaju. Tko putuje u Srbiju, s kojim motivima, jednostavno nije tema.

U Zagrebu i širem području, koliko znam, srpski tisak stoji nerasprodan (a ima ga u tiskarama); slično je s filmovima na DVD-u (Srbi su stavili na DVD praktički sve što su snimili od 1970-ih nadalje); ...

Jedine osobe za koje znam da pokazuju interes za srpske teme- n.pr. filmovi i glazba (može i kvalitetnija tipa Balaševića, a i cajke)- to su prigradski kelneri i tu i tamo koji neprilagođeni tip, antiprotivan svemu što postoji. Za golemu većinu osoba koje znam, Srbija nije jednostavno tema za razmišljanje, niti kultura za konzumiranje.
Naravno, niti je Srbija ikad imala utjecaja na zbivanja u HR. Recimo, prije rata, cirilica i latinica su bile jednake po Ustavu HR, ali ja nigdje, osim u Kninu nisam primjetio niti jedan naziv na cirilici.

Na TV Zagreb si rjetko mogao vidjeti film koji je titlovan na cirilici, a kad bi se to desilo doslo bi do prave bure protesta. Ne znam da se ikad iko u Beogradu bunio sto je nesto titlovano na latinici.


Mislim da je Azra izdala album 1987 u Jugotonu i koliko se sjecam, vise iz zezancije, omot je bio na cirilici. Zato mu skidam kapu. Jeste da je bilo zezanje, ali potez vrijedan hvale.
Apatrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 19:00   #54
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Naravno, niti je Srbija ikad imala utjecaja na zbivanja u HR. Recimo, prije rata, cirilica i latinica su bile jednake po Ustavu HR, ali ja nigdje, osim u Kninu nisam primjetio niti jedan naziv na cirilici.

Na TV Zagreb si rjetko mogao vidjeti film koji je titlovan na cirilici, a kad bi se to desilo doslo bi do prave bure protesta. Ne znam da se ikad iko u Beogradu bunio sto je nesto titlovano na latinici.


Mislim da je Azra izdala album 1987 u Jugotonu i koliko se sjecam, vise iz zezancije, omot je bio na cirilici. Zato mu skidam kapu. Jeste da je bilo zezanje, ali potez vrijedan hvale.
Jesu to bile jednake kao sto su i Srbi bili konstitutivni narod, ili je to zaista i pisalo u Ustavu SRH?
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 19:17   #55
Udarna vijest u vecerasnjem Jutarnjem:

REPORTER JUTARNJEG LISTA BIO JE U BEOGRADU

Zanimljivo je sto pise u linku: usporedba-beograd-zagreb--puno-je-slicnosti

http://www.jutarnji.hr/usporedba-beo...nute--/899335/
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 19:23   #56
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Udarna vijest u vecerasnjem Jutarnjem:

REPORTER JUTARNJEG LISTA BIO JE U BEOGRADU

Zanimljivo je sto pise u linku: usporedba-beograd-zagreb--puno-je-slicnosti

http://www.jutarnji.hr/usporedba-beo...nute--/899335/
Pa članak i nije nešto afirmativan.

Poprilično jadan prikaz Beograda i moram priznati da se u mnogim segmentima kosi sa realnošću. Beograd je opisan kao grozna, bedna i tmurna tvorevina. Ali nije baš tako.
Nixma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 19:32   #57
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Žalosno je kako se ovaj pojam kod nas olako koristi... čak i kada ni jedan upis ne izražava stavove o biološkoj nejednakosti ljudi i rasa, pravu jakih da vladaju slabijima, superiornosti jednog naroda nad drugim narodima (konkretno, srpskim narodom).
Imas vrlo ograniceno i zapravo neuko gledanje na rasizam. On naime ukljucuje i razlikovanje prema etnicitetu - vidi UN-ovu konvenciju o sprecavanju svih oblika rasizma (Hrvatska je clanica sto znaci da su te odredbe dio hrvatskog pravnog poretka).

Quote:
the term "racial discrimination" shall mean any distinction, exclusion, restriction or preference based on race, colour, descent, or national or ethnic origin which has the purpose or effect of nullifying or impairing the recognition, enjoyment or exercise, on an equal footing, of human rights and fundamental freedoms in the political, economic, social, cultural or any other field of public life.
Rasizam je dakle daleko siri pojam od razlikovanja "po rasi". Tako se i koristi u zapadnim demokracijama - npr. izgoni Roma iz Francuske se mogu okarakterizirati rasistickim makar i Francuzi i Romi bioloski pripadaju istoj rasi. Napad na Hrvate u Njemackoj prije nekog vremena domaci mediji su revno (i opravdano) proglasili rasistickim iz istog razloga.

