Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2016., 12:21   #21
Upravo tako - poznato je da su obična lažljiva đubrad koja rade na postotak od kazni. Bez slike (i to višestruke) - ništa. Zna kolega Franci nešto o tome ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 12:22   #22
Wifi, glavni efekt trepćućeg zelenog je pojava idiota koji na trepćuće zeleno nagaze na kočnicu.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 12:22   #23
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
zalis se ako pocmu sto pisat... ako nemaju kameru, nek samo pisu... na sudu se to odbacuje jer ne postoji nikakvog dokaza njihovim tvrdnjama...
Znači ako nema snimke onda se odbacuje optužba? A što ako su bila 2 policajca i oni lažno svjedoče da sam prošao kroz crveno, može li se desiti da sudac presudi protiv mene na osnovu dva plava svjedoka ili bez snimke nema nikakve zakonske šanse da me kazne?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 12:23   #24
Svaki dan na putu od 60ak kilometara od kojeg je dobar dio po Zagrebu, vidim dvoznamenkasti broj ljudi koji prolaze kroz crveno. Često mi se događa da kada je meni već zeleno auti iz okomite ulice tek ulaze u raskrižje i moram kočiti zbog njih iako sam tek krenuo. A policija se ponaša ko da dovoljan broj ljudi ne krši takve propise i ugnjetavaju one koji prođu kroz žuto umjesto prave divljake koji prođu kroz debelo tamnocrveno.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 12:32   #25
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Upravo tako - poznato je da su obična lažljiva đubrad koja rade na postotak od kazni. Bez slike (i to višestruke) - ništa. Zna kolega Franci nešto o tome ....
bez dokaza, a cak i s njim, zalba... dapace, na sudu mozes otvoreno rec i da si isa brze od ogranicenja (ne zna se koliko), i da nisi moga zaustavit auto u trenutku kad se na semaforu pojavilo zuto...

Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Wifi, glavni efekt trepćućeg zelenog je pojava idiota koji na trepćuće zeleno nagaze na kočnicu.
idioti koji ne gledaju koliko puta zeleno trepti su isti idioti koji ne gledaju ni ostalo u prometu... upravo ih prepoznas po razvaljenom portapaku...
najbolji su oni semaforu, poput onog u Samoboru, s odbrojavenjem intervala (crvenog i zelenog).

Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Znači ako nema snimke onda se odbacuje optužba? A što ako su bila 2 policajca i oni lažno svjedoče da sam prošao kroz crveno, može li se desiti da sudac presudi protiv mene na osnovu dva plava svjedoka ili bez snimke nema nikakve zakonske šanse da me kazne?
da! u pravilu uvijek i jesu dva... ali ti navedi da je s tobom bia suvozac... kad oni mogu lagat i izmisljat, onda moras i ti...
ulazak u krizanje pod zutim je siva zona, i zato zuto i postoji i traje po par sekundi... zatim se crveno svjetlo preklapa daljnjih n sekundi (npr. kod Mercatora se preklapa apsurdnih 10 sekundi - miria), i tek onda se pali zuto/zeleno za poprecni smjer.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 12:35   #26
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Znači ako nema snimke onda se odbacuje optužba? A što ako su bila 2 policajca i oni lažno svjedoče da sam prošao kroz crveno, može li se desiti da sudac presudi protiv mene na osnovu dva plava svjedoka ili bez snimke nema nikakve zakonske šanse da me kazne?
Policajac je vidio da si se malo zaigrao i provjerio tvoju tablicu da vidi jesi li problematičan vozač (recimo kažnjavan zbog pijanstva i sl.) da jesi možda bi te legitimirao. Ako je to onda je pohvalno od njega što tako radi.

U svakom slučaju kaznu zaboravi, da ti je mislio pisati kaznu dobio bi je na licu mjesta.

