Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2014., 09:53   #41
Reuter
Lithuania bans Russian TV station over 'lies'

Reuter je napisao
Lituania je zabranila rusku TV stanicu radi "laganja "
Reuter je pravilno stavio ono "laganje" pod navodne znakove.
Jerbo necija istina lako moze postati necije laganje ako mu ne odgovara a pogotovo u EU/NATO zemlji.
Danas u navodnoj demokraciji, na navodnom tzv. zapadu, u navodno demokratskom EU/NATO bloku se mogu dogoditi ovakve stvari bez kritike i nekaznjeno.
Sto bi tek bilo kad bi Amerikanci apsolutno zagospodarili svijetom?
Buzanje lubanja i tiranija.
Vise na ovu Reuterovu reportazu
tu je link
http://www.reuters.com/article/2014/...A2K1HP20140321

Po blesimetru tzv zapada Lituanija je po demokratskim pravima prva liga, rame uz rame s ostalima iz kluba Ali Baba i 40 razbojnika.

.
znanost2000 is offline  
Old 01.04.2014., 11:35   #42
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Reuter
Lithuania bans Russian TV station over 'lies'

Reuter je napisao
Lituania je zabranila rusku TV stanicu radi "laganja "
Reuter je pravilno stavio ono "laganje" pod navodne znakove.
Jerbo necija istina lako moze postati necije laganje ako mu ne odgovara a pogotovo u EU/NATO zemlji.
Danas u navodnoj demokraciji, na navodnom tzv. zapadu, u navodno demokratskom EU/NATO bloku se mogu dogoditi ovakve stvari bez kritike i nekaznjeno.
Sto bi tek bilo kad bi Amerikanci apsolutno zagospodarili svijetom?
Buzanje lubanja i tiranija.
Vise na ovu Reuterovu reportazu
tu je link
http://www.reuters.com/article/2014/...A2K1HP20140321

Po blesimetru tzv zapada Lituanija je po demokratskim pravima prva liga, rame uz rame s ostalima iz kluba Ali Baba i 40 razbojnika.

.
dok u Rusiji hapse i zabranjuju ionako već iscrpljenoj opoziciji da išta zucne...Moskovsko tužilaštvo zabranilo širenje postova opozicionara i blogera Alekseja Navalnog, saopštio je danas sam Navalni, a potvrdio je i list Vedomosti.Zamenik moskovskog tužioca je s tim u vezi zatražio od Roskomnadzora (Ruska služba za nadzor komunikacija) da preduzme mere "za ograničavanje pristupa odgovarajućim internet linkovima". http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=831123

ako je zapad "navodna" demokracija onda je ovo valjda ta stvarna demokracija koju priželjkuješ sa opozicijom u kućnom pritvoru i začepljenom gubicom...
Roko is offline  
Old 01.04.2014., 11:41   #43
Quote:
Roko kaže: Pogledaj post
dok u Rusiji hapse i zabranjuju ionako već iscrpljenoj opoziciji da išta zucne...Moskovsko tužilaštvo zabranilo širenje postova opozicionara i blogera Alekseja Navalnog, saopštio je danas sam Navalni, a potvrdio je i list Vedomosti.Zamenik moskovskog tužioca je s tim u vezi zatražio od Roskomnadzora (Ruska služba za nadzor komunikacija) da preduzme mere "za ograničavanje pristupa odgovarajućim internet linkovima". http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=831123

ako je zapad "navodna" demokracija onda je ovo valjda ta stvarna demokracija koju priželjkuješ sa opozicijom u kućnom pritvoru i začepljenom gubicom...
Ali baš je licemjerno izpostavljati Rusiju zbog kršenja ljudskih prava, a na drugoj strani žmiriti na obje oči, kad isto stvar čine "civilizirane", "zapadne" zemlje tipa Turska i Litva...
Stric iz ozadja is offline  
Old 01.04.2014., 12:30   #44
"Effective legislation does not allow a police officer to use weapons if the shooting can hurt people who happen to be nearby," Khinshtein said. "This norm fetters police, prohibiting the use of weapons even when it is necessary, for example, if a crowd is charging them."
"We plan to change this norm, giving police this right in case of necessity,"


Itar-Tass javlja
U Rusiji se priprema zakon po kojemu policija ima pravo pucati na javnom mjestu po cijenu i cak da krsioca zakona ubije ako su ugrozeni zivoti policije ili javnosti na doticnom mjestu.

