Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2015., 16:44   #2601
Dakle, više nema nikakve sumnje da Beren glumi u Kösem sultaniji. Jedva čekam da ju vidim u toj ulozi!
Kad to uopće počinje? Official trailer je izašao još u lipnju prošle godine i tamo su napisali Eylül (rujan) 2015. Sad je već listopad i još nisu krenuli s emitiranjem. Koji neprofesionalizam.
Roksolana is offline  
Old 10.10.2015., 06:21   #2602
Vozdrica
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
U vrijeme kada sam ja napisala taj post Beren Saat je imala veceru (sastanak) sa direktorom Kanala D. O tome postoji 2-3 clanaka. Guglaj, pa ces naci.
U isto vrijeme se pisalo da ce serija ici preko Ay yapima i da ce partner biti Mehmet Gunsur i da ce scenario raditi Kerem i Pinar. I o tome postoje clanci. Guglaj, pa ces ih pronaci.
Ali, sve to nije bilo zastupeljeno u medijima koliko njene gluposti koje je pisala preko drustvenih mreza.
Malo sam Zašto bih ja guglala!!??
Valjda si ti trebala guglati! Zar nisi ti, tad nekad, ( bila ) ta koja je bila nezadovoljna brojem članaka o, kako se ( naknadno ) ispostavilo, nepostojećim ugovorima koje je Beren potpisala sa Kanalom D i AY a ne ja ili neko drugi!!??
Da ne bude da izmišljam evo crno na bijelo dijela tvog posta:
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je npr. da je Beren prije par mjeseci imala sastanak sa direktorom Kanala D (sa kojim je potpisala ugovor jer ce joj serija ici na tom kanalu opet) i da o tome nemaju 2 clanka kako treba ili pak da ce joj nova serija ici preko AY (ni o tome nema 2 clanka). Sljedeca dizi sezona je uskoro i marketing je bitan na bilo koji nacin
Ručak ili večera sa direktorom Kanala D ne znači i potpisivanje ugovora a neprovjerene i nepotvrđene informacije o navodnoj seriji u produkciji AY Yapima sa Mehmetom Gunsurom kao partnerom nisu ništa više od naklapanja. Pogotovo što, kako sama navodiš, o tome nisu napisana ni dva poštena članka.
Zaključak: Nažalost, tvrdnje su ti kontradiktorne, informacije, najblaže rečeno, neprovjerene a njihovi izvori diskutabilni.
Zlatno pravilo tačnog informiranja je provjera vijesti i potvrda njihove istinitosti sa više izvora.
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Da, progovoriti o tome je testo, ali je jadno, kukavicki i krajnje pateticno izvlaciti to iz "ladice" kako bi se vrsila samopromocija. U istoj mjeri u kojoj pateticno iz "ladice" izvlaci rahmetli Efea.
Spominjanje samopromocije i patetike može biti jedino tvoj komentar ali ne i potvrđena činjenica.
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Nasilje, bilo koje vrste, se prijavljuje. Ako ne postoji prijava, ako ne postoji proces i presuda koja je pravosnazna ne postoji ni KD.
Ti Berenici zamjeraš što nasilje nije prijavila. Ja ne zamjeram.
Nema teorije da bih bilo kojoj osobi ( ženi, muškarcu, djetetu ) koja je doživjela bilo kakav oblik seksualnog zlostavljanja mogla zamjeriti bilo kakvo njeno ponašanje nakon toga. Pa tako ni njeno neprijavljivanje zlostavljača. Mi nemamo pojma šta se u glavama žrtava dešava, o čemu one razmišljaju, kako se osjećaju, kroz šta prolaze... Možemo samo pretpostaviti. ( Jednom sam bila vrlo blizu toga, ali, nekom ludom srećom, takvo užasno iskustvo sam uspjela izbjeći. Pa ipak i to "vrlo blizu" je bilo dovoljno za neki oblik traume i izvjesnu promjenu ponašanja koje su prisutne i danas. )
Ne postoji obrazac "ispravnog" ponašanja žrtve seksualnog zlostavljanja po kome žrtva mora postupati niti mi, sa strane, na osnovu tog obrasca zauzimamo stav prema žrtvi.
Ako ne postoji način da pomognem žrtvama preostaje mi da saosjećam s njima i da ih probam razumjeti. Osuđivati ih neću sigurno. Ne pada mi na pamet!
A zlostavljanje se desilo, bilo prijavljeno ili ne. Zlostavljane osobe to vrlo dobro znaju. Osjetile su to na svojoj koži. I u svojoj glavi.
Quote:
Prava žena kaže:
Silovanje je forma dokazivanja moći i održanja kontrole nad silovanom osobom, a ne zadovoljenje seksualnih nagona i potreba. ( Ono je duboko ukorijenjeno u patrijarhalnim strukturama društva. ) Silovanje služi kako bi se žene obeshrabrile i uzdrmale u njihovoj psihičkoj stabilnosti. Cilj je oduzeti žrtvi njenu osobnost time što ju se reducira samo na njen fizički spol. Zbog svega toga silovanja su za žrtve mnogo teži psihički teret nego neka druga forma agresivnog djelovanja.
Pored fizičkih posljedica ( veoma često teške ozljede i spolno prenosive bolesti ) tu su i psihičke ( trauma s dugoročnim simptomima: stanje straha, potiskivanje, poremećaji sna i prehrane, poteškoće s koncentracijom, apatija i depresija, seksualne smetnje, nizak osjećaj samopoštovanja, sklonost samoubojstvu, upotreba droga i alkohola) i socijalne posljedice ( neželjena trudnoća, povlačenje i socijalna izolacija, poremećaji komunikacije s obitelji ). Socijalne posljedice silovanja mogu se pojavljivati i trajati čak do treće i četvrte generacije potomaka silovane osobe. ( izvor
)
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Zasto i zbog cega Beren nije javno imenovala te osobe i tako pomogla svojim kolegicama i sprijecila ponavljanje? Hrabre zene ne pakuju. Hrabre zene su zene poput Gamze Ozcelik koje odu i prijave takve slucajeve. Koje svoju pravdu ne ganjaju u sazaljevanju, promociji vec je ganjaju tamo gdje treba na sudu. A Gamze je protiv sebe imala vecinu Turske jer je nasilnik i silovatelj bio miljenik Turske nacije. Ali ona nikada nije odustala. Jake zene su zene poput Bade Iscil koja se nije ustrucavala da progovori o nasilju svoga muza i koja se ne lobi podici tuzbu.
Svaka od ovih žena je ličnost za sebe. Porediti njihove postupke u, za njih ( i ne samo za njih ), ovako teškim i osjetljivim "situacijama" ne čini mi se primjerenim. Još manje mi je primjereno osuđivati Beren jer ( još uvijek ) nije smogla hrabrosti da imenuje javno svoje zlostavljače.
Eto, Gamze i Bade su hrabre žene. Beren je kukavica. Ona, kako ti tvrdiš, pakuje. I šta sad!? Da ju osudimo zbog toga!? Umjesto onih koji su je takvom napravili!? Umjesto zlostavljača!?
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
I pazi, dok cijela nacija oplakuje OzgeCan pametna Beren se dosjeti odoh malo na IG da i ja sta napisem pa da se o meni pise. Ajmo sa OzgeCan u drugi plan.
Ovo je opet samo tvoj slobodni komentar a ne potvrđena činjenica. Kusura bakma, ali ti ne znaš zašto je Beren baš tada na svom instagramu napisala to što je napisala. Možeš samo pretpostavljati što nikako ne znači da su ti pretpostavke tačne.
Kad se malo progugla naleti se i na ovo: "Hurriyet Daily News" je na svojim stranicama objavio vijest kako je 15.02.'15. putem društvenih mreža ( bila ) pokrenuta kampanja pod nazivom #sendeanlat (you tell your story too) / i ti ispričaj svoju priču.
Quote:
HDN kaže:
Turkish women started a social media campaign on Feb. 15 to help end violence against women by sharing their own sexual harassment stories under the hashtag #sendeanlat (you tell your story too), after a 20-year-old woman was brutally killed in southern Turkey.
Možda je Beren baš potaknuta tim pozivom javno izrekla ono o čemu je godinama ćutala i što ju je tištalo - neprijatnu i ružnu istinu da je bila seksualno uznemiravana i zlostavljana.
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Ta njena pisanja su bila ravna onom protestu za OzgeCan. Izasle pametnice i plesu uz sve muziku. Jep, pravo postovanje prema zrtvi je kada napravis dernek kad' oni umru.
Ooouuu...
Nije valjda da nikad nisi čula za pokret žena iz Čilea i njihov "Cueca solo" / "one plešu same" ples i čuvenu protestnu Stingovu pjesmu "They Dance Alone" / "Ellas Danzan Solas"

