Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2016., 21:43   #61
Quote:
p555 kaže: Pogledaj post
Ha gledaj, kod mene u Kutini je došlo do toga da većina ljudi panično koči na žuto jer štrumfovi stoje sakriveni iza tko zna čega i onda kad se prođe na žuto samo izlete iz svog skrovišta i hvataju ljude pod rotirkama kao zadnje kriminalce
Kod nas je najnormalnije da se prođe i na prve dvije sekunde crvenog. Tek ako kočiš na žuto upadaš u oči jer gušiš promet..
__________________
machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae machinae
machinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 22:05   #62
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa ako ja kažem stavak 5 a ti pametno citiraš stavak 3 onda je valjda jesno ko se pravi blesav ....
i jesi procitao zakon? ako jesi odgovori smijes li proci kroz zuto? odgovori sa da ili ne
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 22:08   #63
U Svici ides kroz debelo zuto i zakonom je napisano koliko zuto mora da traje, jer se zna koliko je potreban put da se zaustavis na 50km/h, da nije tako ja bi u busu svaki dan imao mrtvih.....
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 08:07   #64
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
i jesi procitao zakon? ako jesi odgovori smijes li proci kroz zuto? odgovori sa da ili ne
smijes
a ti pokazi jednu jedinu kaznu koju je itko dobio za prolazak kroz zuto
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 08:21   #65
Prošle godine u 11mj prošao na žuto na križanju Branimirove i Svetica...policajac je bio na motoru i skretao je u lijevo na svetice...
Ja prođem i lik za mnom. Zaustavi me malo dalje na stanici i pita me što sam napravio. Ja mu kažem - NIŠTA. Pita me jel znam na koje sam svijetlo prošao - ja rekog na ZELENO! Lik ode do motora i napiše mi kaznu - 2000,00kn, 3mj bez vozačke i ne znam koliko kaznenih bodova.
Napisao žalbu, bio na dva ročišta i oslobodili me krivnje. Mene našao j...!!

Evo žalbe :
Protiv mene je pokrenut prekršajni nalog, te sam proglašen krivim da sam upravljao vozilom krajnjom desnom prometnom trakom Branimirove ulice u smijeru istoka te na raskržju s ulicom Donje Svetice se nisam zaustavio na crveno svjetlo, već da sam nastavio vozit u istom smjeru ceste. Slobodan sam vjerovati da crveno svijetlo nije bilo upaljeno jer bi na taj način napravio prometnu nesreću pošto bi presjekao put vozilima koji bi skretali u lijevo za Donje Svetice. U trenutku moga prolaska kroz raskrižje nitko nije pokušao skrenut u lijevo niti sam ikome ugrozio njegovu sigurnost. Zašto je policijski službenik uvjeren da sam prošao kroz crveno ne znam.

Nakon par dana od frenda cura prošla na istom križanju kroz žuto...poslala istu žalbu i nju oslobodili krivnje!!
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 08:22   #66
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
smijes
a ti pokazi jednu jedinu kaznu koju je itko dobio za prolazak kroz zuto
smijes ALI samo ako se ne mozes zaustaviti na siguran nacin.
a o sudcu ovisi dobijas li kaznu ili ne.
uglavnom ne, jer se neda nikome raditi rekonstrukciju dogadaja, a ni nema dovoljno podataka, smimaka, svjedoka, itd.
ali lijepo pise da kroz zuto ne smijes proci
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 08:31   #67
Prolazak na žuto"nije dopušten". Dakle, u pravilu, ne smije se, ali policajci sami tvrde da to toleriraju. Forsirano kočenje nije način za izbjegavanje prolaska kroz žuto/crveno, jer time postoji mogućnost da uzrokuješ nesreću(druga stvar je situacija kada ti normalno kočiš, a netko iza tebe misli da može proći i on, pa ne gleda u tebe, nego samo u semafor).

Ovo sve govorim pod pretpostavkom da ispravno percipiraš situaciju, a da si se zeznuo za tih pola sekunde ili sekundu kada će se upaliti crveno(nije baš moguće da te iznenadi, jer proces otkad počne žmigati zeleno dok se upali crveno traje preko deset sekundi )
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 08:41   #68
a gdje ti jos danas zmiga zeleno?
ne postoji nacin na koji ces izbjeci prolazak kroz zuto i ne postoji razlog zbog kojeg bi naglo kocio i s tim dovodio sebe i druge u opasnost
naravno da to ne znaci da se na svako zuto nabija gas, ali procjena vozaca je sto mu je sigurnije i bolje
s druge strane, od sveg srca bih pozdravio da su majmuni umjesto na ravne snite, postavili kamere na semafore i da se za svaki prolazak kroz crveno dobije masna "cestitka"
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 08:49   #69
u puni k.... gradova i sela blinka zeleno

