Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Za koga biste vi glasali na predsjedničkim izborima u Srbiji?
1. Saša Janković 9 29.03%
2. Vuk Jeremić 10 32.26%
3. Miroslav Parović 0 0%
4. Saša Radulović 0 0%
5. Luka Maksimović (Ljubiša Preletačević Beli) 8 25.81%
6. Aleksandar Vučić 0 0%
7. Boško Obradović 1 3.23%
8. Vojislav Šešelj 0 0%
9. Aleksandar Popović 0 0%
10. Milan Stamatović 0 0%
11. Nenad Čanak 3 9.68%
Glasovatelji: 31. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2016., 01:01   #21
SRB - Republika Srbija VI

Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Srbija bi bila u prirodnom okruženju.

Hrvatska bi se riješila države kojoj su genocid i etničko čišćenje česte metode djelovanja.

Sasvim dovoljni razlozi.
Mozda bi trebalo da znas da bi i Srbija i Hrvatska ostale na svojim mestima na kojima su i sad. Dakle ulaskom u EAU Srbija se ne bi teleportovala u Aziju vec bi ostala tu gde jeste.

Prirodno okruzenje Srbije je Hrvatska, Madjarska, Rumunija, Bugarska, Makedonija, CG, BiH. To je makar jasno svakom ko je nekada u zivotu pogledao mapu Evrope.
Obzirom da vam se u EU svi smeju i udaraju packe, ja bih na tvom mestu ozbiljno razmislio o vasem wannabe okruzenju.
Drzava (jedina na svetu) u kojoj se u 21.veku velica nacizam, koja odrzava i podrzava nacisticke skupove, gde se crtaju nacisticki simboli na stadionima na kojima masa urla nacisticke poklike, gde je najpopularniji pevac onaj koji peva o klanju drugog naroda, gde se razbijaju table na cirilici (a pri tome tvrdi da je cirilica drevno hrvatsko pismo) nekome drzi pridike? Lol, ajde bolje idi na neke zenske teme, citajuci tvoje postove vec neko vreme vidim da ovo ipak nije za tebe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
phanatique is offline  
Old 08.07.2016., 09:17   #22
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Srbija bi bila u prirodnom okruženju.

Hrvatska bi se riješila države kojoj su genocid i etničko čišćenje česte metode djelovanja.

Sasvim dovoljni razlozi.
Ucili smo od najboljih, nase zapadne brace.

Svaki put kada Hrvati popuju nekome o etnickom ciscenju/genocidu, jedna bebi panda umre.

Za Vucica istorija pocinje 2008., za vecinu forumasa izgleda 1991.
Defke is offline  
Old 08.07.2016., 10:13   #23
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Ucili smo od najboljih, nase zapadne brace.

Svaki put kada Hrvati popuju nekome o etnickom ciscenju/genocidu, jedna bebi panda umre.

Za Vucica istorija pocinje 2008., za vecinu forumasa izgleda 1991.
Za većinu Hrvata moderna povijest počinje 1991., za većinu Srba počinje 04.08.1995. za Vučića, pojma nemam ali pretpostavljam da si u pravu za 2008.

Quote:
phanatique kaže:
Obzirom da vam se u EU svi smeju i udaraju packe, ja bih na tvom mestu ozbiljno razmislio o vasem wannabe okruzenju.
Naravno da nam udaraju packe kad smo bijednici i pičke al ovo je ništa što nas čeka. I Slovence su prozivali i udarali packe al oni su svoje bilateralne interese progurali usprkos svemu al imali su iza sebe VB i Nizozemsku čini mi se..
Mi možemo samo pokunjiti glavu i reći "ja vol mein Fhurerein"..
žerac76 is offline  
Old 08.07.2016., 11:08   #24
Ja ne znam što vi (Defke i Phanatique) replicirate hrvatskim antisrpskim šovinistima i antisrbijanskim ksenofobima? Rasprava sa šovinistom (srpskim, hrvatskim) nikuda ne vodi. To je bagra kojom komanduju emocije umesto mozga. Da imaju mentalnih kapaciteta da ih u nešto ubedite na bi bili šovinisti, mitomani i ksenofobi.

