Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2014., 00:15   #881
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Mos samo teoretizirat o tome. Ne mozes znati niti postoje li karma i reinkarnacija, kamoli kako djeluju. Mogu ti samo razlicite sekte i individualci djelit razlicita uvjerenja, sva bez objektivnog pokrica. Gubljenje vremena.

Sekte i gurui nisu kod mene več dugo opcija
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 15:09   #882
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Sekte i gurui nisu kod mene več dugo opcija
Reinkarnacija je ideja koja dolazi iz

1 - tradicionalnih istocnih religija
2 - kolonialnih i postkolonialnih okultistickih i misticnih zapadnih krugova inspiriranih sa 1
3 - raznih modernih newage autora inspiriranih sa 1. i 2.

(to ukljucujue i osobna iskustva, regresije i slicno - da ne ulazimo sada u psiholoske mehanizme, funkciniranje memorije i ostalo)


Takve ideje ne padaju od nikud
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 18:46   #883
A što je sa snovima? Ja na primjer stalno, ali stalno sanjam drugi svjetski rat kako me netko progoni, a ja bježim! I uvijek je drugi svjetski rat u pitanju. jel moguće da sanjam jedan od mojih prošlih života? Odnosno, može li se kroz snove vidjeti prošli život?
malena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 07:23   #884
Quote:
malena84 kaže: Pogledaj post
A što je sa snovima? Ja na primjer stalno, ali stalno sanjam drugi svjetski rat kako me netko progoni, a ja bježim! I uvijek je drugi svjetski rat u pitanju. jel moguće da sanjam jedan od mojih prošlih života? Odnosno, može li se kroz snove vidjeti prošli život?
Samo se malo na internetu educiraj o čestim podsvijesnim značenjima snova te kako zapravo snovi često nastaju i zašto ...

Vjerojatno gotovo uvijek bježiš od nekog jedno te istog problema koji tvoj mozak interpretira kao WW2
ArcanumLibrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 15:04   #885
Quote:
malena84 kaže: Pogledaj post
A što je sa snovima? Ja na primjer stalno, ali stalno sanjam drugi svjetski rat kako me netko progoni, a ja bježim! I uvijek je drugi svjetski rat u pitanju. jel moguće da sanjam jedan od mojih prošlih života? Odnosno, može li se kroz snove vidjeti prošli život?
Drugi svjetski rat "proživjeli" smo svi koji smo čitali o njemu, gledali filmove i sl. I u to nije potrebno uplitati nikakve prošle živote.

Taj problem, koji nije osobni nego kolektivni, ponovno se aktivirao u posljednje vrijeme - popneš li se malo do Politike vidjet ćeš da je sve na UPČ-šemu (ustaše, partizani, četnici). Internet je pun fašista a ni u drugim medijima ih ne manjka.

Tako da je sasvim normalno da sanjaš te stvari. Nema tu ničeg paranormalnog. Nažalost, jer lakše se je nositi s urocima, coprijama, nagazima, čakrama, karmama i sarmama nego s grozotama koje su cijelo vrijeme tu negdje u kolektivnoj svijesti.
__________________
#HoldMyRakija

Zadnje uređivanje Baphomet : 23.04.2015. at 15:20.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 09:29   #886
Quote:
malena84 kaže: Pogledaj post
A što je sa snovima? Ja na primjer stalno, ali stalno sanjam drugi svjetski rat kako me netko progoni, a ja bježim! I uvijek je drugi svjetski rat u pitanju. jel moguće da sanjam jedan od mojih prošlih života? Odnosno, može li se kroz snove vidjeti prošli život?
Za početak probaj taj ponavljajući san učiniti luicidnim.
Sljedeći put kad ćeš sanjati, osvjesti da sanjas.
Ostani budne svijesti u snu i upijaj informacije oko sebe i nađi neki čvrsti "stup" (sliku, informaciju, broj, ime, kuću, čovjeka...) u snu sve to ide s lakoćom u tom stanju a zatim u budnom istraži.
Pa ćeš znati jeli mašta ili stvarnost.

