Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2015., 07:31   #41
Eto šta rade kada su strahu, pa sada ih ti plašiveć vidim koliko su u strahu, su30 lagano krstari
SHOGO is offline  
Old 26.11.2015., 07:36   #42
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Video Turskog "humanitarnog" konvoja u plamenu.

Momak me neodoljivo podsjeća na momka u videu u mom potpisu.

Video ruskih letalica iznad Azaza (pored turske granice).
Očito su ih Turci jako uplašili i više neće pored granice letati.

Video, netko dobiva puno ljubavi u obliku baraža nekog MRLSa.
AA/min off the charts.
Sad se nece vise ku..citi: 105. brigada ubila ruskog pilota.:klap:
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 26.11.2015., 07:36   #43
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Ma kada je eksplodirala? Ne radi mi sam pretraživač,
ali koliko se sjećam zadnje im je bilo ona bomba u Moskvi 2010 - i tada je cijeli svijet brujio, i poslije toga ništa - živio taj narod u miru.
Niti se čuje ni za koju bombu u Rusiji, jer da jest, Ameri bi objavili prvi, a pratim njih često.
Istina, nema u Rusiji napada kao u Parizu - da budu onako medijski propraćeni, ali napada ima i te kako - u čemu prednjače Čečeni.
Te napade nikad nećeš naći na zapadnim breaking news, tretiraju se tek nešto malo bolje od napada po muslimanskim zemljama.

Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
I ova izbjeglička kriza - svi oni pohitili u EU, ni jedan nije u Rusiju, zbog toga će EU za nekoliko godina postati većinski muslimanska, sa stalnim terorističkim i ostalim neredima, dok će Rusija ostati čisto "pravoslavna"
Mogao si, umjesto pisanja ovih nekoliko rečenica malo proguglati - pa ne bi ni pisao gluposti i neistine.

Na koji će to fantastični način EU za nekoliko godina postati većinski muslimanska? (glupost koja u desnim radikalnim krugovima u EU figurira kao jedna od bazičnih babaroga markera)

Dalje, Rusija procentualno ima 3 puta više muslimana od cijele EU - negdje oko 15%, odnosno 57 različitih etničkih grupa od ukupno 182 etičke grupe, pricjene se kreću od 21 do 23 miliona, a u glavnom gradu Moskvi procenat udjela muslimana je oko 20% (preko 2 miliona).

Nadominantnija muslimanska etnička grupa su Tatari sa blizu 6 miliona.

Dakle, Rusija nije čisto pravoslavna.

Zadnje uređivanje RIOBOSS : 26.11.2015. at 08:16.
RIOBOSS is offline  
Old 26.11.2015., 08:23   #44
Turci se malo zaigrali sad će diplomacija odradit posao.
Usput će Turkmeni dobro popusit.

Sent from my SGP521 using Tapatalk
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Old 26.11.2015., 08:36   #45
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Kada nitko ne ide u Rusiju kako to da je Rusija odmah poslije USA druga zemlja na svijetu po broju imigranata.
to se ruski kolonisti vraćaju iz biviših kolonija,jer tamo više nisu dobrodošli.
maki83_ is offline  
Old 26.11.2015., 08:45   #46
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
to se ruski kolonisti vraćaju iz biviših kolonija,jer tamo više nisu dobrodošli.
Prema podacima UN-a, MMF-a i sl. RF je druga zemlja na svijetu po količini imigranata, sezonskih radnika i useljenika na crno – iza SAD.
Niti jedna europska zemlja se zadnjih deset godina nije mogla mjeriti s njima po količini ljudi koji su dolazili u potrazi za boljim životom.
Tako je samo u zadnje četiri godine, broj imigranata u RF-i povećan za 1,1 milijun – na 11 milijuna.

To su legalni, a što se tiče ilegalnih te legalnih sezonskih radnika njih godišnje oko 12 milijuna dolazi u RF-u – brojku je dao BBC pozivajući se na izvješća MMF-a.