Od svih evropskih zvaničnika prvi put stižu potvrde za datum pristupanja Srbije. Ranije prognoze (2007, 2012, 2017) su bila samo nagađanja naših političara iz dnevno-političkih razloga. Sada prvi put imamo obećanja da će do 2020. Srbija sigurno postati članica EU. Mislio sam da neće pre 2025. ili da nikada neće ući, ali eto ispostavilo se da sam pogrešio, što me raduje.

Sve u svemu, Srbija će ući u EU svidelo se to nekome ili ne. I tu Hrvatska ne može ama baš ništa da uradi - nema ljutiš, to je igra velikih. Naravno, ako EU izričito ne zatraži priznavanje nezavisnosti Kosova od Srbije. Nije Evropa luda da pospeši rusku okupaciju Srbije, čime bi dobila rusku čeljust u srcu Evrope i nuklearke na Dunavu.

Osim Srbije, bio sam skeptičan i za Bosnu. Izgleda će i ona u istom talasu pristupiti uniji, s obzirom da je u februaru poidnela zahtev za članstvo.

Evropi trebaju radnici, a uvek je bolje i jeftinije uvesti ih iz Bosne, Srbije, Makedonije ili Crne Gore nego iz Avganistana, Sirije, Iraka i Tunisa. A da nepričam što su radnici sa Balkana školovaniji i bolje opremljeni za bilo kakav posao i sigurno neće živeti od socijalne pomoći, jer ako je išta na Balkanu valjalo iz komunističkog vremena to je obrazovani sistem koji je bio prenatrpan (pa si na osnovnim studijama naučio ono što se u Evropi uči tek na master studijama)... U Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji npr. kuvar ima matematiku sve četiri godine u srednjoj i ne može da diplomira ako ne zna da reši integral višeg reda parcijalnom metodom ili sisteme diferencijalnih jednačina. To u mnogim evropskim zemljama nije tako, a o azijskim (osim Kine) i afričkim da i ne govorim. Naši (exYU) radnici i inženjeri su se pokazali kao jedni od najboljih na zapadu i lako se uklope u društvo, pa je bolje primiti te zemlje u EU ego uvoziti još 5-10 miliona ljudi iz pustinje.
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg

Zadnje uređivanje denacifikator : 08.07.2016. at 11:21.
denacifikator is offline  
Old 08.07.2016., 11:30   #25
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Ja ne znam što vi (Defke i Phanatique) replicirate hrvatskim antisrpskim šovinistima i antisrbijanskim ksenofobima? Rasprava sa šovinistom (srpskim, hrvatskim) nikuda ne vodi. To je bagra kojom komanduju emocije umesto mozga. Da imaju mentalnih kapaciteta da ih u nešto ubedite na bi bili šovinisti, mitomani i ksenofobi.

Od svih evropskih zvaničnika prvi put stižu potvrde za datum pristupanja Srbije. Ranije prognoze (2007, 2012, 2017) su bila samo nagađanja naših političara iz dnevno-političkih razloga. Sada prvi put imamo obećanja da će do 2020. Srbija sigurno postati članica EU. Mislio sam da neće pre 2025. ili da nikada neće ući, ali eto ispostavilo se da sam pogrešio, što me raduje.

Sve u svemu, Srbija će ući u EU svidelo se to nekome ili ne. I tu Hrvatska ne može ama baš ništa da uradi - nema ljutiš, to je igra velikih. Naravno, ako EU izričito ne zatraži priznavanje nezavisnosti Kosova od Srbije. Nije Evropa luda da pospeši rusku okupaciju Srbije, čime bi dobila rusku čeljust u srcu Evrope i nuklearke na Dunavu.

Osim Srbije, bio sam skeptičan i za Bosnu. Izgleda će i ona u istom talasu pristupiti uniji, s obzirom da je u februaru poidnela zahtev za članstvo.

