Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2010., 01:17   #61
Quote:
Matematika kaže: Pogledaj post
znam drugaciji primjer... od brata... vozi seat ibizu... staru 11 godina... i zna da nemoze dobiti velike pare za to, motor 1.0, osnovno u ono vrijeme od opreme... i ima 84000 km... i nitko mu ne vjeruje u to... a relacije koje je gazio je zg-pž i par puta na more i nemre ga prodat
Imao sam ja tako polo bio 1.vlasnik koliko god sam ja to cuvao i sve, bio kao nov, kad sam ga prodavao prije 5 god. nema sanse ga prodati sve dok ne stavis oglas jeftinije od svih drugih,inace niko ni ne zove,jos su me ovi di sam ga kupovao u Rijeci (Culic tako nekako) zajebali za godinu narucio u 5mjesecu 99g.dobio za mjesec dana,kad ono 98g.a na predracunu 99g.i kod prodaje mi normalno svi racunaju kao da sam ga imao godinu vise.
energy2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 09:48   #62
Danas većina polovnih auta koja se prodaju na satu ima između 136.000 km i 151.000 km.

Dvije stvari svaki kupac može napraviti:
1. zamoliti u svom osiguravajućem društvu da mu provjere je li taj auto imao štetu (to se po registraciji radi)
2. u ovlaštenom servisu zamoliti da ukucaju broj šasije i oni će vidjeti povijest bolesti auta, a tako i valjanost servisne knjižice
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 09:52   #63
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Danas većina polovnih auta koja se prodaju na satu ima između 136.000 km i 151.000 km.

Dvije stvari svaki kupac može napraviti:
1. zamoliti u svom osiguravajućem društvu da mu provjere je li taj auto imao štetu (to se po registraciji radi)
2. u ovlaštenom servisu zamoliti da ukucaju broj šasije i oni će vidjeti povijest bolesti auta, a tako i valjanost servisne knjižice
A ako je auto servisiran kod gige na jarku?
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 10:18   #64
Onda nema papire,prvo pravilo xD!I što če taj ˙˙giga˙˙ bez instrumenata i ostaloga?
RTL Car is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 10:24   #65
Quote:
dimosphobos kaže: Pogledaj post
Evo, za one koji kupuju "salonske"... iako, moguce je i da ti sjedne IDIOT u vozilo prije nego ti se isporuci... pa kupis NOVO... i u salonu ti jos kazu kako treba od pocetka "njezno"... a evo primjera... i to iz Njemacke....
P.S. Obratiti paznju na broj prijedjenih kilometara!

http://bit.ly/apUKk5
Ček malo, tip se vozi barem u prosjeku 150 gotovo 1 minutu i jedva pređe 1 km??
)

očito je tacho sjeban
miroslavkolaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 10:34   #66
Nać rabljeni auto koji je u "super" stanu, a košta debelo ispod prosjeka je prodavanje magle. Osim ako ti ga ne prodaje punica koja je nenadjebivo nesposobna okrenut ključ u autu i netko joj je rekao da to nije auto za nju.
Teško koji rabljeni auto kod nas nije razbijen, bar malo. Pogotovo po salonima preprodavača i sl. Rabljeni auto se vodi u servis, napravi kompletna dijagnostika i pregled, dobije uvjerenje od autokuće da je to kaj je na njemu i onda si miran. Aute iz uvoza ne kupovat, to vam mora biti jasno. Većina prodavača će past na sljedećem testu. Kaže da je auto super, nkad lupan i bla, bla. Ok, ti veliš, dobro, idemo sa autom u servis, ako je sve ok, ja plaćam pregled, ako ne, Vi ćete ga platiti.
__________________
Spalit INU, pa u Drinu!!!!
platinum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 19:00   #67
Ja mislim da je minimalna obveza svakog prodavatelja rabljenog auta priložit sve račune iz servisa. Barem to nije problem, danas i svi neovlašteni servisi izdaju printane račune. Čak i Giga na jarku.
Divus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 19:53   #68
Quote:
Divus kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je minimalna obveza svakog prodavatelja rabljenog auta priložit sve račune iz servisa. Barem to nije problem, danas i svi neovlašteni servisi izdaju printane račune. Čak i Giga na jarku.
I šta ti vrijedi što ćeš imati hrpu lažnih računa koje ti je izdao neki Giga čija radnja više ne postoji,ako je ikada i postojala. To ti je isto ko i servisne knjižice...Dal im bezrezervno vjeruješ??
Ja sam recimo frik što se tiće održavanja auta,imam pouzdanog mehaničara koji mi godinama održava aute,o svemu vodim urednu evidenciju,ALI ne tražim nikad račun...
Uvijek sam mišljenja da je pri kupnji polovnog auta temeljita provjera važnija od bilo kakvog papira.
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 21:30   #69
Quote:
miroslavkolaric kaže: Pogledaj post
Ček malo, tip se vozi barem u prosjeku 150 gotovo 1 minutu i jedva pređe 1 km??
)

očito je tacho sjeban
Malo si se preracunao s prosjekom ipak. Video sveukupno traje 56 sec, od cega efektivne voznje niti 50... a krece od 0km/h.
dimosphobos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 07:36   #70
gledam ovo za provjeru kilometara na tehničkom...

