Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2010., 17:42   #1
Semir Osmanagić

Dakle,kakvo je vaše mišljenje o liku i djelu ovog bosanskog Indiane Jonesa?
Vjerujem da tu ima puno ljudi koje je čitalo njegovu Alternativnu historiju i koji prate njegov rad na istraživanju bosanske doline piramida
batler is offline  
Old 08.06.2010., 18:23   #2
E ovako: u pocetku kad je otkrio piramide u Visokom svi smo ga (odnosno vecina) ismijavali, ali takvi su nasi ljudi, ismijavaju sve sto je bosansko, a tudje uzdizu u zvijezde.
Medjutim…kad sam procitala njegovu knjigu “Alternativna historija” pozelila sam da odem na tu bosansku piramidu i da je vidim, opipam i uvjerim se da tu ipak ima nesto…tako sam i ucinila.
Mala digresija…
Semir Osmanagic je u pomenutoj knjizi napisao mnogo toga sto je mene licno zadivilo. Naravno kao i vecina i on je sasvim vjerojatno sakupljao literaturu, medjutim on je sve to tako fino upakovao da čovjeka mora oduševiti. I sam je putovao svijetom vidio je mnoge piramide od Egipta do Meksika…a nije lik jedan od onih da gleda dje ce zaradit lovu, mislim da njemu to ne treba, ima on za sebe i svoju porodicu koliko mu i treba.
Dalje…takodjer me impresionirao sa otkricem kamenih kugli u Bosni…nasao ih je negdje u Maglaju, kod Bijeljine, Banja Luke itd…nisam zapamtila gdje sve, uglavnom to bas vrijedi paznje.
Eh sad da se vratim gore…Bosanske piramide sam posjetila ljeta gospodnjeg 2006.godine i uvjerila se da tu ipak ima nesto…ako nisu piramide jeste sasvim sigurno neki grad, neko utvrdjenje u obliku piramide…

Ovog ljeta idem da volontiram na otkopavanje piramide u Visokom. Nadam se da cu upoznati Semira Osmanagica…
Klepsidra is offline  
Old 08.06.2010., 19:20   #3
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
E ovako: u pocetku kad je otkrio piramide u Visokom svi smo ga (odnosno vecina) ismijavali, ali takvi su nasi ljudi, ismijavaju sve sto je bosansko, a tudje uzdizu u zvijezde.
Medjutim…kad sam procitala njegovu knjigu “Alternativna historija” pozelila sam da odem na tu bosansku piramidu i da je vidim, opipam i uvjerim se da tu ipak ima nesto…tako sam i ucinila.
Mala digresija…
Semir Osmanagic je u pomenutoj knjizi napisao mnogo toga sto je mene licno zadivilo. Naravno kao i vecina i on je sasvim vjerojatno sakupljao literaturu, medjutim on je sve to tako fino upakovao da čovjeka mora oduševiti. I sam je putovao svijetom vidio je mnoge piramide od Egipta do Meksika…a nije lik jedan od onih da gleda dje ce zaradit lovu, mislim da njemu to ne treba, ima on za sebe i svoju porodicu koliko mu i treba.
Dalje…takodjer me impresionirao sa otkricem kamenih kugli u Bosni…nasao ih je negdje u Maglaju, kod Bijeljine, Banja Luke itd…nisam zapamtila gdje sve, uglavnom to bas vrijedi paznje.
Eh sad da se vratim gore…Bosanske piramide sam posjetila ljeta gospodnjeg 2006.godine i uvjerila se da tu ipak ima nesto…ako nisu piramide jeste sasvim sigurno neki grad, neko utvrdjenje u obliku piramide…

Ovog ljeta idem da volontiram na otkopavanje piramide u Visokom. Nadam se da cu upoznati Semira Osmanagica…
Ja idem na ćevape i janjetinu , a ako bude trebala pomoć 2-3 dana ću moći odvojiti... , želja mi je vidjeti lokaciju , istražiti je pa sam donijeti zaključak , a ne da mi donosi zaključke neki sa foruma ili slične kojima je glavni argument ovaj...