"Why are these women here dancing on their own?
Why is there this sadness in their eyes? ( ... )
It's the only form of protest they're allowed
I've seen their silent faces they scream so loud
If they were to speak these words they'd go missing too
Another woman on the torture table what else can they do
They're dancing with the missing
They're dancing with the dead
They dance with the invisible ones ( ... )"
Daša is offline  
Old 10.10.2015., 06:43   #2603
Žene iz Čilea su započele svoj protest i svoju borbu plesom a neke druge, širom svijeta, su s takvim vidom protesta i borbe nastavile.
VDay - globalni pokret već godinama svojim kampanjama ukazuje na nasilje na ženama i bori se da se ono okonča i sankcionira.
Jedna takva kampanja je i One Billion Rising. Tačnije, OBR je dio V Day pokreta.
Ozvaničen je 2012. godine i manifestira se plesom ( većinom ) žena širom svijeta. U sve većem broju pridružuju im se i ( osviješteni ) muškarci. Jer:
Quote:
OBR.org kaže:
Dance is one of the most powerful forces on the earth and we have only just begun to tap into where it can take us. The struggle of humanity is the struggle to return to our bodies.

Through trauma, cruelty, shame, oppression, violence, rape, exclusion, the body of the human species has been hurt, wounded, and we have been forced to flee our bodies.

This same cruelty, rape oppression, has been enacted on the earth and the consequences have been dire. We are verging on total catastrophe and collapse of life as we know it.