Prije spavanja si šalji sugestiju u mozak da ćeš znati da sanjas i ostati budna u snu.
__________________
Kroz zidove se gleda sklopljenih očiju ***
Mistique-T is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 10:42   #887
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Mos samo teoretizirat o tome. Ne mozes znati niti postoje li karma i reinkarnacija, kamoli kako djeluju. Mogu ti samo razlicite sekte i individualci djelit razlicita uvjerenja, sva bez objektivnog pokrica. Gubljenje vremena.
Reinkarnacija nije nešto što se netko eto tako sjetio pa je to zadržano bez dokaza do dana današnjeg.
Neide to tako.
Ne možete zatvoriti oći na sve što vidite i začepiti uši na sve što čujete ...
Milijone je svjedočanstva diljem planeta ... i umjesto da se istraži o čemu je doista riječ... sama riječ reinkarnacija za mnoge zvuči bajkovito i ne vrijedno pravog dostojnog istraživanja....

Reinkarnaciju prošlih života su osjetili mnogi ... nisu znali kako objasniti to zaista osobno iskustvo.

Tako neki su u svojim reinkarnacijama sebe vidjeli u više različitih zivota, mjesta i tijela sa različitim sudbinama i slično.
Sve te faze su formirale njihovu sadašnjost (koju neki nazivaju karma a mogao bi se naći stručniji naziv) svi ti životi i slike žive u njima u njihovoj podsvijesti i umu kao njihovo vlastito iskustvo.
Jer jeste... zapravo na jedan način zaista i jeste njihovo iskustvo.

Dnk jest kao mala memo kartica ili usb, ona sadržava apsolutno sve zbog čega ste takvi ali će i bilježiti apsolutno sve iz vašeg života zbog čega će vaš mladunac biti takav i takav ...
Hionozom npr možete izvući slike na koje niste obraćali pažnju sa takvom preciznošću detalja da boli glava....
Dolaze li te slike iz mozga!? Koji ne može zapamtiti ni broj mobitela?
Što je to podsvjest!?
Zasto naše tijelo ima toliku želju pamtiti stvari i tako ih uredno skladištiti ali ne toliko za vašu uporabu... jer tada nebiste zaboravili ni dan kad ste iz pi**e ispali...?
Za čiju je to svrhu?
Da vaše navike mjenjaju dnk, da stvarate predispozicije za bolesti dok ih drugi samo nasljeđuju pa liječe i sl...

Ono što vi zovete instinkt kod životinje, mačka jede baš određenu travu, neke druge amazing radnje kod životinja koje kao da bolje od nas znaju sta je dobro a sta ne ... (tko god voli proučavati životinje zna o čemu pričam... instinkt kao 10 puta bolja inteligencija od našeg razuma... samo instinkt nema slobodnu volju pa jednom formirani Dnk zauvjek skoro nastavlja svoj tijek, dok razum konstantno mijenja i ući i unaprijeđenje dnk)
RADI prilagodbe okolišu, bolestima, opasnostima, sposobnostima ali i mnogim drugim prilagodbama...
Jedina razlika između instika i razuma jest ta sto "razum" može umjesto unaprijediti dnk, unazaditi.

Da Dnk sadrži sva vaša iskustva i skladišti a ne mozak ima nekolio dokaza, no zadnji koji me fasciniro
Jest transplatacija koja je preko organa prenjela navike umrlog na osobu. (Rožnice oka)

Ono što narod tumači kao reinkarnaciju jest ono što su uspjeli osvijestiti iz Dnk skladišta.
Ali ne svoje živote kako misle...
Već živote svojih predaka.
Odakle potječe taj dnk. Sve je u njemu od najmanjeg do traumaticnog iskustva upisano a Vas je to formiralo na jedinstven način.
(Instik formira sve životinje da izgledaju i ponašaju se isto ili slično, ali razum i iskustva koja ste svjesno odabrali formiraju najrazličitije Dnk ponašanja i izglede...)