Prije jednu ili dvije godine - to je bilo nekaznjeno gurati se s policijom ili fizicki suprostavljati se policiji. Postepeno ruski zakon gledu ovih stvari se izjednacava s zakonima tzv. Zapada, citaj EU/NATO zemalja.
Link na ovu temu
http://en.itar-tass.com/russia/726053

Lawmakers have drawn a package of amendments empowering police to shoot to kill even in public places, in case of threat to their life or to the life of people around them

.
znanost2000 is offline  
Old 01.04.2014., 13:17   #45
Quote:
Stric iz ozadja kaže: Pogledaj post
Ali baš je licemjerno izpostavljati Rusiju zbog kršenja ljudskih prava, a na drugoj strani žmiriti na obje oči, kad isto stvar čine "civilizirane", "zapadne" zemlje tipa Turska i Litva...
Za Litvu ne znam, ali Turska je po mnogo čemu reakcionarna, islamofašistička diktatura. Putinova Rusija je za nju oaza demokracije.
Crveni ratnik is offline  
Old 01.04.2014., 13:45   #46
Quote:
Roko kaže: Pogledaj post
dok u Rusiji hapse i zabranjuju ionako već iscrpljenoj opoziciji da išta zucne..[I].
Kakav dječji komentar, nevjerojatno... jel se Rusija kune u vrhunske standarde svojih ljudskih prava i slobode govora i medija ili licemjerna kurva Europska unija?
Top0Gear is offline  
Old 01.04.2014., 13:50   #47
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post

Krim ce bit specijalna ekonomska zona

Crimea to be special economic zone with tax breaks
http://rt.com/business/crimea-zone-tax-break-345/
$
Od gomile linkova mi ima i jedan zanimljiv
Ako se od Krima napravi taxfree zona sa tajnim računima koju brane iskanderi M mogli bi u EJU poludit.
Glykon is offline  
Old 01.04.2014., 13:52   #48
Quote:
Crveni ratnik kaže: Pogledaj post
Za Litvu ne znam...
Pa u gore citiranom članku stoji, da su zabranili emitovanje ruskih TV stanica, što liči na klasičke diktature...
Stric iz ozadja is offline  
Old 01.04.2014., 14:13   #49
Nešto malo se razumijem u tehniku, ponajviše u poljoprivrednu, šumarsku i građevinsku, nešto manje u teretna i osobna vozila i malo sam se informirao kakva je Ruska proizvodnja po tom pitunju. Dakle, zaključio sam, da većinoma te tvornice proizvode više manje po licencama strojeve i vozila, koje su radile zapadne tvornice negdje kraj osamdesetih i na početku devetdestih gidina prošlog vijeka. Največi Ruski proizvođać poljoprivredne tehnike proizvodi većinoma strojeve po licenci New Holland, odnosno Fiat/Ford/Case IH te Carraro Agritalija, Kamaz proizvodi traktore po licenci McCormick itd, Kirovec proizvodi po licenci Valtra, Terrion sastavlja strojeve isključno od komponenti ZF, Deutz, Carraro, Bosch...
Ural proizvodi teretna vozila po licenci Iveco, Yarovit ugrađuje SISU komponente, GAZ proizvodi za VW, MB i GM i po njihovim licencama, isto važi i za ZIL (Fiat), GAZ (Ford), Kamaz po licenciji MB, VAZ proizvodi aute (stariji modeli Fiat, novi Renault-Nissan i sada prelazi i u potpuno vlasništvo Renaulta).
Kirovets proizvodi bagere i buldozere po licenci Caterpillar, itd, itd...
Zapravo sve te tvornice su počele sa radom veću dobi SSSR na kopiranju ili licenciji Evropskih i najviše USA proizvoda, tako je i u današnje doba. Proizvodnje na tim područjima i proizvoda, koji bi bili razvijeni samo Ruskim znanjem na žalost skoro da nema, za razliku od Belorusije i Ukrajine gdje čak i postoji neki takvi proizvođači (MTZ, KRAZ).
linch is offline  
Old 01.04.2014., 14:18   #50
Quote:
Top0Gear kaže: Pogledaj post
Kakav dječji komentar, nevjerojatno... jel se Rusija kune u vrhunske standarde svojih ljudskih prava i slobode govora i medija ili licemjerna kurva Europska unija?


