Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2014., 14:48   #401
A zavisi.. koliko imaš staža, jesi li već koristila naknadu, itd..
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 16:27   #402
Koristila sam prije porodiljnog.
Imam sveukupno negdje 3,5g staza.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 01:19   #403
A koliko dugo? Jebemu, je l moram izvlačiti?
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 10:41   #404
Bok! Ispričavam se jer sam sigurna da je ovakvih pitanja već bilo, ali sam u stisci s vremenom, molim za razumijevanje.
Moje pitanje je, da li je moguće da mi poslodavac da otkaz tako da ja imam pravo na naknadu a da za njega nema posljedica u vidu nemogućnosti zapošljavanja drugih osoba? Pronašla sam to da u U mjeseci ne smije zaposliti drugu osobu već ponovo ponuditi posao meni. Ako ja dobijem, npr, jer želim veću plaću od ponuđene, da li onda on može zaposliti drugu osobu a ja i dalje primam naknadu? ili postoji drugi način za izvesti nešto tako? Unaprijed hvala na vremenu i trudu!
Lp
__________________
...ja sam samo hteo da je volim u Novom Sadu na Dunavu, gdje je postojao jedan stari gvozdeni most, preko kojeg je prelazila nekad, raspuštajući one svoje kose kao mrežu svilenu u koju su se hvatale vlati mjesečine, kao glupe deverike...eto ti pesma, ludo jedna!
How to save a life is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 14:23   #405
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
A koliko dugo? Jebemu, je l moram izvlačiti?
Oprosti.

Bila sam 1god na porodiljnom. Prije porodiljnog sam bila 6mj nezaposlena. Imala sam pravo na ostatak naknade za nezaposlene u trajanju (mislim) mjesec dana. Jedan dio naknade sam iskoristila još prije nego sam radila (a radila sam 1 god. na pola radnog vremena).
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 23:40   #406
Quote:
How to save a life kaže: Pogledaj post
Bok! Ispričavam se jer sam sigurna da je ovakvih pitanja već bilo, ali sam u stisci s vremenom, molim za razumijevanje.
Moje pitanje je, da li je moguće da mi poslodavac da otkaz tako da ja imam pravo na naknadu a da za njega nema posljedica u vidu nemogućnosti zapošljavanja drugih osoba? Pronašla sam to da u U mjeseci ne smije zaposliti drugu osobu već ponovo ponuditi posao meni. Ako ja dobijem, npr, jer želim veću plaću od ponuđene, da li onda on može zaposliti drugu osobu a ja i dalje primam naknadu? ili postoji drugi način za izvesti nešto tako? Unaprijed hvala na vremenu i trudu!
Lp
Ovo je trebalo biti 6 mjeseci, pretpostavljam?
Iako zakon to brani ukoliko poslodavac radniku da poslovno uvjetovani otkaz u praksi to nitko baš i ne provjerava.

Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Oprosti.

Bila sam 1god na porodiljnom. Prije porodiljnog sam bila 6mj nezaposlena. Imala sam pravo na ostatak naknade za nezaposlene u trajanju (mislim) mjesec dana. Jedan dio naknade sam iskoristila još prije nego sam radila (a radila sam 1 god. na pola radnog vremena).
Znači prije porodiljnog si iskoristila do kraja pravo na naknadu?
U tom slučaju imaš pravo na 3 mjeseca.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 21:01   #407
Jesam, da.
Znaci nema veze sto sam u tih 9mj zaposlena na pola radnog vremena?
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 01:05   #408
ja sam bila 9 mjeseci zaposlena na pola staza i nije bilo nikakvog problema oko naknade.

