Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2011., 18:12   #1
Učiti o politici

Evo, imam 17 godina i primijetio sam da kad netko u društvu počinje pričati o politici ja obično zanijemim, odnosno nemam o čemu pričati.Bliže se izbori a ja sam shvatio da neznam mnogo o toj temi, a trebao bi znati.
Nije mi cilj iznositi stavove svojih roditelja jer to nema smisla.
Kako početi učiti o politici, ne samo hrvatskoj nego i međunarodnoj? Odkuda da počnem? Neki mi kažu, prati vijesti, čitaj novine, ali vrlo je teško iz toga pohvatati konce i shvatiti na koji način stvari funkcioniraju i zašto određeni ljudi rade to što rade.

Evo, nadam se da me nećete ismijati nego da ćete mi pomoći, i nadam se da tema nije smještena na krivo mjesto
Luka07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 18:20   #2
pa kaj nemaš PiG u srednjoj ili neki srodan predmet njemu? Pitaj profesoricu u slučaju ako imaš.

Ako nemaš, odi na lokalne portale i čitaj vijesti, prati suđenje sanaderu, onda čitaj malo o povijesti jer se neke stvari od prije 30 godina nadovezuje na sadašnju politiku.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 18:30   #3
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
pa kaj nemaš PiG u srednjoj ili neki srodan predmet njemu? Pitaj profesoricu u slučaju ako imaš.

Ako nemaš, odi na lokalne portale i čitaj vijesti, prati suđenje sanaderu, onda čitaj malo o povijesti jer se neke stvari od prije 30 godina nadovezuje na sadašnju politiku.
imam pig, al je profesor katastrofa i nisam niš naučio tamo, morat ću se sam potrudit ako želim nešto skužit...
Luka07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 18:32   #4
politika se inače ne uči, ako te politika ne zanima onda ne možeš shvatiti, pa džabe ti profa iz piga. a drugo, ljudi koji prate politiku znaju biti zadrti dovoljno je da pogledaš neke forumaše.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 18:32   #5
Quote:
Luka07 kaže: Pogledaj post
Evo, imam 17 godina i primijetio sam da kad netko u društvu počinje pričati o politici ja obično zanijemim, odnosno nemam o čemu pričati.Bliže se izbori a ja sam shvatio da neznam mnogo o toj temi, a trebao bi znati.
Nije mi cilj iznositi stavove svojih roditelja jer to nema smisla.
Kako početi učiti o politici, ne samo hrvatskoj nego i međunarodnoj? Odkuda da počnem? Neki mi kažu, prati vijesti, čitaj novine, ali vrlo je teško iz toga pohvatati konce i shvatiti na koji način stvari funkcioniraju i zašto određeni ljudi rade to što rade.

Evo, nadam se da me nećete ismijati nego da ćete mi pomoći, i nadam se da tema nije smještena na krivo mjesto
Koji blagoslov.
A sad reci zašto si prespavao sve satove povijesti u osnovnjaku i srednjoj školi?
Divna nam je budućnost kad imamo tako obrazovane nadolazeće generacije.
Za početak uči povijest jer bez povijesnog znanja ne možeš ni donositi odgovorne zrele političke odluke(glasanje).
Za početak razmisli da li naginješ lijevo ili desno pa knjigu u ruke i tipkovnicu pod prste.
__________________
Zazivanje segregacije za necijepljenje je govor mržnje.
Necijepljeni i ljudi bez maski nisu zaraženi, to su samo pretpostavke i bojazan novonormalnih mizofoba.
VIVA PIVA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 18:37   #6
Quote:
VIVA PIVA kaže: Pogledaj post
Koji blagoslov.
A sad reci zašto si prespavao sve satove povijesti u osnovnjaku i srednjoj školi?
Divna nam je budućnost kad imamo tako obrazovane nadolazeće generacije.
Za početak uči povijest jer bez povijesnog znanja ne možeš ni donositi odgovorne zrele političke odluke(glasanje).
Za početak razmisli da li naginješ lijevo ili desno pa knjigu u ruke i tipkovnicu pod prste.
nadolazeće generacije su totalno apolitične...možda mi se čini ali tako to vidim...kako su se ove naše generacije rugale Amerima kako ništa ne znaju o svijetu pa čak ni tko im je predsjednik e tak je sa našima sada....natravno čast iznimkama i ovo je moje subjektivno viđenje srednjoškolaca
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 18:40   #7
Quote:
VIVA PIVA kaže: Pogledaj post
Divna nam je budućnost kad imamo tako obrazovane nadolazeće generacije.
lakše malo, uopće pokazat interes za politiku je već više od 60% zemlje
splićo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 18:41   #8
Quote:
VIVA PIVA kaže: Pogledaj post
Koji blagoslov.
A sad reci zašto si prespavao sve satove povijesti u osnovnjaku i srednjoj školi?
Divna nam je budućnost kad imamo tako obrazovane nadolazeće generacije.
Za početak uči povijest jer bez povijesnog znanja ne možeš ni donositi odgovorne zrele političke odluke(glasanje).
Za početak razmisli da li naginješ lijevo ili desno pa knjigu u ruke i tipkovnicu pod prste.
Većina današnje politike i ovog šta se vrti u novinama je gradivo 4. razreda srednje škole, a to upravo radimo pa me zato i počelo više zanimati...
Pa vidiš da se trudim ipak nešto poduzeti u vezi tog neznanja

I ajde molim vas da se ovo ne pretvori o raspravu o nadolazećim generacijama, nego o tome kako meni pomoći da se više zainteresiram/obrazujem po tom pitanju.