U Rusiji opoyicija sjedi u parlamentu a kad demonstrira drži se zakona.

Ovo što Roko spominje nije nikakva opozicija nego je riječ o anglosaksonskim plaćenicima I soroševcima koji bi da u Rusiji organiziraju ruski Majdan I to je veleizdajnička rabota.

ZA takve rabote slijedi robija I tu milosti enma. Vidimo gdjue je to odvelo Ukrajinu I zato prema takvoj bagri ne treba imati ni milosti ni samilosti.

Na zapadu se sa najmanjim pojavama takvog tipa nemilosrdo obračunavaju. A naravno, kad se neko obračunava sa njihovim plaćenicima I agenturama onda je to nedemokratski, diktatorski I slična sranja iz bogatog repertoara Zapadnih sotonista.

Putin I Ruska vlada ne treba da se uopće osvrću na kuknjavu zapadnjačkih sotonističkih kreatura jer oni su zadnji na svijetu koji imaju bilo kakvo moralno pravo da prosipaju moralistička sranja.
Ringo10 is offline  
Old 01.04.2014., 14:20   #51
Quote:
Stric iz ozadja kaže: Pogledaj post
Ali baš je licemjerno izpostavljati Rusiju zbog kršenja ljudskih prava, a na drugoj strani žmiriti na obje oči, kad isto stvar čine "civilizirane", "zapadne" zemlje tipa Turska i Litva...

Ponavljam -Ruska verzija Majdanaša nije nikakva opozicija, to treba sjeći u korijenu I trpati na dugogodišnje robije jer se radi o veleizdaji zemlje.
Ringo10 is offline  
Old 01.04.2014., 14:21   #52
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
U Rusiji opoyicija sjedi u parlamentu a kad demonstrira drži se zakona.

Ovo što Roko spominje nije nikakva opozicija nego je riječ o anglosaksonskim plaćenicima I soroševcima koji bi da u Rusiji organiziraju ruski Majdan I to je veleizdajnička rabota.

ZA takve rabote slijedi robija I tu milosti enma. Vidimo gdjue je to odvelo Ukrajinu I zato prema takvoj bagri ne treba imati ni milosti ni samilosti.

Na zapadu se sa najmanjim pojavama takvog tipa nemilosrdo obračunavaju. A naravno, kad se neko obračunava sa njihovim plaćenicima I agenturama onda je to nedemokratski, diktatorski I slična sranja iz bogatog repertoara Zapadnih sotonista.

Putin I Ruska vlada ne treba da se uopće osvrću na kuknjavu zapadnjačkih sotonističkih kreatura jer oni su zadnji na svijetu koji imaju bilo kakvo moralno pravo da prosipaju moralistička sranja.
Komunistička partija je u opoziciji, ali njih Zapad sigurno neće podržati.
Crveni ratnik is offline  
Old 01.04.2014., 14:26   #53
Quote:
linch kaže: Pogledaj post
Nešto malo se razumijem u tehniku..........
Ma dobro si zapoceo.
Sad usporedi francusku tehniku [ naprimjer ] pa pogledaj koliko ima tu patenata i tehnike iz drugih zemalja.

Onda uzmi britansku tehniku pa pogledaj koliko ima tu stranih komponenata iz drugih zemalja.

Tad ces zakljuciti da su sve tehnike integrirane.

Najvaznije je da industrija radi i da stvara zaposlenje a investitor ima profit.

Hoces li ti raditi u Australiji u kineskoj ili japanskoj ili talijanskoj kompaniji je svjedno, tako dugo ako mozes u svako doba napustiti kompaniju i traziti zaposlenje gdje ti se svidi.

Danas vise nigdje ne postoji ekonomija zatvorenog tipa.
Npr. Gazprom za svoje radnike ce kupiti rukavice iz Kine ako su najeftinije uz to odgovaraju potrebama zastite na radu a to vrijedi i za BP, Total itd.