Dancing allows us to come back into our bodies as individuals and groups and a world, it connects our feet to the earth and inspires us to move to her rhythms. It allows us to go further, to include everyone, to tap into a revolutionary and poetic energy, which is inviting us to take the lid off the patriarchal container releasing more of our wisdom, our self love, our sexuality, our compassion, and fierceness. Dancing is defiance. It is joyous and raging. It is contagious and free and beyond corporate or state control.
Quote:
OBR.org kaže:
We’ve danced. We’ve demanded justice. We’ve demanded changes.
Žene plešu protiv nasilja širom Turske. Plešu u Ankari, u Istanbulu, u Izmiru...
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Beren u seriji FGSN nije ukazala na nista jer FGSN nije njeno djelo. Tubseriju su pisale Ece i Melek. Ona ju je kao glumica samo realizirala. I tu realizaciju je masno naplatila, tako da molim da me se prođe njena humanost i empatija.
Ako ti tako kažeš!
Ove djevojke ne bi se s tobom složile! A ne slažem se ni ja!
I dodajem da skidam kapu i Beren, i Ece, i Melek, i Enginu, i ostatku ekipe jer su sa realizacijom FSN ukazali na problem seksualnog nasilja bez obzira što su to na toj realizaciji ( masno ) zaradili.
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Bereninu empatiju smo vidjeli sada, kada vojnici bivaju ubijeni. Nije se udostijila ni da twitne nesto o tome. Njihovi mladi zivoti nisu vrijedni vjerovatno jer su vojnici. A onda posto se blizi vrijeme za Kosem napisala je dugo opet pateticno pismo ( : zijev: ) jer serija starta. Pa ona jadna nije tako mislila, nije tako izjavljivala..
I opet, ovo je samo tvoja pretpostavka i/ili insinuacija a ne potvrđena činjenica.
A kad već spominješ pismo, red je i postaviti ga. Neka i drugi pročitaju i sami donesu zaključke.
Quote:
Beren Saat kaže:
ZBOG DUŠEVNOG MIRA ONIH KOJE VOLIM
“Zašto ćutiš? Zašto ne iskažeš svoju tugu?“

Oni vole da osuđuju, da ispituju i društvene mreže su novo mesto za vršenje pritiska. Upravo je to razlog zbog kog sam prestala da koristim društvene mreže. Tamo su ljudi koji ne mogu a da se ne predstavljaju lažno, koji huškaju ljude jedne na druge i koji ne mare ni za koga i ni za šta.

“Da li su ovi haotični izbori važniji od života ljudi? Molim vas prestanite više da ciljate(proganjate ) bilo koga” …

Te noći sam se molila, jer sam osećala da političari počinju da zaoštravaju retoriku i da to ima destruktivni uticaj na ljude.

Te sam večeti videla na tv-u oca petoro dece, umotanog poput mumije. Nisam mogla da zaspim te noći. Kako bih mogla? Kada sam napisala tu poruku osećala sam veliki bol. A onda je počeo rat ispod moje poruke. U cilju da to zaustavim, obrisala sam poruku. Nije me briga, ako neki ljudi kažu da sam to uradila, jer sam se uplašila.

To je trenutak kada su počeli da me nazivaju teroristom. Od događaja u Gezi, svaka osoba koja je koristila političku retoriku tokom građanskog protesta je bila okvalifikovana kao terorista. Zato ovu stvar nisam uzimala za ozbiljno.
U mojoj poruci pominje se ime jedne političkičke patrije iz samo jednog razloga. Nevini čovek, koji je bio živ spaljen na svom poslu, bio je vozač minibusa HDP ( Narodna demokratska partija; Turski: Halkların Demokratik Partisi ( HDP ), Kurdski: Partiya Demokratîk a Gelan. / Levičarska i prokurdska partija)
Nikada nisam javno govorila o tome za koga glasam, nikada nisam učestvovala u promociji neke stranke, niti je propagirala, jer politika ni u kom slučaju nije moj posao. Naravno da ja imam svoje privatno mišljenje, kao što imama pravo da kritikujem političare koji nas predstavljaju i koji donose odluke u naše ime kad je to neophodno.

Danas mi govorite: “Prekini da se baviš svojim poslom, ti izdajice”.
Po pisanju novina, ja sam žena koja plaća najveći porez u zemlji. Za to mi sigurno nećete dodeliti medalju iz patriotizma. Ali, moje je osnovno pravo da proverim gde se troše moje pare. Da li se upotrebljavaju za izgradnju škola za decu ili ih neko troši za sopstveno zadovoljstvo. Iz tog razloga ja koristim svoje pravo glasa. Zbog demokratije mi je bilo drago da smo izbore završili tako što je u Parlamentu zastupljeno više stranaka i da niko nije mogao da ima monopol u politici.
Bila sam u Kopenhagenu i napravila sam sliku ženke labuda koja na leđima nosi svoja dva mlada labuduća. Počeli su da me vređaju, govoreći da pravim aluzije na političku koaliciju. Jedno vreme sam se zabavljala na njihov račun i zbijala šale sa njima. Onda sam shvatila da se sve što se dešavalo tokom i posle izbora prelilo na društve mreže i da to nije po mom ukusu ( daleko je od mene ).
Zato sam odlučila da prekinem da koristim Instagram, sve dok on ponovo ne postane ono što je i bio i čemu je i namenjen ( zbog čega je i napravljen ). Deljenju lepih slika.

Nikada nisam mislila da je neophodno organizovati konferenciju za štampu povodom te stvari. Tokom tog perioda nisam koristila ni Tviter. Ali sa nekoliko lažnih profila širena je mržnja i bes. Neke smo legalno zaustavili, neke smo prijavili, ali nemoguće je tome stati na put.

