Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2009., 12:04   #81
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
mogo je voziti i papa Benedikt XVI, ali odšteta ide na tekući račun vlasnika vozila....
Ako je tako jasno da je "mogao voziti i papa Benedikt XVI", zbog čega onda Uvjeti za kasko osiguranje motornih vozila sadrže i članak 6. stavak 1. koji kaže:
"Osiguranik je vlasnik vozila. Osim vlasnika vozila, osiguranikom se smatraju: supružnik osiguranika, djeca osiguranika, brat ili sestra osiguranika, posvojenik ili posvojitelj osiguranika, osoba koja s osiguranikom živi u zajedničkom kućanstvu, radnik osiguranika te opunomoćenik osiguranika."

Prema tome, striktno gledajući Uvjete, papa bi morao biti moj opunomoćenik, da bih ja imala pravo na odštetu. I meni nije teško napraviti punomoć (suglasnost) kod javnog bilježnika, ali mi nije jasno zašto je Van Helsing spomenuo državljanstvo. A, riješiti tu nedoumicu mi je trenutno prilično bitno.

I dodala bih zanimljivost da, prema citiranome, veća prava prema Uvjetima ima posvojitelj osiguranika od roditelja osiguranika. Pretpostavljam da je Osiguranje to slučajno izostavilo, ali tko zna kako bi to sud presudio.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 13:26   #82
Čitajući dalje Policu, mislim da za naknadu štete kad vozi netko drugi možda i nije bitan taj članak 6. koji definira osiguranika i njegove obveze, nego članak 21. koji regulira gubitak prava iz osiguranja. Citiram dio: "Osiguranik gubi prava iz osiguranja za vrijeme dok vozilom upravlja osoba bez odgovarajuće dozvole za upravljanje tom vrstom vozila..."

Dakle, je li, primjerice, američka vozačka dozvola odgovarajuća ili treba napraviti neki drugi dokument da bi se mogla naplatiti eventualna šteta od osiguratelja?
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 14:24   #83
Quote:
Bocca della Verita kaže: Pogledaj post
Čitajući dalje Policu, mislim da za naknadu štete kad vozi netko drugi možda i nije bitan taj članak 6. koji definira osiguranika i njegove obveze, nego članak 21. koji regulira gubitak prava iz osiguranja. Citiram dio: "Osiguranik gubi prava iz osiguranja za vrijeme dok vozilom upravlja osoba bez odgovarajuće dozvole za upravljanje tom vrstom vozila..."

Dakle, je li, primjerice, američka vozačka dozvola odgovarajuća ili treba napraviti neki drugi dokument da bi se mogla naplatiti eventualna šteta od osiguratelja?
e - to ne znam?! Ako smiješ sa američkom dozvolom voziti po hrvatskoj, onda je ona važeća, ne? pitati na MUP-u...
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 14:47   #84
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
e - to ne znam?! Ako smiješ sa američkom dozvolom voziti po hrvatskoj, onda je ona važeća, ne? pitati na MUP-u...
Hvala.

Saznala sam u međuvremenu da je dovoljno kod javnog bilježnika ovjeriti suglasnost da dotična osoba (u ovom slučaju Amerikanac) smije voziti moje auto i neće biti problema pri isplati eventualne štete.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 11:06   #85
CO Kasko

cuj, koliko god da ti steta iznosi samo se nadam da niste osiguravali u AMK Sigetu koji je otkazao suradnju sa Croatia Osiguranjem...

sta ce bit sa nama koji smo se tamo u Sigetu osigurali sad kad su raskrstili sa ovima?!

citam objavu na webu kazu da ce CO iz Sigeta sad poslovati sa Auto Remetinec, Enco d.o.o. i neka adresa na velesajmu
miki_piki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 17:16   #86
Kasko osiguranje?

Vezano za kasko osiguranje, posto isto nisam nikad koristio bonus je 0% ima netko "preporuku" u koju kucu se mogu obratit. Moze na P.M.
Snježan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 19:05   #87
alianz nudi 50% od prve godine ako je auto novo
inace najbolja iskustva imam s Grawe osiguranjem
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 19:29   #88
Quote:
Snježan kaže: Pogledaj post
Vezano za kasko osiguranje, posto isto nisam nikad koristio bonus je 0% ima netko "preporuku" u koju kucu se mogu obratit. Moze na P.M.

Ako imas 50% bonusa na polici AO, na kasko dobijes bonus od 30%.
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 23:07   #89
Radi se o novom autu i redovnom bonusu od 10%
Snježan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 01:28   #90
U svakom osiguranju na kasko odmah dobiješ 50 % ako ga nedaju reci fala ljepa i doviđenja, pa da vidiš kako če ti ga dat.

Iz svog velikog iskustva ti mogu reč da za kasko nema boljeg osiguranja od Triglava, oni svaku štetu plačaju 100%, bez obzra bila to 3, 5...ili koja šteta,što kod ostali nije tako.

A u slučaju da imaš jednu ili više šteta u tekučoj godini, naravno da ti skidaju 20% bonusa po šteti, a ako se tako nešt desi ti otiđeš sa starom policom u drugo osiguranje i opet imaš 50% bonus, jer kaska osiguranja nisu obavezna, i samim time nisu povezana, pa se tako desi da neke ogrebotine koje si naplatio od prvog osiguranja, a nisi popravio možeš naplatiti u drugom osiguranju opet, ali moraš imati u vidu da je auto malo prljav kad ga slikaju.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.