Ono što se događa na regresiji je ulazak u bazu podataka...
A pošto vi ste vlasnik tog dnk i osvještavanje informacija se vrši kroz vaš mozak... možete i hoćete to doživjeti osobno kao vlastito iskustvo. Iako to nema veze s vama ali je vaš predak tako formirao Vas.
To je itekako savršen sistem karme.
Samo što ga vi plaćate ali i stvarate cijene ...

ovo nikako ne opovrgava postojanje duše...
Možda je taj Dnk zapravo memo stick vaše duše također i u svim životima taj jedan Dnk je vaše pismo i knjiga o životu i kako ste ga živjeli...
(tako alternativa gleda)
A znanost više ne odbacuje reinkarnaciju samo oni izostave dušu, svjesnu pokretačku energiju iz priče...
I samim time reinkarnaciju odbacuju jer tada ti ipak živiš samo jedan život.
A što ćete vi vjerovati jest na vama samo pazite sta vjerujete jer i to ostaje zapisano.
__________________
Kroz zidove se gleda sklopljenih očiju ***
Mistique-T is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 13:40   #888
Pozdrav, molio bih pomoc u vezi moje situacije.
Prošlog ljeta probao sam regresiju no bez uspjeha. Uspio sam se opustit i uc u nekakvu vrstu transa i cak donekle vidit neke stvari no sve je bilo tesko. Isto tako nije pomoglo ni to što sam cijelo vrijeme bio u nedoumici da li ono sto ja vidim zapravo vidim ili zamišljam sam. Na kraju terapije čovjek mi je rekao da sam nevjerovatno zatvoren u emocionalnom smislu što i je istina te da bih prvo trebao poradit na otklanjanju osobnih blokada u vidu rebirthing terapije. Rebirthing sam vec radio sa nekih 13-14 god no prestao sam zbog straha od jedne odredene "vizije". Ono što mene zanima je sljedece:

Trenutno se nalazim na prekretnici zivota, shvatio sam da se ne zelim bavit ovim sto studiram i da zelim pronac ono sto uistinu volim, a pošto sam neznam što je to odlučio sam ponovno probat regresiju ali i rebirthing. E sad da li vi koji ste upuceni u sve te price smatrate da je to dobar nacin za otkrivanje toga tko sam ja, tj. hocu li moc u regresiji naic na bilo kakve odgovore vezane za ovaj moj problem jer naravno to sve košta. Nikad mi nije bio problem potrosit novce ako je to za moje osobno dobro. Mislim da možda tražim nekog tko bi mi iz prve ruke mogao reć ili me uputit nekom s kim bi mogao razgovarat o tome.

Zahvaljujem
Person2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 14:52   #889
Vrlo je upitno koliko su takve mentalne projekcije zaista u vezi sa proslim zivotima. No bez obzira na to nesto nam govore, ali otprilike na slican nacin na koji svojim simbolickim jezikom i snovi nesto govore,, daju nam neke dojmove sa emotivne, iracionalne razine. Ja bih rekao da niti ignoriranje toga nije dobro, ali niti pravljenje nepogresivog autoriteta. Moze biti instrument suocavanja sa nekim vlastitim procesima i dibljim motivima, no na kraju sve moras zdravorazumski uklopit i izvagat, nece nitko za tebe donjeti odluku.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 17:31   #890
a ovisi kakva regresija, imaš psihoanalitičarsku i sl., a imaš mistične da tako nazovemo (tu može biti svašta, pretpostavka je da je vrijeme iluzija, nema prošlosti), prva je više povezana s realnim životom i egzistenciom, a ovo drugo je kad uđeš u sve to, spontano obično dođe, put bez povratka, što je super ali cijena je samoća, ako si kreativan po prirodi može ti to biti put.

