Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2016., 22:18   #7861
sad vidim grešku u svojem prethodnom postu,ispravak netočnog navoda: preporuka je za korištenje 5-40 c3 za planiranu vožnju cca.500 tkm i zeru večom potrošnjom ili 5-30 c3 za plamiranih cca.200 tkm ali zeru umjerenijom potrošnjom,seljak sam pa molim za razumijevanje
mbukal is offline  
Old 24.05.2016., 22:47   #7862
Zanima me Repsol 505.01 5W40 u odnosu na isti takav castrol. Bolje, gore? Za 1.9tdi PD.
__________________
machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae
machinae is offline  
Old 25.05.2016., 05:46   #7863
Quote:
machinae kaže: Pogledaj post
Zanima me Repsol 505.01 5W40 u odnosu na isti takav castrol. Bolje, gore? Za 1.9tdi PD.
Kolika ti je razlika u cijeni.
Castrol Edge Titanium je valjda najbolje ulje za PD. Svi svi se zaklinju u njega.

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Old 25.05.2016., 08:34   #7864
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Konkretno o uljima i razvoju motora znam jako jako puno, i to neću poreći. I kad velim da su 5w30 ulja proizvod globalnih direktiva da se smanji potrošnja goriva (emisije CO2), kroz smanjeno trenje, i to potkrijepim činjenicama, citatima i slično, i da je štičenje motora s uljem 5w30 MANJE nego s 5W40, to ne znači da će se 5w30 motori raspasti...
Pa evo za Suzuki npr Swift ali i druge ove novije:

Preporuceno motorno ulje:
Kvaliteta SL ili SM
Viskozitet SAE 0W20, 5W30
Najbolji odabir za benzinski motor:
Suzuki Genuine Engine Oil 0W20

Iz tvornice dolazi sa 0W20.
Prije se koristio 5W30 i on je i dalje dopusten kao zamjena.

Ako odes na npr stranice Aral-lubricants.de i trazis za taj isti auto kaze:

Aral SuperTronic 0W-40
: Aral SuperTronic G 0W-30
: Aral SuperTronic E 0W-30
: Aral HighTronic M 5W-40
: Aral HighTronic F 5W-30

Dakle 0W40 oni preporucaju.
europe2seoul is offline  
Old 25.05.2016., 08:46   #7865
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa evo za Suzuki npr Swift ali i druge ove novije:

Preporuceno motorno ulje:
Kvaliteta SL ili SM
Viskozitet SAE 0W20, 5W30
Najbolji odabir za benzinski motor:
Suzuki Genuine Engine Oil 0W20

Iz tvornice dolazi sa 0W20.
Prije se koristio 5W30 i on je i dalje dopusten kao zamjena.

Ako odes na npr stranice Aral-lubricants.de i trazis za taj isti auto kaze:

Aral SuperTronic 0W-40
: Aral SuperTronic G 0W-30
: Aral SuperTronic E 0W-30
: Aral HighTronic M 5W-40
: Aral HighTronic F 5W-30

Dakle 0W40 oni preporucaju.
Više me brine ovo
Aral highTronic M 5W-40

Pa to je toliko gusto i zastarjelo ulje za nove high tech motore, da ne prolazi niti otvor za punjenje ulja na ventil deklu... Okreneš kanistar, i čekaš 12 minuta da lje počme curiti u motor... Pa tom ulju treba 46,9 minuta da se scjedi do kartera... Čudno, zaista....

no još je čudnije, da ne preporučuju niti jedno W20 ulje...

Mislim da je to zbog toga što Aral ne zna kako napraviti to ulje, pa ga niti ne nude... Mora da je to...

ili ipak...

http://aral.lt/wp-content/uploads/20...onic-5w-20.pdf

Hmmm, čudnog li naziva EcoTronic
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Old 25.05.2016., 10:13   #7866
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Više me brine ovo
Aral highTronic M 5W-40

Pa to je toliko gusto i zastarjelo ulje za nove high tech motore, da ne prolazi niti otvor za punjenje ulja na ventil deklu... Okreneš kanistar, i čekaš 12 minuta da lje počme curiti u motor... Pa tom ulju treba 46,9 minuta da se scjedi do kartera... Čudno, zaista....

no još je čudnije, da ne preporučuju niti jedno W20 ulje...

