Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2016., 22:57   #421
Zašto komentiraš dizajn ako ti je nebitan ili na zadnjem mjestu? Sada je jasno šta vidiš a šta ne.

Quote:
nekima je mekan ovjes sinonim za premium vozilo i udobnost.
A to što auto izleti na zavoju nije bitno...
Nema to veze sa premiumom i nije komfort ovisan samo o ovjesu, nego i o gumama, veličini guma, karoseriji, sjedalima...
A to za izletavanje je glupost. Sve je u pameti i znanju vozača. Bez problema se u normalne zavoje ulazi sa 80-90km/h izvan naselja. Više se teoretski ni ne smije voziti. I za to je ovjes više nego dovoljan. A da li po oštrim i teškim zavojima vozim 30km/h sa običnim ovjesom ili sa 50km/h sa sportskim nebitno. Može i taj sa sportskim izletiti van, mogu i ja sa običnim.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 22:58   #422
Nema sanse da je ista onoj iz koje sam ja zbrisao, svaki put na odmoru u HR osjetio bih dasak civilizacije i Evrope, koliko god mali bio. Onda nazad u zonu sumraka

Nego, ja isto mjenjam misljenje i razmisljam o nekoj vrsti hot hatcha. Mozda uz to neki projekat na kakvom starom muscleu.

Sramota je da priznam, mlad sam, ali sam ulazak i izlazak is Mustanga me nervira, ogromna vrata, svaki put se provlacim kao mis kroz garazu izmedju automobila( jos sad dobili neke ogromne kante za smece), onda me nervira cinjenica da osjetim svu tu tezinu vozila, zatim losa preglednost....

Mozda penzionerski, ali mi se hot hatch cini kao razuman i skroman izbor, moze i na stazu ako mora, no moze i na porodicni izlet. Dobra preglednost, solidna udobnost, vanjske dimenzije u normalnim granicama i nizi troskovi nabave, odrzavanja i sl...
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 23:08   #423
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Zašto komentiraš dizajn ako ti je nebitan ili na zadnjem mjestu? Sada je jasno šta vidiš a šta ne.
Jer je bitan... kao takav... meni osobno je motor, ovjes i ponuda prostora bio bitniji u odnosu na estetiku... da sam našao nešto ljepše... to bih i piknuo... ne kontam vas s tim ''a zašto ovo, ili zašto ono''... zato!

Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Nema to veze sa premiumom i nije komfort ovisan samo o ovjesu, nego i o gumama, veličini guma, karoseriji, sjedalima...
Točno... ali ovjes je daleko najbitniji... treba biti udoban... i siguran... lelujavci koji ne amortiziraju udarce... i mekani su.. su stvarno opasni... been there, done that... Umjetnost je napraviti udoban, mekan i siguran ovjes... vrlo teško...

Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Sve je u pameti i znanju vozača.
Topčno... a prosječan vozač ''ne zna'' voziti...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 23:30   #424
Nisu opasni. Ti se kao vozač moraš prilagoditi mogučnostima auta, tehničkom stanju auta (gume, kočnice, brisači - aktivna sigurnost) i uvjetima na cesti.
Inda nema šanse da zbog ovjesa izletiš. Znaš kako se naziva situacija dok napraviš nesreću sa autom i ti si jedini sudionik prometa? Nesposoban kontrolirati vozilo. Ovdje ode vozačka na najmanje mjesec dana.

