Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Pogledaj rezultate ankete: Koliko vam je važna sigurnost kod odabira novog automobila:
jedan od prioriteta prilikom kupnje 103 49.76%
donekle mi je važna, ali nije presudan faktor 88 42.51%
nebitna kod odabira automobila 16 7.73%
Glasovatelji: 207. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2016., 12:55   #741
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Šteta što IIHS i EuroNCAP nemaju izdašnije budžete pa da testiraju luksuzne klase. Baš me zanima kako bi prošli primjerice Mercedes S, BMW 7, Audi A8 i ostali.
Nikad nisu bili testirani a i sami proizvođači znaju da neće, kladim se da bi bilo neugodnih iznenađenja. Ne u vidu da bi auti osvojili 3 ili 4 zvjezdice ali siguran sam da bi pojedini u nekim segmentima (recimo, nalet na stup) bili ispodprosječni što je za ovu klasu vozila nedopustivo. Čak i labavih 5 zvjezdica, osvojenih za djelić boda preko praga bi bio fail za auto od +100.000 eur.

Mislim da je najskuplji auto ikad testiran kod EuroNCAP-a bio Tesla Model S.
zanimljivo...prije sam mislio da crash testove ustvari financira proizvođač...jer je njemu u interesu i zbog reklame,da se auto bolje proda ,al sad mislim da bi trebalo uvesti zakonom da je svako obavezan testirati sve što napravi...inače nema prava prodaje na tržištu...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 12:59   #742
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Alfa Romeo 156, 80kmh



...i za usporedbu s donekle generacijski sličnim

Renault Laguna II, 84kmh







...ili ako ćemo skroz ekstremno

Renault Laguna II, 112kmh




Hyundai ix35, 100kmh



Ogromna razlika u čvrstoći putničkog kaveza
ove lagune su se baš dobro pokazale koje su one godište,ako neko zna? ili je to ova nova?
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 13:03   #743
O ne, ne, ne, ne, ne ..... kriju oni to ko zmija noge ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 13:25   #744
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
zanimljivo...prije sam mislio da crash testove ustvari financira proizvođač...jer je njemu u interesu i zbog reklame,da se auto bolje proda ,al sad mislim da bi trebalo uvesti zakonom da je svako obavezan testirati sve što napravi...inače nema prava prodaje na tržištu...
Slazem se.

Jos bih dodao da auto mora imati 2 zahtjeva - da auto bez aktivne sigurnosne opreme zadovljava propisane sigurnosne standarde; dakle pasivna sigurnost koju pruza sama kvaliteta konstrukcije. I nakon toga testiranje sa svim ABS/Airbag i tako dalje aktivnim elementima.

A ne da kao Suzuki Baleno - dobije 3 zvjezdice na EuroNCAP-u, doduse to je kao 5 prije par godina jer su znatno postrozili test iako steta sto nema nekih tablica/formula pretvorbe; a onda dodas aktivni radar za kocenje i dobijes jos jednu zvjezdicu; ma nemoj? Ako vozis preko 60km/h on ce poceti samo svirati kako se priblizavas prepreci; ako ti to zanemaris jer imas muziku do ibera i zvalis se sa komadom ili ti ga ona pusi u voznji udaris kao da imas 3 zvjezdice a ne 4.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 13:42   #745
Pazi ovo:

Hyundai i10

Asean NCAP (south east asia):
http://www.aseancap.org/hyundai-i10-2015-2/
1 zvjezdica

ASEAN NCAP recently performed an audit test on Hyundai i10 in order to check of any upgrades and consistency on the model’s safety performance upon its first result release in Phase 1
The result shows that it did not do very well in the Adult Occupant Protection (AOP) by only scoring 4.4o points, which is in 1-Star category. Nevertheless, it fared well in the Child Occupant Protection (COP) with 79% compliance, in the range of 4-Star rating; ISOFIX and top tether are available. Although the tested variant was equipped with dual frontal airbag, it is offered as optional package similar with Anti-lock Braking System (ABS). Seatbelt Reminder (SBR) for driver only is standard across variant. Electronic Stability Control (ESC) is not available.

Euro NCAP:
http://www.euroncap.com/en/results/hyundai/i10/7868
4 zvjezdice

Izgleda da se jedino VW dobro drzi kao proizvodjac.
Global NCAP ili Asean NCAP npr Polo:

http://www.aseancap.org/volkswagen-polo/
4 zvjezdice

i Global NCAP ima dobre rezultate.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 16:56   #746
Članice EuroNCAP-a* same financiraju testiranja i svaka od njih mora godišnje platiti i provesti testiranje najmanje jednog modela.
Za testiranja svakog modela potrebna su 4 automobila


* France - UTAC in Montlhery
Germany - ADAC in Munich and BASt in Bergisch Gladbach
Netherlands - TNO in Helmond
Spain - IDIADA in Tarragona
Italy - CSI in Milano
UK - Thatcham

Automobili se kupuju anonimno kako bi se izbjegle podvale poboljšanih verzija od strane proizvođača.

