Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2005., 16:53   #21
Re: Deva Tarot

Quote:
Nymph kaže:
Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim tarotom i da li možda zna gde bih mogla naći značenja karata kojih tradicionalno nema u ostalim tarot deckovima. Hvala.
1) pa svaki je tarot u biti isti tj metode rada su iste,znacenja su slicna, PA ZAISTA NIJE BITNO KOJI DECK imas; nego koristis li ga i experimentiras li s njim

2) nadji ovdje dobre teme o tarotu pa pogledaj i pitaj ili doprinesi svojim iskustvom

3) znacenja karata koje nisu tradicionalna mozes sama utvrditi experimentima i zapisati rezultate

4) uostalom svaka je karta je ustvari ''zivi entitet'' i kao i svaki covjek slozena I SVAKO OD NAS ima poseban odnos i shvacanje pojedine karte(covjeka)

5) tvoja pitanja na neki nacin impliciraju DA POSTOJI NEKI TOCAN NACIN RADA S TAROTOM I DA SVAKA KARTA IMA 5( ili 9) tocnih znacenja koja treba nauciti.
to nije bas tako nego je najvaznije STO TI RADIS S TAROTOM I STO SE TEBI DOGADJA S POJEDINOM kartom.

karta''parsifal'' npr,ima 3 hiljade 826 znacenja
koja prosijana daju ovaj zajednicki nazivnik o kojem svjedoci sapucu :

lep,mnogo lep, lep u p. materinu

i jos

,pametan, duhovit i skroman

6) ako radis odredjene praxe ,dogoditi ce ti se odredjeni rezultati.

dakle provjeri,

zapisi (za sebe i one koji dolaze )

i

izadji van!
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2005., 23:49   #22
ja se bash puno i ne razumijem...ali imam prijatelje koji su bash posveceni tome...znam da taj frend drzi tarot u lanenoj krpi, ne daje nikom da dira njegove karte(to je navodno loshe, trebalo bi da budu samo u tvojim rukama i da samo ti tumachis te karte, ne da se svako igra sa njima )
a o znacenjima ti isto puno ne znam reci...pa eto, nisam ti zapravo nishta pomogla...ali moras se sama stvarno saziviti sa njima, naci neka svoja tumacenja...ja nisam strucnjak ali ih prilicno dobro osjecam...kazu da pogodim kad gledam, ali ih vishe razbacam za igru pricanja prica...to mi je skroz dobro i kreativno...morash sama kopati za znacenjima, vjezbati, gledati karte dobro pa na njima vidjeti detalje i primjeniti...zanimljivo je to. Mislim da je i jung pisao o tarothu
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 00:00   #23
Deva tarot ima neke dodatne karte koje nemaju drugi tarot deckovi. Nadala sam se da je još neko imao prilike da radi sa takvim tarotom, pa da mi pomogne oko njihovog značenja. No, pošto nije, ništa mi drugo ne preostaje nego da uzmem rečnik i prevedem knjižicu sa nemačkog.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 00:18   #24
mozda je tako i najbolje...znash, neke stvari su ipak puno bolje i vrijednije kad ih sam do kraja izvedes...a mozda ces i bolje shvatiti tako sva znacenja karata.
Sretno sa prevodjenjem i ucenjem!
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 15:19   #25
yep, good luck. a cuo sam da je jedan Grant Morrison rekao da mu najbolje lezi onaj tarot koji si je napravio sam od naljepnica, starog decka, flomaster, obiteljskog foto albuma i selotejpa! sta vi mislite o tome? a jeste li vidjeli www.aeclectic.net ?
__________________
A good martial artist does not become tense, but ready. Not thinking, yet not dreaming. Ready for whatever may come. When the opponent expands, I contract. When he contracts, I expand. And when there is an opportunity, I do not hit. It hits all by itself. - B. Lee
kempasgogs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 16:39   #26
smatra se da je uvijek bolji tarot koji sam napravish nego onaj koji kupish...pa sad ti mozes sam crtati ili pak tako lijepiti i kombinirati razlicite tehnike kao taj...Grant Morison.