RS sigurni nema komforan ovjes. Više je kombinacia sporta i komfora, ali ipak malo više sport. Kod mene samo komfort ali bez problema sa normalnom brzinom odvozim svaki običan zavoj. Za to je autoi napravljen.
Koliko pratim forum do sada se jedan žalio na ovjes.
A na forumu ćeš za svaki auto naći pozitivna i negativna iskustva. A najbolje je dik netko kupi auto i onda mu nešto ne valja šta je prilikom probne vožnje mogao skužiti.
Tko hoće sportski auto i40 je loš izbor, tko želi komfort Octavija RS je loš izbor. Mada bi ja oba auta bez problema vozio.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 07:54   #425
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Nisu opasni. Ti se kao vozač moraš prilagoditi mogučnostima auta, tehničkom stanju auta (gume, kočnice, brisači - aktivna sigurnost) i uvjetima na cesti.
Točno... samo tom logikom, i Hyundai Accent nema loš ovjes, samo mu se moraš prilagoditi... a iz prve ruke ti kažem da je ono apsolutna katastrofa što se držanja ceste tiče.... Odnosno... Ne postoji automobil s lošim ovjesom... samo se prebrzo vozi...

Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Inda nema šanse da zbog ovjesa izletiš. Znaš kako se naziva situacija dok napraviš nesreću sa autom i ti si jedini sudionik prometa? Nesposoban kontrolirati vozilo. Ovdje ode vozačka na najmanje mjesec dana.
Točno... ali ako 10 auta prodje istom brzinom, a ti završiš u jarku... Postoji neki problem... zar ne... nama je trademark, uzrok nesreće ''nisi prilagodio vožnju uvjetim na cesti''... nikad nije kriva cesta... ili nešto treće... Da ne spominjem, ne znam.. izletio ti je medvjed... jer losobva kod nas nema... pa si zaplesao i završio u grabi... eto.. jer nisi prilagodio vožnju uvjetima na cesti...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 07:55   #426
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Nema sanse da je ista onoj iz koje sam ja zbrisao, svaki put na odmoru u HR osjetio bih dasak civilizacije i Evrope, koliko god mali bio. Onda nazad u zonu sumraka

Nego, ja isto mjenjam misljenje i razmisljam o nekoj vrsti hot hatcha. Mozda uz to neki projekat na kakvom starom muscleu.

Sramota je da priznam, mlad sam, ali sam ulazak i izlazak is Mustanga me nervira, ogromna vrata, svaki put se provlacim kao mis kroz garazu izmedju automobila( jos sad dobili neke ogromne kante za smece), onda me nervira cinjenica da osjetim svu tu tezinu vozila, zatim losa preglednost....

Mozda penzionerski, ali mi se hot hatch cini kao razuman i skroman izbor, moze i na stazu ako mora, no moze i na porodicni izlet. Dobra preglednost, solidna udobnost, vanjske dimenzije u normalnim granicama i nizi troskovi nabave, odrzavanja i sl...
Pa barem tebi ne nedostaje izbora... u USA možeš kupiti šta god da želiš... za kikirki,i cijenu... doduše, odabih mustanga kao prvog i jedinog vozila je dosta hrabar... ja bih puno radije kombinaciju neke kante za dnevno vozanje, i igračke za šarafljenje i vikend uživanja...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 08:03   #427
Ovo baš ne zvučio dobro...

For example, a steering system that seems light and responsive enough in town takes on unwanted weight and stickiness around the straight-ahead as speed rises.

Meanwhile, the i40’s suspension, which has enough compliance to deal quietly and comfortably with speed bumps and potholes at everyday speeds, begins to run out of damping control. The car’s body feels a little too easily disturbed by small intrusions taken on motorways.

And at higher speeds on country roads, the i40’s body control lacks the subtlety and tautness of the best.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 08:36   #428
Je li to facelift ili si opet izvadio nešto staro 5 godina? Osim toga koji auto ima savršen ovjes? Tvoj sigurno nema. Evo ako već stavljaš tekstove:

