Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2010., 00:06   #1
iskorištavanje naivnih Hrvata

S jedne strane imamo HDZ koji je zlo. U to nitko ne dvoji. Zlo koje se kiti hrvatstvom, zlo koje je isto to radilo i 2000-e, i i 2010-e.
Zlo koje funkcionira po komunističkom modelu i tad i danas.

S druge pak strane imamo SDP i slične stranke utemeljene na jugoslavenskim vrijednostima.

I koga imamo u sredini? Sjebane male domobrane.

Baš sad čitam Borkovićev intervju u kojem tvrdi da sad žali što je dao podršku Josipoviću te da je znao da će se Josipović ovako ponašati da to nikad ne bi napravio. A ako pamtite, sličan smo slučaj imali i prije 10 godina. Kako je SDP uopće došao na vlast? Time što su koalirali sa Budišom kojeg su kasnije ispljunili, zgazili, izdali i jednostavno ga se odrekli. Jednog Budišu koji je u tom njihovom komunizmu robovao 4 godine al koji je naivan i dobronamjeran čovjek i eto, shvatio je da treba protiv HDZ-a, al očigledno je prekasno shvatio da ne treba s SDP-om.

Imamo te dvije komunističke klike. HDZ i SDP. S time da je HDZ nasljedio interesne vrijednosti komunizma i Jugoslavije a SDP emocionalne. Njih navodno 62 % građana ne podržava no svi će na kraju glasati po principu "manje zlo".

Uglavnom...Borkovićev i Budišin primjer bi trebao poslužiti svim istinskim domoljubima koji misle da ako je HDZ loš, da treba surađivati s SDP-om. SDP će Hrvatsku masku nositi dokle treba no sve je više skidati, sve se manje skrivati. Neka ovakve stvari budu opomena.
Franooe is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.11.2010., 01:46   #2
Quote:
Franooe kaže: Pogledaj post
S jedne strane imamo HDZ koji je zlo. U to nitko ne dvoji. Zlo koje se kiti hrvatstvom, zlo koje je isto to radilo i 2000-e, i i 2010-e.
Zlo koje funkcionira po komunističkom modelu i tad i danas.

S druge pak strane imamo SDP i slične stranke utemeljene na jugoslavenskim vrijednostima.

I koga imamo u sredini? Sjebane male domobrane.

Baš sad čitam Borkovićev intervju u kojem tvrdi da sad žali što je dao podršku Josipoviću te da je znao da će se Josipović ovako ponašati da to nikad ne bi napravio. A ako pamtite, sličan smo slučaj imali i prije 10 godina. Kako je SDP uopće došao na vlast? Time što su koalirali sa Budišom kojeg su kasnije ispljunili, zgazili, izdali i jednostavno ga se odrekli. Jednog Budišu koji je u tom njihovom komunizmu robovao 4 godine al koji je naivan i dobronamjeran čovjek i eto, shvatio je da treba protiv HDZ-a, al očigledno je prekasno shvatio da ne treba s SDP-om.

Imamo te dvije komunističke klike. HDZ i SDP. S time da je HDZ nasljedio interesne vrijednosti komunizma i Jugoslavije a SDP emocionalne. Njih navodno 62 % građana ne podržava no svi će na kraju glasati po principu "manje zlo".

Uglavnom...Borkovićev i Budišin primjer bi trebao poslužiti svim istinskim domoljubima koji misle da ako je HDZ loš, da treba surađivati s SDP-om. SDP će Hrvatsku masku nositi dokle treba no sve je više skidati, sve se manje skrivati. Neka ovakve stvari budu opomena.
Ja bi to rekao ovako:
HDZ = KPH
SDP = KPJ
Zlo jedno, zlo drugo. (ajde HDZ je ipak malo manje zlo)

Po meni rješenje i izlaz trebamo tražiti u širokoj domoljubnoj koaliciji svih pravaških stranaka plus vanstranački pojedinci poput Mire Tuđmana, Josipa Jurčevića, Nine Raspudića, Hrvoja Hitreca, Igora Zidića i još brojnih drugih, plus neke stranke poput HDSSB-a.....a može i Kerum.