Cilj mi je steći nekav svoj stav i mišljenje, tako da se za par godina možda učlanim u neku stranku, da imam čistu sliku ispred sebe za koga ću glasati (a ne da me baba u tramvaju neki dan pita za kog da glasa)...
A da bih to stekao moram imati neka predznanja
Luka07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 18:57   #9
Quote:
Luka07 kaže: Pogledaj post
Većina današnje politike i ovog šta se vrti u novinama je gradivo 4. razreda srednje škole, a to upravo radimo pa me zato i počelo više zanimati...
Pa vidiš da se trudim ipak nešto poduzeti u vezi tog neznanja

I ajde molim vas da se ovo ne pretvori o raspravu o nadolazećim generacijama, nego o tome kako meni pomoći da se više zainteresiram/obrazujem po tom pitanju.

Cilj mi je steći nekav svoj stav i mišljenje, tako da se za par godina možda učlanim u neku stranku, da imam čistu sliku ispred sebe za koga ću glasati (a ne da me baba u tramvaju neki dan pita za kog da glasa)...
A da bih to stekao moram imati neka predznanja
pa čitaj. evo kreni od Kissingera i Vukadinovića plus prati vijesti i naše i strane...
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 19:34   #10
Quote:
VIVA PIVA kaže: Pogledaj post
Koji blagoslov.
A sad reci zašto si prespavao sve satove povijesti u osnovnjaku i srednjoj školi?
Divna nam je budućnost kad imamo tako obrazovane nadolazeće generacije.
Za početak uči povijest jer bez povijesnog znanja ne možeš ni donositi odgovorne zrele političke odluke(glasanje).
Za početak razmisli da li naginješ lijevo ili desno pa knjigu u ruke i tipkovnicu pod prste.
nama trebaju inženjeri a ne povjesničari i politikanti. Trebaju nam ekonomska inteligencija a ne filozofi.
Osim toga, povijest se u srednjim školama vrlo loše predaje.

Zadnje uređivanje master_mind_ : 13.11.2011. at 19:51.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 19:36   #11
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
nadolazeće generacije su totalno apolitične...možda mi se čini ali tako to vidim...kako su se ove naše generacije rugale Amerima kako ništa ne znaju o svijetu pa čak ni tko im je predsjednik e tak je sa našima sada....natravno čast iznimkama i ovo je moje subjektivno viđenje srednjoškolaca
I treba tako, da i vi razmišljate o tome kako napraviti tvornicu umjesto srati a ništa ne raditit kuda bi nam bila tek država. na tvojem postu vidimo i srž problema našega društva.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 20:06   #12
Luka dobrodošao na ovaj pdf.

Kako ćeš i koliko nešto naučit i shvatit neke stvari zavisi od tebe.

Raznih savjeta ćeš vjerovatno dobit poprilično i na tebi je da ih prihvatiš ili ne. Uglavnom slobodan si pitat sve što te zanima a netko će ti već to pokušat objasnit ili te uputit na neku temu gdje se o tome piše.

Temu ti je na Blisko politici jer joj je tamo mjesto.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.

Zadnje uređivanje Cuka : 13.11.2011. at 22:02.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 20:22   #13
U svakom slučaju bi ti preporučio da se manje baziras na svakodnevne vijesti, jer ce te pojesti, a vise na knjige i ozbiljnije clanke.

Pogotovo ako znas engleski, na internetu ima dosta toga dostupno, a strani mediji su puno ozbiljniji u pristupu od nasih nasi/vasi jeftinih zajebanata.