Svako je dužan da proveri da li je neka informacija istinita ili lažna, pre nego šte osudi nekog.
Ja lično koristim isključivo Instagram. Odatle se moje objave kopiraju i postavljaju na FB i Tviter profil, koji su označeni plavom oznakom. Veoma je lako proveriti da li moj profil ima plavi znak, pre nego što me žigošete ili poverujete u nešto.
Shvatila sam koliko je važno da naučimo decu kako da dođu do tačne informacije. Šta će se desiti sa nama kada tehnoligija još uznapreduje, a ljudi postanu još više podeljeni posle pogrešnog načina korišćenja društvenih mreža? Savršeno razumem da su ljudi postali vezani za društvene mreže i elektronske mediju u želji da što pre dođu do najnovijih vesti, jer štampa u Turskoj nikada nije bila slobodna. Ali tu su pali u zamku. Lažni profili i trolovi konstantno šire mržnju i raspiruju sve veći bes.
Povrh svega što se dešavalo na društvenim mrežama, tokom ovog leta je u štampi o meni napisana gomila laži. Da li smo zaista postali takvi? Da li ljudi žive samo zato da bi se dopali drugima i da bi se prikazali onima koji ih okružuju? Ljudski odnosi su se sveli na to i sad smo prisiljeni da živimo pod pritiskom miliona koji žive na društvenim mrežama?

Zadnje uređivanje Daša : 10.10.2015. at 08:05.
Daša is offline  
Old 10.10.2015., 07:51   #2604
Quote:
Beren Saat kaže:
Ljudi su postali veoma fanatični, da čak i jedan od osnovnih elemenata demokratije kao što su izbori, izaziva kod njih ljutnju, počinju jako da mrze jedni druge i da bi pokazali kako su protiv terorizma počinju da kreiraju sopstveni teror. Čim se negde nešto desi, ako ne govorite o tome, počinje psihički teror na društvenim mrežama. Upravo sam tamo ja označena kao terorista. I šta sam ja uradila? Prestala sam da pratim društvene mreže jer je to postalo gadno.

Međutim, bes treba da bude usmeren na pravu adresu. Na izdajnike koji su postavili mine pod asfalt. Kako se desilo da se jednog jutra probudima i da vidimo kako se teror iz našeg detinjstva vratio? Zašto se to desilo posle rezultata izbora? Niko ne postavlja ova pitanja. Ako mrzite jednu glumicu, ili zaustavite izlaženje nekih novina, šta će se time promeniti?
Ovaj haos i njegove posledice su uvezane u veoma čvrst čvor, a i sam tajming je od velikog značaja. Očito je da će ova situacija trajati još neko vreme. Ja duboko preživljavam tragediju moje zemlje i nema potrebe da zacrnim moju stranicu na društvenim mrežama, ne brinite zbog toga.
Predosetila sam to, namirisala sam to i pisala o tome ovde, mesecima pre. Mnogo pre nego što je krenuo veliki napad na mene. Od sada ću svoje misli i osećanja podeliti isključivo sa bliskim ljudima. Nije me uopšte briga za lajkove. Doživela sam zadovoljstvo da budem voljena godinama od strane mnogih ljudi koje nikada nisam srela. I juče sam primetila da ste se u ime te ljubavi borili za mene na društvenim mrežama tokom perioda kada vas nisam pratila. Svesna sam da su to ljudi koji koriste svoj mozak i savest i želim da im zaista, zaista svima zahvalim na svemu što čine. A tu su i oni koji su išli da protestvuju protiv Bihter i jednoj nadrealnoj sceni. Verujem da će se jednom smejati sami sebi.

Mi smo sentimentalni ljudi, koji u svojim genima nose neobuzdanost i uzeli smo svo sra... sa društvenih mreža. Valjamo se od smeha; padamo od plača; možemo biti izuzetno hladni i izuzetno vreli; jedemo ljutu crvenu papriku i slatkiše; ugostićemo potpune strance u našoj kući, dovoljno je samo da se pozovu na Allaha. Plešemo satima znojeći se, oslonjeni jedni drugima na ramena; pretvorili smo Evroviziju i igru našeg nacionalnog tima u igru na život i smrt; sedmoro ljudi može čvrsto da spava u jednom jedinom krevetu ako je to potrebno; grlimo i ljubimo jedni druge u obraz dva puta, na početku i na kraju; poveravamo našu kuću, decu i cveće komšijam, molimo se i prosipamo vodu za svakom osobom koja kreće na put; Takvi smo mi,..

Zato što nisam izrazila svoju tugu za mučenicima napisali su ispod slike moje mame ( svekrve ):“ Mnogo ćeš patiti zbog tvoje ćerke gadure“. Odbijam da ih prihvatim kao moje zemljake i sunarodnike. Radije ću ih smatrati za trolove koji su plaćeni da pišu gadne stvari. Jedan od najvećih kulturnih poslenika naše zemlje kaže:“ Kletve koje izgovorite biće vam vraćene i okrenute protiv vas“. Hajde da ne izgovaramo kletve protiv dece drugih ljudi.

