Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2016., 13:52   #181
Crkva u Sigetu, ulaz s istoka, toranj na zapadu.
Dugave, ulaz na jugu, toranj (zvono) isto na jugu.
Travno ulaz na jugu, toranj (zvono) na jugu.
Sopot, ulaz na zapadu, toranj (zvono) na zapadu.

itd...
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 14:03   #182
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
a ne zanima vas di će sad tražit zemlju? buahaha.. još će se pisat peticija da se vrate na rub parka.
Kler se zajapurio na ovu blokadu devastacije parka, ali vjerujem da imaju novi (glavni?) adut u rukavu - Velebni kompleks s novom katedralom nedaleko tog sačuvanog (nadam se) parkića na Savici:


Projekt u radu:

http://www.stimar.hr/hr/vise/zupa-krista-kralja-26

Kako bi gradnja crkve u parkiću omela projekt glomazne katedrale u njezinoj blizini, sad su im vjerojatno porasli apetiti za potrošit "nešto" novca na to iz svojih bogatih riznica ili milijunskih potraživanja od naše države "da im se vrati".

Uskoro ćemo vidjet jesam li bio u pravu.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 14:05   #183
očaj, koji kičeraj. ovo na savici je predivno u odnosu na ovu ljepotu. a di je to na trnju?
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 14:10   #184
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
očaj, koji kičeraj. ovo na savici je predivno u odnosu na ovu ljepotu. a di je to na trnju?
Uz Dom zdravlja (Kruge 44).

Quote:
VELIKI OBRAT NA SAVICI

Župnik: 'Prostor za crkvu na Savici nam je premalen.
Ako bi se pronašla neka nova, bolja lokacija, mi bismo je prihvatili'
http://www.jutarnji.hr/vijesti/zagre...atili/5119199/
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 14:12   #185
to na Trnju je nikad ostvareni projekt Ivana Meštrovića koji je trebao biti realiziran prije 80 godina, pripremalo se započeti ali nije bilo novaca, pa je došao 2. svjetski rat a poslije komunisti koji su sve stopirali...
hm, zbog čega se to sada izvlači van kad nije ni u planu niti nema novaca za to?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 14:16   #186
Nepoznati ???
https://www.forum.hr/showthread.php?t=304955&page=102
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 14:24   #187
naravno da ima novaca, dok bude ljudi biće i para ali zbog čega se ovo izvlači kad nije u planu?
Teško je vjerovati da će se istovremeno graditi dvije crkve na relativno maloj udaljenosti
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 14:29   #188
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
naravno da ima novaca, dok bude ljudi biće i para ali zbog čega se ovo izvlači kad nije u planu?
Pa u planu je već 80 godina. A tu piše:
ŽUPA KRISTA KRALJA
PROJEKTI: ZA BUDUĆU REALIZACIJU

Quote:
Teško je vjerovati da će se istovremeno graditi dvije crkve na relativno maloj udaljenosti
Pa to sam i napisao. Stopiranje crkve u parkiću, može poslužiti klerikalcima da pokrenu ovaj projekt za buduću realizaciju, a i poprilično je prostran i podalje od stanara koji bi mogli gledati što župnik jede ili radi....

"Nećete tu crkvu? Dobro! Onda ćemo gradit tu katedralu u blizini!"
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 16:18   #189
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ali se u svezi prosvjeda uredno prešutila činjenica da se crkva na Savici ne uspijeva sagraditi od 1996
jok. 99-e (tad je župa bl. stepinca osnovana), dakle pred 16-17 godina.
:mnk:
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 22:39   #190
kao da sam već nešto pisao na ovoj temi ali nema veze, dakle
zašto se u u ovu priču uvlači Meštrovićev nikad realizirani projekt na Trnju, nešto što se planiralo prije 80 godina i nikad se nije napravilo,
to se pokušava izjednačiti sa crkvom na Savici koja s tim nema nikakve veze?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 14:45   #191
A jeste se raskokodakali, prestrašno. Iz aviona se vidi da nije problem u gradnji, nego je problem što se gradi crkva. Nitko nije slova rekao kada su na Jarunu tri parka izbetonirana. Ali opet, gradila se zgrada, pa shoping centar... Pa kad već prigovarate budite čvrsti u svojim stavovima i recite; Smeta mi crkva.