Quote:
nach einer Probefahrt mit dem Octavia RS lässt mich der Wunsch nach einem komfortableren Fahrwerk nicht los. Zwar ist das Fahrwerk nicht bretthart, aber es poltert in manchen Situationen schon etwas.
Meine Vorstellung ist, dass das Fahrwerk bei kurzen Stößen einfach nicht so poltert. Gerade die Hinterachse neigt ja bei fehlender Belastung zu höherer Lautstärke bei Schlägen
Was mich am meisten stört ist das von dir beschriebene leichte Poltern bei kurzen Stößen. Das ist schon extrem nervig.
Misliš da se voziš sigurnije (svjesno kažem misliš jer nije tako) ali zato zvukovi udaranja i tvrd ovjes. I kao kod večine želja za izmjenom. Djeca ti zahvaljuju što se voze u super sigurnom autu na super hrvatskim cestama.
Predpotstavljam da se unutrašnjost već naviknula i da škripi gdje stigne. Ali ti se voziš sigurnije....
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 09:03   #429
Tko hoće udobnu limuzinu sa vrhunskim ovjesom uzet će novi C5 sa Hydroactive III+ ovjesom i uživati u vožnji. Uz to, sjedala su fenomenalna.

Međutim mora prihvatiti činjenicu da uz savršen ovjes dolazi cijena održavanja, kao i još neke mane popularnog modela.

Kada sam kupovao Volvo presudila su između ostalog sjedala koja su udobnija od konkurenata i u Mercedesu i u BMW-u. O VW, Škodi i ostalima ni ne želim. Uz podesivi ovjes, Volvo je apartman na kotačima.

Ali sam morao prihvatiti činjenicu da Volvo nije brand za kojim se okreću (što meni savršeno odgovara), da mi užitak vožnje nije kao u Seriji 5 (bolesna preciznost upravljača i stražnji pogon) i da ima konzervativan dizajn (što je meni prihvatljivo).

Sve je stvar kompromisa. Negdje dobiješ, negdje izgubiš.

i40 je (po mojem mišljenju) uz C5 best buy u svojoj klasi. Nisam siguran kolika je razlika u cijeni da bilo koji od navedenih proglasim i jeftinijim, znam da su cjenovno tu negdje. Moj favorit je Optima no bezobrazno je skupa iako djeluje više europski i boljeg je interijera.

Kod i40 ne volim futuristički kokpit, no to nije njegova mana, to je mana svakog Hyundaia. I tu sam subjektivan. Ono plavo svjetlo mi jednostavno ne odgovara. Međutim auto je solidan, čvrst i iznenađujuće dobar za Hyundai.

Nisam ga vozio, sjedio sam u njemu. Doduše limuzini. Tamno sivi, hrvatske rege. Sreo čovjeka na odmorištu na putu na more. Nisam ga puno ispitivao, samo pogledao auto i sjeo u njega. Napredak je u odnosu na ono što su do sada prodavali.

Octavia je klasu niži auto, praktički Golf za sirotinju. Međutim možete me mrziti koliko god hoćete, sa početnom cijenom od 135.000kn, uzeo bi bolje opremljenog Ceeda za te novce. Preživio bi izgled hatcha i manjak gepeka. Možemo pričati o pouzdanosti koliko hoćemo ali stvari tako stoje. I Octavia je bezobrazno poskupila a plastika u njoj mi je jednako tvrda kao u drugim autima po kojima se uredno pljuje. Octaviu RS sam vidio jednu, Combi, ali samo u prolazu pa ne znam stvarno kakvo je stanje sa njom. Obična Octavia je razočaranje.

Zašto? Zato što iza i40 stoji Hyundai koji radi to što radi zadnjih nekoliko godina i od kojeg ne očekujem čuda u kabini. Dok iza Octavie stoji VW grupa od koje sam imao veća očekivanja.

Nekome odgovara i40, nekome Octavia ali prevršili ste svaku mjeru. Ne bi ništa rekao da su automobili iste klase. Ali ovo je kao da ja sa XC90 idem uvjeravati nekoga tko je uzeo Sportagea kako je to loša kupnja jer je Sportage terenski nesposoban automobil.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 13:23   #430
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Je li to facelift ili si opet izvadio nešto staro 5 godina?
Stvarno ne znam... malo sam googlao pa što izbaci,, jel bilo uopće promjena na ovjesu i upravljaču prilikom facelifta?

evo još malo... ovo je autocar...