Itd

http://www.euroncap.com/en/about-eur...ion-explained/
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 17:11   #747
da mi je znat koliko je čitavih serija poboljšano dok ne testiraju,a nakon testa rezanje troškova

nebi me čudilo da su to VW-ova posla,nimalo
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 17:26   #748
Pa teoretski moguće je i to ali s obzirom na ogromne tužbe u tom slučaju ako i kad bi se za to doznalo, posebice u SAD-u gdje bi mnogi mogli stavit ključ u bravu kao i gubitak ugleda i kupaca teško vjerojatno. Da ne kažem kako bi to konkurenti markentiški iskoristili.
U zemljama trećeg svijeta da (uostalom tamo ionako bez pardona prodaju smeće), ali u Europi, SAD, Japan, Australija i slično puno teže.
Uostalom, neki modeli su bili testirani više puta nakon što su se mijenjala pravila kroz godine, npr Renault Megane III.

Jednostavno na duge staze ne bi bilo isplativo.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 20:02   #749
Hmmmm, to se mislilo i za motore pa vidi sad .....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 22:37   #750
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
zanimljivo...prije sam mislio da crash testove ustvari financira proizvođač...jer je njemu u interesu i zbog reklame,da se auto bolje proda ,al sad mislim da bi trebalo uvesti zakonom da je svako obavezan testirati sve što napravi...inače nema prava prodaje na tržištu...
Pa tako i je, crash test s kojim se dobije homologacija nema veze euro ncap testom, tamo se zakucaju sa neki 50 na sat, a rezultat je samo obavio ili ne, nista drugo i nista zanimvljivo. I homologaciju su dobila i sva ona kineska govna koja svejedno nitko nije nikad kupio.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 12:51   #751
moguće je svašta,posebno kad ekonomija kolo vodi...treba uzet par auta s kraja proizvodnje ili 2-3 godine nakon testa i usporedit rezultate,naravno po tadašnjim mjerilima
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 19:49   #752
Sjećam se da su u ADAC-u pred desetak godina imali hard test Renault Meganea II, odvozili 100.000 ili koliko već km i nakon toga napravili crash test. Rezultati su bili gotovo identični EuroNCAP testu.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 10:37   #753
jest,nakon 2 godine starosti...nakon 18-20-25 je već druga priča
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 12:28   #754
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
jest,nakon 2 godine starosti...nakon 18-20-25 je već druga priča
Testiran je početkom 2000-ih 20 godina star w126, sve je uredno funkcioniralo
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 12:40   #755
pusti to

auto star 20 godina ne može bit čvrst kao i kad je bio nov

tu je pitaj Boga koliko grijanja,pa hlađenja
20 ljeta se pržio,20 zima se smrzavao i solio
koliko torzijskih uvijanja,izvijanja karoserije tijekom vožnje
spojevi nikako ne mogu bit jednako čvrsti kao prije
a gdje je još hrđa (svaki auto je ima,ne brini)

da ga jebeš NE MOŽE biti jednako čvrst kao i kad je nov
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 12:53   #756
To je opet drugo, mi smo govorili o tvorničkom downgradeanju novih serija nakon što se obave testovi.

A ni kod ovog ne bi smjelo biti velikih odstupanja.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 13:01   #757
to je bilo u početku,pa smo malo skrenuli...

ne vjerujem da se to nitko nije sjetio napraviti.
Za ADAC znamo da su korumpirani,od njih se to nebi ni očekivalo,ali ima još ohoho takvih ekipica..
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 12:25   #758
Američki "muscle" trojac se nije baš proslavio na crash testovima.

http://www.iihs.org/iihs/news/deskto...of-performance



Dodge Challenger

Ford Mustang

Chevrolet Camaro - kiksao na čvrstoći krova

Za Challengera me ne čudi jer to je zastarjeli automobil ali Mustang i Camaro su posve novi automobili i trebali su ostvariti bolje rezultate.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit

Zadnje uređivanje JKD01 : 25.05.2016. at 12:40.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 20:40   #759
Zapravo su Mustang i Camaro značajno bolji od Challengera (koji ima marginal za small overlap, to je jedina marginal ocjena kod svih)...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 10:29   #760
Najnoviji rezultati testiranja 22.6.2016.

Alfa Romeo Giulia ★★★★★

Seat Ateca ★★★★★

VW Tiguan ★★★★★
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.