Quote:
sebastijan72 kaže: Pogledaj post
Svaki dan na putu od 60ak kilometara od kojeg je dobar dio po Zagrebu, vidim dvoznamenkasti broj ljudi koji prolaze kroz crveno. Često mi se događa da kada je meni već zeleno auti iz okomite ulice tek ulaze u raskrižje i moram kočiti zbog njih iako sam tek krenuo. A policija se ponaša ko da dovoljan broj ljudi ne krši takve propise i ugnjetavaju one koji prođu kroz žuto umjesto prave divljake koji prođu kroz debelo tamnocrveno.
Ista stvar.
Najgore je križanje Vukovarske i Držićeve. Tu nakon paljenja zelenog za vozače koji Vukovarskom idu u smjeru zapada prođe još bar 5 onih koji s južne strane skreču lijevo.
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 12:42   #27
Quote:
sebastijan72 kaže: Pogledaj post
Svaki dan na putu od 60ak kilometara od kojeg je dobar dio po Zagrebu, vidim dvoznamenkasti broj ljudi koji prolaze kroz crveno. Često mi se događa da kada je meni već zeleno auti iz okomite ulice tek ulaze u raskrižje i moram kočiti zbog njih iako sam tek krenuo. A policija se ponaša ko da dovoljan broj ljudi ne krši takve propise i ugnjetavaju one koji prođu kroz žuto umjesto prave divljake koji prođu kroz debelo tamnocrveno.
Ali zato se kod Lesnine u Sesvetama kada vozis u Jelkovec pored onih POS kuca fino mjeri brzina...a cesta siroka i prazna. Pa se kod Domovinskog mosta isto tako mjeri brzina a 2 trake u svakom smjeru siroke. Da ne nabrajam. Glavno da se uzme lova a ne sigurnost i povjerenje da maknu kretene koji voze kroz crvena, sjeku trake itd.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 12:43   #28
Quote:
sebastijan72 kaže: Pogledaj post
Svaki dan na putu od 60ak kilometara od kojeg je dobar dio po Zagrebu, vidim dvoznamenkasti broj ljudi koji prolaze kroz crveno. Često mi se događa da kada je meni već zeleno auti iz okomite ulice tek ulaze u raskrižje i moram kočiti zbog njih iako sam tek krenuo. A policija se ponaša ko da dovoljan broj ljudi ne krši takve propise i ugnjetavaju one koji prođu kroz žuto umjesto prave divljake koji prođu kroz debelo tamnocrveno.
Ali zato se kod Lesnine u Sesvetama kada vozis u Jelkovec pored onih POS kuca fino mjeri brzina...a cesta siroka i prazna. Pa se kod Domovinskog mosta isto tako mjeri brzina a 2 trake u svakom smjeru siroke. Da ne nabrajam. Glavno da se uzme lova a ne sigurnost i povjerenje da maknu kretene koji voze kroz crvena, sjeku trak slalom voznjom kroz grad obicno nepropisnom brzinom tipa guzva a oni zele 80km/h kroz zeleni val itd.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 12:45   #29
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
upravo tako... ako imam nekog iza sebe tko jednako brzo vozi, sanse su da ce on na moje zuto pokusat proc kroz crveno i razvalit mi portapak... pogledaj po gradu - svi oni s razvaljenim portapakom u 50% slucajeva su upravo sami krivi, i to neovisno o konacnoj sudskoj krivici... razvali ti auto, pa se ti posli misli sto ces i kako dok se popravi...
Znaci oni su krivi ako nisu htjeli proci na zuto nego zakoce da stanu na crtu a ovaj iza njih nije kriv jer je racunao da ce ovaj po gasu i ipak proci? Dobra ti je logika.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 12:49   #30
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Znaci oni su krivi ako nisu htjeli proci na zuto nego zakoce da stanu na crtu a ovaj iza njih nije kriv jer je racunao da ce ovaj po gasu i ipak proci? Dobra ti je logika.
logika mi je na mistu... jer ka prvo to znaci da ovi koji su naguzeni uopce ne gledaju u retrovizor... nema sanse da bi uopce pokusa stat kad vidim da je netko na malom razmaku iza mene i jos pritom u nekoj brzini... stat u takvoj situaciji = sam si kriv sto ti razvali guzicu...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 12:51   #31
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
logika mi je na mistu... jer ka prvo to znaci da ovi koji su naguzeni uopce ne gledaju u retrovizor... nema sanse da bi uopce pokusa stat kad vidim da je netko na malom razmaku iza mene i jos pritom u nekoj brzini... stat u takvoj situaciji = sam si kriv sto ti razvali guzicu...
Gle mozemo se mi tu natezat koliko hoces - ali sto ti on ima raditi na guzici a ne na sigurnom razmaku? I sto mora biti u nekoj brzini sto se moze procitati da vozi brzo. Ako vozis 80km/h ispred tebe mora biti mjesta za autobus. Onda mozes stati kada god hoces.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 12:54   #32
Quote:
Prigorecc kaže: Pogledaj post
Ista stvar.
Najgore je križanje Vukovarske i Držićeve. Tu nakon paljenja zelenog za vozače koji Vukovarskom idu u smjeru zapada prođe još bar 5 onih koji s južne strane skreču lijevo.
Ma da samo tamo - odavno sam rekao da je crveno u ZG sugestija a ne ZABRANA polaska.