Ono sto sam htio reci je da navala clanaka o Amerikancima ili Nijemcima ne bi izazvala revolt zbog "zastupljenosti Amerike/Njemacke u nasim medijima" onako kako to izaziva zastupljenost tema iz Srbije. Razlog tome je rasiren animozitet prema Srbima. Razlozi za to su poznati (rat, nacionalizam, etnicki konflikt, itd). No na ideoloskoj razini ovakav revolt potpuno je usporediv s revoltom zbog pretjerane "zastupljenosti zidovskih tema" ili obrta ili utjecaja u Njemackoj.

Ono u cemu jesi u pravu, kao i neki drugi, jest da je termin "rasist" upotrijebljen neopravdano i ovim putem upucujem ispriku peguli. Umjesto "rasist" trebalo je stajati "rasisticki stavovi". Umjesto osobe trebao je biti napadnut stav.

Doduse, sumnjam da bi takva fina distinkcija bila uocena od moderatora koji je, vidim, podijelio kazne svima koji su odgovorili protestirajuci protiv mojeg etiketiranja.

Dok je moj post bez sumnje zasluzio penaliziranje, smatram da niti jedan od onih koji su na njega direktno reagirali (a to su ovaj, ovaj i ovaj post) nije to zasluzio. To je djetinji nacin moderiranja koji ne vodi racuna o opravdanoj kritici mog posta i vodi se jednostavnim "packe svima" radi "mira u kuci".
Cpatain Rbubish is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 19:57   #58
Quote:
Cpatain Rbubish kaže: Pogledaj post
. No na ideoloskoj razini ovakav revolt potpuno je usporediv s revoltom zbog pretjerane "zastupljenosti zidovskih tema" ili obrta ili utjecaja u Njemackoj.
Niposto, naime niko tu ne prica protiv zastupljenosti Hrvata srpskog podrijetla, nego protiv zastupljenosti Srbije i tamosnjih gradana.

Odnosno nepostoji niti jedno zdravorazumsko objasnjenje zasto bi npr. drzava Srbija kod nas bila zastupljenija od drzave Madarske, s naglaskom da niti jedna netreba biti nesto posebno zastupljena.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 20:04   #59
Quote:
Franooe kaže: Pogledaj post
Pa očigledno vijesti iz Srbije više privlače ljude nego vijesti iz Kosova ili Slovenije. Nisu tome mediji krivi. Srbija-Hrvatska je bila okosnica Juge. Očigledno se nije puno promijenilo već su se samo zamrznule veze koje su očigledno imale presnažan temelj i sad se to sve ponovno obnavlja.

Da nije tako ne bi u Hrvatskoj cajke se slušale najmasivnije. No eto. Najgore se pomiriti s tim da je to volja naroda a ne politički motiviran proces.
Mislim da kako je krenulo da će za nas domoljube dijaspora biti hrvatskija od same...neovisne Hrvatske. Ovdje se Juga obnavlja naveliko.
Svi koji su slušali cajke sa recimo 15, kada je to bilo zabranjeno voće,i još važnije,tamo je uvijek bilo curica...
Danas ih možda 5% sluša cajke.

Imam i jednog prijatelja Srbina ,bio teški roker,metalac, sve ono, na kraju je izlazio na narodnjake.

Pitam ga ja,kako to, kaže:"ma odemo mi na rock party,i bude 40 frajera i tri ribe(trebe),jedna debela,jedna ružna i jedna lezba"
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 20:10   #60
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Udarna vijest u vecerasnjem Jutarnjem:

REPORTER JUTARNJEG LISTA BIO JE U BEOGRADU

Zanimljivo je sto pise u linku: usporedba-beograd-zagreb--puno-je-slicnosti

http://www.jutarnji.hr/usporedba-beo...nute--/899335/
Evo zbog ovakvih tekstova ja ne mogu ne nazvati ljevicu šovinističkom.Pa za njih je odlazak u srbiju(koja nam je tu susjed,skokneš preko granice ko ništa)kao odlazak na safari.Dive se primitivnim domorodcima i njihovim običajima,opisuju njihovu svakodnevnicu kao nešto što smo mi ovako napredni davno izgubili.Čisti političko korektni šovinizam.

Očekujem da idući put skoknu do Sarajeva pa nam u tipično ljevičarskom duhu opišu sarajlije kao dobrodušne,duhovite ljude koji znaju kako se pravi burek i uvijek će ti pokazati gdje su najbolji čevapi.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.