Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2013., 19:12   #21
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Koja je zadnja službena izjava SAD-a koliko vremena misle dati Siriji za kemijsko oružje, sumnjam da je 9 mjeseci?
Dobice vremena koliko treba.
Ne dogovaraju sa Sirijom nego sa Putinom.

Siriji mogu prijetit dok sa Putinom to ne ide.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Old 15.09.2013., 19:18   #22
Ministarstvo informiranja Sirijske Arapske Republike upravo je objavilo priopćenje da je tijekom poslijepodnevnih sati neidentificirana televizijska postaja počela sa emitiranjem programa pri čemo neovlašteno koriste logo-e i drugo znakovlje službene državne/javne televizijske mreže u Siriji. Ministarstvo upozorava da ta TV postaja iako emitira domoljubne pjesme koje jednim dijelom slave Vladu i Predsjednika Bashara Al-Assada zapravo nije pod kontrolom sirijske vlade, te da su program najvjerojatnije pokrenuli strani agresori sa ciljem unošenja zabune među građane Sirije.

Program između ostaloga koristi i montirane snimke stvarnih voditelja i novinara sirijske nacionalne televizije kojima su nasnimljeni drugi glasovi koji izgovaraju sadržaje koje ti novinari nikada nisu izrekli ni objavili.

PowerLock is offline  
Old 15.09.2013., 19:18   #23
http://www.liveleak.com/view?i=31c_1379248389


Ljudozderi prijete odsjecanjem glave ako se krscani ne preobrate na islam.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Old 15.09.2013., 19:44   #24
McCain i Graham frustrirani dogovorom: "Ovo je diplomatska slijepa ulica, Obamu vode Assad i Putin"

hahahahah ova dvojica su mi najjaci hahahaha, pogotovo ovaj McCain
iako bas se pitam sto bi se desilo da u SAD-u na vlasti nisu demokrati nego republikanci, bi li SAD odvano napao Siriju??

http://www.advance.hr/vijesti/mccain...assad-i-putin/
FedererFan is offline  
Old 15.09.2013., 20:00   #25
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
McCain i Graham frustrirani dogovorom: "Ovo je diplomatska slijepa ulica, Obamu vode Assad i Putin"

hahahahah ova dvojica su mi najjaci hahahaha, pogotovo ovaj McCain
iako bas se pitam sto bi se desilo da u SAD-u na vlasti nisu demokrati nego republikanci, bi li SAD odvano napao Siriju??

http://www.advance.hr/vijesti/mccain...assad-i-putin/

Ovisi koji republikanac. Da je na vlasti McCain, Assad bi bio svrgnut još prije dvije godine uz američku vojnu intervenciju. On je među najagresivnijim republikanskim senatorima, jedini je imao i dovoljno hrabrosti osobno ići na teritorij pod kontrolom pobunjenika.
Kanzas is offline  
Old 15.09.2013., 20:09   #26
Quote:
kilgor kaže: Pogledaj post
Ako mislite da sam negdje pogriješio slobodno me ispravite, još jednom sam pogledao video i nisam naišao na pogreške čak sam dosta toga i izostavio. Kako je video na stranom jeziku i pravila foruma predviđaju kratak sažetak na našem jeziku. Ako imate volje i znanja vjerujem da bi svima bilo zanimljivo pročitati vašu interpretaciju šta je bradonja iz videa u biti htio reći.
dobro, ja sam rekao da svi pogledaju video, preduslov je znanje engleskog jezika i onda tvoj tekst koji si napisao.
Ja necu ispravljati, neka svako sam zakljuci da li si ti dao ispravni sazetak teksta (pri tome, ne radi se o neznanju stranog jezika jer si ocigledno razumio o cemu se prica) ,toliko...

jedna njemacka stranica na fejsu, na vrhu ima zanimljivih slika "demokrata"
https://www.facebook.com/pages/F%C3%...31286843613412
kontrasvijeta is offline  
Old 15.09.2013., 20:10   #27
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
OK, slažem se. Brane Tartus, brane do sada uloženo, kao i buduću zaradu od prodaje oružja.