Možda se budemo vidjeli ...

Inače slušao sam ga u Vinkovcima u hotelu Slavonija , vrlo zanimljivo izlaganje iako u nekim stvarima pretjeruje...
Busolavk is offline  
Old 09.06.2010., 00:04   #4
Ma da bio u vinkulji nisam to znao... a jbg. imao sam pitanja za njega i njegova otkrica piramida u bosni... btw. jel uopce bilo rasprave sa slusateljima tog njegovog predavanja...
BioNQ is offline  
Old 09.06.2010., 15:58   #5
Quote:
BioNQ kaže: Pogledaj post
Ma da bio u vinkulji nisam to znao... a jbg. imao sam pitanja za njega i njegova otkrica piramida u bosni... btw. jel uopce bilo rasprave sa slusateljima tog njegovog predavanja...
I to kakvih ... Prvi ja otvorio (ono cijela dvorana sa podsmijehom eno Busola će ga ispreskakati...)...

Prvo pitanje je bilo zašto su ljudi toliko fascinirani piramidama i stavljaju ih na novčanice, grbove, oznake... Zanimljiv i podugačak odgovor je slijedio . Bio sam zadovoljan...

Drugo pitanje je bilo da li postoji mogućnost da piramide nije gradio čovjek... E tu je bilo priče i pričice , ali me je oduševilo solidno poznavanje građenja i mnogi upitnici...

Treće moje pitanje je bilo oko alternativne povijesti ... On je možda i najbolje odgovorio , da je on ko mlad bio uvjeren da SAD, Europa i slični uvijek govore istinu (većinom...) ... Što je stario , više pročitao knjiga i obišao više mjesta u svijetu sve je drugačiji stav mu bio prema današnjoj povijesti i sve je manje vjerovao službenim izjavama i vijestima... Čovjek je studirao par fakulteta (sve ih završio...) i kroz te studije u knjigama je našao ogromna razilaženja u povijesti, sve je zavisilo ko ih je pisao i iz koje je zemlje autor bio , te kakvih uvjerenja ... Koliko sam bio zadovoljan njegovim odgovorom ,nezadovoljan sam njegovim održavanjem internet stranica jer vjerujte on ima šta za reći...

PS. Ono što meni smeta je naglašavanje ljubavi kao rješenja za mir... pa to svi znamo , ali isto tako znamo da jednostavno u svijetu postoji dobro i zlo i da će vjerujte uvijek postojati ... jednostavni neki balans samo što taj balans je daleko u korist zla...

Zadnje uređivanje Busolavk : 09.06.2010. at 16:19.
Busolavk is offline  
Old 23.06.2010., 02:33   #6
Evo ovak ja pročito njegove dvije knjige nemogu se sjetit koje
Bile su mi ok čini mi se da čovjek zna šta priča

Evo nekih detalja koje sam zapamtio npr.
Kristalna lubanja koja je od silicija, a površina joj je toliko dobro
ispolirana kad bi danas krenuli radit repliku s tehnologijo koju imamo danas
trebali bi ju polirat 300 godina

Ili kameni blok koji je težak 51 tonu, koji je kao izliven, a ako se dobro sjećam 2 najjaće dizalice na svijetu jednu ima američka vojska i ona diže oko 30-33 tone

