Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2016., 08:44   #7901
Ja ne znam kaj je s tim Cukerajom na Britancu..
Svaki tjedan sam tamo i prolazim, nikad nema nikog unutra..
Čak su stavili i nekakvu terasicu ispred, ali svejedno ni na njoj nema nikog
Pa za koga ti ljudi rade?
Otišao bih tu i tamo na kolač, ali kad vidim sve prazno, odustanem i odem u Konzum po sladoled.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 23.05.2016., 08:54   #7902
Kad god sam bila tamo, ljudi su dolazili samo po narudžbe i svaki put smo bili sami unutra.
Kasnije smo počeli uzimat kolače za van i jest u bircu uz kavu
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Old 23.05.2016., 12:54   #7903
Bas sam dosla prijaviti bezvezan i nemastovit cheesecake iz Torte i to i vidim da vi bas o tome..
Uz cheesecake pala i jedna nutella torta jednako bezvezna:biskvit s nutellom,to doma bolje napravim.

Dva bezvezna minijaturna kolaca 38 kn.

Sent od Hrcka
Stickers is offline  
Old 23.05.2016., 13:55   #7904
Quote:
Siobhain kaže: Pogledaj post
tiramisu u mnk me oduševio toliko da to moram podijeliti urbi et orbi: fantastično prozračna i lagana krema, uravnoteženi okusi i omjeri... ma mmmljac !
p.s. inače pripadam kultu lemon tarta
Bila bi grehota da je loš, kad u njemu ima i Baileys i Cointreau za gucnut kroz zalogaj.

Lemon tart je posebno fin kad se uzme za van, onako kad se santa meringue rastopi na putu . Meringue je iznenađujuće balansiran šećerom, čak mi nije presladak.
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Old 24.05.2016., 09:38   #7905
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kaj je s tim Cukerajom na Britancu..
Svaki tjedan sam tamo i prolazim, nikad nema nikog unutra..
Čak su stavili i nekakvu terasicu ispred, ali svejedno ni na njoj nema nikog
Pa za koga ti ljudi rade?
Otišao bih tu i tamo na kolač, ali kad vidim sve prazno, odustanem i odem u Konzum po sladoled.
Ovako sam i ja mislila, ali onda je netko objasnio da oni zbog nekakvog deala sa susjednim kafićem (mislim da je isti vlasnik oba lokala) ne smiju služiti nikakvo piće. Daju ti vode iz pipe ako hoćeš i to je sve. Puno ljudi uzima za van, među njima i ja. Jako su dobri kolači.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Old 24.05.2016., 09:54   #7906
Ma ciganluk. Bas zbog tih gluposti, prestala sam ici u cukeraj.
Hocu kavu uz kolac i bas me briga za njihovu cigansku poslovnu politiku.
Hocu da slasticarna ima uz fine kolace, sanitarni cvor, kavu i mjesto za sjesti. Otici na kolace nije natovariti se s necim slatkim, vec je to ritual uzitka u jedan malo predah u danu.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Old 24.05.2016., 12:14   #7907
Amelie: ekleri pistacija i prženi lješnjak. Pistacija je fina okusom, no šećer u kremi se nije rastopio i osjeća se pod zubima, što im je minus.
Prženi lješnjak u kremi ima okus samo maslaca ili margarina, štagod stavljaju unutra.
Komad 15 kn. Sve u svemu, meni preslatki.
__________________
To define is to limit.
Ember- is offline  
Old 24.05.2016., 12:28   #7908
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Ma ciganluk. Bas zbog tih gluposti, prestala sam ici u cukeraj.
Hocu kavu uz kolac i bas me briga za njihovu cigansku poslovnu politiku.
Hocu da slasticarna ima uz fine kolace, sanitarni cvor, kavu i mjesto za sjesti. Otici na kolace nije natovariti se s necim slatkim, vec je to ritual uzitka u jedan malo predah u danu.
Slažem se s tobom, a slaže se i cijeli Zagreb što se vidi kad staneš pred ulaz