Evropi trebaju radnici, a uvek je bolje i jeftinije uvesti ih iz Bosne, Srbije, Makedonije ili Crne Gore nego iz Avganistana, Sirije, Iraka i Tunisa. A da nepričam što su radnici sa Balkana školovaniji i bolje opremljeni za bilo kakav posao i sigurno neće živeti od socijalne pomoći, jer ako je išta na Balkanu valjalo iz komunističkog vremena to je obrazovani sistem koji je bio prenatrpan (pa si na osnovnim studijama naučio ono što se u Evropi uči tek na master studijama)... U Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji npr. kuvar ima matematiku sve četiri godine u srednjoj i ne može da diplomira ako ne zna da reši integral višeg reda parcijalnom metodom ili sisteme diferencijalnih jednačina. To u mnogim evropskim zemljama nije tako, a o azijskim (osim Kine) i afričkim da i ne govorim. Naši (exYU) radnici i inženjeri su se pokazali kao jedni od najboljih na zapadu i lako se uklope u društvo, pa je bolje primiti te zemlje u EU ego uvoziti još 5-10 miliona ljudi iz pustinje.
Lijepo je biti optimist al je pametnije biti realist..
žerac76 is offline  
Old 08.07.2016., 11:37   #26
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Mozda bi trebalo da znas da bi i Srbija i Hrvatska ostale na svojim mestima na kojima su i sad. Dakle ulaskom u EAU Srbija se ne bi teleportovala u Aziju vec bi ostala tu gde jeste.

Prirodno okruzenje Srbije je Hrvatska, Madjarska, Rumunija, Bugarska, Makedonija, CG, BiH. To je makar jasno svakom ko je nekada u zivotu pogledao mapu Evrope.
Ti si sada samo nabrojao susjedne države.

Naravno da Srbija treba ući u EU, ali molim te nemoj padati na zamku kakvu smo mi pali u Hrvatskoj, da je EU cilj a ne sredstvo.

EU treba biti sredstvo za poboljšanje ekonomije, a ne neki cilj sam po sebi
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 08.07.2016., 11:39   #27
Imputiraš mi da nisam realan, a zapravo jesam. Pogledaj moje ranije postove i videćeš koliko su se obistinili. "Optimisti" su bili oni što su na temi o "Hrvatskoj blokadi Srbije" tvrdili da će sigurno Hrvatska izblokirati Srbiju da će ova biti otcepljena od EU zauvek, te da će Nemačka slušati lokalne naloge iz Hrvatske po tom pitanju. Nravno, to se nije desilo evo i sam vidiš. Treba isključiti emotivna i šovinistička osećanja i videti realno stanje stvari. Srbija van EU je katastrofa za Srbiju, Evropu i njeno okruženje (Hrvatsku). Neevropska Srbija gubernizovana pod Putinom je kancer koji može da ovaj region unesreći za narednih 50 godina. Militarizovati ga do maksimuma. Zamisli da sutra Putin preko Srbije umaršira u srpske krajeve u Bosni i postavi rakete na Dinari i Trebinju. Mogao bi slobodno da kažeš "adio" hrvatskom turizmu. Gubernija Srbija sa instaliranim ruskim marionetama bi bila još agresivnija i još gora po okruženje od ove sadašnje, a evropska Srbija bi sasvim sigurno bila 100% pacifikovana. Meni je neverovatno koliko su pojedini Hrvati sumanuti i dozvoljavaju da zbog privremenih emocija najpre sebi stave omču oko vrata. A da ne pominjem što to nije solidarno prema komšiji. Da pospešuješ da ti agresivni ruski hegemon okupira i marionetizira suseda (najpre Srbiju a onda i 50% Bosne) je krajnje degutantno. Što se Bosne tiče, za ovih drugih 50% je zainteresovan Erdogan. Rusofilija u Srbiji i RS je analogna turkofiliji u FBiH. Šta ako sutra Bošnjaci, Srbi, Turci i Rusi postignu dogovor da 50% Bosne pripadne Bošnjacima (da se ukine FBiH, Hrvati pretvore u nac. manjinu i Bošnjaci dobiju izlaz na more preko Neuma) a 50% Srbima. Ovaj region zapadnog Balkana mora biti lišen bilo kakve militarizacije, uplitanja moćnih hegemona (USA, Turska, Rusija) i teritorijalnih podela. A biće lišen toga samo ako je u celosti deo velike porodice evropskih naroda. Samo tako je moguća liberalizacija naših društava i ekonomski napredak.
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Old 08.07.2016., 11:45   #28
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Od svih evropskih zvaničnika prvi put stižu potvrde za datum pristupanja Srbije. Ranije prognoze (2007, 2012, 2017) su bila samo nagađanja naših političara iz dnevno-političkih razloga. Sada prvi put imamo obećanja da će do 2020. Srbija sigurno postati članica EU. Mislio sam da neće pre 2025. ili da nikada neće ući, ali eto ispostavilo se da sam pogrešio, što me raduje.
2020 sad nije realno, previse stvari vam ne ide na ruku, pogotovo brexit jer to nije samo pomutnja u ekonomiji, nego trazi rekonsolidaciju EU, da na novo razmisli sta ce i kako ce.... izglednije je nekoliko godina kasnije
lutnik is offline  
Old 08.07.2016., 11:47   #29
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ti si sada samo nabrojao susjedne države.

