Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2014., 22:34   #301
Quote:
ajajas kaže: Pogledaj post
Zanimljivo. Jedna djevojka iz Solina je kod mene uzela gliste i unatoč mom upozorenju davala im je SVJEŽI STAJSKI GNOJ. NAravno to gliste nisu mogle podnijeti i jednostavno su nestale. E sad šta se tu moglo dogoditi stvarno neznam, da je miš primjetila bi se njegova nazočnost. Leli prijatelj samo razgrnuo površ. sloj ili ga je kako ste rekli MAKNUO? Jer one su obično u površinskom sloju a dolje ostane čisti humus. Stvarno nemogu zaključiti šta se moglo dogoditi.
U malim količinama svježeg gnoja preživljavaju bez problem i narastu 3 puta veće nego u kuhinjskom i vrtnom otpadu, problem je kad se gliste stave u velike spremnike sa gnojem pa se taj gnoj raspadanjem zagrije na veliku temperaturu koja ubije gliste.
Torrio888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 05:28   #302
Quote:
Torrio888 kaže: Pogledaj post
kvaliteta finalnog proizvoda ovisi o sirovini, stavi gliste u gnoj da ga prerade pa ćeš dobiti odličan humus.
U kanti kravljih govana gliste narastu 3puta veće od onih uzgojenih u kuhinjskom i vrtnom otpadu, mislim da i to govori nešto o sirovini.
Sjedi 5.
Točno.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 14:34   #303
a možda u kravljim govinima ima ostataka hormona rasta pa su gliste narasle...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 14:15   #304
Ekipa
Uzgajao bi gliste doma u jupolovoj kanti Tj u podrumu
Cilj je imati humus za cvijeće
Jel je to moguće
I kakve uvjete trebam zadovoljiti
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lych is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 14:52   #305
Quote:
Lych kaže: Pogledaj post
Ekipa
Uzgajao bi gliste doma u jupolovoj kanti Tj u podrumu
Cilj je imati humus za cvijeće
Jel je to moguće
I kakve uvjete trebam zadovoljiti
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bez uvrede...ljudima svašta pada na pamet.

Uzagajanje glista u plastičnoj kanti nije nemoguće ali od toga nema nikakve koristi. Ili ih uzgajaj vani, po pravilima uzgoja ili zaboravi...jednostavnije je kupiti zemlju za cvijeće u nekoj trgovini. Imaš jako jeftinih...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 20:46   #306
Thumbs up

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Bez uvrede...ljudima svašta pada na pamet.

Uzagajanje glista u plastičnoj kanti nije nemoguće ali od toga nema nikakve koristi. Ili ih uzgajaj vani, po pravilima uzgoja ili zaboravi...jednostavnije je kupiti zemlju za cvijeće u nekoj trgovini. Imaš jako jeftinih...
Biljka, cijenim tvoje znanje ali nemoj tako. Poznato je da se gliste mogu uzgajati i u DNEVNOM BORAVKU, takav način uzgoja se zove eko kutije. Unutra se baca sav kućni otpad osim onog šta je opasno za guje. One neutraliziraju neugodne mirise a korist je dvostruka, ako imaš kućnog ljubimca (ribu, pticu, miša ) Daklem rješavaš se kućnog otpada na najbolji mogući način, dobiješ najkvalitetnije gnojivo za svoje bilje i viškom guja hraniš kućne ljubimce. Jedna moja prijateljica je počela u praznom akvariju , eto.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 21:27   #307
A gle, to je kao da pastrve uzgajaš u kadi...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 11:12   #308
Istina. Ali sve ovisi i razlogu uzgajanja glista. A za cvijeće nema potrebe veća količine od kante jupola, s tim šta bi preporučio da se izbuši dno radi otjecanja viška vode. Ako može neka zamjena za jupolku još bolje, npr. nešto sklepetano od drveta 40X40X20 CM ili dimenzije po želji.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 13:56   #309
Pa i planiram izbusiti dno radi otjecanja vode i poklopac radi zraka