Svatko brani svoje interese, jedino logično. Al u tom slučaju, manimo se priče o nekakvom pravdoljubivom Putinu.
(priznajem, nije tvoja priča. al jest priča mnogih ovdje)
Da, to nije moja priča, 'pravda' i 'pravdoljubivost' nije područje zanimanja politike, ako 'pravdoljubivost' pomaže u ostvarenju interesa, dobro, ako ne pomaže, e jbg, ode 'pravdoljubivost' u kurac ...

S druge pak strane, u ratu je teško točno reći šta bi bila 'pravda', svaka strana misli da je baš njoj nanesena nepravda...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 15.09.2013., 20:10   #28
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
NWO je sasvim prirodan. Kao sto su i nacionalne drzave odgovorile na potrebe promjena u drustvu tako i globalizacija i veca povezanost prirodno dovodi do veceg medjuticaja na svim razinama. Novac naravno prvi krene jer ga je najmanje briga za ideologije, politika nesto kasnije... no te su stvari posljedica, a ne uzrok. Da smo ostali na kamenim siljcima i nikad izmislili kotac ne bi bilo globalizacije pa niti "NWO".

AKo zelis taj proces zaustaviti morat ces i sve ostalo vratiti u primitivniji stadij.

Ja pak smatram da je to pozeljan napredak. Kamo srece da zaista dobijemo svjetsku vladu i vojsku.

Na zalost za to bi nam ipak jos uvijek trebala neka vanzemaljska invazija, nista do zajednickog neprijatelja za povezivanje. Ovi terorizmi i pizdarije kao globalna prijetnja nisu dovoljni

No, ideju svakako podrzavam. Dolje nacionalne drzave, zivjela svjetska vlada
OK, ako ste (smo) u onih izabranih/sretnih pola milijarde koji će (pre)živjeti ... ali 6,5 milijardi će polako nestati.
Hitler je tu "mala beba".
Što se tiče "jedne-vlade, jedne-vojske i jednog novca - "to" pozdravljam mada smatram utopijom jer priroda uvijek teži "ravnoteži u bipolarnosti".
on topic: upravo je priroda stvorila ravnotežu u Istočnom mediteranu tzv "ravnotežom straha".
Monopoli postaju "kancerogeni" - kad tad (primjer naci-fašizma).
NWO-fašizam?!
Tko je ono rekao: "pustite me da budem Francuz"
Mene "takvi" ne puštaju da budem kozmopolit.
zenodor is offline  
Old 15.09.2013., 20:13   #29
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ovisi koji republikanac. Da je na vlasti McCain, Assad bi bio svrgnut još prije dvije godine uz američku vojnu intervenciju. On je među najagresivnijim republikanskim senatorima, jedini je imao i dovoljno hrabrosti osobno ići na teritorij pod kontrolom pobunjenika.
ne znam da li je izvor tacan, ali navodno je preko 70% marinaca bilo protiv intervencije, jer primanja im se smanjuju a trebaju se milioni trositi na rakete na "neku" Siriju i pri tome pomagati ekstremistima. Veliki se rezovi prave u budzetu armije, i po navodima slijedecih 10 godina moraju ustediti preko 500 milijardi.

