Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2009., 13:25   #141
Možda je nekvalitetan jastuk. Probaj s anatomskim. A uz to čitanje, gledanje televizije umore oči, pa glava može i od tog boljeti. Ja osobno, ako se ne ustanem ujutro nakon 8-9h, cijeli dan imam glavu kao balon.

Ali anatomski jastuk je
__________________
Čije je jaje?
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 13:25   #142
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
na godišnjem sam. kad nisam radim dva/tri posla i trebam odmor.

meni je odmor ležanje, spavanje, ležanje, čitanje u krevetu... ne sjedenje, jer sjedim na poslu, nego ležanje

i taman kad se ufuram u ritam red kave i neta, televizija, spavanje, knjiga, ručak, spavanje... počinju problemi s glavoboljom

madrac je kvalitetan i skup, imam jedan jastuk - ne previsok... ali čim pređem prag od 8-9 sati spavanja budim se s groznom glavoboljom

jel moguće da je od spavanja/ležanja?

mozda da pokusas s anatomskim jastukom...meni je to puno pomoglo
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 13:43   #143
starci su nam htjeli pokloniti dva za useljenje pa smo ih uzeli na probu

užas, prestrašno nešto kako mi je loše bilo spavat a njima
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 13:47   #144
Ali nisu svi anatomski jastuci isti. Ja sam ih promijenila 4 prije nego sam našla onaj pravi. A ima iz zbilja stotinu vrsta - od onih s magnetićima koji ni ne izgledaju kao jastuci, jeftinih iz supermarketa, od memo pjene...
__________________
Čije je jaje?
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 13:58   #145
Mislim da to nije zbog jastuka, nego zbog promjene ritma

vidi ovdje, odmah na početku

http://www.tegobe.com/casopisi/vase_...9_migrena.html

poznata je tzv weekend glavobolja - koja se javlja upravo zbog promjene ritma spavanja
Joya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 14:11   #146
hm... ovo moje nije migrena, obična glavobolja vulgaris (srećom)

al hvala na linku

BC al zar me onda nebi boljela glava i nakon redovnog sna?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 15:12   #147
Tako i moju mamu. Kad zaspe preko dana, probudi se s koma glavoboljom. Uvijek. Nedavno je imala neke vrtoglavice, pa je na pretragama otkriveno da joj je vratna kraljesnica u losem stanju, premda nikad nije imala nikakve bolove i nista slicno. Mozda je u vratu problem?
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 19:53   #148
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Tako i moju mamu. Kad zaspe preko dana, probudi se s koma glavoboljom. Uvijek. Nedavno je imala neke vrtoglavice, pa je na pretragama otkriveno da joj je vratna kraljesnica u losem stanju, premda nikad nije imala nikakve bolove i nista slicno. Mozda je u vratu problem?
ovo bi čak moglo biti i najvjerojatniji scenario

ili mi se tijelo samo bori protiv činjenice da sam lijnčina

kiropraktičar?

hvala svima
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 10:00   #149
mene ti recimo iso zna cesto boljeti vratni dio i glava nakon dugo spavanja.skontala sam da dugo spavam u nekom polozaju...al dobro meni je i bilo od jastuka.na anatomski jastuk se treba priviknuti...prvo ti smeta pardana a onda super.

al dobro...meni s ecini da si ti malo previse opterena pa zato je to tako.
ne bi ti bilo lose jednom tjedno a ako ne mozes jednom 1-2 x mjesecno otici na masazu cijelog tijela ili bar cijelih ledja.puno ljudi to pomogne jer poboljsa cirkulaciju te su i glavobolje rjedje i slabije.pokusaj.
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 11:18   #150
Quote:
navaha kaže: Pogledaj post
mene ti recimo iso zna cesto boljeti vratni dio i glava nakon dugo spavanja.skontala sam da dugo spavam u nekom polozaju...al dobro meni je i bilo od jastuka.na anatomski jastuk se treba priviknuti...prvo ti smeta pardana a onda super.