Heinzelova-Branimirova, sve neznaš OTKUD ih više kroz crveno prolazi, Donje Svetice-Branimirova, sunce žarko sva križanja do Rebra su blokirana ujutro, svi na crveno prolaze ko telad, Osječka-Branimirova, Osječka-Av.Dubrava, e ta je posebna tu na vlastito zeleno treba stat i dooooobro pogledat ..... a vjerujem da oni koji idu drugim putevima znaju i ostala "crvena" mjesta.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 12:55   #33
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Gle mozemo se mi tu natezat koliko hoces - ali sto ti on ima raditi na guzici a ne na sigurnom razmaku? I sto mora biti u nekoj brzini sto se moze procitati da vozi brzo. Ako vozis 80km/h ispred tebe mora biti mjesta za autobus. Onda mozes stati kada god hoces.
pri 80, citavo krizanje prodjes u 1 sekundi... kocis li, zaustavit ces se u po krizanja... zuto gori po 3 sekunde... dovoljno da i 2-3 auta prodju kroz zuto, osim ako prvi ne pocme panicno kocit nakon cega ce svi zavrsit u po krizanja, porazbivani...

slicno je i na pjesackim gdje jedan biser koji vidi pjesaka na 10m od pjesackog pocme kocit umjesto da ide dalje, jer dok pjesak doseta do prijelaza jos 3 auta uredno prodju...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 16:25   #34
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Znači ako nema snimke onda se odbacuje optužba? A što ako su bila 2 policajca i oni lažno svjedoče da sam prošao kroz crveno, može li se desiti da sudac presudi protiv mene na osnovu dva plava svjedoka ili bez snimke nema nikakve zakonske šanse da me kazne?
Jel ti znaš da kondomi ne daju 100% sigurnost od začeća? Ono, samo ti dajem novu temu da paničariš, al ovaj put SA vezom!

Tipkam dok vozim.....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 16:33   #35
Kroz žuto se prolazi, ako se ne može zaustaviti, takvo je pravilo i uči se u autoškoli.
Cleary is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 16:45   #36
vise si paznje muriji privukao time sto si zakocio te zaskripao gumama nego da si prosao na zuto....
zato su se i okrenuli....
ocito si mlad vozac i ustrtario si se kad si vidio muriju....

ja na zuto uvijek prolazim i "pozurim" da prodjem a ne da kocim i ugrozavam ovog iza mene koji se naravno nada da cu i ja proc a i on za mnom...
a ne ti na zuto da kocis....

a sto se tice prolaska kroz crveno....ja i doma prodjem kroz crveno a da necu na semaforu....

a murija tek kad dokaze da sam prosao onda placam...

u njemackoj prvu sekundu ne placas a trecu vec 300 eu i 3 mjeseca vozacke...
al postoji foto naravno
a ne ko kod nas rekla kazala.
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 16:50   #37
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Ma provjera jel love/traže auto tih rega,imaš li opomenu ili ikakvu kaznu,ak imaš npr. opomenu slijedi prijava zbog nepridržavanja kretanja vozila uvjetima na cesti pa več ta opomena od prije i evo punjenja državnog proračuna sa tvoje strane,ak nemaš opomene možeš se u ovom slučaju pozvati na nju,prijatelj mi inspektor pa me savjetovao jer sam puno za volanom
Upravo ovo. Tip je provjeravao jesi li neki sitni krimos, da te hapsi, inače, velike ne smiju dirati.

BTW, zašto ne instalirate kamere na auto? Meni baš lijepo došla već jednom.

Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
najbolji su oni semaforu, poput onog u Samoboru, s odbrojavenjem intervala (crvenog i zelenog).
Eh, da ih je više.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 17:16   #38
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
pri 80, citavo krizanje prodjes u 1 sekundi... kocis li, zaustavit ces se u po krizanja... zuto gori po 3 sekunde... dovoljno da i 2-3 auta prodju kroz zuto, osim ako prvi ne pocme panicno kocit nakon cega ce svi zavrsit u po krizanja, porazbivani...

Gdje je u cijeloj ovoj priči sigurnosni razmak?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 17:27   #39
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Dok nisi dobio ništa u ruke ... ne brini.
Prije nekoliko dana zovu me iz policije da dodjem dati izjavu za prekrsaj koji je napravljen sa mojim vozilom, naravno napravio sam prekrsaj ali samo su zapisalli broj tablica nisu me ganjali niti javili sledecoj patroli da me zaustavi..

Mozda 3god unazad mi je htio napisati kaznu za prolazak na zuto, jer lik do mene u traci je zakocio a ja prosao, nakon 15ak min mlacenja prazne slame(nisam naravno htio ponuditi ni za kafu) vratio mi saobracajnu i vozacku kao oprasta mi sve grijehe,lol..
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 17:38   #40
Zato je pametno što u nekim gradovima ima odbrojavanje.

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:00.