Treba nam novi POKRET kakav je HDZ bio devedesetih.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 06:12   #3
Mogu li se konačno precizirati te orijentacije ljevičarske provenijencije?
Pa čemu neprestano ljepiti svim ljevičarima etikete jugo-orijentacije?Ako ima stranaka poput SRP-a ili KPH-a koje teže nekim sjednjenjima,molim da se to tako nazove.
Ja ne nazivam sve desničare"ustašama",pa je krajnje zatucano tjerati te blesave fraze o jugo-sranjima i "stvar se neprestano vrti u krug"i kad se to čini i ostalim sudionicima u demokraciji,jer rasprava nema smisla ako se ukopamo.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 07:10   #4
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post

Po meni rješenje i izlaz trebamo tražiti u širokoj domoljubnoj koaliciji svih pravaških stranaka plus vanstranački pojedinci poput Mire Tuđmana, Josipa Jurčevića, Nine Raspudića, Hrvoja Hitreca, Igora Zidića i još brojnih drugih, plus neke stranke poput HDSSB-a.....a može i Kerum.

Treba nam novi POKRET kakav je HDZ bio devedesetih.
Slažem se............kada bi pravaši našli pameti i tolerancije da zajedno izađu na izbore u jednom jedinstvenom pravaškom bloku zajedno sa ljudima koje si gore naveo - ja sam siguran da bi uzeli jako puno glasova.........postavio bi se sasvim drugi odnos snaga.
pikzibner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 07:17   #5
Quote:
pikzibner kaže: Pogledaj post
Slažem se............kada bi pravaši našli pameti i tolerancije da zajedno izađu na izbore u jednom jedinstvenom pravaškom bloku zajedno sa ljudima koje si gore naveo - ja sam siguran da bi uzeli jako puno glasova.........postavio bi se sasvim drugi odnos snaga.
Pa zato HDZ i rastura pravašku ideju u RH sa svojim Judama još od davnih dana
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 08:43   #6
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Pa zato HDZ i rastura pravašku ideju u RH sa svojim Judama još od davnih dana
Upravo tako, pa u Đapićevom HSPu i jesu sami HDZovci koji su uništili pravaštvo i od 90-tih ugledne partije stvorili jedan običan HDZov satelit. Žalosno i sramotno, što reći drugo...
Svi narodni neprijatelji na čelu sa HDZom dobro znaju što znači udružena moć svih nacionalnih opcija u državi!
Mr. Političar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 10:34   #7
Quote:
Robert Warren kaže: Pogledaj post
Jewfdnostavno . U Saboru sjede u SDP-u ljudi koji su bili preotiv osamostaljenja Hrvatske,predali su oružje TO JNA, a dijelovi zemlje gdje su oni bili na vlasti predali su se bez ispaljenog metka. U SDP-u ima puno srba jugofila.
A čini mi se da im je i predsjednik srbin.
Imena? Zasad po prepucavanjima znamo samo da je perjanica glavaševe stranke bila kapetan prve klase još 1991., znamo da je perjanica HDZ-a svirala orgulje po Europi čim se otvorio put za bijeg...

No bilo kako bilo, mene zanimaju imena tih koji su 1990. dali oružje TO JNA, koji su glasali protiv osamostaljenja, a koji sjede u saboru... današnjem saboru...


Evo popis SDP-ovapa pa bih molio da mi se ukaže na to tko su ti petokolonaši:


Milanović, mr. sc. Zoran

Antičević Marinović, Ingrid

Linić, Slavko

Opačić, Milanka

Stazić, Nenad

Antunović, Željka

Bauk, Arsen

Bernardić, Davor

Bodakoš, dr. sc. Dragutin

Borzan, Biljana

Crljenko, Brankica

Čavlović Smiljanec, Nada

Denona, Luka

Dragovan, Igor

Ferić-Vac, Mirjana

Flego, prof. dr. sc. Gvozden Srećko

Franić, dr. sc. Zdenko

Grčić, prof. dr. sc. Branko

Habek, Mario

Hanžek, Ivan

Heffer, prof. dr. sc. Goran

Holy, dr. sc. Mirela

Jelaš, Nadica

Jerković, prof. dr. sc. Romana

Jovanović, dr. sc. Željko

Jurčić, prof. dr. sc. Ljubo

Jurjević, mr. sc. Marin

Kotromanović, Ante

Kozlevac, Dino

Leaković, Karolina

Leko, Josip

Lučin, Šime

Lugarić, Marija

Maras, Gordan

Mimica, mr. sc. Neven

Mondekar, Daniel

Mrsić, dr. sc. Mirando

Mršić, Zvonimir

Ostojić, dr. sc. Rajko

Ostojić, Ranko

Picula, Tonino

Podnar, Vlatko

Ronko, Zdravko

Sobol, Gordana

Šimac Bonačić, mr. sc. Tatjana

Šimunović, Sonja

Škulić, Vesna

Šprem, Boris

Vidović, Davorko

Vinković, Zoran

Vranić, Biserka

Vrbat, mr. sc. Tanja

Vujić, dr. sc. Antun

Zgrebec, Dragica
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 10:48   #8
Antičević Marinović, Ingrid