moraš ili doći sa automobilom ili donesti prometnu ili knjižicu vozila, ali orginal...mogli su to malo jednostavnije izmisliti...

ali jebiga, ako netko ne da promentu ili knjižicu, vjerojatno se boji istine...ili jednostavno misli da će mu ta osoba ukrasti knižiczu
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 08:54   #71
Meni je frka kad budem jednog dana prodavao svoju Astru (nadam se-ove godine) kako ću u oglasnik staviti 1999. godina i 230.000 km? Pa niti jedna Astra tog godišta u oglasniku nema više od 148.000 km - jebiga, moja će bit najrazvaljenija. Nikad nebudem prodal auto...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 09:17   #72
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Meni je frka kad budem jednog dana prodavao svoju Astru (nadam se-ove godine) kako ću u oglasnik staviti 1999. godina i 230.000 km? Pa niti jedna Astra tog godišta u oglasniku nema više od 148.000 km - jebiga, moja će bit najrazvaljenija. Nikad nebudem prodal auto...
Najbolje ti je da u oglas staviš; kilometraža po želji.
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 10:01   #73
Quote:
platinum kaže: Pogledaj post
Nać rabljeni auto koji je u "super" stanu, a košta debelo ispod prosjeka je prodavanje magle. Osim ako ti ga ne prodaje punica koja je nenadjebivo nesposobna okrenut ključ u autu i netko joj je rekao da to nije auto za nju.
Teško koji rabljeni auto kod nas nije razbijen, bar malo. Pogotovo po salonima preprodavača i sl. Rabljeni auto se vodi u servis, napravi kompletna dijagnostika i pregled, dobije uvjerenje od autokuće da je to kaj je na njemu i onda si miran. Aute iz uvoza ne kupovat, to vam mora biti jasno. Većina prodavača će past na sljedećem testu. Kaže da je auto super, nkad lupan i bla, bla. Ok, ti veliš, dobro, idemo sa autom u servis, ako je sve ok, ja plaćam pregled, ako ne, Vi ćete ga platiti.

Kod kupovine izvana mnogima je to prednost kada čuju da ga je vozio njemac, mnogi misle da stranci automatski što su bogatiji narodi daju proporcionalnu pažnju i servisiranje - ali to je zabluda.
...puno znači vidjeti prijašnjeg vlasnika, popričati, malo ga testirati.

Možete naići na situaciju da je auto vozila bakica ali do trgovine radila okretaje kao Kimi na Spa...BRRRRRRR
__________________
>>> Sve o mobitelima
RedkinG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 11:43   #74
Tko ima iskustva sa autima može na licu mjesta vidjeti kakav je auto, dal je bio farban, dal je skidana kilometraža, dal je motor dobar... ne treba nikakav servis.
Za minutu mogu vidjet dal je neki dio auta lakiran.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 12:38   #75
ja imam super očuvani auto iz '99-e sa 230.000 km, a vidio sam na forumu penzionera sa otoka koji je doveo na servis u Zadar megane 1,4 16V isto godište sa samo 8.600 km (osamtisućaišesto) da mu naprave veliki servis jer ipak je prošlo 10 godina. Gume još prva ugradnja naravno.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:40   #76
Quote:
SCHNITZER kaže: Pogledaj post
I šta ti vrijedi što ćeš imati hrpu lažnih računa koje ti je izdao neki Giga čija radnja više ne postoji,ako je ikada i postojala. To ti je isto ko i servisne knjižice...Dal im bezrezervno vjeruješ??
Ja sam recimo frik što se tiće održavanja auta,imam pouzdanog mehaničara koji mi godinama održava aute,o svemu vodim urednu evidenciju,ALI ne tražim nikad račun...
Uvijek sam mišljenja da je pri kupnji polovnog auta temeljita provjera važnija od bilo kakvog papira.
Evo ja imam servisnu iz Njemačke u koju su ovde nastavili upisivat i pečatirat. Sve račune čuvam od 2006. do danas. Servis u koji idem postoji zadnjih 10-15 godina pod istim imenom.
Divus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 15:41   #77
Zbog tih pizdarija s kilometražom smo jedva prodali sestrin auto koji je imao 10 godina i 73 000 km. Auto je inaće kupljen od moje tete iz šibenika s 5 g i 13 000 km. Žena ima umjetni kuk a cijeli šibenik je neki uzbrdo-nizbrdo pa radila s njim dnevnu kilometražu od 3 km na posao i s posla. Nitko jednostavno nije vjerovao da je kilometraža stvarna.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 23:30   #78
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
gledam ovo za provjeru kilometara na tehničkom...

moraš ili doći sa automobilom ili donesti prometnu ili knjižicu vozila, ali orginal...mogli su to malo jednostavnije izmisliti...

ali jebiga, ako netko ne da promentu ili knjižicu, vjerojatno se boji istine...ili jednostavno misli da će mu ta osoba ukrasti knižiczu

Ja nebi dao knjižicu nekom nepoznatom...i ništa ne krijem pritom...
tigo95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 00:53   #79
ako nema što kriti odete zajedno.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 11:17   #80
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
ako nema što kriti odete zajedno.
To može
tigo95 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.