Tokom venčanja, mi pevamo pesme koje dolaze iz različitih regija, a naša jela predstavljau kartu našeg identiteta. Ponosimo se govoreći da predstavljamo mozaik različitih kultura i da smo kolevka civilizacije.
Živimo na nestabilnom području, nesumnjivo je da će se kamenje ponekad tresti, ali ako se ponašamo odgovrno, čitav ovaj mozaik će opstati.
Znamo kako da volimo i da verujemo. Pre šest meseci nije bilo ni trunke mržnje koja se sada nagomilala u vama. Moramo da zastanemo i razmislimo, da duboko udahnemo. Dok proklinjemo terorizam, ne smemo da počinimo sopstvene akte terora i da sami postanemo teroristi. Psihičko maltretiranje je takođe vrsta terora. Svako mora dobro da razmisli pre nego što nešto kaže ili napiše. Moramo da počnemo da se ponašamo kao odgovorne osobe. Ako se ne smirimo, biće potrebne decenije da se ponovo uspostvi mir u glavama ljudi i u čitavom društvu. Možemo menjati političare, ali duh našeg naroda ne treba menjati. Ne treba poštovati one koji naše nevine mučenike koriste u političke svrhe, ne dozvolite sebi da vas obuzme bes. Mnogo je korisnije moliti se za te mučenike, nego ako meni ili nekom novinaru budete pisali kletve. Molitva, čak i jako mala, učiniće da se osećate bolje.
S ljubavlju... (prevod by Amazonke )
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Nisam ni napisala da je grijeh.
Nisi napisala da je grijeh ali kao i da jesi budući da nju smatraš odgovornom za piskaranja kojekakvih nazovi novinarčića, o njenoj trudnoći, u kojekakvim nazovi novinama. Nisi se tu zaustavila nego ideš dalje unaprijed ju okrivljujući i osuđujući zbog ( još uvijek nepostojeće ) poplave njenih slika sa njenim ( jo uvijek nerođenim ) djetetom u tim istim kojekakvim nazovi novinama.
Evo i dokaza mojih tvrdnji:
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Sada je na red doslo i krucijalno pitanje hoce li Beren zatrudniti i kako ( : rolleyes: ). Msm da u Tr i sirom svijeta niko ne moze da spava koliko ga to zanima jer je to ocekivanije od junskih izbora. A kada rodi dijete onda ce da iskace kako je dijete vodila tu i tu, kako je dijete imalo grip (Demet Akalin vol. 2).
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Vijest(i) vecina njih se plasira u suradnji sa samim glumcima. : hekla:
Opet tvoja pretpostavka. ( Ponavljam se ali nije do mene. )
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Evidentno je da nisi dobro guglala Demet Akalin. : D
Zena je cijeloj naciji dosadila sa svojim muzem i djetotom. Ukucaj malo Demet Akalin-Hira pa ces naci dosta clanaka o tome. Tako da ta (moja) tvrdnja nije u domenu ŠBBKBB i više je nego utemeljena.
Op, op, op... Nije u redu izvrtati ono što sam napisala.
Quote:
dasha1602 kaže: Pogledaj post
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
A kada rodi dijete onda ce da iskace kako je dijete vodila tu i tu, kako je dijete imalo grip (Demet Akalin vol. 2).
Ovakva tvrdnja spada u domenu ŠBBKBB i nije ničim utemeljena.
Iz quotanog je jasno vidljivo da se moje ŠBBKBB nije odnosilo na Demet Akalin, za koju, usput budi rečeno, nikad nisam čula ( nisam čitač turskog žutila ), nego na tvoju tvrdnju da će tako i Beren kad nekad bude imala bebu.
A vidljivo je i da su nepostojeća konstantna Berenina iskakanja po kojekakvim novinama sa njenom nerođenom bebom ( opet ) samo tvoja pretpostavka a ne, kako tvrdiš, više nego utemeljena tvrdnja.
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Ovo sto je obukla na MIOCOM je u najmanju ruku zastrasujuce : horor:Ako joj je za utjehu ni legica Tuba se nije nista bolje obukla.
Neobično je, da. Prilično ekstravagantno. I ne stoji joj baš najbolje. Nije takva haljina za Beren ( ni po njenoj građi ni po stilu ). Bez obzira na nespretan izbor haljine, Berenica je bila čok tatli na promociji svoje serije.
Za razliku od Berenine, haljina ili kompletić ( bluzica + suknja ) njene legice Bellissime bila je malčice pomjerena klasika. Na način kako klasiku Bellissima inače pomjera. Crna i jednostavna. I lijepo joj je stajala. A imala je i guzel sandale i nakit.
Bellissima je bila čok guzel ve tatli te večeri.
Usput, Tuba mora da ti se nešto gadno zamjerila kad i na Bereninoj temi ne propuštaš priliku da se barem malo ne očešeš o nju!?

Neyse, dođoh do kraja. Napisala sam sve što sam imala napisati i ne mislim se više vraćati na temu ( neutemeljenih ) pretpostavki o Bereninoj samoreklami i Bereninom kukavičluku u vezi sa njenim javnim priznanjem o seksualnom uznemiravanju i nasilju kojem je bila izložena.


Edit:
Na ovaj styling ne bi trebalo biti nikakvih zamjerki.



I još samo ovo!
( Prošlo vrijeme za edit u postu br. 2602 pa moram ovako. )
Dodatak na već postojeći link
Arpilleras - pokret otpora žena u Čileu protiv Pinochetove diktature

Zadnje uređivanje Daša : 10.10.2015. at 09:04. Reason: Edit:
Daša is offline  
Old 10.10.2015., 10:23   #2605
Question

Zasto i zbog cega bih ja guglala kada sam ja te clanke procitala? Kome i sta ja trebam dokazivati? Tebi jel?

Beren je, nakon te vecere, izjavila novinarima pred restoranom da je u oitanju bila poslovna vecera. Ako se sastane sa direktorom Kanala D i kaze da je to bila poslovna vecera onda je logicno da ce svi zakljuciti da se dogovorila sa njima jer na Kanalu D, gle cuda emituju se serije, a ona je glumica.

Mene nije "zabrinuo" manjak clanaka o tome vec sam samo istakla da se o tome ne pise koliko o njennim glupostima na IG.

