Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2014., 22:48   #9441
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Puna je Ukrajina ubačenih terorista i plaćenika iz Rusije. Treba to čistiti.
Zato se već 20 Američkih plaćenika smatra nestalim u Ukraini !
Konev is offline  
Old 15.04.2014., 22:48   #9442
Julija neka se ostavi ćorava posla. Prefina je ona za osnivati milicije.
Kojiro Izawa is offline  
Old 15.04.2014., 22:48   #9443
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Nadam se da će uskoro početi nestajati i ruski državljani, u nepoznato. CIA ima iskustva u takvim stvarima.

To svakako, ipak su oni ti koji su ozakonili torturu i nazvali to Patriot Act.
Ziggy Pop is offline  
Old 15.04.2014., 22:48   #9444
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Kako sada stvari stoje, morati će se prvo boriti sa Rusima, a kasnije među sobom.
I tko misliš da će tu pobijediti:

Desni sektor ili Jacenjuk uz pomoć Amerike? I na čijoj si ti strani tu?
Revenger20 is offline  
Old 15.04.2014., 22:49   #9445
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
SAD ima najvecu mornaricu, zrakoplovstvo u svijetu, a uz to su i u vrhu vojne tehnologije i ne moze im nitko konkurirati. I bili su najveci prijatelj RH kad je trebalo sto vidim mnogi zaboravljaju kad ljube majku Rusiju.
Nisu. Najveći prijatelji su nam bili nijemci koji su nas promovirali, lobirali za naše priznanje i opskrbljivali nas naoružanjem. S druge strane smo u to vrijeme od USA dobili jedino sankcije.

O, zaboravni hrvatski narode!!!
zuikaku is offline  
Old 15.04.2014., 22:49   #9446
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Zato se već 20 Američkih plaćenika smatra nestalim u Ukraini !

Ja sam čuo da ih je milijun.
Kanzas is offline  
Old 15.04.2014., 22:50   #9447
Quote:
Ruka.Slave kaže: Pogledaj post
Jel' imaju oznake američke vojske?

U protivnom su špijuni i idu automatski na streljanje.
Koliko sam skužio, Blackwaterovci. Šteka mi ruski malo.
Revenger20 is offline  
Old 15.04.2014., 22:50   #9448
Quote:
Glagolitic kaže: Pogledaj post
"Slaba logistika i iscrpljenost"... ma kud baš kad naiđoše na poljske vojnike i generala Pilsudskog.
A ono "nakon dvadeset godina" - iz osvete zbog poraza pobili su i bacili u jame kod Smolenska 20 tisuća poljskih časnika i tako obezglavili poljsku vojsku. Tako su na najbolji način pomogli Hitleru u njegovu prodoru na istok. Zahvaljući tom zločinu NKVD-a nad poljskim časnicima zbog kojega je Poljska 6 godina krvarila, Sovjeti su, a nakon Waršavskog ustanka pregazili Waršavu.
Tako su Rusi i Njemci, nacisti i komunisti, složno radili na uništenju Poljske. Samo se lešinari mogu time ponositi. Uostalom: čega se pametan stidi time se budala ponosi.
...kada su ubijeni poljski časnici ta poljska vojska više nije ni postojala niti poljska...poljski antikomunistički časnici bili su ideološki neprijatelji boljševika zbog toga su ih i likvidirali za razliku od običnih vojnika...poljska nije krvarila zbog tog zločina jer je krvarila neovisno od tog zločina...
igor malteze is offline  
Old 15.04.2014., 22:50   #9449
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
DOći 'e oregovori kad tad I tad će se rješavati Ukrajina a Rusija neće pristati na ništa manje od njene neutralnosti. I na to će istrajati.

Što se tiče plina I nafte, tu su EU I Rusija međuovisni I Ukrajina morati poštivati transit. Jer će to tražiti gazed iz EUa.

Ali ne za dugo, jer kad sve ovo prođe, Južni tok će funkcionirati. Njegova namjena I jeste obilaženje Ukrajine.

PA ruski stratezi sigurno nisu naivni pa da nisu ovo predvidjeli.

A postoje vrlo učinkoviti načini da se spiječi prelivanje nestabilnosti iz susjedstva.

Što see tiče rusofone manjine, njihova prava će biti zagarantirana sve će to ići u pregovorima o statusu Ukrajine. Ili će se Ukrajina suočiti sa permanentnim nemirima u tome području a tako nešto iscrpljuje svaku državu.
Ne vjerujem da će neutralnost Ukrajine biti tema na nekim pregovorima, to nema smisla. Ukrajinu je Rusija svojedobno priznala u njenim socijalističkim granicama - pa sada to odjednom za Rusiju više ne vrijedi kao argument, tko i kako garantira da će se poštivati ta eventulana buduća neutralnost Ukrajine sa Ruske strane? Mogli bi se oni ponovo predomisliti, vidiš da su skloni naglim promjenama mišljenja i stava.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Old 15.04.2014., 22:51   #9450
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Apsolutno si u krivu.
Ja sam protivnik ruske invazije na Ukrajinu.