Od obvezne literature, svakako bi ti za pocetak procitao nesto sto bi svaki covjek trebao procitati, a to je Ustav. On nije zamoran i nerazumljiv kako zakoni znaju biti napisani, a temelj je naseg politickog sustava.

http://www.sabor.hr/fgs.axd?id=16481

Jos jedna stvar. Ne vjeruje nikome slijepo i baziraj svoje odluke i stavove na sto vise razlicitih i oprecnih misljenja.
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 20:39   #14
Quote:
Luka07 kaže: Pogledaj post
Bliže se izbori a ja sam shvatio da neznam mnogo o toj temi, a trebao bi znati.
Politika se ne uči, treba ti samo (zdrav) razum za rasuđivanje što ti je prihvatljivo, a što nije. Nitko nema primjerice jednoznačnu i ispravnu definiciju treba li Hrvatska ući u EU pa da ju naučiš, trebaš više izvora slušati i čitati i sam donijeti odluku.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 20:41   #15
Ja ipak mislim da ti nisi ništa važno propustio jer ne znaš ništa o politici.
Uči ti matematiku, fiziku, kemiju, od toga se živi, a ne od politike(osim ako nisi saborski zastupnik). To što ništa ne znaš o politici ne spriječava te da se učlaniš u HDZ, te tamo kad pokažeš znanje navedenog ih sve pregaziš i postaneš premijer, tada ti ostaje samo pokrasti sve i možeš se smatrati uspješnim u Hrvatskoj.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 20:55   #16
Čestitke Luki na iskazanoj dobroj volji za širenjem horizonata&obzora.

Čitaj, slušaj i, više od svega drugog, misli svojom glavom, izvodi logične zaključke, ne boji se imati drukčiji stav.

I bježi glavom bez obzira sa političkih internet foruma da ne bi bio budala poput mene koja gubi živce svakodnevnim čitanjem epohalnih idiotarija.
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 21:08   #17
Pokušaj sebe dobro ocijeniti. Ukoliko nakon razmatranja shvatiš da si limitiran u bilo kojem pogledu, gledaj kako bi se na bilo koji način okoristio od onih koji imaju sposobnost stvaranja novca, tj. dobiti. Pokušaj se prikrpati interesnoj skupini koja će ti donijeti najlakši život, s najmanje truda. Npr. ako ti je Željko Kerum ili Milan Bandić u kojem slučaju u nekoj grani obiteljskog stabla, iskoristi. Ukoliko imaš koji hektar naslijeđene livade, HSS je dobar izbor. Stranka na vlasti ili kumsko, obiteljsko srodstvo s nekim na lokalnoj ili državnoj razini dobar je preduvjet za otvaranje vlastite tvtke i cijeđenje novaca na svim razinama.
Ukoliko imaš u sebi potencijala u bilo kojoj branši, najbolje ti je sprašiti vani i zaboraviti na politiku.

Ne uči na vlastitim greškama, već dobro promotri i procijeni tko je profitirao i na koji način. Slijedi nihov primjer, sinergija plemena, vlasti i i bilo kakavog biznisa, dobitna je kombinacija.
2livenoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 21:16   #18
ideš u srednju školu? pomalo, kud se žuriš, politika je zaj..., pardon, zanimacija za cijeli život... bolje rečeno, politika će se bavit s tobom cijeli život...

ako te baš zanima, za početak bi bilo dobro da ovladaš terminologijom, da skužiš o čemu se govori kad gledaš tv i čitaš novine...

potraži na netu skripte za "državni stručni ispit", one sadrže ono najnužnije da shvatiš ustav, rad predsjednika i vlade, sudova, državnog odvjetništva i lokalne samouprave...

potraži i izvore o europskoj uniji, nauči razliku između "europskog vijeća" i "vijeća europe", bit će toga sve više kako godine prolaze...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 21:25   #19
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
I treba tako, da i vi razmišljate o tome kako napraviti tvornicu umjesto srati a ništa ne raditit kuda bi nam bila tek država. na tvojem postu vidimo i srž problema našega društva.
tko smo to mi? i odakle tebi ideja da MI ništa ne radimo...i polaziš li ti od sebe?
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 21:45   #20
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Evo jesam li ti rekao da su zadrti. ova dva forumasha su ti predstavnici jugoslavenske-ljeve inteligencije, zato su i takvi. Oni su ti relitki jednog starog vremena, iz vremena totalitarizma. morali su znati u koje je vrijeme drug tito išao na wc i slične gluposti.

Dakle, također sam prije godinu država završio srednju, moja je preporuka da jednostavno počneš čitati vijesti i to ti je uglavnom to.

prvo moraš znati što su liberali, konzervativci, desničati, ljevičari. Onda saznaj koje stranke imamo u našem saboru i tko su predsjednici stranaka.zasada moraš znati da su kod nas dvije glavne recimo to tako političke vođe- Zoran Milanović i jadranka kosor. Prvi navedeni ti je predjednik SDPa a druga ti je predsjednica vlade kao i vladajuće stranke HDZ-a. evo ako te nešto zanima slobodno me pitaj.
Proklete komunjare,učile su povijest
A ove "vođe" koje ti stručnjak "inženjer" servira ti nisu nikave vođe već obični slugani više svjetske politike i interesa.
__________________
Zazivanje segregacije za necijepljenje je govor mržnje.
Necijepljeni i ljudi bez maski nisu zaraženi, to su samo pretpostavke i bojazan novonormalnih mizofoba.
VIVA PIVA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.