zapravo matrixovska dvojba, crvena ili plava.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 20:04   #891
Jedina razlika je sto u ovoj drugoj sebe uvjeravas da je nesto vise. U oba slucaja imas samo neka mentalna iskustva, u oba slucaja vjerojatno podlozna sugestijama i interpretacijama.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 20:16   #892
Teško je to reći samo tako (npr. šamanizam, ali i razni magijski transovi tome teže, arhetipskom koje je kao nešto numinozno, van iskušanog za dotičnog pojedinca), kako onda domoroci ili naši preci, su imali vizije o nečemu što nema veze s njihovim jednostavnim iskustvima proisteklih iz isto takvog načina života.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 20:51   #893
prije sam čvrsto vjerovala u reinkarnaciju.
danas me nije briga.

nekako sam dojma da ionako ništa ne mijenja u odnosu na sadašnji život.
a i to što mozak može isproicirati, to nema nigdje. ja sam pogotovo maštovita, tko zna što bi si još umislila.
nekako si mislim: čemu?

sjetim se kakva sam bila prije 15 godina i to mi se itekako čini kao prošli život. dosta sam se promjenila.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 23:14   #894
Quote:
Person2 kaže: Pogledaj post

Trenutno se nalazim na prekretnici zivota, shvatio sam da se ne zelim bavit ovim sto studiram i da zelim pronac ono sto uistinu volim, a pošto sam neznam što je to odlučio sam ponovno probat regresiju ali i rebirthing. E sad da li vi koji ste upuceni u sve te price smatrate da je to dobar nacin za otkrivanje toga tko sam ja, tj. hocu li moc u regresiji naic na bilo kakve odgovore vezane za ovaj moj problem jer naravno to sve košta. Nikad mi nije bio problem potrosit novce ako je to za moje osobno dobro. Mislim da možda tražim nekog tko bi mi iz prve ruke mogao reć ili me uputit nekom s kim bi mogao razgovarat o tome.

Zahvaljujem
osobno, cisto sumnjam da ceš baš pomocu regresije dobiti odgovor cime da se baviš u životu al, da ceš moci pronaci neke smjernice, to sigurno hoceš...

nego, meni strašno upada u oko, ovaj savjet tvog regresoterapeuta za "rebirthing" i
Quote:
cijelo vrijeme bio u nedoumici da li ono sto ja vidim zapravo vidim ili zamišljam sam
ne znam al, mislim da ti je bolje, ovaj put ako se vec odluciš na odlazak, otici kod nekog drugog....cijene su ti ionako svugdje iste a, razlika od regresoterapeuta do regresoterapeuta je ogromna...i, probaj ovaj put otici na hipnoticku regresiju...ako ništa drugo, poštedjet ceš se ovakvih sumnji
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 12:54   #895
zasto bi ga to postedilo sumnji?

Prvo, svaka regresija je hipnoticka, samo je pitanje brendiranja,marketinga, preferirane terminologije (i neznanja bilo terapeuta samog bilo klijenata) kako psiha/sugestija/hipnoza funkcionira te poistovjecivanje iste sa nekim medijskim mitovima.

Drugo, hipnoza nije nikakva garancija istinitosti sjecanja. Cak i kada se rad sa specificnim "forenzickim" smjernicama (i zbog toga odavno nije prihvatlhjiva po sudovima cak i kad se ovog zivota tice), kamoli kada se sasvim suprotno pazljivom izbjegavanju navodjenja to upravo intenzivno cini. Cijela poanta hipnoze je povisena sugestibilnost. Ako u stanju povisene sugestibilnosti nekome sugeriras postojanje proslih zivota (samim time sto ih na njih upucujes) iskonstruirati ce ih. Vec i samim time sto se dolazi na regresiju u prosle zivote postoje jasna ocekivanja, a izgradnja ocekivanja (cesto prije same formalne seanse, ako se koristi klasicna ocigledna direktna i formalizirana metoda) je jedan od glavnih instrumenata hipnotickog procesa.

