Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2020., 09:07   #561
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Osvježimo malo temu,za forumaše koji su završili srednju i čitaju engleski. (ovo je link na kompletan članak)


Akita dogs are dominant and do not mix with other pets easily.

In fact, most of them even act in a hostile way when in the presence of other dogs. Something we call dog on dog aggression.

This is especially true if you never properly socialized your Akita with other dogs at a young age.

Dakle da prevedem bitno - ako Akitu ne socijalizira uistinu iskusni vlasnik,i to od njezinih malih nogu (nekoliko tjedana staro štene) s puno drugih pasa, dotični pas će svima oko sebe biti problem za života,jer to su dominantni psi koji se ne mogu tek tako miješati s drugima.

Većina njih je agresivna u prisutnosti drugih pasa.


@Masha01 - nisi napisala ime svoje uzgajivačnice? Zašto,sram te?

Vidi ovo,iz istog teksta:

Akita For Sale On CraigsList
In case you’re thinking, “with so many Akita puppies available on CraigsList, why go through the trouble of purchasing anywhere else?”

Akita Temperament


Mediavine
Let us caution you against this. There are a few reasons why purchasing dogs through sites like CraigsList is not a good idea.
Often these pups are the product of backyard breeders. This means the breeders may not have taken care to ensure their breeding stock is free of hereditary health issues. In fact, the pups they are selling may not even be true Akitas, but rather the product of 2 dogs who looked like Akitas.

Uglavnom kaže - kupovina jeftinh akita preko "Craigs Lista" ( nešto ka naše njuškalo) NIJE PREPORUČENO.

Često te štence uzgajaju "backyard breederi" (svatko zapravo). Što znači da ti uzgajivači ne ulažu dovoljno pažnje da su štenci čisti od nasljednih mana.
U stvari, neki od tih štenaca koji se prodaju čak i nisu akite, samo sliče na njih.
Silujes ovu temu pa cak i kad nemas repliku. Akita nije pas za pocetnika i to nije nista novo. Ima puno pasmina koji nisu za pocetnike pa ne dramis toliko.
Rekao si milju puta svoje stajaliste, daj brate pomiri se da ima i da ce biti Akita.
Jesse James is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2020., 20:50   #562
Je,stvarno svim lošim vlasnicima i uzgajivačima loših Akita već odavno idem na živce. Hvala što si replicirao pa mogu i ja tebi nešto napisat.

Nisam ja nikad na forumu pisa da bi bija popularan među nekom grupom ljudi ,nego da kažem svoje mišljenje, argumentirano vlastitim (pisano) i tuđim (link) iskustvima. U ovom slučaju moje mišljenje o vrsti i uzgajivačima je loše.

Ili se na nekoj temi moraju pisati samo hvalospjevi? Naravno da ne.

Neka ljudi sami pročitaju,promisle o onom o o čemu u uvjerenju pravednika pišem i odluče žele li "malog hačiko medu" (a u biti ubojicu međeda i nasilnika nad drugim psima i vlastitim vlasnicima) u kuću ili ne.

Izvini ako si se naša pogođen napisanim al tako je kako je.

Akita je zajeban pas. Opasan pas.

Imaš problem to skontat ? Imaš li problem s tim što ja tvoje mišljenje doživljavam kao tvoje, i nemam s tim nikakav problem? Zapravo nisi ništa ni reka osim da je Akita pas koji nije za početnika.

A to je značajan dio mog mišljenja. Ne razilazimo se ni u tome.

Mog pasa su mučki i bez razloga i bez upozorenja izgrizle dvi otprije poznate Akite,nije nijedna druga raca.

Pokuša je jednom jedan dogo argentino slobodan bez vlasnika al je reža laja i zatrča se pa je dobija od mene u guzicu a od mog pasa obranu (mislim da je moj više branija mene nego sebe) i pobiga, zato ne dramim oko D.A.

Drugi puta husky,opet slobodan i bez vlasnika, zatrča se prema nama unatoč mojim upozorenjima, završija je trčeći dalje od moga,opisa sam već scenu jer se moj nakon šta nas je ovi debil napa izvuka s davilice i otira ga.

Zato ne dramim ni oko huskija (moj je s dvojicom veliki prijatelj) nego oko Akita jer su podmukli,agresivni psi koji glume prijateljstvo pa te zakolju.