Naravno da Srbija treba ući u EU, ali molim te nemoj padati na zamku kakvu smo mi pali u Hrvatskoj, da je EU cilj a ne sredstvo.

EU treba biti sredstvo za poboljšanje ekonomije, a ne neki cilj sam po sebi
Hrvatska i jeste doživljavala kao sredstvo. Kad niste bili u EU priči (pod Tuđmanom) plata i turizam su vam bili šaka jada, a vidi sad. Imate duplo veću platu od SRB i ne znam šta se bunite?! Bugarska takođe napreduje. Ne može sve preko noći. Tako će i Srbija.
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Old 08.07.2016., 11:51   #30
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
2020 sad nije realno, previse stvari vam ne ide na ruku, pogotovo brexit jer to nije samo pomutnja u ekonomiji, nego trazi rekonsolidaciju EU, da na novo razmisli sta ce i kako ce.... izglednije je nekoliko godina kasnije
I meni deluje iznenađujuće 2020. Ali tako su obećali zapadni zvaničnici. Ne vidim zašto bi obećavali nešto što neće ispuniti.

EU će rešenje za sebe u vidu minimalnih korekcija naći u hodu. Živ bio pa video, GB će samo formalno biti van EU a u praksi se ništa promeniti neće. Suviše veliki novac je u igri da bi se obe strane odricale jedna druge.
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Old 08.07.2016., 12:06   #31
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
I meni deluje iznenađujuće 2020. Ali tako su obećali zapadni zvaničnici. Ne vidim zašto bi obećavali nešto što neće ispuniti.

EU će rešenje za sebe u vidu minimalnih korekcija naći u hodu. Živ bio pa video, GB će samo formalno biti van EU a u praksi se ništa promeniti neće. Suviše veliki novac je u igri da bi se obe strane odricale jedna druge.
Pusti ti koliki je novac u igri, kad postoji bojazan, da sve pukne na 'mentalnom nivoju', pa im onda nikakv novac nece pomoci. Holandjani su prije par mjeseci imali referendum, da se sa Ukrajincima ne zapocinju pregovori u EU. Takav negativan 'mood' jos par godina nazad nije postojao nigdje. Ja sam prilicno uvjeren, da je trenutno u cijeloj EU izricito hladna klima za prihvacanje novih clanica, team spirit je trenutno prilicno razjeban. Ako bude elita 'zbog velikih novaca' i dalje bezobrazno nametala neke svoje agende, (kao sto je to npr. sad radila sa izbjeglicama), poci ce ta EU k vragu.

Ponavljam, neke stvari moraju sad da slegnu. Srljanje i 'rjesavanje u hodu' je recept za propast
lutnik is offline  
Old 08.07.2016., 12:49   #32
Quote:
phanatique kaže: Pogledaj post
Mozda bi trebalo da znas da bi i Srbija i Hrvatska ostale na svojim mestima na kojima su i sad. Dakle ulaskom u EAU Srbija se ne bi teleportovala u Aziju vec bi ostala tu gde jeste.