Ja pisem svoje misljenje. Cije cu drugo pisati? Tvoje? Hayret bir sey.
Za mene je to njeno piskaranje i vađenje rahmetli Efea patetika par ekselans. Tacno, nije cinjrnica. Nisam to ni tvrdila. Ali i tvoje tvrdnje oko toga nisu cinjenice niti su sveto slovo. To je samo tvoje misljenje. I nema potrebe da mi ga nameces kao univerzalno. Diskusija o ovome je viđenje iz dva ugla. Ja nisam spocitavala tvoje pravo da sve ovo dozivis drugacije, pa bih te zamolila da i ti postujes moje pravo da se izjasnim, a ne da mi kroz ironiju natrljavaš svoje misljenje.

Tacno, obrazac ponasanja ne postoji. Ali eto o tome se jadna nije usudila ranije pricat, a sada ko drakstor. Pravo kaze da krivicno djelo ne postoji bez presude-pravosnazne. I to je meni sveto pismo. ONa je iznijela ozbiljne tvrdnje. I treba ih dokazati. Jer ako ne postoje dokazi postoji KD klevete. Zato i nije imenovala te individue.

Ples kao vid protesta i borbe protiv nasilja da, ali ovdje govori o jednom oduzetom zivotu. Zar je moralno plesati, veseliti se dok cijela nacija oplakuje jedan mladi zivot?-Ne, to je bizarno i degutantno. To se zove nepostivanje zrtve.

Pravo tih djevojaka kao i tvoje je da se ne slozite samnom, bas kao sto je i moje praco da tako mislim.

Nemam ja sta kome postavljati. Ja nisam na sudu da moram bilo sta dokazati.

Njen tekst, njena aciklama je krajnje pateticna (opet kazem za mene, posto moram to naglasiti jer nikada se ne zna u svojim postovima u cije ime mogu da pisem ). Kroz prosle mjesece zna se sve sta je Beren radila. I niko nije ovca. Zato je i ispod te objavljene aciklame dobila lijepu porciju od Turaka.

Meni se Tuba nicim nije zamjerama. Nije ni Beren. Ne znam niti jednu niti drugu. Sve sto znam o njima dopire iz medija i na osnovu toga iskazujem svoje misljenje. Obje su se obukle zastrasujuce. No, niti za jednu to nije novost. Rijetko koja se tamo zna obuci dobro. Istakla bih Berg (koju eto ni ne pratim) da se onako bas zna obuci...po mom ukusu. Ne osjecam potrebu da aminujem sve sto neko koga simpatisem radi.

Toliko i od mene. Nemam namjeru vise da se sa tobom raspravljam.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Old 10.10.2015., 10:48   #2606
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Zasto i zbog cega bih ja guglala kada sam ja te clanke procitala? Kome i sta ja trebam dokazivati? Tebi jel?
Nisam čitala postove, predugi su mi, no ovo mi je zapalo za oko, gde su linkovi na te tekstove? Bez linkanja, ili navođenja izvora, samo se zatrolava tema.
Želiš li ti ili bilo ko drugi nešto komentirati stavi se link i/ili navede izvor ako se iz nekog razloga ne može linkati. Da možemo svi pročitati (onako kako jee napisano) i onda eventualno nešto i napisati.



Quote:
Roksolana kaže: Pogledaj post
Kad to uopće počinje? Official trailer je izašao još u lipnju prošle godine i tamo su napisali Eylül (rujan) 2015. Sad je već listopad i još nisu krenuli s emitiranjem. Koji neprofesionalizam.
Dizi industrija tako funkcionira. Može im se. :/
Pretplati se na ovu temu, tamo bi trebalo info o seriji (dok se ne otvori topic).



Lajkam fotku iz dashinog poslednjeg posta.
Bhea is offline  
Old 10.10.2015., 12:44   #2607
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
Nisam čitala postove, predugi su mi, no ovo mi je zapalo za oko, gde su linkovi na te tekstove? Bez linkanja, ili navođenja izvora, samo se zatrolava tema.
Želiš li ti ili bilo ko drugi nešto komentirati stavi se link i/ili navede izvor ako se iz nekog razloga ne može linkati. Da možemo svi pročitati (onako kako jee napisano) i onda eventualno nešto i napisati.
https://gecce.com/magazin/haber/bere...-dizi-surprizi

*Lijepo pise da je Beren bila na veceri sa direktorom Kanala D. Vecerali su na Etileru i nakon vecere Beren je dala izjavu da nece pricati sada, ali da ima novi dizi.

http://www.tvaktuel.com/ay-yapimin-y...ak-24-02-2015/

* Ovdje se spominje Ay yapim i Dus bahcesi. Tako se zvala prvobitno serija od Buraka O. Prije toga se spominjao Gunsur i Kerem-Pinar.

Clanci na ove dvije teme se jos mogu pronaci na potralu Aksama, AG etc etc. samo se treba u gugl pretrazivac ukucati naziv clanka.

Buduci da je forunasica sve to okarakterizirala kao "naklapanja" ja cu pitati: A kako mi drugacije ista znamo o glumcima? Jel se to neko druzi sa njima pa zna sta je tacno, a sta ne? Sredstvo informisanja o glumcima i projektima su mediji.

Dakle, nista ja nisam izmislila kako se to na ovom pdf opetovano zeljelo i prije ove diskusije prikazati. Zbog toga i ne pisem. I opet sam se podsjetila da ne trebam pisati.