EDIT: Da ne prodje nezapazeno

While the Obama administration said yesterday that it’s prepared to ramp up sanctions, possibly to target specific sectors of the Russian economy such as financial services and energy, the EU limited its decision to expanding an existing list of individuals under asset freezes and travel bans.
Ajoj, znači čekamo neko pariško i berlinsko proljeće?
Revenger20 is offline  
Old 15.04.2014., 22:51   #9451
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Julija sveta najavila formiranje paravojnih grupacija.
sto znaci da su vec davno formirane i da djeluju
svega ce sad bit

meni najbolje kak se rusi prave grbavi i vele da nema tam nikakvih njihovih komandosa

Putin press secretary says reports of Russian troops in Slavyansk "absurd, there are no Russian forces there"



ps. navodno im je ovo pozeljelo dobrodoslicu

http://zeit.superdesk.pro/content/me...14-HighRes.jpg
sukKi is offline  
Old 15.04.2014., 22:52   #9452
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Nisu. Najveći prijatelji su nam bili nijemci koji su nas promovirali, lobirali za naše priznanje i opskrbljivali nas naoružanjem. S druge strane smo u to vrijeme od USA dobili jedino sankcije.

O, zaboravni hrvatski narode!!!
The first word that Croatian officers might have to stand trial for the events during Storm was heard in 1997. The US immediately responded and requested on a dozen occasions in discussions with the Hague Prosecutor that Storm, as a militarily-clean operation, be left alone, as Nacional has learned from a high-ranking diplomatic source.
USAisfreedom is offline  
Old 15.04.2014., 22:52   #9453
Quote:
sukKi kaže: Pogledaj post
sto znaci da su vec davno formirane i da djeluju
svega ce sad bit

meni najbolje kak se rusi prave grbavi i vele da nema tam nikakvih njihovih komandosa

Putin press secretary says reports of Russian troops in Slavyansk "absurd, there are no Russian forces there"

Nema. Službeno.
Revenger20 is offline  
Old 15.04.2014., 22:53   #9454
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ja sam čuo da ih je milijun.
Ima ti i snimka di Ukrainski narod divljački premlačuje jednog ... u nekom skladištu
Konev is offline  
Old 15.04.2014., 22:54   #9455
Quote:
sukKi kaže: Pogledaj post
sto znaci da su vec davno formirane i da djeluju
svega ce sad bit

meni najbolje kak se rusi prave grbavi i vele da nema tam nikakvih njihovih komandosa

Putin press secretary says reports of Russian troops in Slavyansk "absurd, there are no Russian forces there"



ps. navodno im je ovo pozeljelo dobrodoslicu

http://zeit.superdesk.pro/content/me...14-HighRes.jpg
Da krene Ruska vojska, onda bi cila Ukraina bila gotova za 10 dana - tako da je tamo Ruska vojska onda bi cili svit zna da je Ruska vojska i nebi je tribali tražit povećalom
Konev is offline  
Old 15.04.2014., 22:55   #9456
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Julija neka se ostavi ćorava posla. Prefina je ona za osnivati milicije.
U pravu ste, bolje nek se drži krađe naveliko, tu ima iskustva, a milicije znaju biti gadne.
ruka-slave is offline  
Old 15.04.2014., 22:55   #9457
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Zamisli kad kakav Type 3 Chi-Nu susretne KV ili T-34.

Japanci su pokusali napasti SSSR i doslo je do bitke kod Khalkhin Gola.
Nakon te bitke japancima vise nije bilo ni na kraj pameti napadati SSSR.
Ma kakav Chi-Nu, premali broj. Do kraja rata 1945. nisu imali 150 komada. To je presmiješno. Prije Type 97 Chi-Ha, a to je za T-34 ili ne daj Bože KV-a, vojna vježba gađanja pokretnih meta.

Da su Japanci navalili na krajnji istok SSSR-a, Amerikanci ne bi imali potrebe niti ići u rat. Ovi bi izginuli u onim bespućima do te mjere da bi ih vjerojatno i danas nalazili raznorazni putnici, avanturisti i kolekcionari. Ići na put tim rutama je opasno, sad zamisli ići u rat.
Champion_1 is offline  
Old 15.04.2014., 22:55   #9458
http://www.newrepublic.com/article/1...s-alone-russia

Rusi divljački mlate Ukrajince.
USAisfreedom is offline  
Old 15.04.2014., 22:57   #9459
Kako se situacija u Ukrajini zakuhava a ova tema je blizu tehničkog maksimuma otvorena je nova.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:31.