Moja situacija je sljedeca: stekla sam pravo na naknadu, ali za vrijeme cekanja na individualni razgovor sam odbila jedan posao (predaleko mjesto rada, pola radnog vremena, nema osiguranog smjestaja, jednostavno tu nisam vidjela racunicu ).Ubrzo mi je individualni pa ne znam trebam li to spominjati ili ne? Prema onome sto sam procitala ukoliko odbijem posao brisem se iz evidencije i gubim pravo na naknadu, iako po nekim clancima na netu pise: "ako se odbija posao koji ti zavod nadje." nije mi zavod nasao posao, niti me kontaktirao preko sms poruke ili telefona, svojevoljno sam se javila pa se mislim znaci li mi to ista sumnjam da znaci, ali racunam da je bolje pitati...
krafna178 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 08:10   #409
Ne spominji.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 12:19   #410
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Ne spominji.
Strah me samo da oni za to nekako ne saznaju pa da moram kasnije vraćati novac Radije bi obustavila naknadu nego kasnije s njom imala problema jer ne znam mogu li s hzz-a nekako saznati da sam odbila posao posto je poslodavac trazio pismeno ocitovanje da sam odbila posao kako bi mogao ponovno raspisati natjecaj
krafna178 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 09:08   #411
Nemoj taj posao pisati u onaj dnevnik traženja posla i nitko neće znati.

Imala sam ja jedan gdje bih na kraju ostala u minusu i jedan koji sam morala odbiti iz zdravstvenih razloga. Nitko nije saznao, samo ih nisam nigdje pisala i naravno da nisam pričala o tome.

Ne zovu poslodavci HZZ da te cinkaju (bar oni normalni ne), a HZZ neće zvati firme nasumce da vide je li netko čuo za tebe, bez brige.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 17:10   #412
Ms_Manners, hvala ti na odgovoru, sad sam puno mirnija.
krafna178 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 17:14   #413
jel ima neki minimalni broj poslova koji moramo pisati u dnevnik mjesečno?
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 23:28   #414
nakon 17 godina staža,na hzz....koliko imam pravo na nekakvu naknadu??dali je moguće dobiti šta za samozapošljavanje??
baltazarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 08:46   #415
Ovo prvo si baš i mogao zguglati...
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10270
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 19:34   #416
Quote:
baltazarica kaže: Pogledaj post
nakon 17 godina staža,na hzz....koliko imam pravo na nekakvu naknadu??dali je moguće dobiti šta za samozapošljavanje??
Da moguce je ali moras raditi projekat (razraditi poslovni plana) i to predati u HZZ pogledaj link

" Za savjetovanje u vezi samozapošljavanja morate se obratiti savjetniku za samozapošljavanje u nadležnom područnom uredu gdje ste prijavljeni. Prvi korak je da se svakako javite svom savjetniku za zapošljavanje koji Vas može uputiti na savjetnika za samozapošljavanje."
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 22:25   #417
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Jesam, da.
Znaci nema veze sto sam u tih 9mj zaposlena na pola radnog vremena?
Sorry, nisam vidjela - ne, nema veze.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 09:41   #418
Pozdrav svima,

Evo i mene od 01.01.2015. na burzi rada. Ugovor mi istječe tada i to je to..

Moj staž ide ovako: radila sam u jednoj firmi od 01.03.2005. i dala otkaz 31.03.2014.
Na drugom poslu (ovom sad) prijavljena sam od 01.04.2014. i ugovor ističe 01.01.2015. s tim da je probni rok bio mjesec dana i to je ispunjeno (odnosno zadovoljila sam).

U 2013. sam obrt u kojem nikad nisam bila zaposlena (samo je glasio na moje ime, a u njemu je na pola radnog vremena bila zaposlena moja mama) prebacila ugovorom o ortakluku na nju, te ja naposlijetku iz njega istupila i sad je potpuno njen.

Zanima me, da li ima ikakve pravne zapreke da dobijam naknadu sa HZZ-a?

Zahvaljujem.
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 09:45   #419
Ako nezaposlena osoba prima naknadu sa burze, da li smije potpisati ugovor o djelu?
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 22:21   #420
Ovo prvo si baš i mogao zguglati...
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10270
__________________ Puno hvala,kod mene je nedostatak vremena,3 male djece .......
baltazarica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.