Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 13:17   #1181
Hormoni, sono HSG, papa, brisevi, spermiogram-sve uredno. Prirodni ciklusi inače nešto produženi (30-35 dana), pa i ovul bude kasnije,no uvijek je ima što potvrdimo i trakicama i folikulometrijom. Prošli ciklus na Klomifenu je bio nešto kraći (29dana) pa je i ovulacija bila u primjereno vrijeme, imala sam i 2 folikula na lijevom j, dala si štopericu, a radi nešto tanjeg endom morala uzimati Estrofem, s tim da sam si i utrogestan stavljala vaginalno..
Jedino što imam 2 manja mioma, ali su na takvim mjestima da ne bi trebali stvarati probleme oko začeća te nisu ni blizu endometrija...
Nemam pojma više, svaki mjesec isto, pijem čajeve, od pon sam počela i femisan A kapi trošiti, uzimam svježu matičnu mliječ, folnu, vitamine, sad naručila i onu Macu pa čekam da stigne, itd itd no opet ništa
dejsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 13:37   #1182
Danas mi je 7.dc, ovaj mj preskačemo klomifen. U idući utorak ćemo vidjeti što dalje, da li ćemo već ovaj mj na prvi AIH ili ipak idući, ovisi i o labosu, a naravno i o mojoj ovulaciji..
dejsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 15:23   #1183
Quote:
dejsy kaže: Pogledaj post
Hormoni, sono HSG, papa, brisevi, spermiogram-sve uredno. Prirodni ciklusi inače nešto produženi (30-35 dana), pa i ovul bude kasnije,no uvijek je ima što potvrdimo i trakicama i folikulometrijom. Prošli ciklus na Klomifenu je bio nešto kraći (29dana) pa je i ovulacija bila u primjereno vrijeme, imala sam i 2 folikula na lijevom j, dala si štopericu, a radi nešto tanjeg endom morala uzimati Estrofem, s tim da sam si i utrogestan stavljala vaginalno..
Jedino što imam 2 manja mioma, ali su na takvim mjestima da ne bi trebali stvarati probleme oko začeća te nisu ni blizu endometrija...
Nemam pojma više, svaki mjesec isto, pijem čajeve, od pon sam počela i femisan A kapi trošiti, uzimam svježu matičnu mliječ, folnu, vitamine, sad naručila i onu Macu pa čekam da stigne, itd itd no opet ništa
ko da sebe čitam. i ja imam dva mioma na 'dobrom' mjestu tako da nam to ne smeta + duže cikluse i kasnije O ... zadnja dva mjeseca čudesnim čudom O oko 14dc, u šoku sam još uvijek.

u svakom slučaju, sreto s AIH. Obzirom da je jednom ostvarena trudnoća vjerujem da će biti ponovo
bebich is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 17:21   #1184
Hvala ti bebich, i ja se nadam da će upaliti... Javljat ću sve...
Vi znači krećete s IVF-om? Koje lijekove moraš piti? Ajde, bar su se ovulacije dovukle na 14.dc, i to je nešto...
Čitala sam ranije postove pa vidim što ste sve već prošle...
Evo baš zadnjih par dana, sve neke objave trudnoća u obitelji i među bližim prijateljima pa me sve to malo i ubediralo.. Naravno tu je i osjećaj sreće zbog njih, ali vječito onaj upitnik nad glavom-što s nama nije u redu?? i ako je, sudeći po nalazima, gdje je zapelo??
dejsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 18:17   #1185
Quote:
-Ruby kaže: Pogledaj post
Tweety - zao mi je za minus, kada je u planu IVF?
Ja bas bila na uzv prvom ovaj ciklus i čini se da imam neki zaostatak žutog tijela i ona sad ne zna jel to bila O ili je stvarno ostatak od prošlog ciklusa. Eh... u pon opet idem pa ćemo vidjeti

Sent from my iPhone using Tapatalk
Nadam se na ivf u iducem ciklusu u ovom ne jer je taman doktor na godisnjem kad ce meni bit o. Al ok,dobro mi dode ciklus odmora

Koji ti je dc,kako bi vec bila o? Da nije neka cistica od kojeg zaostalog folikula?

sent by air
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 18:28   #1186
Dejsy - sretno onda dalje, mozda uspije vec iduci ciklus, nema tu pravila

Tweety - i moja doc je na GO ali sam u Petrovoj rekla da mi za aih nije bitno da je moja doc pa sam danas bila kod druge.
Danas mi je 10.dc, nemam pojma kaj je to, doc je rekla vjerojatno žuto tijelo od prošlog ciklusa, ali nije sigurna. Nisam znala da je i to moguce

-Ruby is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 22:15   #1187
Quote:
-Ruby kaže: Pogledaj post
Dejsy - sretno onda dalje, mozda uspije vec iduci ciklus, nema tu pravila

Tweety - i moja doc je na GO ali sam u Petrovoj rekla da mi za aih nije bitno da je moja doc pa sam danas bila kod druge.
Danas mi je 10.dc, nemam pojma kaj je to, doc je rekla vjerojatno žuto tijelo od prošlog ciklusa, ali nije sigurna. Nisam znala da je i to moguce

