Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2016., 08:55   #81
Quote:
MM MARI kaže: Pogledaj post
Kaj bi tek rekli za VW slastičarnicu, dođeš unutra i vidiš izlog pun šarenog sladoleda, ne znaš kaj bi izabral, i onda izabereš miješani, koji košta više od ostalih jer je, jelte, najbolji na svijetu i okolici, i ti sretan, jer, eto ližeš najbolji sladoled. Nakon deset liza, jezik naleti na nešto što bi trebalo biti "svježe ubrana domaća jagoda" a zapravo je osušena bobica nečega, al jebiga, progutaš to i ostalima veliš, da, stvarno se osjeti jagoda, i to domaća. I još u sebi misliš, jbg, sigurno su ostali sladoledi još i gori kad je ovaj moj najbolji tak bezvezni.....
A puno toga mozemo pricati o VW slasticarnici... pocevsi od frizidera krcatog sladoleda, od kojih ce se trecina pokvariti prije isteka roka trajanja, mrsavih kuglica do prodavanja muda pod bubrege... ali da su vodeci... jesu... skoro da bih rekao, s razlogom... bez obzira na sve...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 09:27   #82
Imao sam Getza, kupljen nov 2006g, 1.4 benzin sa 97KS.
Oprema siromasna, jedan zracni jastuk, rucna klima, centralna brava bez daljisnkog, prozori na struju..mislim da je to sve sto je imao.

Zamijenjen je Polom prije dvije godine, Polo je kupljen kao polovni 2010g, 1,4 86KS, comfortline.
Oba auta su sa 3v, prvenstveno ih zena vozi(la) a ja kad mi dodje gust.

Kratka usporedba:
- Polo mi je ljepsi auto izvana a i interijer.
- Polo je bolje utegnut unutra nego sto je bio Getz
- Oba mjenjaca su mi super bila. Ocekivao sam to od Pola ali Getz je takodjer imao odlican. Nakon 8 godina, nikakvog lufta, i dalje je bio precizan, nije imao predugacak hod.
- Getz je startniji bio, zivlji opcenito, prava mala gradka zujalica. Istina, imao je 10ks vise. Ja sam izrazito uzivao voziti Getza, narocito jer sam u to vrijeme ja vozio dizela corollu, traktor u usporedbi sa getzom
- Mnogo ljepse i udobnije se sjedilo u Getzu. Getz je bio visi od pola, mnogo bolja preglednost. Tu mu Polo ne moze ni prismrditi. Vise mjesta u Getzu, naprijed a narocito nazad. To se jako dobro vidi jer imamo istu djeciju sjedalicu u Polu koju smo imali i u Getzu prije dvije godine.
- Zbog vise prostora u kabini Getz je patio sto se tice prtljaznika. Imao je 255l sto je 25l manje od Pola (280l). To ne zvuci kao velika razlika ali na takom malom prtljazniku se osjeti.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 09:33   #83
Quote:
fat_boy_slim kaže: Pogledaj post
Imao sam Getza, kupljen nov 2006g, 1.4 benzin sa 97KS.
Oprema siromasna, jedan zracni jastuk, rucna klima, centralna brava bez daljisnkog, prozori na struju..mislim da je to sve sto je imao.

Zamijenjen je Polom prije dvije godine, Polo je kupljen kao polovni 2010g, 1,4 86KS, comfortline.
Oba auta su sa 3v, prvenstveno ih zena vozi(la) a ja kad mi dodje gust.

Kratka usporedba:
- Polo mi je ljepsi auto izvana a i interijer.
- Polo je bolje utegnut unutra nego sto je bio Getz
- Oba mjenjaca su mi super bila. Ocekivao sam to od Pola ali Getz je takodjer imao odlican. Nakon 8 godina, nikakvog lufta, i dalje je bio precizan, nije imao predugacak hod.
- Getz je startniji bio, zivlji opcenito, prava mala gradka zujalica. Istina, imao je 10ks vise. Ja sam izrazito uzivao voziti Getza, narocito jer sam u to vrijeme ja vozio dizela corollu, traktor u usporedbi sa getzom
- Mnogo ljepse i udobnije se sjedilo u Getzu. Getz je bio visi od pola, mnogo bolja preglednost. Tu mu Polo ne moze ni prismrditi. Vise mjesta u Getzu, naprijed a narocito nazad. To se jako dobro vidi jer imamo istu djeciju sjedalicu u Polu koju smo imali i u Getzu prije dvije godine.
- Zbog vise prostora u kabini Getz je patio sto se tice prtljaznika. Imao je 255l sto je 25l manje od Pola (280l). To ne zvuci kao velika razlika ali na takom malom prtljazniku se osjeti.
Pa zar nisu djeca ništa narasla u te dvije godine
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 09:41   #84