Suprug dotične gospođe,"ugledni zadarski odvjetnik" pravo završio u Prištini, u Zadar doveden po zadatku 1972. god. da proganja i osudi zadarske proljećare. Samo radi toga ova ne bi smjela egzistirati u hrv. politici. Tu naravno još ubrajam i Luku Bebića i slične iz obje stranke koji su sad veći katolici od pape a onda su bili partijski udarnici.
zd.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 10:49   #9
Koliko je ovih navedenih SDP-ovaca bilo u partiji?
Znamo da je Scheeks bio"javni tužilac",znamo da je Bebić bio gonitelj"proljećara",znamo da je Jadranka bila u partiji,znamo da je Tuđman bio general,znamo da je.. itd.

Mene zanima kako nitko ne primjećuje da je Račan napustio ono zasjedanje komunista kada je Slobo počeo srat gluposti.
Mene zanima kako nitko nije uočio da je Koalicija narodnog sporazuma 1990-ih bila među prvima koja je također težila samostalnosti zemlje.
HDZ je imao organizacijski aparat već razvijen u partijskom fukcioniranju i novac od iseljenika nadalje.HDZ je bi agresivniji i bolje organiziran,ponavljam zato što su debelu većinu činili partijski funkcioneri koji su znali kako se organizirati,za razliku od tada nastajućih građanskih stranaka.
Ljevica može bez komunizma i jugo-asocijacija,ali mislim da drugi ne mogu jer im je to predmet za pokazivanje dok se skriva lopovluk i neznanje.
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 11:59   #10
Quote:
Mr. Političar kaže: Pogledaj post
Upravo tako, pa u Đapićevom HSPu i jesu sami HDZovci koji su uništili pravaštvo i od 90-tih ugledne partije stvorili jedan običan HDZov satelit. Žalosno i sramotno, što reći drugo...
Svi narodni neprijatelji na čelu sa HDZom dobro znaju što znači udružena moć svih nacionalnih opcija u državi!
zato i kažem......kada bi pravaši našli PAMETI I TOLERANCIJE - mogli bi napraviti svašta na izborima........
pikzibner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:10   #11
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Zlo jedno, zlo drugo. (ajde HDZ je ipak malo manje zlo).

aaaaa, jebate, svašta čovjek može pročitati na ovom forumu...
i onda, kad pomislih, ne može gore, a ono...

Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Po meni rješenje i izlaz trebamo tražiti u širokoj domoljubnoj koaliciji svih pravaških stranaka plus vanstranački pojedinci poput Mire Tuđmana, Josipa Jurčevića, Nine Raspudića, Hrvoja Hitreca, Igora Zidića i još brojnih drugih, plus neke stranke poput HDSSB-a.....a može i Kerum.
te za kraj...

Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Treba nam novi POKRET kakav je HDZ bio devedesetih.
možda još jednu privatizaciju....kako je sad već sad sve opljačkano/uništeno, možda da se revolucionarima podijele i robovi?
mislim, budimo realni, imovine ova država nema...može torbarima dati besplatnu radnu snagu...

ups. već su je dobili...