Mislim da je to zbog toga što Aral ne zna kako napraviti to ulje, pa ga niti ne nude... Mora da je to...

ili ipak...

http://aral.lt/wp-content/uploads/20...onic-5w-20.pdf

Hmmm, čudnog li naziva EcoTronic
Cuj Eneos kod nas prodaje 0W20 ulje.
No vidim nisi komentirao 0W20 ulje za te masine vs 5W30 koje se prije stavljalo niti koje bi bilo najbolje za dugovjecnost...pusti sada Aral...
europe2seoul is offline  
Old 25.05.2016., 10:57   #7867
Quote:
FIDODIDO kaže: Pogledaj post
samo ću reći da nemoj toliko koristiti google translate jer nešto ostane izgubljeno u prijevodu...
Bing translator je bolji

A što se tiče ulja, bitno je da zadovoljava specifikaciju a još bitnije je da se redovito i češće mijenja.
Intel_85 is offline  
Old 25.05.2016., 11:14   #7868
Baš sam jutros gledao preporuku ulja (knjiga uputava) za mazdu 6 gg.

Europa: benzin -5w30
Dizel - 5w40 i 10w40

Australija :10w50 i 15w50 :-P



Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Old 25.05.2016., 11:25   #7869
Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Baš sam jutros gledao preporuku ulja (knjiga uputava) za mazdu 6 gg.

Europa: benzin -5w30
Dizel - 5w40 i 10w40

Australija :10w50 i 15w50 :-P



Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
Ma daj, što ne vidiš da je sve to urota nas neukih balavaca na forumu...

5w20 ( a tu ide i 5W30) je izvanredan za ljenih +40, s upaljenom klimom, pet krmaka u autu, penjanje na Velebit na putu za more ljeti... Mašala!!!

Osnove osnova

http://blog.micksgarage.com/wp-conte...sity-guide.png

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Cuj Eneos kod nas prodaje 0W20 ulje.
No vidim nisi komentirao 0W20 ulje za te masine vs 5W30 koje se prije stavljalo niti koje bi bilo najbolje za dugovjecnost...pusti sada Aral...
A šta imam komentirati... vidiš da sam cijeli post pisao u ironičnom stilu...

Dakle, 5w20 ja u svoj auto nebi točil da mi netko plati. bio auto nov, naj noviji, dizel, benzin... nema načina da dečki na servisu skuže da li je crno ulje pri ispuštanju bilo W20 ili W30 ili W40...

Tu su neki servsi uskočili u kompu sa Castrolom, koji specijalno za serivse rade magnatec professional MP, koji je obojan zelenom bojom, i "nema" ga u maloprodaji, ali i to ulje pocrni vrlo brzo.

Dakle, 5W30, i to ako je po mogućnosti A5/B5 a ne C3, je miljama bolje od 5W20, što se tiče zaštite motora.
E a onda ide W40 koje je pak bolje od W30...

Problem W40 je što se ne može certificirati za A5/B5, upravo zbog viskoziteta koji ne dozvoljava uštedu u gorivu, što je preduvjet A5/B5 klase, no uredno prelazi SN Apijeve specifikacije. (Danas se traže SL i SM... koje su ispod SN)...

Zanimljivo, Castrol Magnatec radi i 5w40 u C3 klasi... što je rijedak slučaj...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin

Zadnje uređivanje gogo111 : 25.05.2016. at 11:59.
gogo111 is offline  
Old 25.05.2016., 11:48   #7870
Eneos 5W-40 Premium Hyper također dolazi sa C3 normom i ulje je dosta povoljno cijenom.
Eneos 5W-40 Sustina mislim ima C3 normu također.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 25.05.2016., 11:54   #7871
Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Kolika ti je razlika u cijeni.
Castrol Edge Titanium je valjda najbolje ulje za PD. Svi svi se zaklinju u njega.