.
znanost2000 is offline  
Old 01.04.2014., 14:33   #54
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
U Rusiji opoyicija sjedi u parlamentu a kad demonstrira drži se zakona.

Ovo što Roko spominje nije nikakva opozicija nego je riječ o anglosaksonskim plaćenicima I soroševcima koji bi da u Rusiji organiziraju ruski Majdan I to je veleizdajnička rabota.

ZA takve rabote slijedi robija I tu milosti enma. Vidimo gdjue je to odvelo Ukrajinu I zato prema takvoj bagri ne treba imati ni milosti ni samilosti.

Na zapadu se sa najmanjim pojavama takvog tipa nemilosrdo obračunavaju. A naravno, kad se neko obračunava sa njihovim plaćenicima I agenturama onda je to nedemokratski, diktatorski I slična sranja iz bogatog repertoara Zapadnih sotonista.

Putin I Ruska vlada ne treba da se uopće osvrću na kuknjavu zapadnjačkih sotonističkih kreatura jer oni su zadnji na svijetu koji imaju bilo kakvo moralno pravo da prosipaju moralistička sranja.
N A D O P U N A

Ja sam ucestovao u organiziranim demonstracijama.
One su trajale samo taj dan.
Poruka je bila poslata vlastima s demonstracijama preko novina i TV.
Nasu kolonu je pratila policija i policija je isla ispred kolone i osiguravala slobodu od trafika to jest prometa.
Policija je bila nas prijatelj.

Nisam nikad ucestovao u demonstracijama kojima je cilj rusiti vlast.
I ne zelim nikad ucestovati.
S policijom se ne zelim tuci.
U mojoj cetvrti imamo organiziranju suradnju s policijom protiv kriminala.
Svaki "good citizen" ce prijaviti kriminalnu aktivnost policiji i nece nikad dignuti ruku na policajca.
To mi nije u mojoj prirodi tuci se s policijom.
To onda vise nisu demonstracije.
To je gradjanska neposlusnost.
To je izigravati ulogu korisne budale za organizatore demonstracija ili revolucije.....za mene to znaci postati domaci kvisling.

Rusija je puna domacih kvislinga.
.

Zadnje uređivanje znanost2000 : 01.04.2014. at 14:41.
znanost2000 is offline  
Old 01.04.2014., 14:33   #55
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
U Rusiji opoyicija sjedi u parlamentu a kad demonstrira drži se zakona.

Ovo što Roko spominje nije nikakva opozicija nego je riječ o anglosaksonskim plaćenicima I soroševcima koji bi da u Rusiji organiziraju ruski Majdan I to je veleizdajnička rabota.

ZA takve rabote slijedi robija I tu milosti enma. Vidimo gdjue je to odvelo Ukrajinu I zato prema takvoj bagri ne treba imati ni milosti ni samilosti.

Na zapadu se sa najmanjim pojavama takvog tipa nemilosrdo obračunavaju. A naravno, kad se neko obračunava sa njihovim plaćenicima I agenturama onda je to nedemokratski, diktatorski I slična sranja iz bogatog repertoara Zapadnih sotonista.

Putin I Ruska vlada ne treba da se uopće osvrću na kuknjavu zapadnjačkih sotonističkih kreatura jer oni su zadnji na svijetu koji imaju bilo kakvo moralno pravo da prosipaju moralistička sranja.
Naravno... u potpunosti se slažem.
Top0Gear is offline  
Old 01.04.2014., 14:41   #56
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Ma dobro si zapoceo.
Sad usporedi francusku tehniku [ naprimjer ] pa pogledaj koliko ima tu patenata i tehnike iz drugih zemalja.

Onda uzmi britansku tehniku pa pogledaj koliko ima tu stranih komponenata iz drugih zemalja.

Tad ces zakljuciti da su sve tehnike integrirane.

Najvaznije je da industrija radi i da stvara zaposlenje a investitor ima profit.

Hoces li ti raditi u Australiji u kineskoj ili japanskoj ili talijanskoj kompaniji je svjedno, tako dugo ako mozes u svako doba napustiti kompaniju i traziti zaposlenje gdje ti se svidi.

