Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2015., 17:47   #1561
Quote:
destro321 kaže: Pogledaj post
pozz zanima me da li cu moc upast u neku gimnaziju, stanje je sljedeće:
5. raz - 4.6 prosjek, hj, mat = 4 , geo, pov = 5 , eng-4 nj - 5 bio 5
6. raz - 4,6 prosjek, hj,mat=4, geo,pov=5, eng 5 nj 4 bio 4
7. raz - 4.5 prosjek, hj, mat= 4, geo,pov = 5, eng 4 nj 5 kem 4 bio 4
8.razz - 4.3 prosjek, hj,mat=4, pov 5, geo 4, eng 4, nj 4, kem 5, bio 4
ako treba jos što reći recite, zanima me oce li biti dovoljno da upišem ovu gimnaziju, ako necu moc ovu ocu li moc neku drugu jer sam totalno neupucen u to..?
Možeš upisati dvojezični njemački. Ostalo možda, no koliko znam prošle godine su svi prijavljeni i upisani. To zavisi od onih koji se prijave, tj. od njihovih bodova. Dakle moguće je da se upišeš.
Mislim da je i u drugim gimnazijama koje su naveden kao moguće za upis s tvojim brojem bodova ista situacija. Možda da ti roditelji dogovore sastanak s nekim ravnateljom pa mu objasne detaljnije tvoju situaciju. Tako su neki moji prijatelji koji nisu imali sve petice u osnovnoj upisali željene škole. Sretno!
vivis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 11:20   #1562
jel ova skola na kajzerici?trebao bih imati oko 72-74 bodova,dal je to dovoljno za upis i do kada traju ti osmi satovi i koliko su cesto jer sam sportas i imam treninge dvaput na dan
kaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 17:57   #1563
Quote:
kaccccc kaže: Pogledaj post
jel ova skola na kajzerici?trebao bih imati oko 72-74 bodova,dal je to dovoljno za upis i do kada traju ti osmi satovi i koliko su cesto jer sam sportas i imam treninge dvaput na dan
Da, na Kajzerici je.
Mislim da bi trebao upasti.
Ja osmi sat imam samo jednom tjedno (srijedom, SRO) i on traje do 15.20 ali moj razrednik nas uvijek pusti ako imamo trening ili slično

Btw, ovaj video mi je presladak https://www.youtube.com/watch?v=OoB1hyakWig
__________________
Life's a game made for everyone, and love is the prize.
MarichuyVelarde is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 20:32   #1564
jel škola fakat počinje u pol 9? hahah predobro
oggy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 01:04   #1565
Quote:
oggy1 kaže: Pogledaj post
jel škola fakat počinje u pol 9? hahah predobro
Aha
__________________
Life's a game made for everyone, and love is the prize.
MarichuyVelarde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 17:51   #1566
ej dvoumim se u koju bi školu pošto me zanimaju jezici i hrvatski i tak. zanima me jesu li dobri jezici kod vas i jel se radi gramatika iz hrvatskog il samo književnost. ne znam jel bolja četvrta il 16. zza jezike
__________________
don't touch the sleeping pills, they mess with my head
sweet-cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 16:42   #1567
Quote:
sweet-cookie kaže: Pogledaj post
ej dvoumim se u koju bi školu pošto me zanimaju jezici i hrvatski i tak. zanima me jesu li dobri jezici kod vas i jel se radi gramatika iz hrvatskog il samo književnost. ne znam jel bolja četvrta il 16. zza jezike
Četvrta! Baš nam je neki dan profesor iz tjelesnog rekao da smo se pomaknuli na listi najboljih gimnazija u Hrvatskoj, a ujedno i prešišali šesnaestu i postali najbolja jezična gimnazija. E sad, vjerojatno ovisi kojeg profesora dobiješ, ja iz hrvatskog imam Zovko i jako puno radimo na književnosti, no fokusiramo se i na jezik i gramatiku. Puno se čita i piše se dosta sastavaka. Što se tiče jezika, opet ovisi. Iz engleskog imam Mikulec ml. i odlično predaje, engleski znam za 5+. Idem na napredni njemački i predaje mi Keglević, njemački mi se značajno popravio. Što se tiče latinskog, Boško je Boško, čovjek je genijalan, i ako učiš bez problema ćeš imati dobre ocjene
__________________
Life's a game made for everyone, and love is the prize.
MarichuyVelarde is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 20:59   #1568
Gle, ja sam završila šesnaestu i nama su svake godine govorili da smo iznad svih jezičnih gimnazija u Hrvatskoj, pa tako ne znam koliko je to što ti je profesor tjelesnog rekao mjerodavno. (Ne kažem ni da su naši bili u pravu, samo kažem da svi hvale svoje).

