Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2010., 20:18   #6281
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post

dobar je alno, ali ja bih nesto di se mogu i boja zidova probat, ja nikako da se odlucim ocu li skroz bijelu s crnim plocicama ili doli bijele elemente, a gori svijetli hrast s bijelim plocicama, ili jednu od dvije kombinacija s sivim plocicama, to jest nisu plocice nego Schiefer, ako si u njemackoj onda mislim da znas sto je to.
tako da meni treba neki program u kojem te opcije mogu malo vizualizirat sebi, ako to uopce postoji.

Ma, u Alnu možeš šta hoćeš, mjenjati boju zidova a ima veliki izbor boja,
pa razne pločice i svašta ....
ne znam što je Schiefer, ja nisam u njemačkoj pa valjda zato i ne znam

a najprije bi išla sa bijelim ili sivim pločicama, slažu se na sve i neće ti dosadit



Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post

ova tvoja kuhinjica mi izgleda jako zgodno i veeeelika je
a jesi stavila slikice kuhinje ovde, voljela bih je vidit

ma ja isto nisam bas rjesila problem mikrovalne, imamo je i trenutno mi stoji na radnoj ploci, i naravno ide mi na zivce, i nikako je ne bih voljela tako drzat u novoj kuhinji, pomisljala sam na kupnju ugradbene, ali to sam opet odbacila, jer je jos dobra ova stara, ali kad citam ovo sto ti pises,.........izgleda se isplati malo razmislit unaprijed o tome............i mozda unatoc malo vecem trosku odma kupiti ugradbenu, umjesto se mucit s njom i gurat je s jednog mjesta na drugo u novoj ljepoj kuhinji ??!!


nisam skuzila gdje bi ti stavila taj gornji element u kojem bi drzala mikrovalnu,.....iznad pecnice ???

Nisam još ovdje stavila sliku cijele kuhinje, jer imam još neke detalje za napraviti
pa sam htjela izbjeći pitanja tipa -zašto ti visi onaj kabel tamo, ili zašto nisi stavila lajsnu uza zid, ....
a i zadnje slike koje imam u kompu su mi bez pečnice koju sada imam (pa pečem svašta )
ali ovo zadnje vrijeme i nemam čime slikati,
Kuhinja mi je 330 X 300 ali u tome prostoru mi dolazi i stol i stolice tako da i nije to baš veliko,
nastavlja mi se na dnevni koji isto nije velik

A šta se tiće mikrovalne, trenutno mi stoji na pečnici, bila bi i ja uzela ugradbenu
i planirala odmah mjesto za nju u kuhinji ali sam je dobila prije kuhinje,
a i tek sam je počela koristiti tako da je nova, a i kvalitetna i dobra
zato sam i napravila samo poluvisoki element, jer sam je planirala držati na radnoj plohi
ali sad bi to nekako promjenila, ne sviđa mi se ni na radnoj a pogotovo poviše pečnice
A gornji element, normalni od 60 sam mislila staviti na pečnicu tako da dobijem onaj visoki element, odnosno stup, koji ne bi meni išao iz jednog dijela nego bi ga nadogradila na element od pečnice, iako
mi taj visoki nekako previše zatvara kuhinju ali bi zato izgledao skladno
murtila is offline  
Old 30.01.2010., 21:02   #6282
Evo kuhinje sa crnim staklom. Staklo je i na zidovima. Kod štednjaka je puklo, ali ne samo od temperature, nego zato što je domaćica udarila ručkom od lonca po njemu dok je bilo vruće (toplo).







maliodpalube is offline  
Old 30.01.2010., 23:27   #6283
@mali....to je tvoja kuhinja?

osobno ne spadam u ljubitelje crnih kuhinja, ali ovo je
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 31.01.2010., 10:37   #6284
sumnjam. to je sa stranice firme u kojoj radi i koju je već ovdje pokušavao reklamirati