Svaka istina prolazi 3 faze
ismijavanj, ignoriranje i prihvačanje
__________________
mad man
johndoe509 is offline  
Old 02.07.2010., 14:46   #7
Svaka čast piramidama i kamenim kuglama, trenutno ne ulazim ima li tu čega, ali sam Osmanagić nikako da mi sjedne, nekako mi je ljigav i slatkorječiv i kad se tamo Mišaku obraća isforsirano sa ti ili sa Krešo... ne znam ne znam,
Da je netko drugi lakše bi mu vjerovao na riječ, ali ovaj mi izgleda ko da bi i majku prodao.
//LiQuiD SiLEncE// is offline  
Old 02.07.2010., 17:37   #8
Quote:
johndoe509 kaže: Pogledaj post
Evo nekih detalja koje sam zapamtio npr.
Kristalna lubanja koja je od silicija, a površina joj je toliko dobro
ispolirana kad bi danas krenuli radit repliku s tehnologijo koju imamo danas
trebali bi ju polirat 300 godina
A i ti vjeruješ svačemu....

Quote:
Ili kameni blok koji je težak 51 tonu, koji je kao izliven, a ako se dobro sjećam 2 najjaće dizalice na svijetu jednu ima američka vojska i ona diže oko 30-33 tone
Hahaha
Care
Najveće dizalice dižu do 1200 tona.



Quote:
Svaka istina prolazi 3 faze
ismijavanj, ignoriranje i prihvačanje
Svaka prevara isto. Proučavanje, ismijavanje gluposti na kojoj se prevara bazira te ismijavanje naivaca koji još uvijek vjeruju.
Mislim da smo u trećoj fazi sada
dobrimag is offline  
Old 05.07.2010., 14:04   #9
Quote:
johndoe509 kaže: Pogledaj post
Ili kameni blok koji je težak 51 tonu, koji je kao izliven, a ako se dobro sjećam 2 najjaće dizalice na svijetu jednu ima američka vojska i ona diže oko 30-33 tone

Auuu... Samo Brodospasov Veli Jože izgrađen 1950-te, dizao je i prebacivao bez problema 350 tona, i to na vodi. http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20040409/more01.asp

Zadnje uređivanje Morf : 05.07.2010. at 14:20.
Morf is offline  
Old 25.10.2020., 09:14   #10
Jedna od najpametnijih osoba na našim prostorima, užitak ga je slušati.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Old 25.10.2020., 13:26   #11
Istina, jedan od sposobnijih prevaranata i prodavaca magle na ovim prostorima
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 25.10.2020., 16:53   #12
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Dakle,kakvo je vaše mišljenje o liku i djelu ovog bosanskog Indiane Jonesa?
Vjerujem da tu ima puno ljudi koje je čitalo njegovu Alternativnu historiju i koji prate njegov rad na istraživanju bosanske doline piramida
Običan šarlatan nedostojan spomena. Jednom prilikom sam se našao u grupi koja je htjela obići tzv. Bosanske piramide pa sam nevoljko pristao i prošao kompleks podzemnih tunela, poslušao objašnjenja vodiča i uvjerio se na licu mjesta u Osmanagićeve laži i podmetanja. Čak sam ga i susreo na lokaciji i rekao mu u lice da je običan prevarant. Znam da mu time nisam nimalo naškodio, niti on ima srama, ali bilo mi je gušt reći mu to u facu.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Old 26.10.2020., 22:19   #13


Da je Osmanagić prevarant i šarlatan kažu dva lika kojima su avatari jednooki jednorog i Gargoyle!

Ajde dečki odite klat piliće, piti krv, gatati, preokretati križeve na groblje ili što već radite po noći....

Koje šaljivđije.....
Kerefek76 is offline  
Old 27.10.2020., 01:08   #14
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post


Da je Osmanagić prevarant i šarlatan kažu dva lika kojima su avatari jednooki jednorog i Gargoyle!

Ajde dečki odite klat piliće, piti krv, gatati, preokretati križeve na groblje ili što već radite po noći....

Koje šaljivđije.....
A ti si u tom slučaju očito kauboj. Trebam li te upozoriti da pripaziš na stoku da ti ne pobjegne? Ili da ti kažem ajde timarit konja?
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Old 27.10.2020., 07:33   #15
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post


Da je Osmanagić prevarant i šarlatan kažu dva lika kojima su avatari jednooki jednorog i Gargoyle!

