Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2013., 13:57   #5801
Quote:
Honcherous kaže: Pogledaj post
...zar nitko nece da komentira
A da napišeš koji sad trenutno kotao imaš, ako je ok onda probaj na postojeću peć postaviti plamenik
Peletko is offline  
Old 26.11.2013., 15:13   #5802
Quote:
zmajdin kaže: Pogledaj post
Temperatura u ložištu direktno utiče na kvalitet sagorevanja, time i iskoristivost. Između 50 i 75 stepeni razlika u iskorišćenju je (bar) 10 odsto, količina ugljen-monoksida u dimu (bar) dvostruko manja.
Ali ne i pelet plamenika, ovo gore navedeno vrijedi samo za drva i sl.!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 26.11.2013., 18:08   #5803
Quote:
hr98 kaže: Pogledaj post
Peć sam kupio u Bauhausu na Jankomiru i plaćena je 6235KN na 12 rata beskamatno, sve sam provjerio i tu je najpovoljnija a utovarena je odmah nakopn plaćanja na kasi http://www.bauhaus.hr/index.php?id=1...3527f1b2de5295
preko njuškala je ne bi kupio nikad jer ima previše prevara.
peć radi odlično i grije nam dnevni boravak od cca 60m2, za sad trošimo 10kg dnevno ali je gasimo povremeno jer u najslabijem režimu bude prevruće
l

hvala,eto jedini koji se javio.............jedino mi nije jasno kako moze biti 50 60 % jeftinija naspram drugih iste jacine.Nadam se da ce te sluzit dugo vremena!!!
bitno je da dobro grije,meni treba za cca 70 kvadrata,jedino je problem sta mi nije sve ista prostorija.....p.s dali pec ima mozda one cijevi koje se mogu nataknut na nju te iz nje da se provuku u druge sobe,znam da ove neke skuplje imaju

tnx!!
federalo is offline  
Old 26.11.2013., 20:42   #5804
Evo i nastavak - za zugbegrenzer smo napravili priključak za cijev fi 160 sa šelnom.




Kanta nam je poslužila kao šablona za cijev jer je promjera 160.

Zadnje uređivanje bmwmilos : 26.11.2013. at 20:58.
bmwmilos is offline  
Old 26.11.2013., 21:17   #5805
Quote:
Yoda-Ri kaže: Pogledaj post
Moguće da oni koji bi ti dali bolji odgovor trenutno imaju posla, pa ću malo popuniti tu prazninu.
Iz nekakvog vlastitog iskustva, mogu kazati da sve ovisi o mikroklimi lokacije. Ukoliko je kuća na nekakvoj vjetrometini, ili su vanjske temperature tijekom cijele zime samo koji stupanj iznad nule, moglo bi ti s klimom biti hladno ili skupo.
Imao sam grijanje na ložu, koristio sam klime, ali sad se grijemo na pellet. I zadovoljan sam. Trenutno smo još u fazi isprobavanja, mjerenja potrošnje i slično, ali sve u svemu to je barem upola jeftinije od lože.
Što se tiče klime, imam tri Fujitsua (dva inverterska a jedan ne), njih sam koristio u prijelazu jesen-zima i bio sam zadovoljan. Mislim ih i dalje koristiti, jer nam svima odgovara da timer uključi klime oko 4 ujutro i grije dok je jeftina struja. Žena i ja odemo na posao, djeca u školu, i ne treba grijati do 14 sati. Tada će posao preuzeti peć na pellet, i grijati ostatak dana. Kad vanjska temperatura dovoljno poraste, tada će raditi samo klime.

Mogu dati i konkretnu računicu: ako je vani nula, moje tri klime realno rade barem 9 sati svaka (isprobano!) i potroše ukupno 30-40 kW, a u kući je od 16 do 23 stupnja, ovisi koliko je klima daleko. Da, nisam rekao da grijem 160 kvadrata, u Rijeci. To dakle košta dnevno nekih 35 ili više kuna, odnosno recimo da je 15-ak kuna dnevno jeftinije od grijanja na pellet. Zašto ću ipak koristiti skuplje grijanje? Zato jer mi se kod grijanja samo na klime javlja kondenzacija na vanjskim zidovima u spavaćim sobama, nakon toga dolaze plijesan i gljivice. Ako koristim radijatore, grijem sve prostorije u kući i nemam problema, odnosno stvar je u jednolikoj distribuciji topline, što je kod klime nemoguće.
Ubih se od pisanja, ali mislim da ovim ispunjavamo ulogu ovog foruma. Pozdrav!
Dok sam ovo čitao, dva puta sam provjerio da nije možda moj post. Ja doduše imam 100 kvadrata i jednu klimu, a i nisam u Rijeci, ali ostatak priče je identičan!!
dep is offline  
Old 26.11.2013., 22:58   #5806
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ali ne i pelet plamenika, ovo gore navedeno vrijedi samo za drva i sl.!
striček ja se nebi složil s tobom. prvo pri temperaturi kotla nižoj od 65° javlja se kondenzat kod kotla a drugo vezano uz to je i pitrošnja koja je odmah veća, odnosno ako ideš s nižom temperaturom grijanja trebaju ti veći radijatori za isti ućinak grijanja
ivek-k is offline  
Old 26.11.2013., 22:59   #5807
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ali ne i pelet plamenika, ovo gore navedeno vrijedi samo za drva i sl.!
Ma nije nego.
zmajdin is offline  
Old 27.11.2013., 15:23   #5808
Quote:
federalo1 kaže: Pogledaj post
Društvo,lijep pozdrav