(doduše, možda i je njegova kuhinja kad je već tako dobra firma, onda valjda i zaposlenici kod nje kupuju )
crvenkapica33 is offline  
Old 31.01.2010., 11:37   #6285
Definitivno nije pukla zbog topline , staklo puca zbog nejednakog opterečenja...
Old fart is offline  
Old 31.01.2010., 15:47   #6286
Nije firma nego obrt. Na to sam osobito ponosan jer, za neupućene, obrtnik za sve odgovara osobno, imenom i prezimenom i svom svojom imovinom, a neka bezlična import-poli-transport-pro-export-studio-art-plast-color-bla-bla firma za sve odgovoara samo temeljnim kapitalom. Koji može biti 20.000,00 kn i to ne mora biti uplaćen u gotovini, nego u popis dugotrajne imovine uvedete stari pisaći stol i odredite mu vrijednost od 10.000,00 kn. Neki će ovdje jako dobro znati o čemu pišem, a volio bih da to doznaju i svi ostali.
Nisam zaposlenik nego vlasnik.
Nisam pokušao reklamirati, nego se korisno uključiti u raspravu (nigdje nije bio specificiran naziv obrta, a ako netko želi otkriti o kojem je obrtu riječ, to može i sad bez po' muke - google je naš prijatelj, o jee!).
Nije moja kuhinja nego jedne naše kupice (kako glasi ženski rod imenice "kupac"?).
Ovo je moja kuhinja, rađena u jesen '99-te. Dakle, stara je 11 godina:









Od istih je materijala napravljena i blagavaoinica (stol i stolice), kao i dnevna soba, jer sve je to jedan prostor. Na žalost, od fotki trenutno imam još samo sjedeću garnituru u dnevnoj sobi, koje je također naš uradak u potpunosti, uključujući i akvarij iznad.

maliodpalube is offline  
Old 31.01.2010., 16:02   #6287
@maliodpalube,

bez uvrede tu si se probao reklamirati: https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=5856 i dobio karton

prema tome nemoj pričati da NIGDJE nije bio specificiran naziv obrta.

inače, na ovom pdfu forumaši su posebno osjetljivi na samoreklamiranje. i iskreno, to ljude odbija od takve firme/obrta. čisto prijateljski savjet . ljudi su poprilično skeptični na naizgled nesebične pokušaje pomoći, pogotovo ako se svako malo linka na navedeni obrt.
crvenkapica33 is offline  
Old 31.01.2010., 22:28   #6288
Quote:
marpet kaže: Pogledaj post
Molim za malu pomoć. Vidim da vi ovdje rasturate dizajniranje kuhinja. Žao mi je što se prije nisam sjetila foruma. :-(
Kako u Alnu napraviti da donji elementi budu jedne boje,a gornji druge?
jel vi to svi koristite neki program za dizajniranje kuhinja?
tip: hit me!
Marica Carica is offline  
Old 31.01.2010., 22:30   #6289
Ma nema ljutnje, crvenkapice... bože sačuvaj! Malo je kvaka u besposlici i dosadi kakvu još do sad nismo doživljavali, a možda više u tome da, kako god to od jednog stolara običnog glupo zvučalo, obožavam svoj posao. Kad sam u nekom novom prostoru na mjerenju kuhinje, osjećam se velik do neba i najpametniji na svijetu. Sve znam o svemu i na svako pitanje, koje mi kupac postavi, odgovaram malim esejom i osjećam se beskrajno dobro kad se kuhinja završi i kad su ljudi zadovoljni. Eto to je, ništa više (rekao bi pjesnik). I sad (upravo ovih dana), vjerovala ti ili ne, pripremam novu internet stranicu koja će biti sasvim besplatan i anoniman servis svima koji trebaju savjete, upute, pomoć i 3D prikaze svojih kuhinja. Domena je već negdje prije u mojim postovima, a na svim stranicama će se osobito paziti na to da niko nigdje ne može naslutiti tko iza njih stoji. Baš zato da netko ne pomisli da je u pitanju reklama.
maliodpalube is offline  
Old 01.02.2010., 08:48   #6290
pomoc !!!


koliko je bitno za izgled da se donji elementi prate sa plocom za kuhanje ???
u stvari koliko je bitno da se ploca nalazi na sredini donjih ladica koji su sirine 90cm ????
kod mene je to neizvedljivo, trebala bih je smjestit na sredinu spoja da bi mi bila optimalno odmaknuta od one povisene pecnice, a nesmijem previse prema ljevo, jer bi mi tad bile uticnice iznad ploce.
meni ostaje izmedu pecnice i kutnog ormara tocno 180cm za dva elementa na kojima bi sjedila ploca, ali nezelim u taj prostor stavljat jedan siri, jedan srednji i ona skroz uska elenmenta, to mi se nesvida, nego bi najrade stavila dva elementa s ladicama od 90cm, ali tad mi nastaje taj problem s plocom.