Naravno da jesu. U Getzu je bila tek kupljena stolica, dijete je imalo 2 godine.
Sad ima 4 i jos uvijek je u istoj sjedalici. To je ona grupa od 9 do 36kg.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 17:07   #85
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
I opet košta isto kao tvoja Octavija (ako ne i manje), klasa je više, bolje je izoliran, tiši je, kvalitetnija unutrašnjost, uloženo-dobiveno opet ispred. Koga briga što tvoja Octavija bolje drži zavoje, vuče kao svi mali sportski auti i ima neke sitnice više poput smart linka i sličnih gluposti, uglavnom to što je jedino tebi plus. Da se razumijemo, samo još jednom za tebe.... Vozio sam taj RS prije nego je bio na tržištu u HR, dakle prije tebe, i auto mi se sviđao, ali nema nikakve šanse da je sveukupno bolji auto od i40. Naravno, ima boljih, ali i puno lošijih osobina od i40. Samo to treba prihvatiti, odmah će život biti lakši.

Ne znam gdje je Loborek nestao, tema se zaključala, nije mi mogao odgovoriti kako je to moguće da Octavija ima više mjesta od i40. Tako da sam ga pitao da li je Octavija na papiru veća i više ne zlatno oko sokolovo. Dok netko napiše takvu glupost onda je bolje ne odgovorati.O potrošnji, cijeni servisa i ostalome da ne pišem, jer to je sve samo na papiru.
Vidim da ti nedostajem...

Koliko vidim ovdje si napisao hrpu subjektivnih procjena pa me zanima na temelju čega si došao do njih...

npr: kako si zaključio da je i40 tiši od octavije? mjerio si?

gle čuda... postoji netko tko je mjerio i kaže obrnuto...

i40 - 68 dB https://www.adac.de/infotestrat/test...px?IDTest=4647
octavia - 67 dB https://www.adac.de/infotestrat/test...avia+Limousine

No bitno je da ti laprdaš i dalje bez ikakvih argumenata osim vlastitog mišljenja... no mišljenje je kao šupak... svako ga ima

Tvoj posljednji post koji sam citirao (sjećaš se kad sam rekao da se prvi puta u nečem slažemo) je za mene završetak svake daljnje rasprave.

Više nisam siguran uvjeravaš li sebe ili druge
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 18:03   #86
Nisam ni očekivao da će Nijemac testirati i napisati da je Koreanac tiši od Nijemca, pa makar i bio u klasi više.

A pazi, konkurenti su sljedeći:

Konkurrenten: Audi A5 Sportback, BMW 3er Gran Turismo, Citroën DS5, Ford Mondeo, Mazda 6, Opel Insignia



Hoćemo o vjerodostojnosti ADAC-a? Osim toga, stavio si test prefacelifta, drugačiji motor, malo drugačiji auto. I na koliko km/h je mjerena buka? Idi na Octavija temu gdje je nekoliko njih napisaolo kako je na 150km/h dosta glasno i jedva da se čuje pričanje. E vidiš, do 180km/h ja i dalje normalno pričam u autu.
Najbolji je test gdje se upsoređuju Passat, i40 i još 2 auta srednje klase. Manu i40 se navodi cijena, a testni model i jeste bio najskuplji (za 2-3 tisuće) ali je i imao duplo više opreme od ostalih. I kako taj test shvatiti ozbiljno?

Nego, nisi odgovorio na pitanja.