upravo citam da se dvije trecine armije protiv Obame postavilo, a da 80% ne vidi kako je intervencija u nacionalnom interesu USA.
kontrasvijeta is offline  
Old 15.09.2013., 20:23   #30
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ovo je mozda vise za onu drugu temu o rusiji ili rusofiliji ali kad smo kod toga pravi test ruske sposobnosti biti ce nakon Putinovig odlaska. Ameri imaju dovoljno crvst sustav da prezivi bilo kakvoog presjednika i ne variraju previse u ciljevima i strategijama dok kod Rusa to u ovom trenutku previse ovisi o osobnosti i kontroli situacije i sustava od strane jedne osobe. Kako ce se to razvijati biti ce zanimljivo vidjeti.
Da, pitanje kontinuiteta ruske politike će doći na kušnju kad Putin ode, to je jednostavno cijena kulta ličnosti, jbg, no, mislim da Rusija ima svijetlu budućnost ponajprije zbog ekonomskog napretka, tko zna gdje bi Rusija danas bila da je usvojila kapitalizam još 1917., mislim da je ruski potencijal daleko veći od američkog, nažalost, komunizam ih je sjebao i bacio sto godina unatrag, sad se pomalo vraćaju..
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 15.09.2013., 20:49   #31
Zanimljive vijesti sa sjevera i istoka Sirije. Razne pobunjeničke grupacije su se okomile na ISIS, daleko najopremljeniju i najubojitiju terorističku grupaciju, poznatu i po radikalnosti, svi ste vidjeli razne snimke klanja. Napali su ih po manjim mjestima, kao rezultat toga ISIS se u potpunosti povukao iz većine gradova na istoku i sjeveru, uključujući i Deir-Ez-Zorr. Očito je da eskalacija borbi među pobunjenicima tek slijedi, ISIS je trenutno koncentrirao sve svoje snage u
3 grada,
Al-Raqqi=> http://wikimapia.org/#lang=en&lat=34...13773&z=11&m=b ;

Shadadehu=> http://wikimapia.org/#lang=en&lat=36...34558&z=11&m=b i

Muhassanu=> http://wikimapia.org/#lang=en&lat=35...49350&z=11&m=b


E sad zanimljivi dio. Odmah nakon tih događaja SAA je napala gdje nitko nije očekivao, u tijeku su zračni udari i u gradu se čuje pucnjava, u pitanju je grad Al-Bukamal na samoj granici sa Irakom.

http://wikimapia.org/#lang=en&lat=34...30939&z=11&m=b
Državnik is offline  
Old 15.09.2013., 21:01   #32
Tokom ovog miseca po nekakvoj mojoj slobodnoj računici na temelju nosivosti brodova koji će pristat u Tartus, Sirijskoj vojsci će bit isporučeno cca 20 000 tona oružja. Neka i Iran isporuči upola toliko mi govorimo o 30 000 tona oružja.

Također tia bi pripomenit ovi zadnji post od našeg uvaženog kolege Državnika.

Sirijska koncepcija je zasnovana na primjeni Ruske koncepcije u Sirijskim uvjetima i najbolje funkcionira ako se tako primjenjuje. Upravo iz istog razloga me ne čudi napad na grad Al-Bukamal. Naime koncepcija upotrebe oružanih snaga u Ruskoj vojsci definira inženjerima u projektnim uredima projektne zadatke koje moraju ispunit a Ruska koncepcija je uvik bila ogromna strateška i u ovom slučaju jedino bitno taktička mobilnost.

O ovome sam ja vodia razgovore sa ekipom prije nekoliko miseci i čeka - kad će!
Ovo sigurno nije prvi ni jedini takav slučaj a situacija će se ogledat u momentalnom i neočekivanom trenutku masovne koncentracije snaga Sirijske Armije potrebne za kritični proboj na točkama od važne strateške važnosti te brzom iskorištavanju dobivene taktičke prednosti nad protivnikom.

S obzirom na trenutnu političku situaciju - ljudožderi su svi mrtvi - ali to još ne znaju. Sve čestitke mladom i hrabrom predsjedniku Bašaru Al Assadu te naravno odlučnoj Sirijskoj Armiji kao i nepokolebljivom stanovništvu.

Zadnje uređivanje Konev : 15.09.2013. at 21:06.
Konev is offline  
Old 15.09.2013., 21:21   #33
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ovisi koji republikanac. Da je na vlasti McCain, Assad bi bio svrgnut još prije dvije godine uz američku vojnu intervenciju. On je među najagresivnijim republikanskim senatorima, jedini je imao i dovoljno hrabrosti osobno ići na teritorij pod kontrolom pobunjenika.
A imas pravo, da je recimo Rand Paul na vlasti, sin od Ron Paula nebi bilo nista...
A da je MaCain Srijia bi bila odavno napadnuta, a vrlo vjerovatno bi i Iran napali u paketu.
Ovako je diplomacija za sada prevladala...