kad bi smjestila plocu na kraj jednog elementa, sto je mozda barem malo ljepse od sredine, to jest spoja njih dvoje, onda bi mi izmedu povisene pecnice i ploce ostalo 30cm.

ajme kako sam ovo nasvrljala, kuzi li itko sto ja govorim ???



i gdje ima malo veci izbor radnih ploca??? meni se tamo gdje nam stolar narucuje niti jedna nesvida
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 01.02.2010., 08:53   #6291
Nekim ljudima je to vazno, a nekim nije. Sve zavisi sta se tebi svidja. Ti si ta koja ce kuhati u toj kuhinji.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 01.02.2010., 08:53   #6292
"Conty plus " ulaz u Lučko..
Old fart is offline  
Old 01.02.2010., 08:56   #6293
pa sto ja znam, trenutno mi se to cini najbolja opcija, s obzirom na to da su mi puno ljepsi donji siri elementi nego neki uski, pa siri pa vakonako......

a dali ce me to smetat kad bude na kraju elementa sad trenutno ni ja neznam, zato pitam......malo mi jest cudno, ali bolje nego ti uski elementi, ....cini mi se
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 01.02.2010., 08:59   #6294
Meni se u manjim kuhinjama vise svidjaju elementi sirine 60cm. Elementi sirine 90cm super izgledaju u velikim kuhinjama.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 01.02.2010., 09:10   #6295
hmmm,...

pa s time bi do duse rjesila sve probleme, u sirinu od 180 uvalim tocno tri elementa i plocu bi mogla posicionirat optimalno, i u sklopu donjeg elementa.

bult, neznam kako se nisam toga sjetila, ja zapela za siroke ladice i nema drugog,.....

idem to nacrtat da vidimo,.......

hvala
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 01.02.2010., 09:12   #6296
eh, samo neznam, kako ce na tu sirinu elemenata ici siroka napa ???

ona je trabala biti siroka, jer na tom zidu radi nje nestavljam elemente.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 01.02.2010., 09:48   #6297
zašto ti ne bi išla šira napa?

ja imam malu kuhinju i nemam elementa koji je širi od 60, ali isto tako imam široku napu od 90.
i ja još imam i elemente sa strane koji su još i uži od 60
cilla is offline  
Old 01.02.2010., 11:09   #6298
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
eh, samo neznam, kako ce na tu sirinu elemenata ici siroka napa ???

ona je trabala biti siroka, jer na tom zidu radi nje nestavljam elemente.
dapače. uzmi širu napu nego li je element na kojem je kuhalo/ploča.
meni je žao što ja tako nisam (a nije mi imao tko reći, kasnije sam sama uvidjela zašto), jer koliko god napa bila jaka, nema šanse da dio pare i masnoće ne zaobiže i zalijepi se za zid/element/nepšto drugo.
Kris79 is offline  
Old 01.02.2010., 11:18   #6299
super, hvala
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 01.02.2010., 21:45   #6300
Pozdrav ekipi!

Dakle stavljam gore na brzinu ufotkanih (koristim priliku jer baš stavio lajsne pa je rp čista ) pola tuceta slika kuhinje koje smo bolja polovica (živjele žene!) i ja odradili vlastitim rukama - od dizajniranja, preko projektiranja, do narudžbe i sastavljanja. Nadam se da je na pravom mjestu, ako neki admin misli da treba ići drugdje, neka slobodno premjesti.

Kuhinja je cca 95% gotova, još nedostaju zamjenske ručkice, cokl i još završni viseći element i dozer.


Kuhinja gledana sa strane blagovaone.


L kuhinja 2,6m x 1,5m, iveral, crno-žuta kombinacija.


Aparati su Gorenje i Teka.


Metaboxi i izvlačna košara. Ovo ispod pećnice je isto metabox, onaj mali.


Ovdje se vide i veliki tandemboxi - tlaka za početnika ali gušt sastavljat. Fronte su crno kantirane, jer smo htjeli malo "industrijski" izgled.



Gornji elementi su kombinacija ALU fronti s plinskim podizačima + vrata.


Pločice sam sâm stavio. Uzorak žena odabrala.


Ukupno 8 metaboxa, 3 tandemboxa / boxside, 1 izvlačna košara, 5 alu fronti. Sve Blum, osim košare koja je FGV (i sad bi uzeo blum da opet biram, razlika u kvaliteti ipak postoji). Većina toga je išla ok i bez većih problema. Uglavnom zakon iskustvo i ponos dok se gleda proizvod svojih ruku.
LexMoloch is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.