Trebam li ponovit,nije problem? S Akitom nikad ne znaš di si. Podmuklo stvorenje. Ja se držim dalje od njih od sad zauvijek i nitko moj je nikad neće kupit.
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2020., 21:56   #563
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Trebam li ponovit,nije problem? S Akitom nikad ne znaš di si. Podmuklo stvorenje. Ja se držim dalje od njih od sad zauvijek i nitko moj je nikad neće kupit.
Amen to that.

S akitama nemam nikakva direktnog iskustva, zapravo, imam, ali ne lošega. Susretali smo se s akitama po Dotki - ne znam kakvog ti psa imaš, moje su labradorice, ali nikad nas nijedna nije napala. Bit će da je u pitanju bio dobar odgoj i utjecaj vlasnika na psa.

Problem je, ne samo s akitama, nego i s drugim pasminama, što ljudi uzimaju psa a da pojma nemaju o pasmini i prije se ne informiraju. Ljudi su se raspekmezili na priču i na film o Hachiku. Zaboravljajući pritom da najprije moraju umrijeti eda bi im pas pokazao dugogodišnju ljubav i odanost.

Okej, sad se malo zezam, ali to je bio razlog što su se masovno počele nabavljati akite. Baš kao što je priča i film o Marleyju potaknuo neobuzdano nabavljanje labradora, bez obzira iz kojeg izvora.

(Budući da su labradori "moja" pasmina već 30-ak godina, pratim što se s njima zbiva i kako se pasmina upropaštava nekontroliranim uzgojem.)

Ukratko, kad netko nabavlja psa, trebao bi se dobro informirati o tome što nabavlja (kupuje ili udomljuje), a ne reći 'ajmo nabavit psa'. Zato i čitamo žalopojke o tome koliko "pas košta" (jašta da košta!) i pitanja kako ga jeftinije prehraniti a da to ipak bude kvalitetno (mission impossible), a posebno pitanja "što da radim... pas je napravio to i to".
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2020., 22:02   #564
Didi drugarice.

Ti si uvik bila pametna žena,poštujem sve šta kažeš. Ja imam muškoga. Isti sam ka i ti. Prostudira sam više pasmina i na kraju naša laba ka sebi kompaktibilnog prijatelja.

Imamo jednog pasa,njega. Šetamo ga triput dnevno, bavimo se s njim, dresiran je i voljen od svih nas četvero (plus mačak,znači petero iz obitelji). Znači samo pozitiva je u njemu,bez frustracija,straha i agresije.

Kakav pas takav...pasovodac (da ne pišem gazda,nije u redu) ?

Alfa Lab,veći u svim dimenzijama (visina/širina/težina) od prosjeka jer takvi su mu i starci al dobroćudan do besvijesti. Danas lega nekoj kujici na pod (duplo manja od njega) jer se ona pripala s repom u podu,a on glumi nekog šaptača psima sa svima ka oće bit dobar pogotovo manjima.

Ona ga ka "grize" (al nevino skroz) i približava mu se sve više, on prvo sija pa se bočno translatira guzicom pa lega i sve više vrti repom da mu dama priđe. Sretan sav.

Većima se ne klanja niti poginje glavu,karakterna mana? Ili vrlina?

Cijenim sve što si napisala. Kako Sitko?
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2020., 22:15   #565
Psi nisu podmukli, jer to nisu sposobni biti. Vrlo je vjerojatno da te pas nije branio, branio je sebe, tebe tek ako te smatra vrijednim resursom.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2020., 22:18   #566
Neki psi jesu podmukli. Akite npr.

Kojeg pasa ti imaš ako te nikad ne brani?
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2020., 22:21   #567
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Neki psi jesu podmukli. Akite npr.
Nisu, već ljudi kojima su psi o kojima pišeš okruženi nisu educirani dovoljno kako bi mogli prepoznati suptilnije znakove kojima psi pokazuju u kojem smjeru bi njihovo ponašanje moglo ići.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2020., 22:22   #568
A ebga drugarice Glenn,nisi ništa rekla.


Al poštujem i razumijem. Nemam ti što kontrirati.

Jel glupo reć da kad smo u šetnji...da ja gledam kako moj reagira na psa u dolasku? Pokrete,mimiku,dlaku na leđima?