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
Možda 5% jeftinije, ništa značajno.
Ispod haube je naljepnica da seat preporuča repsol, zato pitam. Ja točim castrol oduvijek..
__________________
machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae
machinae is offline  
Old 25.05.2016., 11:58   #7872
Ima i mobil 1 esp 5w-40 C3, sa sulphated ash 0.8%
a 5w-30 esp c3 im je sa sulphated ash 0.6% iako ne mora bit manje od 0.8% da bi bio c3.
Moje iduće, kad potrošim ovo zimsko shell helix ultra ect 0w-30 c2/c3 će bit upravo taj mobil jer imam prečeste regeneracije dpf-a pa da vidim kako hoće li se štogod smanjiti s tim uljem s nešto manje pepela
Nikomah is offline  
Old 25.05.2016., 12:42   #7873
Quote:
machinae kaže: Pogledaj post
Možda 5% jeftinije, ništa značajno.
Ispod haube je naljepnica da seat preporuča repsol, zato pitam. Ja točim castrol oduvijek..
To su španjolska posla :-P

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Old 25.05.2016., 13:02   #7874
Imate na nekoliko stranica unazad moju tablicu 5w-30 C3 ulja za VAG.


Poslano s kompjutera iz kreveta preko interneta
papagioro is offline  
Old 25.05.2016., 15:09   #7875
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Ma daj, što ne vidiš da je sve to urota nas neukih balavaca na forumu...

5w20 ( a tu ide i 5W30) je izvanredan za ljenih +40, s upaljenom klimom, pet krmaka u autu, penjanje na Velebit na putu za more ljeti... Mašala!!!

Osnove osnova

http://blog.micksgarage.com/wp-conte...sity-guide.png



A šta imam komentirati... vidiš da sam cijeli post pisao u ironičnom stilu...

Dakle, 5w20 ja u svoj auto nebi točil da mi netko plati. bio auto nov, naj noviji, dizel, benzin... nema načina da dečki na servisu skuže da li je crno ulje pri ispuštanju bilo W20 ili W30 ili W40...

Tu su neki servsi uskočili u kompu sa Castrolom, koji specijalno za serivse rade magnatec professional MP, koji je obojan zelenom bojom, i "nema" ga u maloprodaji, ali i to ulje pocrni vrlo brzo.

Dakle, 5W30, i to ako je po mogućnosti A5/B5 a ne C3, je miljama bolje od 5W20, što se tiče zaštite motora.
E a onda ide W40 koje je pak bolje od W30...

Problem W40 je što se ne može certificirati za A5/B5, upravo zbog viskoziteta koji ne dozvoljava uštedu u gorivu, što je preduvjet A5/B5 klase, no uredno prelazi SN Apijeve specifikacije. (Danas se traže SL i SM... koje su ispod SN)...

Zanimljivo, Castrol Magnatec radi i 5w40 u C3 klasi... što je rijedak slučaj...
Cuj kada je ulje toplo 0W40 ili 5W40 je i dalje SAE 40.
A recimo 0W20 kada je toplo je SAE 20 i rjedje je od SAE 40. Znaci i pritisak ulja je manji. Kada je ulje hladno, 0W je rjedje a 5W je gusce. Rjedje ulje se lakse pumpa.

Sad ako sam ja optimirao kanalice za rjetko ulje a ti mi stavis unutra gusce...a pogotovo ovi moderni motori gdje je sve na mikrometar radi usteda.
Zato treba vidjeti jel mozes staviti gusce ulje ili ne. Npr da li da vozim 0W20 sto je sada, 5W30 koji je kao zamjenski ili 5W40 koji je kao najbolji za dugovjecnost masine.

Kaj se linka tice - ak danas dolaze auti sa 0W20 uljima koji po toj tablici idu do samo +10 kao i 5W30 koja ide samo do +30 a prodaju se po cijeloj Europi; mislim svugdje u Europi je preko +10 vecinu godine; a stavljaju 0W20. Kaj je proizvodjacima cilj da motor crkne sto prije?