1. Od kada Octavija daje više prostora? Jesi li dobro pregledao papire ili je na tvoje lijepo oko to tako?
2. Gdje piše da Octavija manje troši? Da, na papiru. Kako je u stvarnosti, može li odgovor?
3. Gdje su kod Hyundai-a servisi 30% skuplji? Je li to iz iskustva ili na papiru?

Sva tvoja mišljenja se temelje na papiru.

Jesi li pročitao dobro kako VAG "važe" svoje aute? Koliko ti je auto težak (na papiru)?

Prije bih rekao da ti sam sebe uvjeravaš u best buy i da je tvoj auto kompakt klase bolji od auta srednje klase.
__________________
Potpis

Zadnje uređivanje WXW : 10.05.2016. at 18:24.
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 18:21   #87
Kakva ostra rasprava o dva najdosadnija brenda.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 18:22   #88
Kako misliš najdosadnija?
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 18:26   #89
Ma onako, prevelika rasprava obzirom na brendove i modele.

Kao da raspravljas o televizorima ili friziderima....
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 19:28   #90
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Nisam ni očekivao da će Nijemac testirati i napisati da je Koreanac tiši od Nijemca, pa makar i bio u klasi više.
Nego sto su? Lagali o mjerenjina... Ili fuchkali dok su mjerili?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 19:35   #91
Ma pusti Loboreka, on si je štel kupiti Kiu pa se zajebal i kupil je Škodu, jbg, nije pazio
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 20:18   #92
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Nego sto su? Lagali o mjerenjina... Ili fuchkali dok su mjerili?
Znači idemo od početka, samo za tebe i Loboreka.

Škoda, od četvorke na 3. mjestu u grupaciji. Ne smije biti bolja od Golfa, od A3, o Passatu i A4 da ne pišem. Ali ipak nudi dosta prostora naspram Golfa i A3, međutim, barem što se interijera tiče iza je tih modela. Onda je tu i40, auto srednje klase, koji se u toj klasi probija na tržište i nastoji konkurirati Passatu, Mondeu, Insigniji i ostalima.
I naravno, VW napravi Octaviju (koja je po modelima također na 3. mjestu) koja je bolja od Hyundai-evog glavnog modela u srednjoj klasi.

Idemo dalje, na papiru je i40 veći auto, na oko i na papiru Octavija može samo sa prtljažnikom konkurirati. Naravno, za zlatno oko Riječanina i Loboreka Octavija nudi više prostora.

Idemo dalje. i40 kao auto srednje klase ima bolju i kvalitetniju unutrašnjost od Golfa (šetice, ali sedmica nije puno dalje), a poznato je i već je napisano da je Octavija po tom pitanju iza Golfa. Ali po logici Riječanina i Loboreka Octavija je kvalitenija. :klap:

Na papiru je Octavija 1400kg, za 400kg lakša od i40 iako je veća. To se zove genijalnost. Stvarno to treba vrijediti puno više.
Idemo još dalje u vezi toga. Poznato je da VW navodi težinu modela sa najmanjim motorom i najmanje opreme. Dodaš jači motor i više opreme već je na najmanje +100kg. Ali ipak je papir najbitniji.

Svaki auto srednje klase će biti bolje izoliran od auta kompakt klase. Samo je Riječaninu to nebitno, jer njemu se diže na 200KS i zvuk dizelaša. I on misli da to auto čini autom. Dok neki ljudi cijene tišinu i čim manje vanjskih zvukova u autu, klinci se pale na zvuk motora i turba.

Potrošnju mjere oba proizvođača isto, znači da oba auta sigurno troše najmanje 1l više od deklariranog, sa time da se može sumnjati da VW ima ugrađen neki software.

Cijene variraju od države do države, u mom slučaju su oba auta isto koštala, u HR je i40 malo skuplji, ali s obzirom na klasu više i opremu nije ni toliko skuplji. Naravno, Octavija je ovdje na forumu best buy, i to ne benzinac, samo dizel.

U cijenu servisa također ne bih htio ulaziti, jer također varira od države do države. Mada je meni osobno logično da je cijena servisa auta srednje klase skuplja od auta kompakt klase.

Izgled ja stvar ukusa, ali dosadna o kockasta Octavija može samo sprijeda konkurirati bilo kojem autu srednje klase. Strana i iza su u rangu svoje klase.