Sve u svemu nikada nece moci sa sigurnoscu znati je li nesto istinito sjecanje ili mentalna projekcija, a rekao bih da je uvijek vise sanse da bude ovo drugo.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 13:26   #896
Ma zašto se uopće time zamarati! Neki čak postanu ovisni o onome što "saznaju" iz regresije pa si navuku daleko teže probleme od onih koje, zapravo, regresijom žele smanjiti. Ništa tu nije savršeno spoznatljivo niti sigurno, a da bi čovjeku zaista pomoglo.
Nije li jednostavnije prihvatiti da svakodnevno sami stvaramo svoje življenje, pa se ubacit u neko pozitivno stanje iz kojeg to onda činimo relativno s lakoćom?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 13:46   #897
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
zasto bi ga to postedilo sumnji?
odi probaj, pa ceš shvatiti

Quote:
Prvo, svaka regresija je hipnoticka, samo je pitanje brendiranja,marketinga, preferirane terminologije (i neznanja bilo terapeuta samog bilo klijenata) kako psiha/sugestija/hipnoza funkcionira te poistovjecivanje iste sa nekim medijskim mitovima.
e, pa nije...danas dosta "regresoterapeuta" provodi nehipnoticke regresije...
u kojima te nakon kraceg opuštanja, svojim sugestijama navode na vizualizaciju prošlih života...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 14:38   #898
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
odi probaj, pa ceš shvatiti


e, pa nije...danas dosta "regresoterapeuta" provodi nehipnoticke regresije...
u kojima te nakon kraceg opuštanja, svojim sugestijama navode na vizualizaciju prošlih života...
Probaj se ti malo pozabaviti hipnozom pa ces shvatiti sto sam napisao


To sto kruh nazoves salomom ga ne cini nista manje kruhom. To sto rade je cista hipnoza, jedina razlika je sto imas odredjenapreduvjerenja o hpnozi (ali i nehipnotickom) pa s obzirom na to kako se sto nazove moguce je sa njima manipulirati i izazivati specificnije efekte. No tehnicki nema nikakve razlike. Hipnoza=sugestija.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 19:29   #899
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Probaj se ti malo pozabaviti hipnozom pa ces shvatiti sto sam napisao
beljkica, bila i pozabavila se

Quote:
To sto kruh nazoves salomom ga ne cini nista manje kruhom. To sto rade je cista hipnoza, jedina razlika je sto imas odredjenapreduvjerenja o hpnozi (ali i nehipnotickom) pa s obzirom na to kako se sto nazove moguce je sa njima manipulirati i izazivati specificnije efekte. No tehnicki nema nikakve razlike. Hipnoza=sugestija.
e, pa i nije...i nemam nikakvo preduvjerenje, krivo nagađaš...pišem iskljucivo na temelju iskustva....tako da stvarno nema smisla da me uvjeravaš u nešto što ne drži vodu...

imaš regresoterapeuta koji ti doslovno govore što ceš vidjeti i, onih koji te uvedu u hipnozu i puste da vidiš, što ceš vidjeti....

i razlika je velika, nakon jedne ceš znati ono što si zapravo znao i prije, tj. ništa...nakon druge ceš doci do odgovora koji ce ti pomoci dati odgovore koje tražiš..

manipulacija je danas uvijek i u svemu moguca, iako u ovom slucaju totalno nebitna, pogotovo ako nakon te regresije pronađeš odgovore i svoj mir koji prije nisi mogao naci....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 14:57   #900
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
beljkica, bila i pozabavila se
Nisam mislio na odlazak na terapije u ulozi klijenta vec aktivnije bavljenje hipnozom. Na zalost ovdje nemamo vremena toliko raspredati o njoj, ali imas namjenski topic na psihologiji, pa iako niti tamo neces naci ne znam kakve informacije bolji je od ovog za takve namjene.