Doduse ovih projektiranih 200 tisuca km.

Prosjecan vozac ce to napraviti za 15 godina; za to vrijeme ce mu se ostatak auta raspasti. Neki ko radi 20 tisuca godisnje ce napraviti za 10 godina. A trgovacki putnik mozda za 4 godine; no njemu je auto za posao - on se vec isplati i izraubao i nabavlja novi. Zato kome je bitno da mu masina traje 400 tisuca km? Mozda 1% populacije...
europe2seoul is offline  
Old 25.05.2016., 15:22   #7876
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Cuj kada je ulje toplo 0W40 ili 5W40 je i dalje SAE 40.
A recimo 0W20 kada je toplo je SAE 20 i rjedje je od SAE 40. Znaci i pritisak ulja je manji. Kada je ulje hladno, 0W je rjedje a 5W je gusce. Rjedje ulje se lakse pumpa.

Sad ako sam ja optimirao kanalice za rjetko ulje a ti mi stavis unutra gusce...a pogotovo ovi moderni motori gdje je sve na mikrometar radi usteda.
Zato treba vidjeti jel mozes staviti gusce ulje ili ne. Npr da li da vozim 0W20 sto je sada, 5W30 koji je kao zamjenski ili 5W40 koji je kao najbolji za dugovjecnost masine.

Kaj se linka tice - ak danas dolaze auti sa 0W20 uljima koji po toj tablici idu do samo +10 kao i 5W30 koja ide samo do +30 a prodaju se po cijeloj Europi; mislim svugdje u Europi je preko +10 vecinu godine; a stavljaju 0W20. Kaj je proizvodjacima cilj da motor crkne sto prije?

Doduse ovih projektiranih 200 tisuca km.

Prosjecan vozac ce to napraviti za 15 godina; za to vrijeme ce mu se ostatak auta raspasti. Neki ko radi 20 tisuca godisnje ce napraviti za 10 godina. A trgovacki putnik mozda za 4 godine; no njemu je auto za posao - on se vec isplati i izraubao i nabavlja novi. Zato kome je bitno da mu masina traje 400 tisuca km? Mozda 1% populacije...
Pa to i govorim,

ako ti je cilj baciti/pljunuti/platiti xyz tisuća kuna na novi auto, i još k tome dizlo, kojeg ćeš voziti 5 godina, i napraviti 73 832 km, pa ga prodati ili mjenjati staro za novo, onda toči i zvijezda majonezu unutra.

Ako živiš i/ili radiš dalje od centra grada, razvažaš djecu, onda se lako nabere i 100 000 km u tri godine, bez trgovačkog putnika, služebnog auta, i ne možeš si priuštiti novi auto, a još imaš kredit 2,3 godine...

Takvih je više od 1%, i takvima je u interesu što bolje skrbiti o svojim autima...

A što se preporuke tebi za tvoj auto tiče, tu se neću mješati... Činjenica ima oko tebe koliko god hoćeš, sam odluči... Ili idi po preporuci servisa i proizvođača i ne brini brigu...

Ja u svoja oba auta (stari i novi(ji), oba benzinci) točim isključivo shell helix ultra 5w40, iako savjetuju servisna 5w20 i 5w30, za oba, i mijenjam ulje na 7-8 tisuća km, iako jedan savjetuje 30 000 km ili 24 mjeseca, a drugi 20(15) tisuća ili godinu dana...

Zašto baš SHU? Zato jer mu je GTL baza. I zaista vidim razliku GTL baza naspram HC baza, pa čak mogu drsko reći da su "rame uz rame" PAO bazama što se tiče čistoće, isparenja i laka...

Znam zašto to radim, ali to sam ja...