al dobro...meni s ecini da si ti malo previse opterena pa zato je to tako.
ne bi ti bilo lose jednom tjedno a ako ne mozes jednom 1-2 x mjesecno otici na masazu cijelog tijela ili bar cijelih ledja.puno ljudi to pomogne jer poboljsa cirkulaciju te su i glavobolje rjedje i slabije.pokusaj.
i o tome već jako dugo razmišljam s obzirom na posao idem uskoro na drugi godišnji i to u toplice s dragim pa ću si tamo malo priuštiti masaža i odmora


danas sam dobro

hvala svima
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 04:32   #151
[QUOTE=Sun_Flower;19493329]Imam migrene tenzionog tipa 15 godina. Napravila sam sve neurološke pretrage, bila kod fizijatra, psihijatra (da nije od stresa), pila sve vrste analgetika koji se mogu kupiti u slobodnoj prodaji i na recept, uključujući Tramal. Pila sam Imigran, Zomig, išala na akupunkturu, uzimala homeopatske pripravke, išla na autogene treninge za opuštanje, promjenila mjesto spavanja da nije od podzemnih voda, spavala na anatomskom jastuku i ništa mi nije pomoglo. Glava me boli svaki dan, napadi su bar jednom mjesečno (prije akupunkture su bili i jednom tjedno), kad imam napad smetaju me mirisi (čak i miris posteljine), zvukovi, svjetlo, povraća mi se a jako teško povratim, u glavi mi pulsira da ima osjećaj da će mi oči ispasti...mislim da mi netko u tom trenutku ponudi smrt da bi pristala. Tri puta sam se onesvjestila od bolova. To mi uništava život, ali i mojoj obitelji jer kad imam napad život u kući stane...ne kuha se jer mi je od svakog mirisa želudac u grlu, ne sprema se, ne hoda se i ne radi se ništa jer mi svaki zvuk para mozak.
Meni je i tata imao takve migrene, ali su prestale nakon 45. godine života. Dr mi je u ranim dvadesetim rekao da se to nekad smiri u menopauzi...pa zar da provedem život iščekujući menopauzu u nadi da će bit bolje.
Uopće ne znam što je okidač...niti hrana, niti promjene vremena, niti dani u ciklusu...jednostavno ima dana kad je bol lagana i podnošljiva, ima dana kad mi kuca u sljepoočici, a ima dana kada mi cijela glava tako pulsira da je jedva izdrživo. Prije svakog napada imam auru...počne sa titranjem ispod oka (donji dio slike mi je titrav, kao da gledam kroz vatru), slika pred očima mi bljeska kao da sam gledala u sunce i onda počne jako pulsiranje. Ako tada uzmem nešto protiv bolova napad se na žalost ne umanji.
Nema mi druge nego da i ja probam magnezij. Ili ima još neko rješenje? Hvala![/QUOT

Ista stvar i kod mene. sad imam malog djecaka i sretna sam ako me migrena uhvati onaj dan kad on ide u vrtic i ako sam u stanju odvesti ga. Onda popijem Zomig i legnem. Ako zaspem bude bolje, ako ne povracam. Zomig mi djeluje ali ne mogu ga popiti ako sam sama kuci s malim.
Mucim se s migrenom i brojim minute kad ce muz doci kuci da barem nemam maloga na vratu. A da ne pricam da nista ne mogu planirati ni dogovarati jer ne znam kad ce me uhvatiti. Nastojim uvijek imati u zamrzivacu neko jelo da barem moji mogu jesti.
Sta pijes ti kad te uhvati?
__________________
"Daj mi mirnocu da podnesem stvari koje ne mogu promijeniti, daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti, i daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugoga."
vemar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 23:03   #152
Glavobolja

E ovako zanima me sta uzimati za glavobolju.

imate nekog iskustva?

Na poslu me zaboli glava pa ono molim preporuke?

