Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2016., 09:25   #1101
U slucaju od juce, ni gume ne bi pomogle (dan ranije su gume krive). Sve je bilo tako poplavljeno, a naravno da sam morao na posao i u subotu, da me je voda nosila jedno metar ili 2 prije nego sam se uspio izvuc. Sreca da je sve drugo ostalo suho.

Jbga, strucnjaci nisu projektovali grad i ceste za kisu i sada imamo situaciju gdje se stvore ogromne poplave nakon 15 minuta kise.

Odjednom mi ogroman broj Wranglera ima smisla.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 15:45   #1102
I to se dešava jednom u par godina, nemoj bit lud pa ić na neki Wrangler ili SUV
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 16:46   #1103
Ma ne, nisam ni mislio. Nego vidim da ima smisla jer kisa pada svaku sedmicu.

Ove godine, sljedece mozda bude jednom u tri mjeseca.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 17:01   #1104
I to na 15 minuta
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 12:42   #1105
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=758
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 03:32   #1106
Nemoj se slupat ak si zemeš jednog
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 12:40   #1107
Ko bi normalan to uzeo pored trojke.
HUNTER (CRO) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 22:43   #1108
Ili baren 'marcedesa...

__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 23:24   #1109
Ja imam veze u BMWu, mogu skoro svaki BMW (osim limitirani i sportskih verzija) dobiti za nevjerovatnu cijenu, npr serija 228 ili 320i bi me kostali samo malo vise nego sto sada placam za Forda, no ne zelim BMW za sada.

Brzo gubi na cijeni, stoji za nepouzdan i ako jos jednom vidim nekoga (tko je ocito doktor necega) kako na tablicu svog BMW-a stavi DR pa onda neko ime, pucat cu si u glavu. To rade i sa Mercedesima. Kakvi snobovi....

Zato, ako mora biti sedan, WRX je ubica BMWova uz resale value za koji niko ne bi povjerovao dok ne vidi oglase za polovnjake. Skoro pa se godinama vozis uz minimalni trosak

Za sve ostalo, tu je Challenger.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 23:46   #1110
Kompadre, drž se ti Mustanga za sad, ako slijedeći job bude bolji i bolje plaćen onda idi dalje
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 23:50   #1111
Nece biti bolje placen, ali ce imati normalno radno vrijeme od ukupno 8 sati, 1h za rucak.

Kod ovih sam radio 12 do 13 u prosjeku, radije cu uzet manje novca a zadrzat zivot

Zato sam i razmisljao o WRX, jer dat ce mi prakticnost komapkt sedana, performanse na razini pravih sportasa, a resale value moras udarati baseball palicom da sidje dole, toliko su jake.

Kada sam bio u Hondi, dobili smo Imprezu STi u zamjenu, momak je dobio za nju vise novca nego sto duguje, sto je u pravilu nikada ne desava. Skoro 3k vise

Vec je zamisljam, crna, sa zlatnim felgama i velikim sankom nazad...hmmm taj miris rize...
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 00:47   #1112
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
momak je dobio za nju vise novca nego sto duguje, sto je u pravilu nikada ne desava.
Ne znam za tebe, ali meni se bas cesto desava. Ja sam kupio novog 2005 F-150 za $21,000 (SuperCab, 4x4, Triton V8), prodao sam ga 8 godina kasnije za $15,000. Doduse imao je samo 30,000 milja na satu ...

2008 Mustang GT, kupio novog za $25,000, prodao 2 godine kasnije za $21,000 (takodje daleko vise nego sto sam dugovao na njemu).
__________________
When I die, I want to be buried faced down so that anyone who doesn't like me can kiss my ass.
Synyster84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 00:56   #1113
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Vec je zamisljam, crna, sa zlatnim felgama i velikim sankom nazad...hmmm taj miris rize...
Zašto ne uzeti onu sleeper verziju? Jebo šankove, a ide isto...


U svakom slučaju, ako je tebi bolje, i meni je drago


To samo znači da ćemo slijedeći puta malo više i bolje zaružiti
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 01:24   #1114
haha, ma vidio sam ja da si ti nesiguran sa ovim RWD pa reko da pripremim dobar AWD dok ne dodjes

Vjerovatno cu u subotu svratit da probam WRX, trebao sam ranije no nemam vremena. Jedino me zeza sto nema Push button start, tj ovaj 2016 ima na najskupljem trimu sto je onda cijena finog Challangera, ali sada stizu 2017 koji bi trebalo da ponude navigaciju, ozvucenje i push za 2500 dolara sto cijenu takvog WRX, prije pregovora dize na oko 31k.