Inače, onako usput, najkritičniji dijelovi motora koji su najosjetljiviji na pucanje uljnog filma, nemaju veze s tolerancijama, su kontakt rasteretnog dijela boka klipa i cilindra, leteći radilica - klipnjača, te kontakt bregasta klizač/pločica/roler ventila...
Najkritičniji dijelovi osjetljivi na čistoću/stabilnost ulja su kanali karika i kanali varijabilnih ventila te hidro podizača....

Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Kaj se linka tice - ak danas dolaze auti sa 0W20 uljima koji po toj tablici idu do samo +10 kao i 5W30 koja ide samo do +30 a prodaju se po cijeloj Europi; mislim svugdje u Europi je preko +10 vecinu godine; a stavljaju 0W20. Kaj je proizvodjacima cilj da motor crkne sto prije?
A reci, jesi li možda pročital link koji sam dal Babypatou?
http://ultimatesyntheticoil.com/ford-5w20/

Piše citiram/kopiram:

It is likely that there are two primary reasons behind the specification of 20-weight oils:
ONE reason is to provide increased wear rates that will serve to offset the longer engine life that is now being produced by the combined advances in oil specifications, and in engine design and manufacturing technologies. (Specifically in engineering tribology areas which deal with surface finish, hardness, and highly advanced technologies for minimizing damage to wear surfaces.


...
Consumers are not aware of it, but increasingly over the last three decades, upper-level OEM management has considered the vehicle life to be a critical factor in the long-term financial performance – and survival – of the company. Therefore the lifespan of vehicle components and systems are planned to last only a “reasonable” targeted length of time (a minimum target). Then they will fail.

i to ne pišu tutleki nego ljudi koji znaju materiju...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin

Zadnje uređivanje gogo111 : 25.05.2016. at 15:34.
gogo111 is offline  
Old 25.05.2016., 15:35   #7877
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Pa to i govorim,
Ako živiš i/ili radiš dalje od centra grada, razvažaš djecu, onda se lako nabere i 100 000 km u tri godine, bez trgovačkog putnika, služebnog auta, i ne možeš si priuštiti novi auto, a još imaš kredit 2,3 godine...

Takvih je više od 1%, i takvima je u interesu što bolje skrbiti o svojim autima...
Ja jos prosjecnog Hrvata kaj dela 33 tisuce godisnje za prosjecnu placu od 4500-5000 kuna i to vozi za svoje novce (auto kredit, gorivo i odrzavanje) nisam jos upoznao. A znam ih dosta raznih esalona primanja...

Quote:
A što se preporuke tebi za tvoj auto tiče, tu se neću mješati... Činjenica ima oko tebe koliko god hoćeš, sam odluči... Ili idi po preporuci servisa i proizvođača i ne brini brigu...
Cuj prije si imal 10W40 i 5W40. 10W40 si stavljal u sve aute iz 90tih i pocetka 2000tih, a 5W40 si stavljao u ove novije i to je bilo to. Zdravo seljacki jednostavno.

Sada imas hrpu gradacija i onda jos hrpu normi pa imas 5W40 ulje koje moze a i koje ne smije u tvoj auto.

Ajd reci tko ce se u tome snaci? Moras biti dr. sc da bi kupio 1 litru ulja.
Na 30 tisuca nikad ne bi radio izmjenu; 1 godisnje za prosjecnu voznju od 12-15 tisuca godisnje ja sasvim OK.

Ovo kaj si linkao? OK ali ima li negdje tablica ekvivalentnosti pa ako trebas 0W20 SM ili SL - koji je ekvivalent neko drugo ulje a da je OK za motor i da je OK za dugovjecnost? Evo recimo u tom clanku pise koristi 5W30 ulje a ne 0W20 ili 5W20 ulje. A ti kazes da je i 5W30 lose.
europe2seoul is offline  
Old 25.05.2016., 15:40   #7878
U moju 13god staru mazgu ide 5w30 tak da to nije samo za novije aute, a trenutno je nutra 0w40 :-)
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Old 25.05.2016., 15:50   #7879
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ja jos prosjecnog Hrvata kaj dela 33 tisuce godisnje za prosjecnu placu od 4500-5000 kuna i to vozi za svoje novce (auto kredit, gorivo i odrzavanje) nisam jos upoznao. A znam ih dosta raznih esalona primanja...