menije lijepi onaj fairytale taroth...ja bih taj!
mada je zakon onaj leonardo da vinchi!!!
i onaj asijski je ok....ali pogledajte u gay tarothu kartu objesenog
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 18:52   #27
Cagliostrov tarot

Zna li neko može li se negde u Hrvatskoj kupiti ovaj špil?
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 18:56   #28
pojma nemam...
__________________
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist...
farki_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 02:19   #29
ako ima na amazonu, možeš sam ili preko algoritma.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 11:58   #30
Ma neko je izbrisao jedan post, u kojem je pisalo da se može kupiti u Novoj Arci.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 23:26   #31
Bila sam u Arci krajem šestog mjeseca i nisu ga imali.
Evo link koji nije Hr, ali može se kupiti:
Tarot decks
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 00:10   #32
A kako si ti saznala za taj špil i zašto te je zainteresovao?
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 10:28   #33
Quote:
Nymann kaže:
A kako si ti saznala za taj špil i zašto te je zainteresovao?
Nije me zainteresirao, već sam gledala katalog i ponudu, a Cagliostrov nisu imali.

Možeš ih nazvati i pitati:
Nova Arka
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 11:09   #34
Čudi me. To je baš poznat špil.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 23:42   #35
Question vrste tarot karata

zanima me dal postoji više vrsta tarot karata, i ako postoje kak se zovu i koje da uzmem? koje su po vama najbolje?
gdje se mogu kupiti?

nisam stavila ovo pod kupujem/prodajem jer mislim da je na ovom podforumu veća vjerojatnost da mi netko da odgovor.
molim moderatore da ako moraju premjestit temu, nek ju barem ostave dan-dva ovdje pa tek onda premjeste.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 16:16   #36
hm... imas tarot od 78 karata
i imas ih iscrtanih na sve moguce nacine i to je razlika..i tako da svaki takav spil ima svoje ime

a imas i spileve od manje karata
kao na primjer ciganski tarot koji ima 36 ckarata..

gledaj sve to imas na netu, odi na google ... ili negdje i naci ces sigurno

ps. - nitko tebi ne moze reci kupi taj i taj tarot.. moras naci ono sto tebi odgovara onaj koji tebi pase..
__________________
"SPIDER-PIG, SPIDER-PIG, DOES WHATEVER A SPIDER-PIG DOES. CAN HE SWING FROM A WEB? NO, HE CAN'T, HE'S A PIG. LOOKOUT, HE IS A SPIDER-PIG!"
v_nbls is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 17:01   #37
Quote:
v_nbls kaže: Pogledaj post
hm... imas tarot od 78 karata
i imas ih iscrtanih na sve moguce nacine i to je razlika..i tako da svaki takav spil ima svoje ime

a imas i spileve od manje karata
kao na primjer ciganski tarot koji ima 36 ckarata..

gledaj sve to imas na netu, odi na google ... ili negdje i naci ces sigurno

ps. - nitko tebi ne moze reci kupi taj i taj tarot.. moras naci ono sto tebi odgovara onaj koji tebi pase..
ja bi neke početničke. onak više za razbibrigu.
pa ak mi bude dobro išlo s isčitavanjem onda bi prešla na neke komplicirane.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 17:50   #38
Kažu da je Raider Waitov deck najbolji za početnike. I ja ga koristim.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 20:10   #39
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Kažu da je Raider Waitov deck najbolji za početnike. I ja ga koristim.
jel se može iz njega isčitati sve ili je ipak ograničen u nekom spektru?
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 22:35   #40
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
jel se može iz njega isčitati sve ili je ipak ograničen u nekom spektru?
Kako misliš ograničen? Određene karte označavaju određene energije i mislim da je tako manje-više sa svakim deckom, samo što su neki deckovi bogatiji u simbolima, pa je za njihovu upotrebu i razumevanje potrebno mnogo veće znanje iz te oblasti.

Imaš na ovom podforumu dosta tema o tarotu - ima i dobrih linkova, pa potraži malo - možda nađeš neku korisnu informaciju.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.