But it’s no driver’s car. The electrically assisted power steering feels elastic and strangely homogenous; it can feel overly light at higher speeds, lacks the smooth sense of precision of the class’ best, and is too keen to self-centre around town. Throttle response can also be poor at low engine speeds.


Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Osim toga koji auto ima savršen ovjes?
PA recimo... C5 s Hydractive 3 ovjesom je stvarno blizu savršenstva...

Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Tvoj sigurno nema. Evo ako već stavljaš tekstove:

nach einer Probefahrt mit dem Octavia RS lässt mich der Wunsch nach einem komfortableren Fahrwerk nicht los. Zwar ist das Fahrwerk nicht bretthart, aber es poltert in manchen Situationen schon etwas.
Meine Vorstellung ist, dass das Fahrwerk bei kurzen Stößen einfach nicht so poltert. Gerade die Hinterachse neigt ja bei fehlender Belastung zu höherer Lautstärke bei Schlägen
Was mich am meisten stört ist das von dir beschriebene leichte Poltern bei kurzen Stößen. Das ist schon extrem nervig.

Ja ti stvarno ne znam njemački, pa mi ovo ništa ne znači... ako ti nije problem ili na engleskom, ili prevesti na hrvatski...

Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Misliš da se voziš sigurnije (svjesno kažem misliš jer nije tako) ali zato zvukovi udaranja i tvrd ovjes. I kao kod večine želja za izmjenom. Djeca ti zahvaljuju što se voze u super sigurnom autu na super hrvatskim cestama.
Pa ne da mislim nego znam... auto je zalijepljen za cestu... Bio sam vrlo zadovoljan s COntinetalkama SportContact 2, sad sam malo promijenio, i Michelin PilotSport 4 je isti rang.. ako ne i bolji... vrhunska guma... auto mi niti jednom nije nekontrolirano proklizao...

Da je udoban, nije... auto je dosta tvrd... to i naprijed nije toliki stress... ali iza se već osjeti... pogotovo po rupama... doduše, klinci su u sjedalicama i ne bune se... uopce... BTW. Ne kuzim tu famu sa super hrvatskim cestama... u mom kraju,d akle istra, rijeka i primorje... i autocesta prema zagrebu i Dalmaciji, kamo se vozim 98% vrenema, ceste variraju do vrlo dobri do vrhunskih... u rijeci je valjda jedino moja ulcia baš odvratna... i čeka se da to riješe... drugo je ili solidno ili stvarno super... pa ne kužim čemu ironija...

Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Predpotstavljam da se unutrašnjost već naviknula i da škripi gdje stigne. Ali ti se voziš sigurnije....
Nope... nula cvrčaka za sada... baš ništa.. čak se i rubovi sjedala dobro drže... puknuo je bio RS znak na volanu... valjda 3 mjeseca nakon sto je auto dosao u moje ruke, bit ce neka falanaga pri montazi... to su mi zamijenili u garanciji... drugo bez greske... za sada... prijavim šta god da primijetim... nije mi neugodno... nimalo... Mada o detaljima, mozda bolje na Octavia 3 topicu... da ne prljamo temu previše.. ok,, vs. je tema... i normalno je da se drugi spominu... ali kazem... ako te zanimaju detalji... zgodnije je da pitas tamo...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 14:56   #431
Quote:
Rendolf
Quote:
Moj favorit je Optima no bezobrazno je skupa iako djeluje više europski i boljeg je interijera.
Armatura je bolje europski što se dizajna tiče, kvaliteta je lošija nego kod i40. I da, skuplja je. Osim toga nije bilo karavan verzije ali sada na jesen dolazi. Skupa ili ne, tu je negdje sa Mazdom6 ili novim Talismanom. Barem je bilo pred pola god. tako.

Quote:
Kod i40 ne volim futuristički kokpit, no to nije njegova mana, to je mana svakog Hyundaia.
Da, taj cockpit je bio najveća mana ispočetka. Dok se čovjek navikne onda je ok, sasvim nešto drugo. Ali su zato prekidači svi uredno europski napravljeni, sve pregledno i nekomplicirano.