I kako sam napisao, ni jedan auto iste klase u svim točkama ne može biti bolji od drugog, jednostavno nemoguće, osim u slučaju Octavije.

Kako je ono bilo? Špojleri, felge, kočnice, snaga motora čine auto autom?
Očito nije jasno da neki ljudi cijene tišinu, udobnost, puno opreme, ili nešto četvrto. Svi smo različiti. Vozne osobine? A koje to? Meni je udobnost vozna osobina, i ta osobina je kod i40 odlična, sa serijskim 18 cola gumama. Ne treba mi drndanje. Jedino se slažem za kako se ono zove, gagets? Tu je Octavija novija i modernija. Mislim na SmartLink i ostale pizdarije. I opet, da li je to potrebno? Nekome da, nekome ne. Netko želi samo imati telefon preko BT i gotovo, dovoljno. Netko bi najrađe telefonom vozio auto, da se preko telefona pali i gasi.
Da li to čini auto boljim?

Octavija ima veći izbor motora (zapravo VW, to znali šanse su 50:50 da se dobije sranje od motora) i malo više opreme. Zato ta oprema može u cijeni dosegnuti 1/3 vrijednosti auta što je definitivno i za jednog Nijemca te klase previše. Dok se za i40 uzme najbolji paket oppreme i nema se više šta birati, sve bitno je u cijeni. A koliko sam vidio i Elantra (kompakt klasa) ima odličnu opremu u HR, i opet košta manje od Octavije.

Za kraj treba dodati da sam navedenu Octaviju vozio prije nego je došla u HR na tržište, da sam 10 god. radio u VW/Audi servisu i da vjerovatno znam o čemu pišem, iako su neke stvari moje mišljenje, ali tu je i znanje, samo što je to teško priznati. Ipak jedan Riječanin koji i40 u životu nije vidio zna da je auto sranje i da je Octavija bolja. A Loborek ga je očito vozio, samo mu baš ne idu argumenti u prihod, pogotovo to sa veličinom. A sve sotalo je na papiru, jer naravno nikada neće moći mjeriti potrošnju, znati koliko košta servis i kakav je stvarno auto kojeg ni nema.

Na kraju krajeva Octavija je best buy, bolja od auta srednje klase, jeftina, nekvarljiva, jeftino održavanje...
A pogotovo RS, tu su felge, kočnice, zvuk motora, 200Ks lažni aspusi na braniku, to čini auto autom.

Uh da, Octavija je toliko dobar auto da se dobiva 2 god. garancije od proizvođača. Toliko kvalitete i povjerenja u svoj proizvod. Dobro da je glavni zastupnik tu i daje još 2 god. dodatne garacije jer bi ima prodaja bila najmanje 30% manja.
A kod mene se 3., 4. i 5. god. garancije kupuje, da kupuje se.
Do 100t ili 150t km. Simply Clever.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 20:20   #93
Quote:
Loborek kaže: Pogledaj post
Vidim da ti nedostajem...

Koliko vidim ovdje si napisao hrpu subjektivnih procjena pa me zanima na temelju čega si došao do njih...

npr: kako si zaključio da je i40 tiši od octavije? mjerio si?

gle čuda... postoji netko tko je mjerio i kaže obrnuto...

i40 - 68 dB https://www.adac.de/infotestrat/test...px?IDTest=4647
octavia - 67 dB https://www.adac.de/infotestrat/test...avia+Limousine

No bitno je da ti laprdaš i dalje bez ikakvih argumenata osim vlastitog mišljenja... no mišljenje je kao šupak... svako ga ima

Tvoj posljednji post koji sam citirao (sjećaš se kad sam rekao da se prvi puta u nečem slažemo) je za mene završetak svake daljnje rasprave.

Više nisam siguran uvjeravaš li sebe ili druge
a je ti razlika ...1 decibel ,dosta da staviš druge gume i poništiš ga
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 20:25   #94
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Idemo dalje, na papiru je i40 veći auto, na oko i na papiru Octavija može samo sa prtljažnikom konkurirati. Naravno, za zlatno oko Riječanina i Loboreka Octavija nudi više prostora.