je'l ovo možda kakva skrivena kamera?
ja ovo ne mogu vjerovat.... ovo nije moguće...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:20   #12
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Treba nam novi POKRET kakav je HDZ bio devedesetih.
Pokret? Za sto?
Ne, Hrvatskoj je potrebna jedna normalna demokratska stranka napretka, koja ce ujediniti sve pametne glave hrvatskog drustva. Bez ideologije i velicanja nekakvih likova iz proslosti. Bez politickih Hrvata i "postenih" ljudi.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:48   #13
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Mogu li se konačno precizirati te orijentacije ljevičarske provenijencije?
Pa čemu neprestano ljepiti svim ljevičarima etikete jugo-orijentacije?Ako ima stranaka poput SRP-a ili KPH-a koje teže nekim sjednjenjima,molim da se to tako nazove.
Ja ne nazivam sve desničare"ustašama",pa je krajnje zatucano tjerati te blesave fraze o jugo-sranjima i "stvar se neprestano vrti u krug"i kad se to čini i ostalim sudionicima u demokraciji,jer rasprava nema smisla ako se ukopamo.
u hrvatskoj je mainstream ljevica totalno opsjenduta bratimljenjem s istočnom braćom. ne trpa njih tamo nitko, to je jednostavno njihova politika i praksa.
dovoljno je vidjeti ponašanje novog predsjednika otkad je izabran. samo se sastanči s tadićem, radi na povlačenju tužbe protiv srbije, uvijek govori neodređeno o uzrocima i krivnji za agresiju na hrvatsku.
to je jendostavno politika hrvatske ljevice. nitko ih ne trpa u to, tako se ponašaju sami.

Zadnje uređivanje divizija : 15.11.2010. at 12:56.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:56   #14
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako nitko ne primjećuje da je Račan napustio ono zasjedanje komunista kada je Slobo počeo srat gluposti..
račan je isto tkao napustio i hrvatski sabor kad je trebalo glasat za neovisnost. njemu je hrvatska neovisnost bila jednaki poblem kao i slobin velikosrpski projekt. on je bio za jugoslaivju.
današnja hvatska ljevica nije za jugoslaviju- to ne bi prošlo u javnosti- ali je zato za postupno brati,ljenje i zbližavnaje sa srbijom, preko relativiziranja krivnej za prošli rat, izjednačavanje tadšanjeg hrvatskog i srpskog vrha u odgovornosti, izjednačavnaje ekscesnih zločina s hrvatske strane sa sustavnim planom istrebljenja sa srpske (viđeno u vukovaru nedavno).
to je politika koju ljevica vodi. za to postoji stotine argumenata, i nažalost je hvatska faktički talac činjenice da su najjaće opcije takve kakve jesu. jedna na ustima domoljubna, a u praksi lopovska, druga jugonostalgičarska.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 14:00   #15
Račan je od 1992. do 1994. ipak očistio stranku od jugonostalgičara,što mnogi ovdje danas prešučuju
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 14:05   #16
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Račan je od 1992. do 1994. ipak očistio stranku od jugonostalgičara,što mnogi ovdje danas prešučuju
Daj to malo argumentiraj...
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 14:11   #17
Veliki postotak hrvata su jugonostalgičari, ne znaju uopće što znači imati državu, kukavice su, sluge.
Tu se slažem sa slikarom i književnikom Glavurtićem (tko je od hrvata uopće čuo za njega?).
kajzen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 15:15   #18
Sdp je sljednik jugoslavenske komunističe partije u pravnom ,ideološkom i operativnom smislu ,a hdz je partijin sljednik samo u operativnom smislu.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 15:29   #19
Quote:
Franooe kaže: Pogledaj post
jugoslavenskim vrijednostima
Što ovaj pojam označava?
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 17:08   #20
Quote:
zd.hr kaže: Pogledaj post
Antičević Marinović, Ingrid

Suprug dotične gospođe,"ugledni zadarski odvjetnik" pravo završio u Prištini, u Zadar doveden po zadatku 1972. god. da proganja i osudi zadarske proljećare. Samo radi toga ova ne bi smjela egzistirati u hrv. politici. Tu naravno još ubrajam i Luku Bebića i slične iz obje stranke koji su sad veći katolici od pape a onda su bili partijski udarnici.
Dotični i dotična nisu predavali oružje TO JNA, a niti glasali protiv osamostaljena, pače nisu bili niti u sazivu sabora.

Pošto nitko nije prepoznao na popisu one koji su dali oružje TO JNA, niti je pronađen netko ko je glasao protiv osamostaljena zaključujem kako je ova izjava, odnosno kako su ove izjave:

Quote:
Jewfdnostavno . U Saboru sjede u SDP-u ljudi koji su bili preotiv osamostaljenja Hrvatske,predali su oružje TO JNA, a dijelovi zemlje gdje su oni bili na vlasti predali su se bez ispaljenog metka. U SDP-u ima puno srba jugofila.
A čini mi se da im je i predsjednik srbin.
jedan običan kretenizam.

Zahvaljujem na pažnji.
demon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.