Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2016., 08:35   #1
Procurilo gorivo na Lucas pumpi (Mondeo mk2)

Isti upit sam postavio i na Fordovom forumu, no znam da i ovdje ima dosta ljudi koji se razumiju u pumpe pa se nadam savjetu.

Nedavno sam primijetio da mi nešto kapa pod autom, no pomislio sam da se radi o vodi jer je jutro bilo vlažno. Nažalost, pogriješio sam - curi gorivo na Lucas pumpi.
Bio sam kod svog mehaničara koji je pogledao i rekao da pumpa mora na popravak kod bošiste, on bi mi uzeo 400 kuna da je skine i stavi, bošista oko 1 200kuna.
E sad, od puno sam ljudi čuo da se taj popravak ne isplati jer će se ona ubrzo opet pokvariti čim se rastavljala? Uzimati polovnu je opet rizik. Što napraviti?

Auto je Ford Mondeo 1.8TD, 1999god, 295tkm
__________________
niš ja neć potpisat.....
bbekii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 08:45   #2
Pa jednostavno pokvarit će se ako je radi fušer negdje u šupi sa upitnim znanjem i alatom.

Nek je tvoj mehaničar skine pa je pošalji u samobor puriću.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 10:34   #3
Pa neznam zašto bi pumpa otišla u klinac brzo nakon popravaka AKO popravak zapravo nije fušeraj?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 08:51   #4
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa neznam zašto bi pumpa otišla u klinac brzo nakon popravaka AKO popravak zapravo nije fušeraj?
Pa ne znam, ni meni to nije jasno, no pričao sam s nekoliko vlasnika takvog auta i jedan mi je rekao da je pravio generalku na pumpi i treći dan se sve raspalo, a majstor mu je rekao da nje do njega. Onda je uzeo polovnu i zasada ude bez problema.
Drugi mi je rekao da mu curi gorivo (onda meni još nije) i da ne želi skidati pumbu jer nitko to više ne zna namjestiti da to radi kako treba. Bilo je to davno pa sam zaboravio što planira, ali to me mao uplašilo, pogotovo jer sam ču da su Bosch pumpe bolje za generalku od ovog sranja Lucasa.
Opet ne znam, pretpostavljam da majstor ne bi ni uzeo pumbu na popravak da se ne može, no opet sam nesiguran pa sam došao ovdje pitati jer mi 1600kn nije malo.
__________________
niš ja neć potpisat.....
bbekii is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 09:53   #5
Pa Lucas pumpe su notorne po problemima sa curenjem no kako ga je sklopila tvornica tako ga može i reparirat. Samo ljudi nemaju alata za podešavanaj pa onda idu "od oka" i eto fame da e jednom skinuta pumpa više nemože naštelat.
Nađi nekog ko radi baš Lucas i nebi trebalo bit problema. Možda i u UK jer je tamo prodana hrpetina tih Fordova s Lucasima.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 13:23   #6
Quote:
bbekii kaže: Pogledaj post
Pa ne znam, ni meni to nije jasno, no pričao sam s nekoliko vlasnika takvog auta i jedan mi je rekao da je pravio generalku na pumpi i treći dan se sve raspalo, a majstor mu je rekao da nje do njega. Onda je uzeo polovnu i zasada ude bez problema.
Drugi mi je rekao da mu curi gorivo (onda meni još nije) i da ne želi skidati pumbu jer nitko to više ne zna namjestiti da to radi kako treba. Bilo je to davno pa sam zaboravio što planira, ali to me mao uplašilo, pogotovo jer sam ču da su Bosch pumpe bolje za generalku od ovog sranja Lucasa.
Opet ne znam, pretpostavljam da majstor ne bi ni uzeo pumbu na popravak da se ne može, no opet sam nesiguran pa sam došao ovdje pitati jer mi 1600kn nije malo.
Dolazili su ti 1.8 td i sa bosch pumpama. Mislim ta pumpa tj auto nije "drive by wire".

Možeš staviti pumpu recimo od 1.9 td-a ili od kakvog drugog auta pa rješiš to s pumpom za sva vremena.
A motor će ionako nadživjet auto jer je 1.8 td nepoderiv.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 22:37   #7
Dao sam je na popravak i zasada nisam požalio. Osim što mi gorivo ne curi, auto bolje pali i bolje. Također me mučilo što hladan radi na 500-600 okretaja, a sad se ne spušza ispod 800 čak ni ako klima radi.
Ono negativno što je drugačije je što je glasan u leru, ima pravi dizelski glasan zvuk, to se u kabini i ne čuje baš i meni osobno ne smeta što je vani glasniji nego prije, ali to je jedina mana! Zasada zadovoljan
__________________
niš ja neć potpisat.....
bbekii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.