Danas vise nigdje ne postoji ekonomija zatvorenog tipa.
Npr. Gazprom za svoje radnike ce kupiti rukavice iz Kine ako su najeftinije uz to odgovaraju potrebama zastite na radu a to vrijedi i za BP, Total itd.

.
Kineske rukavice?
Gledaj ovako, ja sam 2010 nabavio mašinu za proizvodnju drvenih peleta, Italijanski proizvod, koja je koštala 1,8 milijona eura, "konkurancija" je istodobno nabavila takvu mašinu kod Kineza za 0,35 milijuna eura i još su se mi smijali, kakva si ti budala dati tolike novce, kad Kinezi sve naprave isto, a jeftinije. Rezultat? Moja mašina radi, od "konkurencije" za svaki dan rada ima 14 dana servisa i popravaka. Dat ču ti još jedan primjer za jeftiniji proizvod, jednom sam nabavio u OBIju neku kinesku štemaricu, koja ima, zamisli 5 godina garancije. radim ja sa njom prvi dan, ona rikne, odnesem u OBI i zamjene za novu, radim sa njom jedan dan i ona opet rikne. Nabavio sam Hilti, koji je 8 puta skuplji, ali radi. U tom je poenta.
Sa tim, da ne postoji više ekonomija zatvorenog tipa, potpuno se slažem, ali to ne važi npr. za Sjevernu Koreju, koja je tipičan primjerak zatvorene zemlje i kao takva jedna od posljednjih.
linch is offline  
Old 01.04.2014., 14:43   #57
Quote:
Top0Gear kaže: Pogledaj post
Naravno... ................
Mogao si slobodno cijeli tekst podebljati .
znanost2000 is offline  
Old 01.04.2014., 14:50   #58
Quote:
linch kaže: Pogledaj post
Kineske rukavice?
Gledaj ovako, ja sam 2010 nabavio mašinu za proizvodnju drvenih peleta,
...........................
Sve ti ja vjerujem sto si napisao.
Ima kod engleza jedna izreka
" Buyer beware " a to ti znaci na hrvatski
-Kupac pazi sto kupujes.

Sigurno ono sto je jeftinije ne mora biti dobro.
Ne znam sto si ti po zanimanju....
Dobro je traziti savijet od nekog tko je tehnicki jak...i pazi mozes i te kako nastradati od bilo kojeg proizvoda.
U mojoj kompaniji kad kupujemo nesto dobro gledamo cijenu i specifikaciju.
Mi imamo tehnicko osoblje a oni koji nemaju, sto cu im ja.
Ni mi ne znamo sve, kad je u pitanju pravo onda trazimo izvanka savijet, mi nismo strucnjaci za pravo.
Good bye - ne volim natezati...svatko ima svoje misljenje.
znanost2000 is offline  
Old 01.04.2014., 15:12   #59
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Ponavljam -Ruska verzija Majdanaša nije nikakva opozicija, to treba sjeći u korijenu I trpati na dugogodišnje robije jer se radi o veleizdaji zemlje.
naravno u gulage sa opozicijom. Etiketiraj ih ko plaćenike,sorošovce,veleizdajnike i trpaj...i usput iz svog zapadnog stana kritiziraj taj isti zapad kao nedemokratski...
Roko is offline  
Old 01.04.2014., 15:23   #60
Quote:
Roko kaže: Pogledaj post
naravno u gulage sa opozicijom. Etiketiraj ih ko plaćenike,sorošovce,veleizdajnike i trpaj...i usput iz svog zapadnog stana kritiziraj taj isti zapad kao nedemokratski...
Tako je, hvala Bogu da si shvatio.

Amerika takve šalje na teške robije, a ako su stranci onda Guantanamo.

Rusija treba takvu bagru u Sibir. Sve koji se financiraju izvana na rušenju države za anglosaksonski interes, treba bez milosti ukloniti a njihove takozvane NGO razvaliti I zabraniti im pristup.

Soroševci su u Hrvatskoj odigrali ulogu pretvaranja jednog ponosnog naroda u bezličnu masu bez ikakvog identiteta.

Kao što reče jedan forumaš davno, od poskoka devedesetih napraviše kišnu glistu dvijetisućitih.

Zato Rusija treba to mlatiti I likvidirati bez milosti.
Ringo10 is offline  
Received Infraction
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.