Znači 11 milijuna legalaca, plus godišnje 12 milijuna sezonaca i ilegalaca. Aku si ti u pravu i to su sve Rusi, jebate, onda je tih Ruja više nego Kineza

E moj maki83_, nastavi tako i počet ću te zvati Majkl Kolins. Ili Juesejizfridm

E da, po podacima MMF-a oko 90% deviznih doznaka koje dolaze Gruziji im se uplačuju iz RF-e...
dampyr is offline  
Old 26.11.2015., 08:48   #47
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Prema podacima UN-a, MMF-a i sl. RF je druga zemlja na svijetu po količini imigranata, sezonskih radnika i useljenika na crno – iza SAD.
Niti jedna europska zemlja se zadnjih deset godina nije mogla mjeriti s njima po količini ljudi koji su dolazili u potrazi za boljim životom.
Tako je samo u zadnje četiri godine, broj imigranata u RF-i povećan za 1,1 milijun – na 11 milijuna.

To su legalni, a što se tiče ilegalnih te legalnih sezonskih radnika njih godišnje oko 12 milijuna dolazi u RF-u – brojku je dao BBC pozivajući se na izvješća MMF-a.

Znači 11 milijuna legalaca, plus godišnje 12 milijuna sezonaca i ilegalaca. Aku si ti u pravu i to su sve Rusi, jebate, onda je tih Ruja više nego Kineza

E moj maki83_, nastavi tako i počet ću te zvati Majkl Kolins. Ili Juesejizfridm
ruski kolonisti iz bivših zemalja SSSR-a,samo u Kazahstanu se broj Rusa smanjio sa 6.2 miljuna na 3.7 miljuna 2014g.,a stvari pad je još veći jer su asimilirali gotovo sve Ukrajince i Bjeloruse tamo...

a ti bi mogao završiti na ignore listi,jer ne znaš definiciju imigranta.
maki83_ is offline  
Old 26.11.2015., 08:51   #48
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
daj ne izmišljaj,jer će završit na ignore listi.
E moj Majkl Kolinse no.2 - http://www.moj-posao.net/Vijest/7332...a-useljenje/2/

- http://net.hr/danas/svijet/osam-zema...-za-useljenje/

- http://www.usatoday.com/story/money/...rants/2886783/

- http://www.slobodnadalmacija.hr/Pril...arbajtere.aspx

Quote:
Od 18,5 milijuna stranaca koji su 2013 godine posjetili Rusiju, čak ih je 12,5 došlo zbog posla!
Moskovski Institut za nacionalnu strategiju (INS) dolio je ulje na vatru iznoseći alarmantne podatke koji su uzburkali rusku politički i javnu scenu. Prema njihovim izvorima, službene brojke su “potpuno promašene”. Oni navode kako stranih radnika u Rusiji ima možda čak 30 milijuna. Broj stranih radnika posebno se povećao u zadnjih pet godina, kada je ulazak u Rusiju porastao za 40 posto - kaže šef Imigracijskog ureda Konstantin Romodanovski.
Quote:
Najviše stranih radnika ima iz zemalja bivšeg SSSR-a, u prvom redu iz Uzbekistana, Tadžikistana, Kirgizije, Azerbajdžana te Ukrajine, Armenije i Moldavije, a iz drugih država najbrojniji su Kinezi, Vjetnamci i Turci. Imigracijski ured Rusije navodi da u zemlji rade građani iz više od 70 zemalja svijeta. Konstantin Romadonovski ističa kako je najmanje problema s tri milijuna Ukrajinaca koji se najbrže i najbezbolnije uklapaju u sredinu, a radi se uglavnom o školovanim radnicima sklonima da nakon nekog vremena povuku i svoje obitelji, dok su radnici iz zemalja Srednje Azije uglavnom neškolovani i nekvalificirani ljudi od 17 do 25 godina, sa sela, koji slabo znaju ruski jezik.