Ono što ja mogu reć iz svoje perspektive je to da su obje škole iznimno kvalitetne. Ne mogu govorit o stanju u IV. iz prve ruke, no znam mnoge koji su je završili, upisali zaista različite fakultete i dobro im ide. Također znam osobno nekoliko osoba koje su se iz IV. svojedobro prebacili kod nas, od kojih je jedna ostala i tvrdi da joj je bilo mnogo bolje, a druga se vratila u roku od dva tjedna jer joj je u XVI. bilo preteško. Mislim da sve ovisi o tome što ti želiš, ako si za jezičnu - obje su dobar odabir. U XVI. je doduše sve zahtjevno (ali i kvalitetno), izuzev matematike koja je stvarno na bazi jezične gimnazije što je pomalo tužno (usprkos tome su mnogi mnogi iz moje generacije upisali prirodoslovne fakultete).

Ono u čem se razlikuju je to da četvrta ima drugačije ponude, tipa dvojezični program na njemačkom jeziku (i francuskom, ako se ne varam), što kod nas nema, ali zato mi imamo iznimno kvalitetan dvojezični na engleskom.

Također, trenutno studiram dva svjetska jezika, i na studiju sam imala priliku upoznat mnogo mnogo starijih ljudi iz obje gimnazije, i mnogima ide iznimno dobro - što bi značilo da je podloga kvalitetna. Iz IV. doduše više znam vršnjake, ali od svih starijih iz XVI. mogu reć da se jezicima na fakultetima apsolutno dominira. Malo je njih kojima ne ide studij, a i generalno su jako ambiciozni.

Da me se pita, rekla bih da je XVI. malo više od IV. usmjerena na isključivo jezike, dok mi se čini da je u IV. naspram XVI. jača matematika i slično. Možda se varam, vjerojatno ovisi o profesorima, no to je moj dojam.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 07:30   #1569
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Gle, ja sam završila šesnaestu i nama su svake godine govorili da smo iznad svih jezičnih gimnazija u Hrvatskoj, pa tako ne znam koliko je to što ti je profesor tjelesnog rekao mjerodavno. (Ne kažem ni da su naši bili u pravu, samo kažem da svi hvale svoje).

Ono što ja mogu reć iz svoje perspektive je to da su obje škole iznimno kvalitetne. Ne mogu govorit o stanju u IV. iz prve ruke, no znam mnoge koji su je završili, upisali zaista različite fakultete i dobro im ide. Također znam osobno nekoliko osoba koje su se iz IV. svojedobro prebacili kod nas, od kojih je jedna ostala i tvrdi da joj je bilo mnogo bolje, a druga se vratila u roku od dva tjedna jer joj je u XVI. bilo preteško. Mislim da sve ovisi o tome što ti želiš, ako si za jezičnu - obje su dobar odabir. U XVI. je doduše sve zahtjevno (ali i kvalitetno), izuzev matematike koja je stvarno na bazi jezične gimnazije što je pomalo tužno (usprkos tome su mnogi mnogi iz moje generacije upisali prirodoslovne fakultete).