Ajde dečki odite klat piliće, piti krv, gatati, preokretati križeve na groblje ili što već radite po noći....

Koje šaljivđije.....
kakve veze profila slika ima s bilo čim

Ali vratimo se na temu, mislim da je taj tip totalni šarlatan i cirkusant.
Afrofeet is offline  
Old 27.10.2020., 08:03   #16
Ja mislim da je pametan jer zarađuje novce na naivcima. Da je meni naći neku takvu shemu.





Iako… jedno brdo blizu mene jako podsjeća na piramidu. Hmm…
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Old 27.10.2020., 09:03   #17
Profesor Osmanagič je na putu da ujedini drevni Helm.
TO što je on otkrio je ostavština naših drevnijeh predaka, našijeh bijelih pčela.
I to je ključ našeg buđenja iz tisućljetna sna, da shvatimo tko smo što smo, što smo bili, što smo postali i u što se pretvorili i kako da povratimo na staze stare slave i pijedestal koji nam pripada po svakom pravu!
Otkpavaju se i otkrivaju izvorišta praiskona svuđe po zemlji Helmskoj!
__________________
Sile tame! Stojim vam za vratom..
BudSpencerski is offline  
Old 27.10.2020., 12:55   #18
Quote:
lemonzoo kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je pametan jer zarađuje novce na naivcima. Da je meni naći neku takvu shemu.
Naravno da je pametan. Treba imati klikere za sakupljat novac od naivnih budala.


Quote:
lemonzoo kaže: Pogledaj post
Iako… jedno brdo blizu mene jako podsjeća na piramidu. Hmm…
I mene fleka od motornog ulja na cesti podsjeća na indijanskog poglavicu. Hmm...
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Old 27.10.2020., 12:59   #19
Quote:
BudSpencerski kaže: Pogledaj post
Profesor Osmanagič je na putu da ujedini drevni Helm.
TO što je on otkrio je ostavština naših drevnijeh predaka, našijeh bijelih pčela.
I to je ključ našeg buđenja iz tisućljetna sna, da shvatimo tko smo što smo, što smo bili, što smo postali i u što se pretvorili i kako da povratimo na staze stare slave i pijedestal koji nam pripada po svakom pravu!
Otkpavaju se i otkrivaju izvorišta praiskona svuđe po zemlji Helmskoj!
Izraz Helm je srpska izmišljotina. Osmanagić se piše sa Ć, a ne sa Ć. "Bijele pčele" su također pojam iz srpske rodoslovne jezične baštine. Sad mi je jasnije zašto vjeruješ u mitološke priče i fantazije.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Old 27.10.2020., 14:41   #20
Više o djelovanjima i djelu Semira Osmanagića:

Semir Osmanagić, korona virus i negativni ioni - DA ili NE? - 1. DIO
https://youtu.be/FBfAsBl2KDc
Semir Osmanagić i nivo životne energije - DA ili NE? - 2. DIO
https://youtu.be/BxwfS_MjoZ8
Semir Osmanagić, infrazvuk i moždani valovi - DA ili NE? - 3. DIO
https://youtu.be/iKvmW-Hgy8s
ORIJENTACIJA Semira Osmanagića i Bosanske piramide Sunca - 4. DIO
https://youtu.be/UQ4vtzJnoKw
Osmanagić OTJERAO stručnjake iz projekta - 5. DIO
https://youtu.be/IFz6PAMQtqQ
Nadriliječništvo u TUNELIMA RAVNE - 6. DIO
https://youtu.be/dmskgxzD80Q
Superljekovita voda bosanskih piramida - 7. DIO
https://youtu.be/apyShfLaL0Y
RAZOTKRIVENE bosanske piramide (i tuneli Ravne) - 8. DIO
https://youtu.be/ow_IRVxvPe4
Zlatko99 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.