Zanimljivost vezana uz to je da se u Tadžikistanu događa “nacionalni obrat”, mnogi stanovnici traže ponovno vraćanje na rusificirana prezimena, kakva su bila u SSSR-u, s nastavcima na “ov “ i “ev”. Naime, nakon osamostaljenja, u toj državi je na valu nacionalne euforije i “oslobođanja” provedena reforma prezimena kojom su ona derusificirana i potadžičena, ali sada mnogi traže povratak na staro, računajući da će se s rusificiranim prezimenima lakše uklopiti i naći posao u Rusiji.
Quote:
Prvi strani radnici u SSSR došli su još krajem 70-ih i 80-ih jer je trebala nekvalificirana i jeftina radna snaga za automobilsku i avionsku industriju pa su uglavnom iz Vijetnama, koji je kuburio s nezaposlenošću, uvezene tisuće radnika koji su nakon raspada SSSR-a ostali u Rusiji ili se razmilili po ostalim zemljama tog nekadašnjeg komunističkog imperija.
Prema podacima ruske Središnje državne banke, strani radnici poslali su 2013. godine iz Rusije u svoje zemlje preko 20 milijardi američkih dolara, što prelazi 2 posto ruskog BDP-a (iz Njemačke, primjerice, gastarbajteri šalju kući 16 milijardi USD). No, iz Središnje banke kažu kako određena količina novca (teško je utvrditi kolika, mada se procjene kreću od 6 do 10 milijardi gotovine koja godišnje ispari iz Rusije)) ide i drugim, nelegalnim putevima iz Rusije. Gastarbajteri šalju čak dvije trećine zarade kućama, a troše u Rusiji tek nužni minimum, ali kako kaže Mihail Korošenko iz Instututa za kadrovske resurse, “ti su ljudi zato i došli u Rusiju te ih ne treba osuđivati zbog toga”.

Inače, prema podacima UN-a, u svijetu strani radnici šalju svojim kućama 500 milijardi dolara godišnje.
Transferi iz Rusije u Tadžikistan iznose gotovo pola, 47 posto, BDP-a te najsiromašnije zemlje bivšeg SSSR-a. Tih oko pet milijardi dolara tu je zemlju svrstalo na prvo mjesto u rangu “zavisnosti od svojih gastarbajtera”. Doduše, Uzbekistanci šalju još i više - 6,7 milijardi dolara - ali to nije velika stavka unutar njihova proračuna. Kirgizi šalju 2,11 milijardi dolara, što je 30 posto BDP-a te zemlje, a Moldavci sa svojih 1,5 milijardi dolara novčanih pošiljki dostižu 23 posto nacionalnog BDP-a. Gotovo četiri milijuna Ukrajinaca šalje 3,5 milijardi dolara, što je nekih 3-5 posto njihova BDP-a.

Zadnje uređivanje dampyr : 26.11.2015. at 09:05.
dampyr is offline  
Old 26.11.2015., 09:06   #49
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
to se ruski kolonisti vraćaju iz biviših kolonija,jer tamo više nisu dobrodošli.
Poneki se vračaju zajedno sa kolonijama.
Andrijakos is offline  
Old 26.11.2015., 09:29   #50
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ja dok ne vidim snimke nista vise ne vjerujem.
Danas kada za svaki pogodjeni kamion imamo video dokaz pogotka, ubijanje veceg broja civila se nemoze sakriti....ako se doista dogodilo.
S križićem i kružićem
Begemotica is offline  
Old 26.11.2015., 09:50   #51
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
to se ruski kolonisti vraćaju iz biviših kolonija,jer tamo više nisu dobrodošli.
Ti me uvjek dobro nasmijes kada kao u ovom slucaju umjesto linkova pokusas sam donijeti neke zakljucke!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 26.11.2015., 09:53   #52
imamo novu jedinicu za uspjeh.
naslov "bilo je ko u filmu o james bondu" podsječa na ono lep, mnogo lep, lep u **** materinu.

Quote:
MUNJEVITA AKCIJA 'BILO JE KAO U FILMU O JAMESU BONDU' Kako je u 12 sati spašen preživjeli ruski kopilot koji je pao na neprijateljski teritorij
http://www.jutarnji.hr/-bilo-je-kao-...torij/1465214/

a ovo je dobro, "koji je pao", znači nije se padobranirao nakon raketiranja nego je pao.

uf, sad tek vidim da hvale glavosjeke:

Quote:
'Bilo je kao u nekom filmu o Jamesu Bondu', pohvalio se glasnogovornik jedne pobunjeničke skupine Zakaria Ahmad.
organiceko258 is offline  
Old 26.11.2015., 10:05   #53
Evo amerikanci dali izjavu zbog rasporedjivanja S400 u Siriji:
-Mi nemamo namjeru da sprecavamo ruske operacije u Siriji kao sto Rusija nema namjeru da sprecava nas.Ne postoji razlog da nisanimo jedni druge. Medjutim S400 je veoma efikasan sistem zemlja vazduh koji moze pokriti cijelu teritoriju Sirije.
Crnogorac12345 is offline  
Old 26.11.2015., 10:05   #54
Nisam neki rusofil ali ovo sto vidim sto su turci stavili, pa vidi se putanja da covjek ide prema van, jos tih istih par sekundi i on van turskog prostora. Po meni nije trebalo rusiti jedino ako cilj sasvim ne onaj deklarirani. i nisam cula da bas 10 puta upozoravao kako oni tvrde
http://videochart.net/video/47171.43...b49d8e7005bbda
bundeva is offline  
Old 26.11.2015., 10:15   #55
Ruski generalstab:

-Rusija je poslala u Siriju jos 12 lovaca,ovim cinom obezbijedjeno je da svaki od 24 bombardera koji se nalaze u Siriji bude pokriven lovackom avijacijom.
-Juce smo snazno bombardovali oblasti pada ruskog aviona,planiramo da udvostrucimo napade.

Vicekancelar Njemacke Zigmar Gabrijel kritikovao je Ankaru:
-Ovaj potez pokazao je da imamo igraca koji je nepredvidiv i nestabilan.Ne mislim na Rusiju vec na Tursku.
Crnogorac12345 is offline  
Old 26.11.2015., 10:15   #56
To je ista ona priča kad su tri puta upozorili BESPILOTNU letjelicu prije nego su je srušili.
monty-zg is offline  
Old 26.11.2015., 10:26   #57
Evo neki tekst sa srpskog portal Blic. Prica se o verzijama kako je spasen kopilot SU-24. Imaju misljena obje strane.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/609317...EOCEKIVAN-OBRT
Crnogorac12345 is offline  
Old 26.11.2015., 10:39   #58
NATO ... je imao vanjskog neprijatelja ..Rusiju

Sad izgleda kao da ima i jednog unutarnjeg ... Tursku .
Katus is offline  
Old 26.11.2015., 10:45   #59
Quote:
Crnogorac12345 kaže: Pogledaj post
Evo amerikanci dali izjavu zbog rasporedjivanja S400 u Siriji:
-Mi nemamo namjeru da sprecavamo ruske operacije u Siriji kao sto Rusija nema namjeru da sprecava nas.Ne postoji razlog da nisanimo jedni druge. Medjutim S400 je veoma efikasan sistem zemlja vazduh koji moze pokriti cijelu teritoriju Sirije.
Ja imam neki glupi osjecaj u glavi da ameri cijelo vrijeme trljaju ruke od zadovoljstva kako su u posljednje vrijeme stvari odvijaju.


Dojma sam da je i njima vise dosta tih zakulisnih igara njihovih saveznika radi cega se moraju crveniti.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 26.11.2015., 10:56   #60
Erdogan moli za sastanak u 4 oka sa Putinom, predlaze da to bude 30. novembra u Parizu u okviru sastanka UN o klimatskim promjenama. Sve vise sam ubijedjen da su neosmanlije ciljano oborili ruski avion kako bi jace uvukli NATO na dijelu terena gdje im situacija ne ide u prilog zbog Rusa/Asada i Kurda. Medjutim, grdno su se presli jer osim kurtoaznih izjava Amerikanaca nista nisu dobili od NATO-a, cak cure informacije sa sastanka da je vecina zemalja NATO-a protiv neosmanlija. Smijesno je bilo ocekivati da ce vlasti Francuske, Belgije, Njemacke moci objasniti svojoj javnosti da idu u rat na strani zemlje koja podrzava ISIL, sponzorise pariske bombase-samoubice, ilegalne migrante itd itd... Sad su neosmanlije ostali sami na ledini, u Siriju vise nece moci prismrditi, odnosi na Rusijom nepovratno su poljuljani, jos vise su omrazeni i na zapadu... Ukratko tandem Erdogan-Davutoglu se kockao i izgubio.
adnan bečić is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.