Prirodno okruzenje Srbije je Hrvatska, Madjarska, Rumunija, Bugarska, Makedonija, CG, BiH. To je makar jasno svakom ko je nekada u zivotu pogledao mapu Evrope.
Obzirom da vam se u EU svi smeju i udaraju packe, ja bih na tvom mestu ozbiljno razmislio o vasem wannabe okruzenju.
Drzava (jedina na svetu) u kojoj se u 21.veku velica nacizam, koja odrzava i podrzava nacisticke skupove, gde se crtaju nacisticki simboli na stadionima na kojima masa urla nacisticke poklike, gde je najpopularniji pevac onaj koji peva o klanju drugog naroda, gde se razbijaju table na cirilici (a pri tome tvrdi da je cirilica drevno hrvatsko pismo) nekome drzi pridike? Lol, ajde bolje idi na neke zenske teme, citajuci tvoje postove vec neko vreme vidim da ovo ipak nije za tebe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Baš je lijepo što si cijeli post začinio dozom šovinizma.

Toliko o srbijanskim, odnosno vojvođanskim europskim standardima.
trivial is offline  
Old 08.07.2016., 12:50   #33
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
I meni deluje iznenađujuće 2020. Ali tako su obećali zapadni zvaničnici. Ne vidim zašto bi obećavali nešto što neće ispuniti.

EU će rešenje za sebe u vidu minimalnih korekcija naći u hodu. Živ bio pa video, GB će samo formalno biti van EU a u praksi se ništa promeniti neće.
Suviše veliki novac je u igri da bi se obe strane odricale jedna druge.
"Obećanje zapadnih zvaničnika".. Mislim da si mnogo pametniji od toga.
A i ona izjava da će Srbija i Bosna u paketu, ako sam dobro preveo tvoj post, je u domeni znanstvene fantastike. Bosna najprije mora postati država a onda sve ostalo da bi ušla u EU. Ako vas stave u paket s Bosnom, zaboravi EU do 2050.
Ovo za EU i GB se slažem, iznaći će oni dogovor na obostrano zadovoljstvo al je problem, za vas, što je to sad apsolutni prioritet u odnosu na bilo što drugo.. Otvoriti poglavlje nije problem, problemi slijede nakon toga..

Quote:
lutnik kaže:
Takav negativan 'mood' jos par godina nazad nije postojao nigdje. Ja sam prilicno uvjeren, da je trenutno u cijeloj EU izricito hladna klima za prihvacanje novih clanica, team spirit je trenutno prilicno razjeban.
Još kad je Hrvatska pregovarala stalno je bilo tih protivnika proširenja i kako ćemo biti samo na grbači EU, GB i Nizozemci su bili glavni protivnici i Hrvatskoj za ući u EU a sve su gurali preko Slovenije..
žerac76 is offline  
Old 08.07.2016., 12:54   #34
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
I meni deluje iznenađujuće 2020. Ali tako su obećali zapadni zvaničnici. Ne vidim zašto bi obećavali nešto što neće ispuniti.

EU će rešenje za sebe u vidu minimalnih korekcija naći u hodu. Živ bio pa video, GB će samo formalno biti van EU a u praksi se ništa promeniti neće. Suviše veliki novac je u igri da bi se obe strane odricale jedna druge.
Tko je obećao 2020.? Da bi Srbija ušla u EU 2020. pregovore mora završiti 2018. Dakle, dvije godine imate da otvorite i zatvorite 35 poglavlja. Sada su otvorena dva. Nijedno zatvoreno. Nitko ozbiljan i realan (osim političara koji skupljaju političke bodove) neće tvrditi takvo što. Za ulazak 2020. prošao je voz.

Crna Gora ima 24 već otvorena pa i ne pomišljaju da će ući prije 2020. Iako ne znam hoće li htjeti primiti Crnu Goru prije Srbije.
trivial is offline  
Old 08.07.2016., 12:58   #35
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Baš je lijepo što si cijeli post začinio dozom šovinizma.