Cuj prije si imal 10W40 i 5W40. 10W40 si stavljal u sve aute iz 90tih i pocetka 2000tih, a 5W40 si stavljao u ove novije i to je bilo to. Zdravo seljacki jednostavno.

Sada imas hrpu gradacija i onda jos hrpu normi pa imas 5W40 ulje koje moze a i koje ne smije u tvoj auto.

Ajd reci tko ce se u tome snaci? Moras biti dr. sc da bi kupio 1 litru ulja.
Na 30 tisuca nikad ne bi radio izmjenu; 1 godisnje za prosjecnu voznju od 12-15 tisuca godisnje ja sasvim OK.

Ovo kaj si linkao? OK ali ima li negdje tablica ekvivalentnosti pa ako trebas 0W20 SM ili SL - koji je ekvivalent neko drugo ulje a da je OK za motor i da je OK za dugovjecnost? Evo recimo u tom clanku pise koristi 5W30 ulje a ne 0W20 ili 5W20 ulje. A ti kazes da je i 5W30 lose.
Oooo, pa ja ne znam di ti živiš, ali oko sebe imaš hrpu ljudi koji kupuju aute, ugrađuju plin, voze 30, 40 km do posla i natrag, za plaće od 6, 7 tisuća kn...

Primanja i nemaju toliko veze, koliko životne potrebe...

Samo oko mene ih ima more... A radim u Zg... Kolege putuju iz Duge Rese, Karlovca, Siska, Dugog Sela, Zaprešića, Velike Gorice......

Rade kilometre, troše aute...

Ako imaš(ne)sreću da živiš van urbanih sredina Zg, St, Ri i Os, onda ti put u vrtić i natrag dnevno odvrti 10-15 km na brojčaniku a da posla nisi ni vidio...
A gdje su treninzi, ili više djece u obitelji...

A ulja, ne treba bit doktor znanosti...

5w40 je ulje koje ma dovoljno veliku čvrstoću filma da štiti motor u naj extremnijim uvjetima: vrućina, i detonantno izgaranje...
Opet, dovoljno je rijetko da podmazuje kako treba i na -25C.

5w30 je rijeđe i time lakše puca film, ukoliko dođe do potreba zaštite...

5w20 je kolonjska vodica...

ako auto ima filter čestica, moraš točiti C3 / C2 klasu ulja kojih danas ima i 5w20 i 5w30 i 5w40...

Ako nema DPF, onda točiš A/B klasu, jer ima više aditiva koji štite motor, od C klase.

Budući da noviji motori rade na višim temperaturama, i slično, zahtjevi na ulje da bolje čisti i da ne ostavlja talog i lak su sve stroži, i to definira API SL, SM, SN na dalje... ide op abecedi, i najnoviji SN je od 2010 na dalje...

evo ti dva "jednaka" 5w30 ulja.

https://www.youtube.com/watch?v=g7Tc-YkJRxk
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Old 25.05.2016., 15:52   #7880
Evo ako gledamo INA ulja koja su sasvim OK, imaju SL i SN ulja u gradaciji 5W30.

INA Ultra PC 5W-30
ACEA A5/B5-12, ACEA C2-12, API SN, PSA B712290, Renault RN0700, Fiat 9.55535 S1, Iveco 18-1811 class S1

INA Ultra Sint 5W-30
Meets the requirements of: SAE 5W-30, ACEA A3/B4-10, API SL/CF, Opel
GM-LL-A-025, Opel GM-LL-B-025 and Renault RN0700

Posto meni treba SL ili SM ulje, API SN ulje je novije dakle jedino pase INA Ultra PC 5W-30 ulje - 70 kn litra.

Za usporedbu:
ENEOS PREMIUM ULTRA SAE 0W-20
API:SM,ILSAC GF-4 - 71 kn litra.
europe2seoul is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:38.