Quote:
Državnik kaže: Pogledaj post
Zanimljive vijesti sa sjevera i istoka Sirije. Razne pobunjeničke grupacije su se okomile na ISIS, daleko najopremljeniju i najubojitiju terorističku grupaciju, poznatu i po radikalnosti, svi ste vidjeli razne snimke klanja. Napali su ih po manjim mjestima, kao rezultat toga ISIS se u potpunosti povukao iz većine gradova na istoku i sjeveru, uključujući i Deir-Ez-Zorr. Očito je da eskalacija borbi među pobunjenicima tek slijedi, ISIS je trenutno koncentrirao sve svoje snage u
3 grada,
Al-Raqqi=> http://wikimapia.org/#lang=en&lat=34...13773&z=11&m=b ;

Shadadehu=> http://wikimapia.org/#lang=en&lat=36...34558&z=11&m=b i

Muhassanu=> http://wikimapia.org/#lang=en&lat=35...49350&z=11&m=b


E sad zanimljivi dio. Odmah nakon tih događaja SAA je napala gdje nitko nije očekivao, u tijeku su zračni udari i u gradu se čuje pucnjava, u pitanju je grad Al-Bukamal na samoj granici sa Irakom.

http://wikimapia.org/#lang=en&lat=34...30939&z=11&m=b
Zanimljive vijesti, javljaj se i dalje sa dobrim vijestima.
Jedno pitanje me zanima, znas li u postocima koliko vojska drzi Deir ez-Zora?
Prije mjesec dana ili malo vise naisao sam i postao na neku kartu i prema njoj vojska je drzala ogroman dio grada, evo prekopao sam svoje stare vijesti, to je ova karta.
http://www.mycity-military.com/slika...64216_deir.jpg
Crveno - vojska; Plavo - Al Nusra; Ljubicasto - borbe se vode

Sada me zanima jeli je ova karta bila tocna, i ako je kakva je sada situacija tamo?

Zadnje uređivanje FedererFan : 15.09.2013. at 21:26.
FedererFan is offline  
Old 15.09.2013., 22:06   #34
muka mi je da tražim mapu koju sam vidio skorije ali situacija je otprilike ista, par metara sim tam
MarkoMiljanov is offline  
Old 15.09.2013., 22:11   #35
@ Državnik

Ovo me je baš obradovalo. Međusukob u bradonjskim redovima. Samo nek se što više pobiju, za ostatak će se pobrinuti Sirijska armija.
zokster is offline  
Old 15.09.2013., 22:24   #36
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Uvjetno rečeno.
Jer uz desetak 000 raznoraznih sunitskih jihadista, imamo i desetak 000 hezbollahovaca. Koji su takodjer strani plaćenici, teheranski tj.

Nasrallah odavno sanja o Islamskoj republici od Teherana, preko Iraka, Sirije, pa sve do Libanona. Al ne ide mu. Kao ni teheranskom ayatollahu.
Ovu demagogija ponovljena je s tvoje strane na najmanje 2-3 mjesta, uvijek pobijena argumentima, i onda sve opet nanovo. Nema problema:
1) Hezbolah je pozvan u Siriju od strane službenog Damaska, vehabijske teroriste nitko nije zvao.
2) Nasralah je odavno obznanio da ni Libanon ne može biti oblikovan po iranskom modelu s obzirom da populaciju čini po trećina šijita, sunita i kršćana.
napadide is offline  
Old 15.09.2013., 22:37   #37
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Koja je zadnja službena izjava SAD-a koliko vremena misle dati Siriji za kemijsko oružje, sumnjam da je 9 mjeseci?