Moj pas nije svetac. Nekad zalaje na posve nevinog pasa. Kaznim ga. I dicu kaznim kad zeznu zato su i dobri.
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2020., 22:59   #569
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Kako Sitko?
Hvala na pitanju. Starački. Lijepe je godine i doživjela - dvanaest nije malo za kombinaciju goldena i labradora, a još i bolesno od rođenja. Sad sam joj nabavila i prednju nosiljku (kod nje su u pitanju laktovi) pa se stalno svađamo: lakše joj je tako hodati, ali ja baš ne mogu skakutati kako ona zamisli.

Samo neka tako bude i dalje - bez nekih bolova ili još gorih stvari. Uglavnom spava, a kad se probudi, ponaša se kao štene.

Valjda ću i ja biti takva u njenim godinama.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2020., 23:08   #570
Neka i tebe i nje. Imate jos puno zajedničkih trenutaka. I drago mi je vise nego ista šta starost prolazi s tobom a ne s drugima.

Veeeeeliki pozdrav takvom psu i vlasnici.

Ako šta i zeznete Judita će sve regulirat
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2020., 23:30   #571
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Ako šta i zeznete Judita će sve regulirat
Živa istina: ona nas sve stavlja na red.

Koliko tvoj lab ima godinica?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2020., 08:24   #572
Quote:
Offshore kaže: Pogledaj post
Je,stvarno svim lošim vlasnicima i uzgajivačima loših Akita već odavno idem na živce. Hvala što si replicirao pa mogu i ja tebi nešto napisat.

Nisam ja nikad na forumu pisa da bi bija popularan među nekom grupom ljudi ,nego da kažem svoje mišljenje, argumentirano vlastitim (pisano) i tuđim (link) iskustvima. U ovom slučaju moje mišljenje o vrsti i uzgajivačima je loše.

Ili se na nekoj temi moraju pisati samo hvalospjevi? Naravno da ne.

Neka ljudi sami pročitaju,promisle o onom o o čemu u uvjerenju pravednika pišem i odluče žele li "malog hačiko medu" (a u biti ubojicu međeda i nasilnika nad drugim psima i vlastitim vlasnicima) u kuću ili ne.

Izvini ako si se naša pogođen napisanim al tako je kako je.

Akita je zajeban pas. Opasan pas.

Imaš problem to skontat ? Imaš li problem s tim što ja tvoje mišljenje doživljavam kao tvoje, i nemam s tim nikakav problem? Zapravo nisi ništa ni reka osim da je Akita pas koji nije za početnika.

A to je značajan dio mog mišljenja. Ne razilazimo se ni u tome.

Mog pasa su mučki i bez razloga i bez upozorenja izgrizle dvi otprije poznate Akite,nije nijedna druga raca.

Pokuša je jednom jedan dogo argentino slobodan bez vlasnika al je reža laja i zatrča se pa je dobija od mene u guzicu a od mog pasa obranu (mislim da je moj više branija mene nego sebe) i pobiga, zato ne dramim oko D.A.

Drugi puta husky,opet slobodan i bez vlasnika, zatrča se prema nama unatoč mojim upozorenjima, završija je trčeći dalje od moga,opisa sam već scenu jer se moj nakon šta nas je ovi debil napa izvuka s davilice i otira ga.

Zato ne dramim ni oko huskija (moj je s dvojicom veliki prijatelj) nego oko Akita jer su podmukli,agresivni psi koji glume prijateljstvo pa te zakolju.

Trebam li ponovit,nije problem? S Akitom nikad ne znaš di si. Podmuklo stvorenje. Ja se držim dalje od njih od sad zauvijek i nitko moj je nikad neće kupit.
Ne osjecam se pogodjen ni malo. Nemam Akitu nit cu imati akitu, al u svom svakodnevnom zivotu se susrecem sa psima i vlasnicima koji ozbiljno rade sa psima, koji imaju problem pa traze pomoc i slicno.
Ti imas to neko svoje iskustvo, pucas linkove sa neta i to radis vec tjednima. Misljenje si rekao, cijenim ga, al da si kompetentan ista govorit o nekoj pasmini ili psu nisi.
I da, slazem se da puno krivih ljudi uzima Akite, al bome i Dobermanne, Belgijanere, njemacke ovcare, al to te pasmine ne cini losima, ti psi su odlicni u onome za sto su stvoreni, pa i Akita.
I ne moras mi replicirati, jer ja tebi vise necu. Ova tema je za mene svrsena.
Usmjeri unergiju u ono sto volis.
Usmjeru energiju u ono sto volis.
Jesse James is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2020., 21:27   #573
Ti si neki filozof ?