Molim vas za pomoc koristim doma grijalice na struju od 2.5 kw...ubijaju mi struju i prazne djepove,odlucio sam se za pec na pelete neznam dali cu uspit financiski ove godine sli sljedece sigurno.Čitam sve i svašta neki su placali peč za 80 kvadrata 12-13000 i više kuna,i onda naidjem na oglas koji je zapravio preplavio cijeli balkan.

Peći na pelete SOLE 9KW – AKCIJA – proljetna rasprodaja
5 GODINA JAMSTVO – GARANCIJA 5 GODINA
Najpovoljnije grijanje vašeg doma ili poslovnog objekta
Peć na pelete Sole-9000P sa čeličnom maskom
Peć na pelete malenih dimenzija, visokih performansi, daje snagu od 9 Kw, te bez problema grije prostore do 100m2...
.. cijena je oko 6000 kn ima i jeftinije po Zagrebu
Sta kako kud i kamo
molim vas pomoc
lp
http://www.pelet.hr/prodajni/
Ja sam kupio ovu peć prije par mjeseci u Solar shopu (Buzin), a koliko sam pratio oni su je prvi imali po cijeni od oko 10.000,00 kn pa je stavili na popust za cca 6.200,00. Činjenica je da je kasnije nastala poplava s reklamama za ovu peć po ovoj sniženoj cijeni.

Peć sam pospajao i prvi put upogonio prije 20-tak dana i za sada nisam našao zamjerke. Sve radi bez greške (senzori, paljenje, gašenje, puž za pelete, programi automatskog rada).

Što se tiče dobavljača peći (Solar shop) nemam primjedbi - sve profesionalno odrađeno, a vidim da je imaju i u Bauhausu. Također, postoji i neka firma koja taj model servisira i održava pa pretpostavljam da za dijelove neće biti problema.

Kako god bilo vrijeme će pokazati pravo stanje stvari. Za sada toliko.
schnitzl is offline  
Old 27.11.2013., 18:47   #5809
Tip peći?

Molim , ako je netko u mogučnosti da prepozna iz koje peći je ova elektronska kartica....i po mogućnosti link za uputu.
http://imageshack.com/a/img24/5344/n819.jpg
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Old 27.11.2013., 20:49   #5810
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
Molim , ako je netko u mogučnosti da prepozna iz koje peći je ova elektronska kartica....i po mogućnosti link za uputu.
http://imageshack.com/a/img24/5344/n819.jpg
To je stara Micronova,trebala bi imat display sa 5 tipki.
Tu karticu koristi veliki broj peći,ali u osnovi postoje dvije verzije software-a. Imaš li sliku displeya ( ako ga ima ) i da li možeš vidjeti na njemu sistem menija?
bmwmilos is offline  
Old 27.11.2013., 20:57   #5811
Trenutno je stigla samo ta. Netko se igrao popravljajuči tiristore....(baš tako, igrajuči); produživali su nogice....
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Old 27.11.2013., 21:02   #5812
Trebali bi bit triaci! Obično riknu pa počnu lagano provoditi i kad je peć ugašena. Neki put ode i MOC. Upute ti ne služe ničemu ako nema displeja,a postojala je i verzija koja je imala samo dva potenciometra,jedan za snagu,jedan za temperaturu.
bmwmilos is offline  
Old 28.11.2013., 11:36   #5813
Koje od dva zla izabrati, ako trenutno nema druge opcije:

- da peć radi na jačoj snazi i dosegne zadanu temperaturu brže, ali se pali/gasi najmanje 5 puta dnevno
- da peć radi na manjoj snazi, ali joj treba sati i sati da dosegne zadanu temperaturu tj. sate i sate će biti ispod 50 C
dxer is offline  
Old 28.11.2013., 11:39   #5814
ja bi prvu, jer mi se čini da će se manje blatit ako vatra "živo" gori.
mito&corup is offline  
Old 28.11.2013., 12:57   #5815
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Možeš poslikat malo ložište i izmjenjivač,odn.unutrašnjost ?
nemogu sliku peći staviti jer je 39KB pa mi stalno javlja error. Ovdje sam našao slike iz proizvodnje ovih peći pa možda vidiš sa njih http://www.njuskalo.hr/grijanje-hlad...-oglas-9101664
hr98 is offline  
Old 28.11.2013., 14:40   #5816
pozdrav