Ti si iz Vukovara, i zadnji bi trebao biti koji jedva čeka da Amerika napadne Siriju, naravno prvenstveno zbog svojih interesa (američko-masonskih), a ne tobože zbog kemijskog naoružanja, kao njima žao tih ljudi što su ubijeni od kemijskog naoružanja...možeš si mislit...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 15.09.2013., 22:47   #38
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ministarstvo informiranja Sirijske Arapske Republike upravo je objavilo priopćenje da je tijekom poslijepodnevnih sati neidentificirana televizijska postaja počela sa emitiranjem programa pri čemo neovlašteno koriste logo-e i drugo znakovlje službene državne/javne televizijske mreže u Siriji. Ministarstvo upozorava da ta TV postaja iako emitira domoljubne pjesme koje jednim dijelom slave Vladu i Predsjednika Bashara Al-Assada zapravo nije pod kontrolom sirijske vlade, te da su program najvjerojatnije pokrenuli strani agresori sa ciljem unošenja zabune među građane Sirije.

Program između ostaloga koristi i montirane snimke stvarnih voditelja i novinara sirijske nacionalne televizije kojima su nasnimljeni drugi glasovi koji izgovaraju sadržaje koje ti novinari nikada nisu izrekli ni objavili.

Ako sam dobro vidio u vijestima, ne radi se o plasiranju lažiranih vijesti preko zemaljskih antena nego satelita, znači u igri je nešto puno kompleksnije i organiziranije. Pokušavam naći kojim se geostacionarnim satelitom služi SATRBC; ako je u igri Eutelsat, Inmarsat ili Intelsat onda lako mogu "preoteti" kanale jer njima upravljaju zapadne zemlje. S druge strane, ako Sirija koristi neki satelit ruskog Intersputnika onda je izvedeno nešto puno složenije - lansiran je novi ili je pomaknut stari na istu geografsku dužinu kao ruski, te koristi istu frekvenciju.

Tijekom zadnje dvije godine traje spor između Irana koji koristi Arabsatov Badr-4 i Katara odnosno Francuske koji koriste Eutelsatov 25A - oba satelita nalaze se na gotovo istoj dužini (25,5 i 26°E) i koriste istu frekvenciju pa dolazi do miješanja signala. Zanimljivo da su obe navedene zemlje snažno uključene u sirijski sukob, a prije par dana lansiran je novi i jači satelit Eutelsat 25B koji bi trebao zamijeniti postojeći 25A, dok bi opet taj stariji trebao biti pomaknut na neku novu dužinu. Moguće da je sve navedeno međusobno usko povezano, a to bi značilo da se "ratuje" 36.000 km iznad naših glava.
napadide is offline  
Old 16.09.2013., 00:57   #39
Quote:
napadide kaže: Pogledaj post
Ovu demagogija ponovljena je s tvoje strane na najmanje 2-3 mjesta, uvijek pobijena argumentima, i onda sve opet nanovo. Nema problema:
1) Hezbolah je pozvan u Siriju od strane službenog Damaska, vehabijske teroriste nitko nije zvao. .... /
Tako je, sve nanovo.
Bilo tko da ih je pozvao i dalje ostaju ayatollah plaćenici koji se bore u tudjoj zemlji.

A propos Nasrallaha, ima njegovih snimki i izjava iz mladjih dana. Al mu sve manje ide ta shijitska republika do Libanona, pogotovo nakon otvorenog uplitanja u sirijski sukob.
antilles is offline  
Old 16.09.2013., 01:23   #40
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
@ Državnik

Ovo me je baš obradovalo. Međusukob u bradonjskim redovima. Samo nek se što više pobiju, za ostatak će se pobrinuti Sirijska armija.

Ovisi o ishodu borbi, ako bi demokratski pobunjenici odnijeli pobjedu nad teroristima, tada bi dobili ozbiljnu vojnu pomoć od strane SAD-a što bi ojačalo njihov položaj prije pregovora o novom ustroju Sirije.
Glavni razlog zašto im do sada nisu slali teško oružje je strah da ne padne u ruke terorista, ako bi teroristi bili poraženi, pobunjenici bi mogli dobiti tenkove, oklopna vozila, teško topništvo, raketne sustave, naprednu PZO itd.
Kanzas is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.