Idemo dalje. i40 kao auto srednje klase ima bolju i kvalitetniju unutrašnjost od Golfa (šetice, ali sedmica nije puno dalje), a poznato je i već je napisano da je Octavija po tom pitanju iza Golfa. Ali po logici Riječanina i Loboreka Octavija je kvalitenija. :klap:
u tvojim mokrim snovima je i40 bolji i kvalitetnija unutrašnjost od bilo kojeg VW-a, čak i UP ima bolju kvalitetu unutrašnjosti od tog tvog i40, daj prestani više trolati o tom i40 i onako te nitko ne doživljava.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 20:28   #95
wxw - Na papiru je Octavija 1400kg, za 400kg lakša od i40 iako je veća. To se zove genijalnost.


pa kad Hyundaiii imaja potopnu rusku tehniku iz Volge, od zavarenih šinja sa naših pruga, tehnologijom su od svakog po nešto pokupili (ukrali) ručice unutrašnjosti iz Golfa 3, jesi to primjetio ? i sklopili i40 kao Frankenštajna.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 20:28   #96
Quote:
a je ti razlika ...1 decibel ,dosta da staviš druge gume i poništiš ga
Točno to. Ili panoramni krov također igra ulogu. Mada mislim da je razlika od 1dB za auto za klasu viši premalo. Ali vjerovati ADAC-u isto nije zahvalno, osim toga buka se mjeri na određenoj brzini, i može varirati na drugim brzinama, isto kao i međuubrzanja na papiru.
I već je napisano, ne može Octavija biti bolje izolirana od Golfa, a i40 je definitivno bolje izoliran od Golfa.

Bilo kako da okreneš, mene Riječanin i Loborek uvjeravaju da ja sebe uvjeravam, a zapravo oni sami sebe uvjeravaju u nešto. Jer meni ni treba dokazivanje, niti mi treba poznata marka, niti jak motor. Navozio sam se svega i svačega u 10 god. na poslu, premium, nepremium, jaki motori, slabi motori, tako da vjerovatno znam o čemu pišem. I pazi, još sam za to bio plačen. Dok netko treba iskeširati 280t kn da bi vozio kompakta od 200KS.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 20:30   #97
WXW prestani tu pisati jer će i ovu temu zatvoriti, sve zbog tebe.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 20:32   #98
Quote:
u tvojim mokrim snovima je i40 bolji i kvalitetnija unutrašnjost od bilo kojeg VW-a, čak i UP ima bolju kvalitetu unutrašnjosti od tog tvog i40, daj prestani više trolati o tom i40 i onako te nitko ne doživljava.
Gdje je tu trolanje? Jesi li slučajno pročitao naslov teme? Jedini tko trola si ti. I nakon 5 bana ne možeš preskočiti, peru kompleksi.
Taj i40 ima kvalitetu unutrašnjosti kao B7 Passat, osim nekih sitnih detalja. Vozim oba auta ali ti očito bolje znaš.

Quote:
pa kad Hyundaiii imaja potopnu rusku tehniku iz Volge, od zavarenih šinja sa naših pruga, tehnologijom su od svakog po nešto pokupili (ukrali) ručice unutrašnjosti iz Golfa 3, jesi to primjetio ? i sklopili i40 kao Frankenštajna.
Kako ti to znaš? Nikada auto nisi vidio, nedostaje ti objektivnosti, pišeš kako te tko plača. Pitam se kako će se dugo tolerirati tvoje sranje.

Osim što preočito ne znaš o autima puno, ne znaš ni pisati što bi ti trebala biti kao profesija. Evo, sada možeš doći kod mene, traži se jeftina radna snaga, ali ne u tvom zanimanju.

Quote:
WXW prestani tu pisati jer će i ovu temu zatvoriti, sve zbog tebe.
Koja si ti blamaža od čovjeka i forumaša, sramota. Još jednom pročitaj naslov teme, slovo po slovo. Jedini troler si ti ovdje, nula argumenata, jal, ljubomora, nestručnost, neobjektivnost....
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 20:32   #99
Majko mila kako vam se da stalno raspravljat o istoj stvari, samo pretačete iz šupljeg u prazno..
Veki22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 20:50   #100
Tema je Kia i Hyundai, a ne vw
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.