Recimo to ovako: ako je hipnoza trcanje popularna pucka mitologija ju positovjecuje prvenstveno sa utrkom na 500 m sa preponama. Na osnovu toga sto se neka uza specificna primjena hipnoze positovjecuje sa hipnozom opcenito pojedinci maraton, sprint na 100m ili slicno proglasavaju ne-trcanjem.
Hipnoza ne trazi opustanje, ne trazi klasican trans, ne podrazumijeva amneziju, ne podrazumijeva nedostatak vlastite volje/odluke/svjesti, ne porazumijeva neke specificne konkretne procedure i fiksirane indukcije itditd sto vec ovi koji se reklamiraju kao "nehipnoticka" prezentiraju kao definiciju hipnoze da bi ispali razliciti (a i "hipnoticari" onda mogu iskoristit urbane mitove da bi bili "mocniji"). To su samo neki moguci modaliteti i efekti unutar sireg podrucja hipnoze. Hipnoza je i karizmatski religijski seminar, npr, nije potrebno da se nesto nazove hipnozom da bi njome bivalo niti da ima neke fiksne proceduralne elemente koji su u svijesti mase zbog uloge zabavnih medija postale poistovjecene sa njime. Hipnoza je jednostavno metodologija svjesne i kontrolirane manipulacije mehanizmima sugestije, a ne neka specificna procedura ili stanje.

Quote:
e, pa i nije...i nemam nikakvo preduvjerenje, krivo nagađaš...
U stvari nisam mislio prvenstveno na tebe nego je to bilo u opcem smislu "imas" Ali imas i ti, svi imamo neka preduvjerenja. Samim time sto ides na regresiju imas neka preduvjerenja (jer znas sto regresija podrazumjeva). Kada se recimo regresija radi nenavodjeno i bez takvih ocekivanja u sklopu terapije za neki problemu preko 95% slucajeva ce se uzroci problema naci u ovom zivotu i vrlo, vrlo mali broj ljudi ce ga vidjeti u proslom, dakle bez navodjenja, spontana regresija u izvor problema kao nesto u proslom zivotu kod osoba koje nisu (samostalno ili pod utjecajem terapeuta) izgradile odredjena ocekivana ili tokom procesa bile navodjene je iznimno mali. A kako se to odvija u kulturi gdje je ideja reinkarnacije opcepoznata i dosta ju ljudi i na zapadu prihvaca moglo bi se spekulirati da bi u nekoj izoliranoj sredini gdje je takva ideja potpuno nepoznata te bez svjesne ili nesvjesne izgradnje ocekivanja ili navodjenja taj postotak jos i manji.

Zatim, osim sto imas neka svoja (svjesna ili nesjvesna) ocekivanja i preduvjerenja "terapeut" ce cesto poraditi na pripremi terena prije formalne seanse, ukoliko se radi o nekome tko hipnozu prezentira u formi koja je uskladjena sa percepcijom prosjecnog klijenta o tome kako bi ista trebala izgledati. naravno, moguce je odraditi citavu proceduru da klijent nije svjestan o cemu se uopce radi i ne pada mu na pamet "hipnoza" pa tada nestaje jasna granica izmedju pripreme i formalne seanse. Mnogi takvi klasicni "formalno-proceduralni" hipnotizeri ce ti jasno reci kako je upravo ta priprema terena, ragovori prije formalne seanse, izgradnja ocekivanja itd jedna od stvari koje kljucno utjecu na uspjesnost pojedinog hipnotizera. Znaci razgovarati cete ponesto o tome sto mozes ocekivati od seanse, sto je hipnoza itd - sve to je koliko objasnjenje toliko i implantiranje sugestija i ocekivanja.

U svakom slucaju iz te zanimljive razlike gdje kod problemski orjentirane regresije bez navodjenja i preduvjerenja (cak i u nasoj kulturi upoznatoj sa takvom idejom) prosli zivot "iskoci" vrlo rijetko dok kod namjenske i navodjene regresije u prosli zivot odjednom svi moguci problemi pocinju tamo uvidjat uzroke jasno je da tu nesto "smrdi", cak i kad bi zanemarili opcu nepouzdanost regresije kao takve za potrebe otkrivanja objektivnih cinjenica.