Quote:
Octaviu RS sam vidio jednu, Combi, ali samo u prolazu pa ne znam stvarno kakvo je stanje sa njom. Obična Octavia je razočaranje.
Iz vana osim fake aspuha, spojlera i felgi gotovo nikakva razlika. Da, tu je i ovjes. i prednja maska. Unutrašnjost je ipak malo veća razlika.

Quote:
Rijačanin
Quote:
Stvarno ne znam... malo sam googlao pa što izbaci,, jel bilo uopće promjena na ovjesu i upravljaču prilikom facelifta?
Koliko znam DriveMode i stražnji amortizeri.

Kažem ti, auto je toliko siguran koliko vozač ima pameti i znanja. Znam šta imam i kako moram voziti, moje vrijeme sa sportskim autima je prošlo, iako si ti mojih godina tu fazu koju ti sada imaš je mene odavno prošla i navozio sam se dovoljno sportskih auta. Sada volim komfort i znam kako se prilagoditi na taj auto i kako voziti. A ti misliš da imaš siguran i brz auto i onda se tako postaviš i moguće je da prije mene izletiš sa ceste.

Prijevod? Velika večina se žali na pretvrd ovjes i lupanje otraga kada je auto prazan. Isto kako se neki žale na plivajuči ovjes od i40, ali kažem, takvi su rijetki.
I stavio sam jednom članak gdje novinar piše o faceliftu.

Kao plus je naveo bogatu opremu, visoki sigurnosni level, kvalitetu i komfort.
Kao minus je naveo bezosječajni volan, limitiranji temperament (bilo što da to znači) i neke detalje u cockpitu. To je sve spojeno, za detelje treba pročitati tekst.
Znači njemu je plus to što je na ovom forumu minus, jeftina plastika i (ne)kvaliteta.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 20:02   #432
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Iz vana osim fake aspuha, spojlera i felgi gotovo nikakva razlika. Da, tu je i ovjes. i prednja maska. Unutrašnjost je ipak malo veća razlika.
I maska je drugačija, honeycomb... hrpa ''sitnica'' ali skupi se... BTW. TSI nema fake gurle... to je samo TDI ''trademark''

Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Koliko znam DriveMode i stražnji amortizeri.
Evo, baš kopam... izgleda da su poradili na tome.. ida i dalje nije neka sreća... ali barem se trude...

Head down a twisting back road and it’s clear the suspension upgrades have paid off. Although the steering is light and short on feedback (a Sport setting adds weight, but feels sticky and artificial), there’s strong bite from the front tyres and the i40 feels balanced and secure despite a surprising amount of roll from the soft suspension.


Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Kažem ti, auto je toliko siguran koliko vozač ima pameti i znanja. Znam šta imam i kako moram voziti, moje vrijeme sa sportskim autima je prošlo, iako si ti mojih godina tu fazu koju ti sada imaš je mene odavno prošla i navozio sam se dovoljno sportskih auta. Sada volim komfort i znam kako se prilagoditi na taj auto i kako voziti. A ti misliš da imaš siguran i brz auto i onda se tako postaviš i moguće je da prije mene izletiš sa ceste.
Ne bih se složio s navedenim... Samo kreten ide divljati automobilom dok su djeca unutra i postoji milijun situacija koje ne možeš predvidjeti, ''sob test'', naglo izlijetanje, naglo kočenje, whatever... gdje jednostavno nemaš vremena ''prilagoditi vožnju autu i cesti''... Stvarno zazirem od lelujavih ladja sa lošim ovjesom koji se skriva iza opisa ''odoban''... Ne kažem da je i40 takav, jer ga nisam vozio, ali to je nego generalno mišljenje na ''plivarice''...

Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Prijevod? Velika večina se žali na pretvrd ovjes i lupanje otraga kada je auto prazan.