Quote:
dankobo kaže: Pogledaj post
Potpisujem u cijelosti. Ja sam u Crikvenici. Meni osobno, klime su bile dovoljne, ali žena... Te puše i suze joj oči, pa nije prava toplina, pa šumi itd. I tako smo pšrešli na drva. E, to je najjeftinije ali ima sto nedostataka, pa smo sad nas peletima. Etažno centralno, stan 75m2. Izolacija nikakva, stolarija nova pvc, bolja izvedba. Sada nam je prevruće pa povremeno gasimo peć jer stalno radi na minimumu. Ali to je avion prema drvima. Grijanje na drva automatski u stvari. Logično da je skuplje, ali i komocija ima svoju cijenu. Sada mi vreća traje 2-3 dana. Lani, kad je bilo najhladnije a stolarija iz 68. odlazila mi je vreća na dan, 24,5kn.

Ne kužim kako uspiješ trošiti vreću u 2-3 dana??? Pa šta ložiš 3 sata dnevno?
Ja grijem isto cca 75m2 izolacija 0 stolarija ok isto kao kod tebe. U kući imam 7 radijatora + kupaonski. Ložim 3 radijatora cca 10-11 sati i ode vreća, a peć na minimumu (voda na 50 stupnjava znači peć se gasi na 65) i nije prevruće. Ne znam da li negdje griješim, da li je nešto krivo namješteno? Serviser ništa objasnio nije kad je bio tu. Samo je uzeo 600 kn i to je to
zv22 is offline  
Old 28.11.2013., 15:39   #5817
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Koje od dva zla izabrati, ako trenutno nema druge opcije:

- da peć radi na jačoj snazi i dosegne zadanu temperaturu brže, ali se pali/gasi najmanje 5 puta dnevno
- da peć radi na manjoj snazi, ali joj treba sati i sati da dosegne zadanu temperaturu tj. sate i sate će biti ispod 50 C
neznam al ak nemaš troputni ventil to traje jako dugo sa njim pi lakše postigel željenu temperaturu i po meni bi temperatura kotla trebala biti min 70°
ivek-k is offline  
Old 28.11.2013., 15:40   #5818
Quote:
zv22 kaže: Pogledaj post
Ne kužim kako uspiješ trošiti vreću u 2-3 dana??? Pa šta ložiš 3 sata dnevno?
Ja grijem isto cca 75m2 izolacija 0 stolarija ok isto kao kod tebe. U kući imam 7 radijatora + kupaonski. Ložim 3 radijatora cca 10-11 sati i ode vreća, a peć na minimumu (voda na 50 stupnjava znači peć se gasi na 65) i nije prevruće. Ne znam da li negdje griješim, da li je nešto krivo namješteno? Serviser ništa objasnio nije kad je bio tu. Samo je uzeo 600 kn i to je to
daj malo poslikaj sistem pa moremo raspravljati
ivek-k is offline  
Old 28.11.2013., 15:43   #5819
Quote:
hr98 kaže: Pogledaj post
nemogu sliku peći staviti jer je 39KB pa mi stalno javlja error. Ovdje sam našao slike iz proizvodnje ovih peći pa možda vidiš sa njih http://www.njuskalo.hr/grijanje-hlad...-oglas-9101664
to nije peć za centralno već za prostor ima je kod mene u dučanu gde delam jedino ima natpis senko ništ posevno gore iza ubaciš pelete, mali pužni transporter i plamenik
ivek-k is offline  
Old 28.11.2013., 15:49   #5820
Quote:
zv22 kaže: Pogledaj post
Ne kužim kako uspiješ trošiti vreću u 2-3 dana??? Pa šta ložiš 3 sata dnevno?
Ja grijem isto cca 75m2 izolacija 0 stolarija ok isto kao kod tebe. U kući imam 7 radijatora + kupaonski. Ložim 3 radijatora cca 10-11 sati i ode vreća, a peć na minimumu (voda na 50 stupnjava znači peć se gasi na 65) i nije prevruće. Ne znam da li negdje griješim, da li je nešto krivo namješteno? Serviser ništa objasnio nije kad je bio tu. Samo je uzeo 600 kn i to je to
Ne može mu nikako vreća trajati dva-tri dana osim ako loži samo par sati dnevno kao što ste i rekli.
skyman is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.