Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2013., 21:42   #1
Crtanje aktova

Pozdrav svima,umjetnicima,amaterima i onima u sredini

Ne znam postoji li već ova tema(među popisom tema je nema,a ima previše stranica da sve pregledam).

Zanima me koje se sve tehnike koriste kod crtanja aktova,kako se sjenča tijelo, kako pravilno nacrtati ruke, stopala(najjednostavnije),kosu,grudi?

Zadnje uređivanje Latiosa : 21.05.2013. at 22:11. Reason: dopisala nešto
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 19:16   #2
Pozdrav, ja sam ovaj u sredini

Eh, kad bi to bilo tako jednostavno za objasnit.. Za početak- papir i ugljen (jer su najjednostavniji i možeš milijun puta brisati) i crtaj ono što vidiš.. Dakle prema predlošku ili još bolje prema modelu.. Netreba nužno biti akt, crtaj ljudske figure, uči proporcje, međuprostore, sjenčanja, nastoj crtati ono što vidiš, nemoj izmišljati nove djelove tijela i polozaje udova, nauči gledati ljudski lik, a onda crtanje i nije neki problem..
unique666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 19:44   #3
Quote:
unique666 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ja sam ovaj u sredini

Eh, kad bi to bilo tako jednostavno za objasnit.. Za početak- papir i ugljen (jer su najjednostavniji i možeš milijun puta brisati) i crtaj ono što vidiš.. Dakle prema predlošku ili još bolje prema modelu.. Netreba nužno biti akt, crtaj ljudske figure, uči proporcje, međuprostore, sjenčanja, nastoj crtati ono što vidiš, nemoj izmišljati nove djelove tijela i polozaje udova, nauči gledati ljudski lik, a onda crtanje i nije neki problem..
Hvala. Inače crtam aktove sa fotografija,a nekada i ono što zamislim. Ugljen mi jako lijepo izgleda, nisam se okušala u tome ali hoću.
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 19:56   #4
Ugljen možda nije tako atrakltivan, jer nemožeš izvlačit skroz tanke linije i nemožeš raditi detalje, ali za učenje (pogotovo kad radiš prema gledanju i ako crtaš na štafelaju) ugljen je definitivno broj jedan..
unique666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 22:21   #5
nisam znala da se ugljen može brisati
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 16:48   #6
za početak bi bilo najbolje na pak papiru imaš za kupiti u svim knjižarama, košta nešto sitno. imaš i za kupiti gumicu za ugljen, ili koristi krpicu neku. najlakše ti je prema modelu ali mžeš staviti sliku u crno bijelo, bit će ti lakše radi izvlačenja crta
gasslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 20:43   #7
slazem se sa svima da ti je najbolje raditi ugljenom, mozes je brisati krpicom ali i rukom ako nemas nista bolje . prvo sto trebas nauciti je anatomiju kostiju i misica,i onda tek ici na "meso" jer koji put ces se zbuniti kad radis prema "zivom" modelu i odjednom on/ona ima neku udubinu ili izbocinu za koju nemas pojma tocno sto je , a posebno ti dode dobro znanje anatomije kad je tijelo u torziji . sta se tice sjenčanja najbolje ti je opustit ruku i ne preforsirat "savrsenu sjenu" , koji put se bolje shvati forma kad je napravljena flekom/mrljom nego kad se previse trudis . pokusaj ruke i stopala (ovo vrijedi za cijelo tijelo) prvo svesti na primarne oblike i onda nadograduj a grudi npr probaj prvo shvatiti kako padaju (jer masno tkivo) i onda ih napraviti sto mekanijima , jedna -dvije sjene i gotovo
kiki95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:31   #8
za ugljen najbolje koristiti maramicu za razmazivanje ili prste a za brisanje je glijekasta gumica,to vam je gumica ko žvaka

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
__________________
...mineri,padobranci,i djevice griješe samo jednom
Rafael fon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:14.