čak i na ovim novim većim LED semaforima blinka zeleno
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 09:19   #70
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
i jesi procitao zakon? ako jesi odgovori smijes li proci kroz zuto? odgovori sa da ili ne
Smiješ.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 09:22   #71
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
s druge strane, od sveg srca bih pozdravio da su majmuni umjesto na ravne snite, postavili kamere na semafore i da se za svaki prolazak kroz crveno dobije masna "cestitka"
e pa evo ti iz prakse sto su te kamere donijele... kod kauflanda (3 trake) je bila postavljena upravo ta koja snima prolaske kroz crveno, bar dok je nije jedan tip pokosia (rado bi ga pocastia).
rezultat su bili svakodnevni lancani sudari jer su ljudi panicno kocili na pojavu zutog, i to na krizanju na cesti gdje je ogranicenje 80, pa mozes zamislit kako izgleda brake check pri tim brzinama...
otkad je ta kamera pokosena, nista, nula, 0 od sudara!
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 09:44   #72
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Smiješ.
3) žuto svjetlo – upaljeno samostalno, znači da vozilo ne smije prijeći crtu zaustavljanja niti smije ući u raskrižje, ako se u trenutku kad se žuto svjetlo pojavi, nalazi na takvoj udaljenosti od prometnog svjetla da se može na siguran način zaustaviti.

onda sam corav, sorry, jer ocigledno ne znaci da. da nisi zensko?
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 09:49   #73
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
3) žuto svjetlo – upaljeno samostalno, znači da vozilo ne smije prijeći crtu zaustavljanja niti smije ući u raskrižje, ako se u trenutku kad se žuto svjetlo pojavi, nalazi na takvoj udaljenosti od prometnog svjetla da se može na siguran način zaustaviti.

onda sam corav, sorry, jer ocigledno ne znaci da. da nisi zensko?
ocito jesi corav... procitaj nastavak recenice: ako se u trenutku kad se žuto svjetlo pojavi, nalazi na takvoj udaljenosti od prometnog svjetla da se može na siguran način zaustaviti.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 10:02   #74
pa to cijelo vrijeme govorim.
znaci, ne smijes kao sto pise.
ali smijes ako.....

sto znaci po defaultu NE SMIJES
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 10:12   #75
U Zagrebu sve prolaske kroz crveno slikaju, neće se uopće truditi prijaviti nedokumentirani prekršaj jer se to lako obori na sudu.

Tako je i mene bilo, ja došao na sud, a ono jedno 10-ak slika gdje se vidi moj auto ispod crvenog svjetla.

Kazna 1500kn i 3 mjeseca vozačka. Sutkinja se smilovala.

Za prolazak kroz žuto se ne kažnjava.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 10:30   #76
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a gdje ti jos danas zmiga zeleno?
ne postoji nacin na koji ces izbjeci prolazak kroz zuto i ne postoji razlog zbog kojeg bi naglo kocio i s tim dovodio sebe i druge u opasnost
naravno da to ne znaci da se na svako zuto nabija gas, ali procjena vozaca je sto mu je sigurnije i bolje
s druge strane, od sveg srca bih pozdravio da su majmuni umjesto na ravne snite, postavili kamere na semafore i da se za svaki prolazak kroz crveno dobije masna "cestitka"
Po slavoniji uglavnom svuda gdje sam prolazio Možda ima par semafora iznimki, ali govorim o jednoznamenkastom postotku.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 10:47   #77
Quote:
Digitall kaže: Pogledaj post
3) žuto svjetlo – upaljeno samostalno, znači da vozilo ne smije prijeći crtu zaustavljanja niti smije ući u raskrižje, ako se u trenutku kad se žuto svjetlo pojavi, nalazi na takvoj udaljenosti od prometnog svjetla da se može na siguran način zaustaviti.

onda sam corav, sorry, jer ocigledno ne znaci da. da nisi zensko?
Problem je što si ti budala ili glumiš jednu.

Četri posta iza tvog pitanja jel smijem ili ne proći kroz žuto SAM napišeš ovo:

Quote:
smijes ...
A onda mi tu sereš sa svojim tumačenjima.

Lijepo priznaj da nemaš pojma o pravilima i svi sretni. Ovakvim kretenarijama se samo sve dublje zakopavaš.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 11:16   #78
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
U glavama prometnih teoretičara koji ne shvaćaju da je u gustom gradskom prometu NEMOGUĆE održavati razmak.
O kojoj guzvi ti pricas?

Ako vozis 80km/h i ovaj ispred tebe 80km/h napravis razmak i odrzavas ga konstantnim i to je to.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 11:18   #79
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
U Zagrebu sve prolaske kroz crveno slikaju, neće se uopće truditi prijaviti nedokumentirani prekršaj jer se to lako obori na sudu.
A tko slika i gdje?

No steta sto u ZG-u nema semafora sa odbrojavanjem ili bar sa zmiganjem zelenog. Kad picis 80km/h ili 90 na Slavonskoj, krene zuto sto da radis....

Bar na ovim brzim prometnicama. Lokalne male cestice gdje sporo vozis tamo stanes.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 11:33   #80
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a gdje ti jos danas zmiga zeleno?
ne postoji nacin na koji ces izbjeci prolazak kroz zuto i ne postoji razlog zbog kojeg bi naglo kocio i s tim dovodio sebe i druge u opasnost
naravno da to ne znaci da se na svako zuto nabija gas, ali procjena vozaca je sto mu je sigurnije i bolje
s druge strane, od sveg srca bih pozdravio da su majmuni umjesto na ravne snite, postavili kamere na semafore i da se za svaki prolazak kroz crveno dobije masna "cestitka"
Kamere za slikanje prolaza kroz crveno su obično drukčije od kamera koje slikaju prekoračenja brzine.
Ali slažem se da bi trebalo postaviti kamere koje će slikati prolaske kroz crveno. Tad bi se izbjegla ova situacija oko natezanja s policajcem jel bilo žuto ili crveno. Jel se trebalo stati ili proći.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.