Što se tiče kolača oni su uglavnom prosječni(rang Vinceka) osim ledenog vjetra koji je bio jako dobar.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 24.05.2016., 12:44   #7909
Vincek i Cukeraj u istom košu? Hmmmm...
Ali!!! Išao sam na wc u Vincek na Bundeku i vidio u prolazu da medju svim margarin kolacima imaju i 1 s maslacem... inacicu madjarice
Šok!
Deedy is offline  
Old 24.05.2016., 12:53   #7910
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Vincek i Cukeraj u istom košu? Hmmmm...
Ali!!! Išao sam na wc u Vincek na Bundeku i vidio u prolazu da medju svim margarin kolacima imaju i 1 s maslacem... inacicu madjarice
Šok!
Pa ono, kao što ne osjećam potrebu otići u Vincek na kolače, tako ni u Cukeraj, tak da su mi u istom košu...

Probao 5-6 kolača u Cukeraju, svi bezveze osim ledenog vjetra.
Sladoled katastrofa, u Vinceku puno bolji...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 24.05.2016., 16:01   #7911
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Probao 5-6 kolača u Cukeraju, svi bezveze osim ledenog vjetra.
Ne bih se baš složio s tobom, ali to je stvar ukusa.

Ova priča da nemaju kavu je točna. Naime, iznajmljuju prostor vlasnika kafića pored, kojem je to bio uvjet za najam. Nije želio konkurenciju u tom pogledu.

A i njima je bolje. Ljudi uđu, uzmu kolače za van i odu. Nemaju tri babe da im sjede cijelo podne uz par kolača i 3 kave.
saucer is offline  
Old 24.05.2016., 17:16   #7912
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Pa ono, kao što ne osjećam potrebu otići u Vincek na kolače, tako ni u Cukeraj, tak da su mi u istom košu...

Probao 5-6 kolača u Cukeraju, svi bezveze osim ledenog vjetra.
Sladoled katastrofa, u Vinceku puno bolji...
Skuzio sam da je tebi u istom kosu. Komentirao sam u svoje ime.
Deedy is offline  
Old 24.05.2016., 17:30   #7913
Meni je ledeni u cukeraju bezveze
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Old 24.05.2016., 20:09   #7914
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Skuzio sam da je tebi u istom kosu. Komentirao sam u svoje ime.
Ni meni nikako Cukeraj i Vincek nisu u istom košu

I definitivno se slažem da su cuga i wc must have u slastičarni. Orijent i Cukeraj to nemaju, što mi ide na jetricu
tweetee is offline  
Old 25.05.2016., 16:25   #7915
Uffff kak' sam veliku kuglicu dobila kod Medenka. I curka mi je sama ponudila pola-pola. Meni kugla (fakat je bila kugla ) i vise nego dovoljna. Cinio mi se malo manje punokrvan nego prije, ali i dalje mi je jako dobar coko bermet, steta sto ga nisam vidjala po Zagrebu. Slavonski ljesnjak fin, ali radije bih da je ta masnoca homogenija, na mahove ostavlja film na nepcu. Kod vanilije mi to, iako isto izrazeno, nije smetalo.

Je li netko probao onaj neki kolac od heljde i cokolade kod Medenka? Kakav vam je?
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 27.05.2016., 22:19   #7916
Gdje naruciti dobar ledeni vjetar? Kcer pozeljala za rodjendansku tortu
Frenky08 is offline  
Old 28.05.2016., 16:06   #7917
Torte i sladoledi u Amelie nedovoljno rashladjeni.
Zlatica Blatica is offline  
Old 29.05.2016., 12:09   #7918
Quote:
Frenky08 kaže: Pogledaj post
Gdje naruciti dobar ledeni vjetar? Kcer pozeljala za rodjendansku tortu
Meni je fin iz Cukeraja! Moji iz familije su nekoliko puta naručivali baš za ročkase i svaki put je bila ukusna torta
rock on... is offline  
Old 31.05.2016., 18:20   #7919
U MNK se kemija novi kolač, danas je bio brainstorming.
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Old 01.06.2016., 08:48   #7920
Neki dan sam jela MNK-ovu dekadenciju, i imala je neki čudan "prizvuk". Kao da su stavili začin koji ne odgovara, ili da je zagorilo mlijeko, nešto baš čudno i nefino.
TIT is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:43.