Ono u čem se razlikuju je to da četvrta ima drugačije ponude, tipa dvojezični program na njemačkom jeziku (i francuskom, ako se ne varam), što kod nas nema, ali zato mi imamo iznimno kvalitetan dvojezični na engleskom.

Također, trenutno studiram dva svjetska jezika, i na studiju sam imala priliku upoznat mnogo mnogo starijih ljudi iz obje gimnazije, i mnogima ide iznimno dobro - što bi značilo da je podloga kvalitetna. Iz IV. doduše više znam vršnjake, ali od svih starijih iz XVI. mogu reć da se jezicima na fakultetima apsolutno dominira. Malo je njih kojima ne ide studij, a i generalno su jako ambiciozni.

Da me se pita, rekla bih da je XVI. malo više od IV. usmjerena na isključivo jezike, dok mi se čini da je u IV. naspram XVI. jača matematika i slično. Možda se varam, vjerojatno ovisi o profesorima, no to je moj dojam.
Samo sam htjela nadodati na ovo što se tiče matematike, da, stvarno ovisi o tome kojeg profesora dobiješ. Ja imam Ševu koja odlično predaje i matematika mi ide sasvim solidno, ali onda sam opet čula da ako dobiješ Cvitu ili one druge dvije nećeš znati ništa.

Mislim na kraju to je tvoj odabir, obe škole su neizmjerno kvalitetne i bez obzira na to koja je bolja, obe su među 5 najboljih u Hrvatskoj i obe se po mom mišljenju jednako fokusiraju na jezike tako da je na kraju to potpuno tvoj odabir. Ja osobno u XVI. nisam htjela ići jer znam da je teža od IV. (mada sam čula i da poklanjaju ocjene, što iskreno sumnjam da je istina), a IV. mi je i fizički bliže.
__________________
Life's a game made for everyone, and love is the prize.
MarichuyVelarde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 20:12   #1570
Quote:
MarichuyVelarde kaže: Pogledaj post
Ja osobno u XVI. nisam htjela ići jer znam da je teža od IV. (mada sam čula i da poklanjaju ocjene, što iskreno sumnjam da je istina), a IV. mi je i fizički bliže.
Gluposti.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 21:45   #1571
Smile

Hahahahah ...matematiku neće znati oni kojima predaje Cvitanović i druge dvije profesorice! Za takvu neistinu je teško reći i da je glupost. To je više od gluposti! Inače kako prof. tjelesnog može znati koja je škola bolja? Možda je bolja u nekom sportu ali nikako kao škola. XVI. je bila bolja u puno predmeta i vjerojatno još jest, ali i IV. ima svoje prednosti. Trenutno je suvremenije opremljena ako je to nekome važno i ima dvojezičnu nastavu na više jezika. Obje su dobre ali je XVI. mnogima bila teža nego IV. Nisu obje medju pet najboljih, to se slučajno dogodilo zbog rezultata jedne državne mature tj. pisalo je nešto u novinama, no to nije nikada utvrđeno kao činjenica. Ima još puno škola koje su isto bile u novinama neke godine kao što su bile naše. Ali svi hvale svoju pa i ja kažem da je IV.neponovljiva! Meni zbog ekipe!
vivis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 23:08   #1572
Quote:
vivis kaže: Pogledaj post
Hahahahah ...matematiku neće znati oni kojima predaje Cvitanović i druge dvije profesorice! Za takvu neistinu je teško reći i da je glupost. To je više od gluposti! Inače kako prof. tjelesnog može znati koja je škola bolja? Možda je bolja u nekom sportu ali nikako kao škola. XVI. je bila bolja u puno predmeta i vjerojatno još jest, ali i IV. ima svoje prednosti. Trenutno je suvremenije opremljena ako je to nekome važno i ima dvojezičnu nastavu na više jezika. Obje su dobre ali je XVI. mnogima bila teža nego IV. Nisu obje medju pet najboljih, to se slučajno dogodilo zbog rezultata jedne državne mature tj. pisalo je nešto u novinama, no to nije nikada utvrđeno kao činjenica. Ima još puno škola koje su isto bile u novinama neke godine kao što su bile naše. Ali svi hvale svoju pa i ja kažem da je IV.neponovljiva! Meni zbog ekipe!
LOL sorry, samo prenosim ono što čujem, nisu to činjenice. Zašto profesor tjelesnog to ne bi znao? Ono, nije da te napadam, ali on je profesor u školi jednako kao i npr. prof. engleskog.
__________________
Life's a game made for everyone, and love is the prize.
MarichuyVelarde is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 11:27   #1573
Smile