Nisam ni ja,mislila sam da zuto tijelo ode s mengom kad opet ides na pregled?
Ja evo dogovorila ivf za 2.mj

sent by air
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 22:50   #1188
Idem opet u ponedjeljak.
Ajde super, 2.mj je tu iza ugla

-Ruby is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:11   #1189
Ruby kako je prošao pregled?
Ja sam danas bila (12.dan u prirodnom ciklusu); trakica još uvijek negativna. Lagano osjećam bolove u projekciji desnog jajnika gdje je UZV-om i potvrđen vodeći folikul 19.3/27; endometrij dobar i imam dosta sluzi... Ovitrelle si moram dati večeras u 22h pa mi je u četvrtak ujutro inseminacija.
Iznenadila me (za mene) ranija ovulacija,ne znam da li je to još djelovanje klomifena od prošlog ciklusa ili su tu kumovale i kapi/travuljage koje pijem...
dejsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 21:19   #1190
Meni u ponedjeljak jos nije bilo vodećeg folikula :/ a bio mi je 14dc, ne znam kaj da mislim... uvijek imam bar jedan folikul na klomifenima. Idem opet u cetvrtak al sve me strah da opet nece biti nista. Zbunjena sam.

Sretno dejsy onda u cetvrtak i dalje naravno, javljaj stanje

-Ruby is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 21:51   #1191
Hm, to svakako još treba pratiti, nemoj u startu otpisati ovaj ciklus... Ja sam nakon sono HSG-a ovulaciju taj ciklus imala 26.dan
Kod mene je novost da ništa od četvrtka, dr. koji me vodi javio da ivf lab ne radi do daljnjeg radi odsutstva biologa...I on je saznao tek pred kraj radnog vremena.. A ništa, danas ću si svejedno dati Ovitrelle pa ćemo opet ciljani...
dejsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 08:23   #1192
Dejsy - ma da, neću otpisivati ciklus ali opet još uvijek ne osjetim jajnike pa me to malo brine :/

U kojoj si bolnici? Ni u Petrovoj ne radi laboratorij ali mi je doktorica rekla ako će biti kasnija ovulacija da ćemo uspjeti napraviti inseminaciju, ajde bar nekaj dobro od kasnije ovulacije.
Kakav vam je spermiogram? Ako nije loš onda imate velike šanse i bez insemnacije
-Ruby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:47   #1193
Meni se znalo dogoditi da jedan mjesec osjetim ovulaciju, pa npr. dva ne bude ništa od simpt osim sluzi/ s tim da su u svim slučajevima potvrđene UZV-om/ tako da to još ništa ne mora značiti,tijelo nam očito može sto puta isto reagirati pa 101. drugačije Nadam se da ćeš imati ovulaciju i da će labos taman proraditi Javljaj što se događa...
Ja sam u KBC Osijek i dr. mi je rekao da lab ne će raditi do daljnjeg, što god to značilo... :/ Spermiogram je uredan (nalaz od 8.mj.)
dejsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:51   #1194
Osijek vjerojatno ima probleme radi smrzavanja/poplava i svega Ajme cure, baš mi koma radi toga, taman čekaš i nadaš se, i onda tako bez objašnjenja i rasporeda za dalje
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 21:26   #1195
Poplave su nam bile na oftalmologiji , to je zgrada skroz dislocirana od kompleksa bolnice, a u ovom slučaju se radi o odsutnosti biologa...:/ vj je bolovanje... Žao mi je i šteta je što klinika ovisi samo o jednom biologu, ali eto tako je kako je... Nadala sam se, no ovaj mjesec ipak ništa od inseminacije.
S jedne strane sam tužna, a opet s druge (što sam jedva i sama sebi priznala) mi je malo laknulo što ''opravdano'' još ne moram sve to prolaziti.. ako me razumijete...
Opet polažem nade u ciljani iako vrijeme prolazi, ali eto, čovjek se svaki put nada da će uspjeti...
dejsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 00:20   #1196
Dejsy - potpuno te kužim, meni je najdraži bio onaj mjesec kad smo dogovorili inseminaciju iduci, nekako sam bas bila mirna
Nadam se da ce sutra biti nekaj na uzv, vec sam živčana jako :/
Javim ujutro

-Ruby is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 00:42   #1197
Ruby,sretno sutra

sent by air
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 10:11   #1198
Hvala, ali evo jos se nista ne vidi, lijevi i desni jajnik <10! Opet moram u ponedjeljak doci, ne znam imaju li smisla ti moji odlasci vise

-Ruby is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 10:39   #1199
Ja odradila drugu inseminaciju. Sad cekam
Old 15.01.2017., 12:00   #1200
Ruby, sretno sutra na folikulometriji, nadam se da će ipak biti nešto od folikula ovaj mjesec...

Bacardi nadamo se pozitivnoj beti uskoro
dejsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.