Sve bi zavisilo od prodavaca i toga sto mi ponude za Mustanga. Jer ako zele da zarade dobro na oba automobila, neka nadju nekog drugog.

A sto se sanka tice, svakako bi ja uzeo obicni WRX a ne STI, jer ovaj drugi vecinom starta od 35k i vise. Samo bih malo custom sredio WRX, sa nekim sitnim detaljima, sirim gumama, short throw shifterom, i za kraj ogromnim sankom da se ima gdje pit na parkingu.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 01:30   #1115
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
haha, ma vidio sam ja da si ti nesiguran sa ovim RWD pa reko da pripremim dobar AWD dok ne dodjes

Vjerovatno cu u subotu svratit da probam WRX, trebao sam ranije no nemam vremena. Jedino me zeza sto nema Push button start, tj ovaj 2016 ima na najskupljem trimu sto je onda cijena finog Challangera, ali sada stizu 2017 koji bi trebalo da ponude navigaciju, ozvucenje i push za 2500 dolara sto cijenu takvog WRX, prije pregovora dize na oko 31k.

Sve bi zavisilo od prodavaca i toga sto mi ponude za Mustanga. Jer ako zele da zarade dobro na oba automobila, neka nadju nekog drugog.

A sto se sanka tice, svakako bi ja uzeo obicni WRX a ne STI, jer ovaj drugi vecinom starta od 35k i vise. Samo bih malo custom sredio WRX, sa nekim sitnim detaljima, sirim gumama, short throw shifterom, i za kraj ogromnim sankom da se ima gdje pit na parkingu.
Ti si skroz popizdio... otplati tog Mustanga i vozaj ga dok se ne raspadne...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 01:44   #1116
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
haha, ma vidio sam ja da si ti nesiguran sa ovim RWD pa reko da pripremim dobar AWD dok ne dodjes
Veliš, a? Nema veze što sam ga pričepio ko vrag grešnu dušu, i što sam te u pravoj pili iako je bila kabrio, provozao malo žešće

Neeego, si zapamtio kako se hauba diže?

Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Vjerovatno cu u subotu svratit da probam WRX, trebao sam ranije no nemam vremena. Jedino me zeza sto nema Push button start, tj ovaj 2016 ima na najskupljem trimu sto je onda cijena finog Challangera, ali sada stizu 2017 koji bi trebalo da ponude navigaciju, ozvucenje i push za 2500 dolara sto cijenu takvog WRX, prije pregovora dize na oko 31k.

Sve bi zavisilo od prodavaca i toga sto mi ponude za Mustanga. Jer ako zele da zarade dobro na oba automobila, neka nadju nekog drugog.

A sto se sanka tice, svakako bi ja uzeo obicni WRX a ne STI, jer ovaj drugi vecinom starta od 35k i vise. Samo bih malo custom sredio WRX, sa nekim sitnim detaljima, sirim gumama, short throw shifterom, i za kraj ogromnim sankom da se ima gdje pit na parkingu.
Veliš, jebo rižu bez mega seljo tjun šanka?
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 01:50   #1117
Pa ako nema sanka, nije riza

Nego, opet mi je trebalo 10 minuta da otvorim haubu. Tek kada sam probao lijevom rukom i da pristupim sa vozaceve strane, otvorio sam iz prve.

Smijesno je, ali ''normalnim'' pristupom kao sto sam radio na drugim automobilima i koristeci desnu ruku, ne mogu da je otvorim ni da mi zivot zavisi od toga.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 02:54   #1118
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Zašto ne uzeti onu sleeper verziju? Jebo šankove, a ide isto...
STi/EVO bez sanka je kao zena bez sisa/guzice

Ajde WRX jos moze proci...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 13:31   #1119
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Pa ako nema sanka, nije riza


Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Nego, opet mi je trebalo 10 minuta da otvorim haubu. Tek kada sam probao lijevom rukom i da pristupim sa vozaceve strane, otvorio sam iz prve.

Smijesno je, ali ''normalnim'' pristupom kao sto sam radio na drugim automobilima i koristeci desnu ruku, ne mogu da je otvorim ni da mi zivot zavisi od toga.
Ništa, slijedeći puta za tebe specijalno držim kratko predavanje o dizanju haube na Mustangu, a za tebe frende, moje vrijeme je potpuno besplatno
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 16:51   #1120
Molio bih komentar od El Mariachi s obzirom da vidim da dobro poznaje American muscle car u svezi ovog testa,između Camaro i M4.
https://www.youtube.com/watch?v=D87tO7VUs2I

Ako je ovaj test več komentiran ispričavam se.
njuška1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.