Quote:
MarichuyVelarde kaže: Pogledaj post
LOL sorry, samo prenosim ono što čujem, nisu to činjenice. Zašto profesor tjelesnog to ne bi znao? Ono, nije da te napadam, ali on je profesor u školi jednako kao i npr. prof. engleskog.
Mislim da ne treba vjerovati u sve što se čuje. Profesori tračaju i hvale sami sebe ili ih hvale prijatelji. Pogledaj prethodne postove, shvatit ćeš. Nije istina da smo bolji od XVI., svi govore za sebe da su najbolji. Inače je meni IV. super, ali je loša po tome što se šire laži uvijek od jedne grupe profesora i zato treba izbjegavati neke kabinete koliko je god to moguće, pedagogicu i njezine razgovore, urede, tajništvo, portu. Neki prof.razgovaraju s učenicima na hodniku ili su im vrata razreda otvorena upravo zbog izbjegavanja tračeva. To znam. Prof.tjelesnog nema uvid u sve i ne može znati o drugim predmetima jednako kao za svoj osim ako mu netko nije rekao, a to se u ovoj školi radi i jako je loše. U drugim školama smo na žalost poznati po tračanju i kako se profesori blate. Bilo je i to u novinama. Moji roditelji su tada promijenili mišljenje o školi. Ne moraš biti neki genijalac da shvatiš tko je tko od njih. Neki su uvijek po uredima i sve znaju o drugim profesorim i govore za sebe i svoje prijatelje da su najbolji ili da su drugi glupi. LOL.
Pusti to. Mudre izreke kažu da jedan pas laje zbog nečega , a drugi jer su čuli kako on laje. Ne budi naivna.
vivis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 21:10   #1574
Poz,mene zanima jel mogu upast ako imam peti,sesti i sedmi razred 5.0,a osmi 4 iz matke i povijesti??
klokan666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 20:25   #1575
Quote:
klokan666 kaže: Pogledaj post
Poz,mene zanima jel mogu upast ako imam peti,sesti i sedmi razred 5.0,a osmi 4 iz matke i povijesti??
Ako sve bude kao i prethodne dvije godine, onda upadaš bez problema
__________________
Life's a game made for everyone, and love is the prize.
MarichuyVelarde is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 17:46   #1576
Mogu li upasti u dvojezični francuski sa 69 bodova??
LOLonPC is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 08:04   #1577
Quote:
LOLonPC kaže: Pogledaj post
Mogu li upasti u dvojezični francuski sa 69 bodova??
Vjerojatno da! Sretno!
vivis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 00:42   #1578
Quote:
LOLonPC kaže: Pogledaj post
Mogu li upasti u dvojezični francuski sa 69 bodova??
Koliko sam čula ove godine ti je velika zainteresiranost za dvojezični francuski, ali nikad se ne zna. U svakom slučaju, sretno!
__________________
Life's a game made for everyone, and love is the prize.
MarichuyVelarde is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 14:14   #1579
Ej, jel mogu upast u IV. gimnaziju sa 73.30 bodova?
pićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 14:16   #1580
I jel se može s toliko bodova upast u normalan program ili dvojezični engleski?
pićak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.