Moj post je napisan 26.02.2015. Infosi su iz januara i februara (kao sto se vidi u linkovima). I sada je to kvotano da bi se dokazalo sta? Mislim stvarno. I u svemu tome su najbitniji moji linkovi tj. nedostatak istih. A ovo drugo je nebitno.

Ko zeli naci ce infose koji ga zanimaju. Ko ne zeli taj ce sviju optuzivati i lijepiti etikete.
__________________
“Se ti succede qualcosa, qualunque cosa, io li ammazzo tutti quanti.”-Ciro e Gennaro-best eefin ship ever! ❤ (ina84)
Adèle Delettre et Thomas Rocher
Xavi-8 is offline  
Old 10.10.2015., 22:42   #2608
Draga mi je Beren.

Dobro glumi, slatka je i zgodna mlada žena. Zapazila sam je u filmu Guz sancisi , a zavolela zbog nadaleko čuvene uloge zlostavljane devojke Fatmagul.
Ako Beren nije mislila da ide do kraja, do otkrivanja imena počinilaca na sudu, nije trebalo ni da ootvara u javnosti svoju intimnu ispovest o zlostavljanju. Ovako, ne mogu se oteti utisku o kojem govori Xavi, da je na taj način zauzvrat dobila samo sažaljenje, a od toga nemaju koristi ni ona, ni druge žrtve zlostavljanja.

"Moramo da počnemo da se ponašamo kao odgovorne osobe" - kaže Beren u svom pismu upućenom turskoj javnosti septembra ove godine povodom "paljbe" koja je drugim povodom na nju osuta na društvenim mrežama .Slažem se sa nekim delovima tog pisma, no neću u detalje, da ne zamaram temu.

Ali, odgovornost se ne može tražiti i očekivati samo od drugih.
Duboko bih se Beren da je sa pozicije slavne ličnosti, pri tom i glumice koja je udahnula život liku zlostavljane Fatmagul a, koja je duboko dirnula milione gledalaca, otkrila svoje zlostavljače, "predala" ih sudu.Svoju muku Beren ne bi time izbrisala, ali to bi bila prava poruka drugim, potencijalnim zlostavljačima i podrška unesrećenim ženama. Mnogo efikasnija od plesa.
Verujem da bi za takav hrabar istup dobila podršku javnosti.

Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Dakle, nista ja nisam izmislila kako se to na ovom pdf opetovano zeljelo i prije ove diskusije prikazati. Zbog toga i ne pisem. I opet sam se podsjetila da ne trebam pisati.
Najiskrenije se nadam da ne misliš ozbiljno. Nisam jedina ( štaviše) kojoj je u praćenju dizija dragoceno tvoje znanje turskog jezika i poznavanje običaja.Jer, većina forumaša (među njima i ja ) prinuđeni smo da se do istine lomatamo po bespućima gt, čekamo engleski ili bugarski prevod, a u "drugoj i trećoj ruci" neke stvari dobiju sasvim drugačiji smisao. Zato , hvala ti na svim dosadašnjim i budučim takvim postovima.
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Moj post je napisan 26.02.2015. Infosi su iz januara i februara (kao sto se vidi u linkovima). I sada je to kvotano da bi se dokazalo sta?
Da sam ja htela da pišem o novoj Bereninoj ulozi, ne bih kvotala tvoj post iz februara, nego onaj koji je tri meseca kasnije (u maju) na ovoj istoj temi napisao S.N.O.B i sve razjasnio .
Sasvim je normalno postalo da serije prolaze kroz razne nagađajuće faze - od začetaka na poslovnim večerama do seta. Mi to saznajemo iz turskih (svakojakih) medija.
Pa ako oni omanu, njima i na dušu.
Jocuska is offline  
Old 02.11.2015., 02:02   #2609
vidim da je Beren i dalje u sretnom braku sa svojim, a kad se sjetim da sam mislila da prikriva vezu sa Kivom
kandy7 is offline  
Old 09.12.2015., 00:02   #2610
Nova slika. Je l' mi se cini ili je posvetlila kosu (zbog Kosem)?

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...cf&oe=56E28DB2
biljanap is offline  
Old 09.12.2015., 16:18   #2611
Čini se da je. Loše mi izgleda :/
Roksolana is offline  
Old 30.01.2016., 07:48   #2612
Quote:
Roksolana kaže: Pogledaj post
Čini se da je. Loše mi izgleda :/
Je li Beren Saat doista trudna ili je to samo medijski trač?
lou1333 is offline  
Old 30.01.2016., 12:46   #2613
^ Već mesecima nema nikakvih spekulacija na tu temu. Barem u turskim medijima.
Btw, ne znam nijednu TR glumicu da je snimala trudna, uvek prave pauzu sa snimanjima, što verovatno ima veze (i) sa tempom koji se tamo radi (i po 20 sati na dan, šest dana sedmično).
Bhea is offline  
Old 30.01.2016., 14:42   #2614
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
^ Već mesecima nema nikakvih spekulacija na tu temu. Barem u turskim medijima.
Btw, ne znam nijednu TR glumicu da je snimala trudna, uvek prave pauzu sa snimanjima, što verovatno ima veze (i) sa tempom koji se tamo radi (i po 20 sati na dan, šest dana sedmično).
Ja znam jednu i napustila je seriju s poprilično velikim trbuhom http://s8.postimg.org/cnwvwacad/cats.jpg

***
Nedavno sam naletila na vijest za koju se stvarno nadam da nije od Beren potekla, naime pisalo se kako Beren producenti ne daju da ostane trudna, a oni kao žele. Što mi je stvarno glupo, logično je da se rađanje djece ne prodrazumijeva ako potpisuješ za seriju za koju su planirali da će trajati par sezona (sada je već očito da neće). Nadam se da je tipična novinarska izmišljotina a ne svaljivanje krivice na druge.
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Old 03.02.2016., 18:28   #2615
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post
Btw, ne znam nijednu TR glumicu da je snimala trudna, uvek prave pauzu sa snimanjima, što verovatno ima veze (i) sa tempom koji se tamo radi (i po 20 sati na dan, šest dana sedmično).
Snimale su Nur i Vilma trudne..