Toliko o srbijanskim, odnosno vojvođanskim europskim standardima.


Aha, samo je civiliziranoj zapadnoeuropskoj Hrvatskoj to dozvoljeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
phanatique is offline  
Old 08.07.2016., 13:00   #36
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
I meni deluje iznenađujuće 2020. Ali tako su obećali zapadni zvaničnici. Ne vidim zašto bi obećavali nešto što neće ispuniti.

EU će rešenje za sebe u vidu minimalnih korekcija naći u hodu. Živ bio pa video, GB će samo formalno biti van EU a u praksi se ništa promeniti neće. Suviše veliki novac je u igri da bi se obe strane odricale jedna druge.
Da li znaš ko je obećao? Ja stvarno nisam ni vido ni čuo da je bilo ko iz krugova EU decidno govorio o nekakvim datumima/godinama kada bi Srbija mogla da postane punopravna članica!!!
VrangeL_1917 is offline  
Old 08.07.2016., 13:14   #37
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Imputiraš mi da nisam realan, a zapravo jesam. Pogledaj moje ranije postove i videćeš koliko su se obistinili. "Optimisti" su bili oni što su na temi o "Hrvatskoj blokadi Srbije" tvrdili da će sigurno Hrvatska izblokirati Srbiju da će ova biti otcepljena od EU zauvek, te da će Nemačka slušati lokalne naloge iz Hrvatske po tom pitanju. Nravno, to se nije desilo evo i sam vidiš. Treba isključiti emotivna i šovinistička osećanja i videti realno stanje stvari. Srbija van EU je katastrofa za Srbiju, Evropu i njeno okruženje (Hrvatsku). Neevropska Srbija gubernizovana pod Putinom je kancer koji može da ovaj region unesreći za narednih 50 godina. Militarizovati ga do maksimuma. Zamisli da sutra Putin preko Srbije umaršira u srpske krajeve u Bosni i postavi rakete na Dinari i Trebinju. Mogao bi slobodno da kažeš "adio" hrvatskom turizmu. Gubernija Srbija sa instaliranim ruskim marionetama bi bila još agresivnija i još gora po okruženje od ove sadašnje, a evropska Srbija bi sasvim sigurno bila 100% pacifikovana. Meni je neverovatno koliko su pojedini Hrvati sumanuti i dozvoljavaju da zbog privremenih emocija najpre sebi stave omču oko vrata. A da ne pominjem što to nije solidarno prema komšiji. Da pospešuješ da ti agresivni ruski hegemon okupira i marionetizira suseda (najpre Srbiju a onda i 50% Bosne) je krajnje degutantno. Što se Bosne tiče, za ovih drugih 50% je zainteresovan Erdogan. Rusofilija u Srbiji i RS je analogna turkofiliji u FBiH. Šta ako sutra Bošnjaci, Srbi, Turci i Rusi postignu dogovor da 50% Bosne pripadne Bošnjacima (da se ukine FBiH, Hrvati pretvore u nac. manjinu i Bošnjaci dobiju izlaz na more preko Neuma) a 50% Srbima. Ovaj region zapadnog Balkana mora biti lišen bilo kakve militarizacije, uplitanja moćnih hegemona (USA, Turska, Rusija) i teritorijalnih podela. A biće lišen toga samo ako je u celosti deo velike porodice evropskih naroda.
To je ono sto ja svaki drugi post ovde pricam, Hrvati su toboze iznervirani zbog Vucica i Nikolica, a svaki potez njihovih politicara jaca isti taj dvojac.

Najbolja situacija za Hrvatsku je Srbija uredjena po EU pravilima. Ja ne gajim neke iluzije da je EU resenje svih problema. Ona je trenutno daleko od savrsene tvorevine ali je sasvim logican sledeci korak za covecanstvo kao takvo, samo mu treba jos dorade.

Smatram medjutim da dok god Srbija jasno ide ka tamo, bahati srpski politicari imaju barem kakvog takvog kontrolora (po meni trenutno nedovoljno azurnog sto se tice politicke i medijske situacije ali aj, bolje ista nego nista).