Ja sam građevinac, i malko sam više upoznat sa nekim stvarima vezanim uz građevinarstvo, vjerujte mi, još će x "parkova" na rubnim dijelovima grada postati gradilišta. Za one malo novije (koji su najglasniji, a u Zagreb su prvi puta kročili sinoć), Avenue Mall nije nastao za velikog praska, nego je izgrađen na - ne biste vjerovali - velikoj praznoj površini koja je nekima služila kao park.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 14:52   #192
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Za one malo novije (koji su najglasniji, a u Zagreb su prvi puta kročili sinoć), Avenue Mall nije nastao za velikog praska, nego je izgrađen na - ne biste vjerovali - velikoj praznoj površini koja je nekima služila kao park.
sjećam se šljunčanog parkirališta punog blatnjavih lokvi.. parka baš i ne.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 14:52   #193
Avenue Mall nije bio park, već šoder parking za kamione a u prosincu tržnica borova
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 14:56   #194
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
A jeste se raskokodakali, prestrašno. Iz aviona se vidi da nije problem u gradnji, nego je problem što se gradi crkva.
Ono je zelena zona. Kako to onda "nije problem u gradnji"?

Problem je već to što crkva ondje može biti građena, kako god da se to pokušalo izvesti, a bez da se ima debele razloge (tipa, drugdje nije moguće, nije ni u čijem dvorištu, nebitno po okolinu, usklađeno s razvojem grada, i sl.).

Ovdje ih nema. Upravo je suprotno.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 16:03   #195
Zasto zele raditi crkvu na Savici kad je ni kilometar dalje na krizanju Drziceve i Vukovarske vec postoji jedna . Hocemo sad crkve kao i supermarkete radit svakih 500 metara?
RocketBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 20:48   #196
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
A jeste se raskokodakali, prestrašno. Iz aviona se vidi da nije problem u gradnji, nego je problem što se gradi crkva. Nitko nije slova rekao kada su na Jarunu tri parka izbetonirana. Ali opet, gradila se zgrada, pa shoping centar... Pa kad već prigovarate budite čvrsti u svojim stavovima i recite; Smeta mi crkva.

Ja sam građevinac, i malko sam više upoznat sa nekim stvarima vezanim uz građevinarstvo, vjerujte mi, još će x "parkova" na rubnim dijelovima grada postati gradilišta. Za one malo novije (koji su najglasniji, a u Zagreb su prvi puta kročili sinoć), Avenue Mall nije nastao za velikog praska, nego je izgrađen na - ne biste vjerovali - velikoj praznoj površini koja je nekima služila kao park.
Kao građevinac imaš interesantno poimanje rubnih dijelova grada...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 22:09   #197
Quote:
RocketBunny kaže: Pogledaj post
Zasto zele raditi crkvu na Savici kad je ni kilometar dalje na krizanju Drziceve i Vukovarske vec postoji jedna . Hocemo sad crkve kao i supermarkete radit svakih 500 metara?
Bi li ti "ni kilometar" pješačila do prvog supermarketa?
Problem je što su zg kvartovi planirani bez crkvi ali je crkva nadživjela socijalizam.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 00:06   #198
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Bi li ti "ni kilometar" pješačila do prvog supermarketa?
Problem je što su zg kvartovi planirani bez crkvi ali je crkva nadživjela socijalizam.
pa normalno da jesu, planirani su da inkorporiraju korisne stvari u kvart

uostalom ima mjesta za tonu crkvi posto je na svakom koraku crkva, tu kod mene imam 3 crkve na 500 metara
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 09:18   #199
crkva ide dalje, bez obzira na neodlucne glasove iz zupe, druge lokacije nema - bilo je zadnjih 15 godina ali se u medjuvremenu na svim tim praznim plohama naredale zgrade bez reda i pravog plana. a sad nastavite s fantomskim planovima drugih objekata na drugim lokacijama ako vas veseli, samo se zapitajte zasto je crkva cekala skoro dva desetljeca a neplanske zgrade dobile dozvolu u mjesec dana (potvrdjeno mi jucer). ili se nemojte zapitat, sanjin i ekipa ionako vec traze drugu priliku za aktivizam.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 10:00   #200
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
sjećam se šljunčanog parkirališta punog blatnjavih lokvi.. parka baš i ne.
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Avenue Mall nije bio park, već šoder parking za kamione a u prosincu tržnica borova
Zato sam rekao da je nekima bio park

Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ono je zelena zona. Kako to onda "nije problem u gradnji"?
Govorim o planovima, GUP je donešen možda i prije 20 ili čak i više godina. Možda krajem 80-ih, a od tada se možda i nije značajnije mijenjao, eventualno datum na papiruz, ali sama odluka je starija. Tako neizmjenjen gup tu lokaciju ima uvedenu kao buduće građevinsko zemljište zbog širenje grada. Spomenuo sam Jarun / Vrbani, tamo je za građevinskog buma na desetke hektara zelenih površina pretvoreno u stambene blokove. I kada se prestalo graditi zgrade, na preostalim livadama je napravljeno još cca 3 objekta + onaj novi shoping centar kojemu se ne mogu sjetiti imena. Znači, to što je neka površina zelena, ne znači nužno da nije građevinska, samo da nije momentalno izgrađena. A to je ogromna razlika.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.