Nemaš ni ovog psa koji je napao (dvaput i to dva različita bivša "prijatelja") a čak ni ovoga koji je napadnut makar je on manje bitan (imaš dobermana jeli?) i ne pišeš o konkretnim psima nego prvo o uopćenim psima pa onda o meni.

Zašto uopće pišeš? Kao da si samac bez kučeta i mačeta koji piše na temi o odgoju djece.

Ja imam razlog zašto pišem a ti čitaj ili ne čitaj. Tvoj slobodan odabir . Moš i pisat,meni ne smeta; jedino te neću doživit relevantno.
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2020., 21:03   #574
Ja imam japansku akitu i to je najbolji pas na svitu. Prema dici i ljudima je bolja od bilo kojeg meni poznatog laradora. Prema drugim psima je, istina, malo teza i imam ogroman problem sa ljudima koji setaju pse bez lajne, jer ce sasvim sigurno reagirati na svakog nepoznatog psa koji trci prema nama(dok vlasnici vicu "nece vam nista"). Imaju nesto drugaciji govor tijela, i moja zapravo kada legne na pod zauzima poziciju za napad/obranu. Ako se zeli druziti vesela je, uspravna i mase repom. Uglavnom, kada zelim upoznati akitu sa drugim psom, prosetamo bar par km usporedno na povodcu, pa i par puta, da steknu povjerenje jedno u drugo, prije nego ih pustimo i krenemo u sljedecu fazu. Po meni definitivno nije pas za neke psece parkove i igre sa brojnim nepoznatim psima, mada ima jedinki koje su za to sposobne. Kada je upoznajem sa drugim akitama to je uvijek oprezno i u etapama. Super stalozena, mirna i cista rasa, odana, dolazi na svaki poziv. I kad je pustena uvijek na par m od vlasika kojeg uvijek drzi na oku.jos jednom, najbolji pas na svitu.
Sebenico is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2020., 09:38   #575
Dragi budući vlasnici Akita, promislite dvaput prije nego što se odlučite za ovu pasminu. Spremite svoj ego sa strane i objektivno sagledajte vaše sposobnosti odgoja zahtjevne pasmine. Pas se ne kupuje jer lijepo izgleda, ako želite čupava stvorenja postoji puno toy pasmina koje ne mogu raditi štetu iako su loše odgojene. Znam da ovime stajem na žulj svim vlasnicima i potencijalnim uzgajivačima, ali neke stvari moraju biti jasne.

Umjesto: "Super stalozena, mirna i cista rasa", trebao bi pisati: "Potencijalno opasan pas, cudljivog karaktera kojem je potrebna profesionalna dresura. Ništa manje ni više.

Oznaka "super obiteljskog psa" nema smisla. Većinom su svi "opasni psi" vrlo privrženi familiji i dobri čuvari - to im je i svrha, ali po tome se ne ravna karakteristika psa nego po njegovom ponašanju van vašeg doma. Koju se pasminu može svrstati u "lošeg obiteljskog psa"? Dobar prema meni, a susjedovoj maloj će odgristi ruku mi ne drži vodu.

Ovo pišem jer je primjetna brzo rastuća popularnost akita, kao što smo pred par godina imali boom amstafa i pitova. Što rezultira nižom nabavnom cijenom i nereguliranim rasplodom, a i napuštenim primjercima vrste kada vlasnici zaključe da ne znaju šta bi sa psom.

Trenutno u parku susrećem minimalno 6 primjeraka malih slatkih čupavaca koji variraju od malih slatkih lisica, čak i polarnih, a neke liče na baby pandu. Ti isti psi za pola godine će biti bojno polje za sve ostale vlasnike pasa, a i ovih 6 međusobno - čast iznimkama.

Dakle prije nego što uzmete akitu zapitajte se koliko ste vremena spremni uložiti u nju. Da li ste spremni materijalno podržati školovanje ukoliko vas odgoj ide u krivom smjeru? Da li na dnevnoj bazi trčite pa će pas imati dovoljno kretanja? Da li je vaš stan od 20 kvadrata dovoljan velikoj pasmini i što radite s njim kada temperature dosegnu 40 stupnjeva? Da li živite na periferiji grada pa nećete imati bliske susrete sa ostalim psima? Da li vam imponira što imate izoliranog psa koji može naštetiti drugima i koji se neće moći slobodno istrčavati gotovo nigdje? Sretno.






Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
majortom13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.