Quote:
pišem iskljucivo na temelju iskustva....tako da stvarno nema smisla da me uvjeravaš u nešto što ne drži vodu...
Kada bi svatko tko je subjekt hipnotickog procesa bio svjestan mehanizama koji se pri tome odvijaju religije, politika, marketing, umjetnost i mnoge druge sfere ljudskih djelatnosti bi bile u problemima

Tu je ipak potrebno neko iskustvo sa druge strane "djepnog sata"

Quote:
imaš regresoterapeuta koji ti doslovno govore što ceš vidjeti i, onih koji te uvedu u hipnozu i puste da vidiš, što ceš vidjeti....
Navodjenje ne moras biti u stanju detektirati niti prepoznati. Recimo, dovoljno je da se ispod praga svjesne percepcije daje odredjeni pozitvan fidbek kada klijet iznese pozeljnu tvrdnju, odnosno ide u zeljenom smjeru. moze biti ne samo ispod svjesnog praga klijenta nego cak i terapeuta koji je takodjer, osobito ako je amater, moze biti pod velikim utjecajem vlastitih ocekivanja i uvjerenja. No u vecini regresija u prosle zivote stvari su puno izravnije, u toku procesa vraca te u prosli zivot. To je po sebi sugestija da prosli zivot postoji, da se u njega mozes vratiti i prisjetiti + kako rekoh ocekivanja tako neceg samim dolaskom na regresiju. Jedini nacin da bude nenavodjeno bi bilo da nit klijent niti terapeut nemaju nikakve primisli o proslim zivotima i po mogucnosti uopce ikada igdje da su culi za tako neku ideju (sto je danas moguce samo u kakvom izoliranom plemenu) i da rade na problemskoj regresiji, a ne namjenskoj u prosli zivot. Doduse niti tada eventualna regresija u prosli zivot ne bi bila nikakav dokaz. Iz jednostavnog razloga sto pamcenje nije pouzdano i sto um procesira okolinu subjektivno, a ne objektivno. Regresija nije pouzdana niti u ovom zivotu i brojnim je istrazivanjima dokazano kako je iznimno lako manipulirati i kriviti sjecanja cak i o dogadjajima koji su se netom desili i bez ikakve formalne hipnoze, kamoli u interakciji koja se odlikuje povisenom sugestibilnoscu i podloznoscu takvim navodjenjima.

Quote:
i razlika je velika, nakon jedne ceš znati ono što si zapravo znao i prije, tj. ništa...nakon druge ceš doci do odgovora koji ce ti pomoci dati odgovore koje tražiš..
Subjektivno mozda. Ako se osjecas da si nesto nasao onda je za tvoj um to tako. Da se radi o objektivnim odgovorima i stvarnim bivsim zivotima je nemoguce tvrditi i s obzirom na mehanizme funkcioniranja regresije/hipnoze i pamcenja opcenito jos uvijek je realnije pretpostaviti da se u vecini slucajeva radi o mastama, projekcijama isl. Sto terapijski nije uopce problem, vlastite psihicke sadrzaje mozemo pricirati na bilo kakvu scenu i tamo ih odraditi, pa i oni zamisljenih proslih zivota. Puno je bitnija razina uzivljenosti u scenu nego njena objektivna stvarnost. Ali to nije apsolutno nikakav dokaz postojanju proslih zivota niti mogucnosti da ih se hipnozom prisjetimo.

Quote:
manipulacija je danas uvijek i u svemu moguca, iako u ovom slucaju totalno nebitna, pogotovo ako nakon te regresije pronađeš odgovore i svoj mir koji prije nisi mogao naci....
manipulacja da bi bila uspjesna ti cesto i mora dati (uvjerenje da si dobila) to sto trazis, ili barem neki surogat.

Zadnje uređivanje Beljki : 26.05.2015. at 15:14.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.