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lych is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 18:28   #310
Šta će ti poklopac, stavi kartona i gotovo. Biće zraka a voda neće hlapiti.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 23:29   #311
Ok
Hvala na savjetu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Lych is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 11:59   #312
pozdrav svima....
1.3. 2014 godine kupio sam 20 legala crvenih kalifornijskih glista, koje sam rasporedio u 4 bazena dimenzije 1,20* 1.10*10 m. hranim ih iskljucivo konjskim gnojem.... u sljedecih mjesec dana trebao bi dobiti prvi posuseni prosijani humus... zanima me vasa iskustva, kako ste dosli do kupaca, odnosno potrosaca? dali ste radili internet stranicu o vasem OPG-u? hvala
markec90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 00:56   #313
Quote:
markec90 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima....
1.3. 2014 godine kupio sam 20 legala crvenih kalifornijskih glista, koje sam rasporedio u 4 bazena dimenzije 1,20* 1.10*10 m. hranim ih iskljucivo konjskim gnojem.... u sljedecih mjesec dana trebao bi dobiti prvi posuseni prosijani humus... zanima me vasa iskustva, kako ste dosli do kupaca, odnosno potrosaca? dali ste radili internet stranicu o vasem OPG-u? hvala
Nije li to malo naopačke učinjeno. Valjda je prvo trebalo ispitati tržište, zainteresiranost ljudi i ima li potražnje. Ovako je uloženo puno i ko zna da li ćeš uspjeti sve plasirati?
A ako ne prodaš vjerojatno ćeš staviti sebi na vrt, zar ne?
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 13:15   #314
ja imam trziste za sada... ali to je sve pojedinacno... znaci svi se zanimaju za kolicinu do 1000 litara.... zanima mee jel neko i na kakav nacin uspio doci do potrosaca kojeg zanima veca kolicina.... necu nista staviti u svoj vrt jer za kolicine koje cu sad proizvest mislim da cu prodat... ali planiram veliko prosirenje, pa me zanimaju vasa iskustva... hvalaa
markec90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 12:44   #315
Quote:
markec90 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima....
1.3. 2014 godine kupio sam 20 legala crvenih kalifornijskih glista, koje sam rasporedio u 4 bazena dimenzije 1,20* 1.10*10 m. hranim ih iskljucivo konjskim gnojem.... u sljedecih mjesec dana trebao bi dobiti prvi posuseni prosijani humus... zanima me vasa iskustva, kako ste dosli do kupaca, odnosno potrosaca? dali ste radili internet stranicu o vasem OPG-u? hvala

20 legla po toj površini? a koliko vam je količinski bilo to jedno leglo onda?
HelixA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 17:55   #316
to vam je 250 litara humusa po leglu u kojem ima IZMEDJU 90 i 110 tisuca glisti... da stavio sam na tu povrsinu jer mi se ne zuri... sada 4 mj kasnije taj broj je puno no veci jer se one razmnozavaju...
markec90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2021., 19:25   #317
Pozz svima,
naime imam mali komposter s glistama i nova sam u ovome
U nedostatku hrane za gliste razmišljam o kupnji malo konjskog gnoja za njih.
Znam da je potrebno uzeti odstajali gnoj, ali me muči....što ako su konje tretirali s onim tabletama za gliste? da li će to ubiti i moje kalifornije?
DevaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2021., 20:25   #318
Quote:
DevaZg kaže: Pogledaj post
Pozz svima,
naime imam mali komposter s glistama i nova sam u ovome
U nedostatku hrane za gliste razmišljam o kupnji malo konjskog gnoja za njih.
Znam da je potrebno uzeti odstajali gnoj, ali me muči....što ako su konje tretirali s onim tabletama za gliste? da li će to ubiti i moje kalifornije?
Potrebno je uzeti svježi gnoj da ga gliste prerade i da odstoji taman do proljeća kada ga već možeš koristiti.
U nedostatku hrane za gliste može poslužiti najobičniji karton, bez tiska i boja.
Kartonom prekriješ kompostište i dobro ga zaliješ.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2021., 07:19   #319
Thumbs up

Posto se i sam godinama bavim sa uzgojem kalifornijskih glista za svoje potrebe prerade organskog otpada imam neka iskustva sa uzgojem glista. Napravio sam jedan video o kalifornijskim glistama prilikom vadjenja glistenjaka gde možete videti kako je to kod mene izgledalo i čuti neke informacije u vezi uzgoja samih glista .

https://youtu.be/RoYrFcY6gcc
__________________
-_-
misoo83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2021., 23:08   #320
Quote:
DevaZg kaže: Pogledaj post
Pozz svima,
naime imam mali komposter s glistama i nova sam u ovome
U nedostatku hrane za gliste razmišljam o kupnji malo konjskog gnoja za njih.
Znam da je potrebno uzeti odstajali gnoj, ali me muči....što ako su konje tretirali s onim tabletama za gliste? da li će to ubiti i moje kalifornije?
https://agris.fao.org/agris-search/s...D=KR2008002194

https://www.researchgate.net/publica...boratory_Tests

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26565894/

https://link.springer.com/article/10...368-010-0284-5
Torrio888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.