Zadnje uređivanje Josip4 : 07.02.2010. at 01:38.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 09:10   #91
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
U svakom osiguranju na kasko odmah dobiješ 50 % ako ga nedaju reci fala ljepa i doviđenja, pa da vidiš kako če ti ga dat.

Iz svog velikog iskustva ti mogu reč da za kasko nema boljeg osiguranja od Triglava, oni svaku štetu plačaju 100%, bez obzra bila to 3, 5...ili koja šteta,što kod ostali nije tako.

A u slučaju da imaš jednu ili više šteta u tekučoj godini, naravno da ti skidaju 20% bonusa po šteti, a ako se tako nešt desi ti otiđeš sa starom policom u drugo osiguranje i opet imaš 50% bonus, jer kaska osiguranja nisu obavezna, i samim time nisu povezana, pa se tako desi da neke ogrebotine koje si naplatio od prvog osiguranja, a nisi popravio možeš naplatiti u drugom osiguranju opet, ali moraš imati u vidu da je auto malo prljav kad ga slikaju.
Dal postoji mogucnost dobivanja 50% bonusa i za obavezno AO. u Triglavu, auto ide na kcer?

Zadnje uređivanje Snježan : 07.02.2010. at 10:01.
Snježan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 09:56   #92
Znači kod kupnje novog vozila, i uzimanja obavezog osiguranja, za kasko mogu izvući 50% popusta? Namjeravam kupiti novu makinu a kasko još nisam imao pa samo pitam....
medeni11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 10:35   #93
U pravilu daju 50% kasko. Moguće da je negdje uvjet da uzmeš i AO kod njih...
malimrav85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 12:50   #94
Z akasko ćeš uvjek dobit 50% bonus, ali ako kod istog osiguranja uzmeš i AO možda ti daju još koji popust.

Ja sam prošle godine dobio popust na Kasko osiguranje cca 700 kn, jer sam kod istog uzeo i AO, što nažalost ove godine nije bio slučaj.

Sve u svemu nesjedaj u novi auto bez Kaskog osiguranja, pogotovo još ako i uzimaš auto na kredu, kasko ti se uvjek isplati, recimo teško da te neki snob na parkingu ne lupi vratima il ti pak zagrebe branik, a ako ništa drugo kroz godinu dvije češ imati podosta oštečenja od kamenćiča i ako ideš sa njima na nagodbu plačaju cca. 2500 kn, ili odfuraš auto u servis i Osiguranje plati servisu popravak.

Kod uzimanja Kaskog raspitaj se dali full kasko pokriva krađu, jer u nekim osiguranjima se ta usluga plača u kombinaciji i nejde zajedno sa full kaskom.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 12:57   #95
Quote:
Snježan kaže: Pogledaj post
Dal postoji mogucnost dobivanja 50% bonusa i za obavezno AO. u Triglavu, auto ide na kcer?
50% bonusa na AO nažalost nemožeš ostvariti nikako, možda postoje još neki likovi koji daju i 50% na AO ali ako te skuže u osiguranju kroz godinu dvije postoji mogučnost da ćeš morati platiti sve razlike, ili što je najgore da nekog lupiš, a oni ne žele platiti štetu u cijelosti, nego i tebe , odnosno vlasnika police terete za 50% iznosa ukupne štete.

Ali raspitaj se u osiguranju pošto taj auto ide na kčer dali mogu dati neki malo veći bonus od ništa, jer o takvim stvarima nemam iskustva.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 14:41   #96
Da ne otvaram novi topic.
Koji je postupak ako imam kasko i ogrebem auto sam, parkirajući se doma u garaži. Treba li policijski zapisnik ili je dovoljno otići u osiguranje na procijenu štete.
Dambo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 14:48   #97
Ne trebas nikakav zapisnik, dovoljno je otici do osiguranja i prijaviti stetu te pristupiti procjeni.
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:40   #98
Prije godinu dana dogodila mi se nezgoda na parkiralištu, odnosno nakon što sam se vratila iz grada, vidjela sam da mi je cijela lijeva strana vrata izgrebena...
Naravno, nisam ništa prijavila, policiju nisam zvala, a i nije bilo previše smisla da ih zovem, kad sam to tek vidjela sljedeće jutro.
Htjela bih to sad popravit, pa me zanima da li će mi kasko pokriti štetu...jer očigledno je da su vrata izgrebena...
mima09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 20:33   #99
Quote:
mima09 kaže: Pogledaj post
Prije godinu dana dogodila mi se nezgoda na parkiralištu, odnosno nakon što sam se vratila iz grada, vidjela sam da mi je cijela lijeva strana vrata izgrebena...
Naravno, nisam ništa prijavila, policiju nisam zvala, a i nije bilo previše smisla da ih zovem, kad sam to tek vidjela sljedeće jutro.
Htjela bih to sad popravit, pa me zanima da li će mi kasko pokriti štetu...jer očigledno je da su vrata izgrebena...
trebali bi,ali ja bi pricekao dok se malo "skupi" jos tih ogrebotina i udubljenja
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:06   #100
Kasko će ti svakako pokriti štetu i nećeš izgubiti bonus ako ti je šteta jednaka ili manja od godišnje premije.Tako je u cro. osig.Ja sam lakirao prednji blatobran i ispala je cifra od 1600kn samo da možeš vidjeti kolko to ovlašteni servis naplačuje.
gogili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.