I stavio sam jednom članak gdje novinar piše o faceliftu.
Pridružujem se žaljenju, ovjes jest pretvrd i volio bi hda je mekši... ne znam da li adaptivni ovjes popravlja stvarm htio sam ga doplatiti, ali nisu dali... nije opcija na Octaviji... ali zanimljivo, jest u Leonu...

Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Znači njemu je plus to što je na ovom forumu minus, jeftina plastika i (ne)kvaliteta.
Tko piše da je auto nekvalitetan?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 20:13   #433
Quote:
Stvarno zazirem od lelujavih ladja sa lošim ovjesom koji se skriva iza opisa ''odoban''...
Ovjes je udoban i siguran. Bez problema odvozim svaki zavoj i po AC sam došao do 215km/h. Na večim brzinama nedostaje taj feedback i volan bi mogao biti direktniji i malo teže pokretan. Tu se dobiva nestabilnost, pogotovo na večim brzinama. Sa ovjesom nema direktno veze i na njega nemam primjedbe.

Quote:
Pridružujem se žaljenju, ovjes jest pretvrd i volio bi hda je mekši... ne znam da li adaptivni ovjes popravlja stvarm htio sam ga doplatiti, ali nisu dali... nije opcija na Octaviji... ali zanimljivo, jest u Leonu...
To nisam znao. Kod mene se otragga podešava prema DriveModu, i odlično je to da dok se napuni prtljažnik do vrha da auto skoro ništa ne sjedne. To je dodatna sigurnost da natrag nije spušten a naprijed nije prema gore.

Quote:
Tko piše da je auto nekvalitetan?
Pisalo se sve i svašta, najviše od onih koji voze premiume stare 20 god.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 20:58   #434
Kako god okreneš cijena od 200 000kn za takav auto sa dual klač automatikom je odlična ponuda. Toliko koštaju opremljeniji kompakti iz golf klase..
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 21:12   #435
Točno. Ne dobivaš najbolji auto sa najboljim ovjesom, najštedljivijim motorom i najboljim voznim osobinama. Dobivaš komfortan auto srednje klase sa brdo opreme, provjerenim motorom i garancijom od 5 god. Prilikom usporedbe sve treba uzeti u obzir. I dalje mislim da je i u HR među prva 2-3 best buy ili najbolji omjer uloženo-dobiveno.
Osim naravno ako netko ne može prožvakati loš izbor motora, nesportske osobine, futuristični cockpit i sam imiđ auta, takav neka traži daleku skuplju konkureniciju ili kompakta za istu cijenu.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 21:21   #436
momci, spavate..niste očito vidjeli novu Hyundai Elantru.

interijer totalno različit od dosadašnjih Hyundai-evih (sci-fi, i meni nisu legli) i skroz tradicionalan, klasika, podsjeća na moderne švapske interijere. Sam interijer je prostran (prema recenzijama koje vjerujem, a tu su i clipovi), ima puno mjesta i straga, a prtljaznik je dosta velik.

A izvana auto odličnog dizajna, podsjeća jako na Optimu, pogotovo od iza. Cijena - smijurija, početna oprema već nudi jako puno (kožom obložen upravljač i ručica mjenjača, tempomat, bluetooth, reostat, električno podešavanje i prednjih i stražnjih stakala, komande radia na upravljaču, pričuvni kotač, prednja i straznja svjetla za maglu itd.) ono šta nude tek druge ili treće opreme kod velike većine auti, čak i drugih modela Hyundaija i Kia koji tradicionalno nude puno opreme za cijenu.

Što se tiče ovjesa, čitao sam dosta stranih recenzija i jako su ga nahvalili, da je udoban auto, među najudobnijima u klasi.