Koliko vidim, rejting Kosem se ne popravlja, ne znam da li ima sanse da Beren vidimo odmah
sledece jeseni sa novom serijom, nadam se i boljim odabirom.
Meni se bas dopadala mogucnost da igra sa Gunsurom, dok su kruzile takve glasine..
Helenna is offline  
Old 03.02.2016., 20:14   #2616
Quote:
Helenna kaže: Pogledaj post
Snimale su Nur i Vilma trudne..
Obema su serije završile/završavale, u ranoj trudnoći, nijedna nije trudna ulazila u projekat, gde je bašrol.
Nisam računala, no čini mi se da se Nurgul 'omaklo', ako nije onda skidam kapu. Mada, to je bilo vreme kada nije vladala ov(akv)a hiperprodukcija i sve što ide uz nju.

Quote:
Helenna kaže: Pogledaj post
Koliko vidim, rejting Kosem se ne popravlja, ne znam da li ima sanse da Beren vidimo odmah
sledece jeseni sa novom serijom, nadam se i boljim odabirom.
Meni se bas dopadala mogucnost da igra sa Gunsurom, dok su kruzile takve glasine..
Pošto sam već citirala da se nadovežem na isti post, meni i dalje nije jasno što je prihvatala Kosem, od starta mi je to bio čist autogol i sve do samog kraja sam mislila da se radi samo o medijskim naklapanjima, da njoj zapravo nije ni na kraj pameti prihvatiti ulogu. Kad ono...

I, ovo što je seeni gore pomenula, i ja bih volela da je nov.izmišljotina, ali bome ću početi sumnjati.


PS.
I da se ispravim, bilo je tokom sad već prošlog meseca spekulacija po nekim 'malim' meni nepoznatim elektronskim medijima u TR (koje nije preneo niko od 'velikih') da je Beren hamile, ali biće da je Kosem ta koja je trudna.

Zadnje uređivanje Bhea : 03.02.2016. at 20:24.
Bhea is offline  
Old 11.02.2016., 00:07   #2617
Ima li neka društvena mreža na kojoj je ona aktivna?
Roksolana is offline  
Old 15.02.2016., 20:54   #2618
Ne znam što joj je trebala ova Kosem, šteta
anahigio is offline  
Old 29.04.2016., 12:58   #2619
Da ne bi tema bila pusta. Beren mi je jako draga pa evo njene najnovije slike. Slatka je kao uvijek.





Družila se s ekipom iz "Kosem". https://gecce.com/fotogaleri-muhtese...-ekibi-bulustu
đurđevak is offline  
Old 01.05.2016., 22:01   #2620
Vozdrica

Beren, sinoć, na rođendanskoj zabavi kolegice iz serije "Kosem", Gülcan Arslan

veća

+ nekoliko sličica sa 27. međunarodnog filmskog festivala u Ankari gdje je, kažu, Beren izazvala veliko interesovanje pojavivši se u čok mini haljinici
Quote:
Beren Saat, mini elbisesi ile gecenin en dikkat çeken isimlerinden biri oldu.


Na večeri dodjele počasnih nagrada ( Aziz Nesin Emek Ödülü ) Beren je uručila nagradu producentici i rediteljki Tomris Giritlioğlu ( koja je, iskreno se nadam, uspjela pobijediti tešku bolest s kojom se već dugo bori(la) ).
Quote:
Beren Saat kaže:
Benim için hep özel olacak
Tomris Giritlioğlu’na ödül veren Beren Saat, “Beni 35mm kameranın sesiyle ve kendimi perdede görmek büyüsüyle tanıştıran; bana ilk ve inatla inanan yönetmen olduğu için hayatım boyunca hep çok özel olacak. Onun sinema aşkına tanıklık ettiğim için Aziz Nesin Emek Ödülü’nü gururla ve burnumun direği sızlayarak verdim” dedi.
Uvijek će biti posebna za mene
Beren Saat je dodijelila nagradu Tomris Giritlioglu, "35mm kamera sa mnom da vidi čaroliju zvuka i uveo ja zavjesa; Za mene je prvi i tvrdoglavo vjeruje da je direktor će uvijek biti poseban u mom životu. Sam svjedočio njegov filmski sake Aziz Nesin nagradu i ponosno vozio moj nos peckanje pola ", rekao je on. ( GT prevod )
Quote:
İlk başrolünü Tomris Giritlioğlu’nun “Aşka Sürgün” dizisinde üstlenen Beren Saat, yönetmene Aziz Nesin Emek Ödülü’nü takdim etti. Giritlioğlu, bu ödülü almanın büyük gurur olduğunu söyledi.
berenina prva glavna uloga bila je u seriji "Ljubav u egzilu" producentice Tomris Giritlioglu. direktor Aziz Nesin je predstavljen nagradu. Tomris je rekla da je dobivanje ove nagrade veliki ponos. ( GT prevod )
Daša is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.