Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2016., 11:32   #21
Ako su ovo loše performanse onda ne znam šta su loše performanse. I ide odlično... https://www.youtube.com/watch?v=c23iM2xsABk
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 11:36   #22
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
A vidis, stvarno valja.

Ja za razliku od nekih o svojim vozilima pisem objektivno, zato je moj Ford poluproizvod i ja to ne krijem. Toyota je stvarno odlicna za sada.Da izmislim probleme da bih ugodio gospodi sa foruma?

To sto si se ti opekao na jednom Suzukiju ili cemu vec(taj tesko da i jeste ''pravi'' Japanac), pa sada kenjas po Japancima svakom prilikom je tvoje pravo i ne smeta mi jer i sam znam da ima i njih losih ali onda barem shvati da neki od njihovih automobila stvarno ispunjavaju ocekivanja kako govore i legende. Dosadni, ruzni, no da sada moram preko svijeta i samo smijem da tocim gorivo, upravo bih uzeo tu ruznu i dosadnu Toyotu. Tvoj Golf te ne bi odvezao ni 1000 km bez 5 litara ulja i check engine lampice.

A MAzda he generalno imala probleme sa automaticima iz tog perioda. Nismo bez razloga svaku Mazdu koja je bila trade in drzali 2x duze na inspekciji, samo radi mjenjaca.
A baš ga znaš zasrat - čudo jedno. Ignis je bio ORIGINAL iz Japana. Hamamatsu. Tek je druga serija iz Esztragona (Mađarska).
Impreza je također "original".
Uz njih OSOBNO sam kupio dvije Toyote Verso za firmu.
Uz njih u bivšoj smo imali 2 Legenda i jednu Accordicu karavan a u sadašnjoj smo promjenili još dvije Accordice.

Dakle vozio sam više Japanaca nego što ih je netko drugi vidio u životu i sad se ti meni nađeš metiljat o "Japancima" .... da, baš.

A možeš mi i nešto objasnit o mom Golfu sa najgorom mašinom+mjenjačem u vasceloj vaseljeni .... koji u 100.000 nije dolio deci ulja između servisa. Živio ti meni
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 13:16   #23
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma daj ... da troši to mi je jasno al da neide s mjesta .... nekako mi je navjerojatno. Nisam vozio no 2300 ccm u D segmentu MORA ići osim ako nije VW buba.
Preko 11s do 100, o kasnijim međuubrzanjima ne želim trošiti riječi. Da postigne maksimalnu brzinu (190kmh) mu vjerojatno treba Ehra-Lessien ravnina.

Sve u svemu, taj model je fenomenalan obiteljski automobil, krstarica... Mislim da je taj 2.3 automatik isključivo išao s GT opremom, dakle, nema šta nema, od navigacije, auto klime, fenomenalan BOSE sustav, vrhunska koža, keyless, ksenoni, 4x4 pogon...

Kome nije do performansi, i to što malo više troši... preporuka.

Tom modelu s automatikom jednostavno fali turbo kojeg ima MPS model i 100ks više. Tada bi to bila zvijer od automobila.
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 18:57   #24
I svi ti Japanci su se raspadali?

Evo i ja imam kuci Toyotu, punac i punica na preporuku takogdjer imaju Toyotu i Hondu i za sada da kucnem u drvo. Imali smo i 626, ta je kupljena od xx vlasnika i sa preko 160tkm, u 3 godine je otisla pumpa goriva, no ta svakako nije vidjela niti servisa niti pranja. Kupljena je kao radno magare. Da sam opsjednut Japancima, nisam, inace bih vozio jednog a vozim Forda svojim izborom. No da trebam sto pouzdanije vozilo ili da znam da ga ne mogu promjeniti narednih 10 godina, zna se sta bih izabrao.

U Hondi sam proveo odredjeni dio vremena, izuzetak Honda Pilot i onaj minivan, sve druge bez bilo kakvih problema. Dobijali smo ih u zamjeni sa preko 200 000 milja na satu i uz servisnu, redovno odrzavanje i to je sve.

Da su bezprijekorni nisu, ali nemoj mi reci da si od 5 Hondi i 2 Toyote u svh 7 slucajeva imao smece, takva vjerovatnoca je na granici si-fi romana.

Subaru ima svoje probleme, u to se ne petljam. Suzuki je jedna od losijih japanskih kompanija, i zive od jeftinih low budget automobila. Od njih ne bih ocekivao posebno visok kvalitet.

i da, ako kupis Japanca a dizela (ne kazem da si ti slucaj), onda sam provociras nesrecu.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 19:29   #25
Bože sačuvaj da su se raspadali, najviše Suzuki, nešto manje Toyote i pokoja Honda (većinom radi super servisa u HR) no sve je to pretpotopna tehnologija zapakirana u tako-tako design.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 19:53   #26
Za tehnologiju i dizajn (mada je to subjektivno) se slazem.

Tehnologija jeste stara, sada se tek popravljaju, no ima svoje prednosti(i mane), zavisno od toga sta ocekujes od automobila. U Toyotu mogu da sipam gorivo kakvo hocu gdje god putujem, a zna se kakve su pumpe i kvalitet goriva u USA vukojebinama(a ni HR vjerovatno nije izuzetak). I mogu to da radim valjda 10 godina bez problema. Da probam isto sa npr Jettom 1.4 koja je ovdje alternativa Toyoti ili Hondi, ne mislim da bih se usrecio.

Isto vrijedi i za mjenjace. Kod punca, Corolla iz 2012 je uzasan automobil. Podsjeca na Yaris u sedan verziji i ljulja se kao barka. Mjenjac sa 4 brzine ako se ne varam. No siguran sam da moze izdrzati torturu bolje od bilo kojeg modernijeg komapkta sa turbo motorom i modernijim dual clutch mjenjacem. A nekima samo to i treba, briga ih da li mjenjac ima 15 brzina i salta 0.000milisekundi brze ili da li imaju 1500 Nm na 50 okretaja.

Istina bit ces brzi u Jetti i uzivat ces vise u voznji. Ali ces onda svjesno i da prihvatis veci rizik od potencijalnih kvarova, koji mogu biti poprilicno skupi.

Narocito npr sa VAGom, kojima svaki drugi ili treci motor ima ozbiljne konstrukcijeske greske. I svaki drugi mjenjac ako cu da budem zao.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 20:12   #27
Trkeljaš za VW... Ali to nije ništa novo od tebe niti je nešto na što nismo navikli. Ali zato je pomalo i zabavno...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 20:20   #28
Mora da grijesim, izvinjavam se.

VW ima najpozudanije motore i mjenjace na svijetu, eto niti jedan nema konstrukcijske greske koje se godinama kriju. Cak ni toliko voljeni Porsche.

Ne sjecam se kada sam zadnji put cuo da problem na VWu, ne znam sta mi bi da izvalim takvu glupost.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 22:01   #29
Dobro je popravljaš se... Još da prestaneš svašta pisati...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:52.