Dizel verzija je samo 10 tisuca kuna skuplja od benzinske verzije (koja troši poprilično i puno više od dizelaša u gradskoj vožnji) a riječ je o odličnom Hyundai dizel motoru od 136KS koji malo i troši i fino vuče, s odličnim ubrzanjem za tu cjenovnu klasu (10.5 sec do stotke). O međuubrzanjima da i ne pričam...

da sad kupujem auto uzeo bi ovaj bez razmisljanja. SUV je isto u igri ali danas su skupi, i Tucson i Sportage, a iskreno ova limuzina djeluje mi ozbiljnije od oba (Tucson djeluje ozbiljnije od Sportagea, ali Sportage je generalno od Tucsona bolji auto kojeg su švabe - AutoBild proglasili najboljim u klasi, ali su skupi oba, kao uostalom i svi novi SUV-ovi). Za usporedbu, Sportage te opreme (Fun razina opreme) s dizel motorom i to slabijim (115KS, s ubrzanjem 11,1s do stotke) košta 188 000 kn !

Što se tiče dimenzija, Elantra je duža od Ceeda i sličnih auti, a kraća od Optime, po meni za naše gradske uvjete idealne dužine, 4.570m.

Tako da je Elantra po meni best buy novi auto trenutno...

Zadnje uređivanje turbobenzinac : 25.05.2016. at 21:39.
turbobenzinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 21:26   #437
Jesmo jesmo. Baš dok sam bio u HR. Najjači paket sa 1.6 CRDi 136KS motorom 180t kn. Sa xenonom, kožom i panoramnim krovom još ima opcija. Može se uzeti samo xenon, može xenon i koža ili sve tri opcije skupa. Cijena mislim do 200t kn. I opet je jeftinija od jednog Golfa ili Octavije. Vidio sam jednu u živo u Brodu, mislim da vlasnik vozi jednu. Imao sam prospekt i cijenik u rukama.
Opasna konkurencija, čekaj još par godina, neće po ničemu zasotajati od konkurencije a biti će među jeftinijima u klasi.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 21:44   #438
bolesno...gledao sam cijene vani i izgleda da ga je Hyundai popratio istim cijenama kao i vani, ,eventualno nešto slabijim motorima, ali 10 s do stotke je više nego dosta za mene (sad vozim Ceeda koji ubrzava 10.7 do stotke i za grad mi je to iskreno taman. A i za autoput gdje vuče jako dobro).
Tako je, jeftinija od Octavije (Golfa da i ne spominjem, za ovu cijenu šta dobiješ od opreme i performansi kod njega, a da je sa dizel motorom) a nudi više opreme i po meni bolji i dizajn, vjerojatno i kvalitet interijera (u koju god sam Škodu na sajmovima sjeo imala je tvrdu plastiku unutra, ne znam o kakvim se razinama opreme radi, ali ne kužim to :-) ) osim toga, ta Ocavia izgleda puno ružnije, maloprije bacio pogled na stranice Škode. Ako je to najnoviji dizajn, ružan je.
Pa sad je već među najjeftinijima u klasi, s time da treba gledat opremu, kvalitet, dizajn, performanse i sve ostalo za cijenu, po meni nudi trenutno najviše.

Btw sviđa mi se jako i novi Hyundaijev site, isti je kao i za druge države (tipa EU zemlje), stari je bio teško smeće...
turbobenzinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 21:49   #439
Da mi tata sada kupuje kompakta predložio bi mu da barem pogleda Elantru. Jer je Golf koštao koliko i ta Elantra u najjačem paketu, 180t kn. I Golf je benzinac, znači da bi Elantra bila još jeftinija sa benzincem i mislim da daje više prostora. Oprema gotovo na razini i40.
Bolesno je puno toga, tko voli nek izvoli.

Dizajn stranica je dobar, ali nedostaje puno informacija u opisu auta, usporedbe su netočne, itd. itd. Sve u skladu sa autima.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 22:00   #440
sad sam vidio šta Škoda daje. Škoda tek za 165 000 kn daje sličnu opremu kao ova Elantra, s time da nema (barem ne u početnoj opremi a ne vidim i dalje do ove opreme koju sam spomenuo da ima elektricno podizanje i straznjih stakala), nema 6-stupanjski mjenjac (haha), vjerojatno daje slabije performanse jer ima slabiji motor.
Dakle banana već ovako ovlaš gledano...
turbobenzinac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.