Srbija koja se isfrustrirana okrece od EU je horor scenario za sve, i samu Srbiju i susede.
Defke is offline  
Old 08.07.2016., 13:20   #38
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
To je ono sto ja svaki drugi post ovde pricam, Hrvati su toboze iznervirani zbog Vucica i Nikolica, a svaki potez njihovih politicara jaca isti taj dvojac.

Najbolja situacija za Hrvatsku je Srbija uredjena po EU pravilima. Ja ne gajim neke iluzije da je EU resenje svih problema. Ona je trenutno daleko od savrsene tvorevine ali je sasvim logican sledeci korak za covecanstvo kao takvo, samo mu treba jos dorade.

Smatram medjutim da dok god Srbija jasno ide ka tamo, bahati srpski politicari imaju barem kakvog takvog kontrolora (po meni trenutno nedovoljno azurnog sto se tice politicke i medijske situacije ali aj, bolje ista nego nista).

Srbija koja se isfrustrirana okrece od EU je horor scenario za sve, i samu Srbiju i susede.
Kad se na stranu stave animoziteti i realno sagleda situacije, bez ostrašćenosti, apsolutno si u pravu...
žerac76 is offline  
Old 08.07.2016., 13:43   #39
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Da li znaš ko je obećao? Ja stvarno nisam ni vido ni čuo da je bilo ko iz krugova EU decidno govorio o nekakvim datumima/godinama kada bi Srbija mogla da postane punopravna članica!!!
Prvo je ambasador Italije spomenuo taj datum, zatim Ketrin Ešton, pa Fratini, pa Guzenbauer... Gerhard Šreder je penzionisani političar, ali je u aprilu rekao da je sasvim realno da Srbija postane članica EU 2020. Englezi su bili naši br 1 blokatori svih ovih godina. Sad kako se oni više neće toliko pitati Srbiji su porasle šanse.

Opet kažem, i meni je to iznenađujuće i ne smatram 100% da će biti 2020, ali je taj datum počeo s vremena na vreme da se ubacije od spolja, tako da tu ima nečega. Čak i ako ne bude 2020 možda bude 2021 ili 2022., što je blizu.

Kada su naši političari (setićeš se toga) spominjali 2004, 2007, 2011, 2015, iz predizbornih razloga, niko iz EU to nije najavljivao. Doduše, izgubili smo 5 godina zbog kosovske krize. Da nije bilo toga možda bi već 2017 ušli.
__________________
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/619pPybybfL.jpg
denacifikator is offline  
Old 08.07.2016., 13:54   #40
Quote:
denacifikator kaže: Pogledaj post
Prvo je ambasador Italije spomenuo taj datum, zatim Ketrin Ešton, pa Fratini, pa Guzenbauer... Gerhard Šreder je penzionisani političar, ali je u aprilu rekao da je sasvim realno da Srbija postane članica EU 2020. Englezi su bili naši br 1 blokatori svih ovih godina. Sad kako se oni više neće toliko pitati Srbiji su porasle šanse.

Opet kažem, i meni je to iznenađujuće i ne smatram 100% da će biti 2020, ali je taj datum počeo s vremena na vreme da se ubacije od spolja, tako da tu ima nečega. Čak i ako ne bude 2020 možda bude 2021 ili 2022., što je blizu.

Kada su naši političari (setićeš se toga) spominjali 2004, 2007, 2011, 2015, iz predizbornih razloga, niko iz EU to nije najavljivao. Doduše, izgubili smo 5 godina zbog kosovske krize. Da nije bilo toga možda bi već 2017 ušli.
Da je to neko iz EU zaista izjavio Vučićevi bi mediji o tome brujali danima ako ne i sedmicama no ajde da ti verujem.

Po meni ulazak Srbije u EU 2020 godine nije ni teoretski moguć izuzev u slučaju političke odluke EU, poput one o prijemu Rumunije i Bugarske u punopravno članstvo.

Engleska jeste definitivno bila problem ali nije bila jedini. Ima tu još nekoliko država poput na primer Holandije koja ima izrazito negativan stav po pitanju prijema Srbije u EU!
VrangeL_1917 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.