- osim aspirina


ako je bila tema sorri ali ja ne nalazim.
duffy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 03:16   #153
Najbolje je otkriti uzrok, ako je moguće, pogotovo ako je jako često. Je l' to posao sjedilački, pred računalom?
Kakve su te glavobolje - kakva je bol, u kojem dijelu glave, ima li i nekih drugih simptoma?
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 13:48   #154
Quote:
vigilanty kaže: Pogledaj post
Najbolje je otkriti uzrok, ako je moguće, pogotovo ako je jako često. Je l' to posao sjedilački, pred računalom?
Kakve su te glavobolje - kakva je bol, u kojem dijelu glave, ima li i nekih drugih simptoma?
riješen problem vise ne radim ... mah sa debilima "korisnicima" radim pa te izivciraju ....
duffy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 13:56   #155
Quote:
duffy5 kaže: Pogledaj post
E ovako zanima me sta uzimati za glavobolju.

imate nekog iskustva?

Na poslu me zaboli glava pa ono molim preporuke?

- osim aspirina


ako je bila tema sorri ali ja ne nalazim.
Ako te često boli glava možebiti da imaš TUMOR
__________________
Linkin Park only
Linkin Park is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 19:13   #156
Glavobolje

Dakle ovako, nisam znala bili ovu temu trebala staviti pod Migrena jer neznam jeli o pravoj migreni uopće i riječ. Naime, već dugo vremena osjećam glavobolju u određenim trenutcima, npr. nakon što pomirišem više od 3 parfema, nakon sto radim određene grimase s licem... Ovo može zvučati i smiješno ali glavobolju dobijem kad par puta podignem obrve, naboram čelo i sl. Također, kad se probudim s glavoboljom ona mi zna trajati gotovo cijeli dan, s jačim ili slabijim intenzitetom.
Kako već 10-ak godina imam negativnu dioptriju, trenutno je -6, pa me zanima jel možda dioptrija uzrok tome ili je riječ o nečemu drugome(znam dosta ljudi sa sličnom dioptrijom a bez ovakvih pojava)...
Nikad se nisam previše obazirala na ovo ali bi me zanimalo drugo mišljenje i ima li možda netko na forumu slične smetnje? tnx unaprijed
Milka_čokolada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 21:30   #157
pozdrav!neznam baš da su slučajevi isti,ali eto ja sam imala glavobolje godinu i pol dana,svaki dan,cijeli dan čak i tokm cijele noći,24 sata dnevno.već sam bila luda i depresivna jer tako normalan čovjek nemože funkcionirati.obavila sam sve moguće pretrage ct-glave,magnetsku,i sve druge gluposti!!odgovor je bio isti:mi neznamo šta bi sa vama?!na kraju sam otišla kod bioenergičara koji mi je jednim pokretom ruke otklonio glavobolju.ja sam se tako snašla i riješila svoje muke.
Mishel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 11:34   #158
Uzroka glavobolje moze biti milijun.
Odi neurologu, oftamologu, ako to nije uzrok, provjeri zube, hormone (osjetljivost na mirise moze biti zbog hormonskog poremecaja).
Dakle kod dr opce prakse po uputnicu za oftamologa i neurologa.
Odi zubaru na pregled i kod ginica po uputnicu za hormonske pretrage.
Schiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 13:54   #159
Hoću, ić ću doktoru...tnx
Milka_čokolada is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 17:21   #160
Evo da se pridružim skupini nerješenih glavobolja. Ja imam konstantne glavobolje već godinama nekih cca 4-5 g., a imam 24. g., bila sam na pregledu vida u bolnici, na raznoraznim snimanjima glave, čak i na magnetskoj rezonanci, fizikalnoj terapiji i naravno ništa nigdje nije otkriveno, tjedno redovito imam 1-3 puta glavobolje, raznog itenziteta, nekad padnem u krevet i samo da mi je mrak i mir, a nekad samo podmukla bol, tablete svih vrsta isprobala i ništa ne pomogne sve dok nisam otkrila nalgesin koji mi je pod obavezno u torbici! Koji je uzrok svemu tome nitko ne zna ni zbog čega je
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.