Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2014., 17:36   #1
Kaufland-zbog čega ga volimo više/manje od drugih centara

S obzirom da već dulje vremena kenjkam, kako mi je Kaufland gotovo u cijelosti zamijenio šoping u Lidlu- premda je navodno isti gazda - i naravno, Konzumu, Mercatoru, Billi, Plodinama, InterSparu..., nema smisla samo kokodakati&cendrati po ostalim temama.

Dakle, Kaufland i sve što je dobro&loše u njemu i oko njega, cijene, akcije, uslužnost osoblja, rasprostranjenost (naravno, tu ga Lidl ubija, kao i Billa i mnogi drugi konkurenti).

Mene su privukli cijenama ( u pravilu najmanje nasviranim u odnosu na konkurenciju kad govorimo o ne-akcijskim artiklima, a i akcije su im više nego korektne), a izborom robe pokrivaju cca 90% mojih potreba robe široke potrošnje.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 17:52   #2
Sviđa mi se što u zadarskom Kauflandu ima lijepa ponuda gotovih kolača, ali mi se ne sviđa što nemaju gastro odjel.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 17:56   #3
Da, izostanak gastro-odjela u Kauflandu je i meni veliki nedostatak.
Ne mogu se sjetiti, jesam li u kojem Kauflandu uopće i vidio gastro-pdf?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 17:56   #4
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
...

Mene su privukli cijenama ( u pravilu najmanje nasviranim u odnosu na konkurenciju kad govorimo o ne-akcijskim artiklima, a i akcije su im više nego korektne), a izborom robe pokrivaju cca 90% mojih potreba robe široke potrošnje.
također
+ što ako nešto pitam mogu dobiti normalan odgovor
ono na blagajni "jel bilo sve u redu? ..truć-truć.." ide i meni malo na jetricu al' kaj sad, lakše progutam to neg nadrkanost
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:03   #5
Velik izbor stvarno svakakvih pašteta. Jebiga, volim paštete, pogotovo od maslina i tartufa.
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:18   #6
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ono na blagajni "jel bilo sve u redu? ..truć-truć.." ide i meni malo na jetricu al' kaj sad, lakše progutam to neg nadrkanost
meni je to super, jedino me malo stilta kad mi pročita ime na kartici pa mi se prezimenom obrati

Ljubaznost osoblja mi je definitivno najbolja stvar u Kauflandu, cijene kao druga najbolja.
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:32   #7
volim im radno vrijeme do kasno uvečer (makar kužim da je radnicima to tlaka), pogotovo sad kad je zapeklo. volim što imaju Naturine mliječne proizvode. volim što im je parking velik i slobodan, bez zezanja sa rampama (K Branimirova).

odjel s svježim voćem i povrćem ne valja, onak duboko i istinski.
gljive su ok. ne volim što su smanjili izbor tjestenina, i suhih i svježih, kao i mesnicu. pekara im nije nešto, to im je najslabije u usporedbi s Lidlom; pogotovo zadnja tri sata radnog vremena, što je malo previše da im police zjape prazne.

ljudi na blagajnama jesu ljubazni, ali kao i u Lidlu, teško je naići na bilo koga tko može odgovoriti na neko pitanje u samoj trgovini.

znaju puštati dobru glazbu
(kako u Intersparu blagajnice uopće izdrže onu torturu prejakog razglasa i prodornog pištanja, jesu to neki alarmi protiv krađe? ne znam. ali znam da odande bjeźim apsolutno čim najbrže mogu, a da po Kauflandu daleko opuštenije šećem)
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:36   #8
Ja sam jednom vidjela kako ptica leti iznad odjela voće i povrća u Kauflandu.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:42   #9
što je ipak puno bolje od štakora kojeg sam ja vidjela trčati po Lidlu Svetice, tamo kraj zida iza kava i tjestenina...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:51   #10
Meni ide na ziFce pitanje 'jel bilo sve u redu'

I to kaj nema onog nastavka za stvari na blagajnama ko sto ima drugdje nego su ko u lidlu one kratke blagajne

E da, nervira me kod vracanja flasa da mi uvijek zvocaju za 2-3 staklenie od npr pive u odnosu na 30-40 plasticnih, da bi mi to trebale isplatit samo uz predocenje racuna da sam kupila kod njih, al evo da me ne vracaju i ne prekucavaju potvrde i blac truc isplatit ce mi sve ovaj put, i tako svaki put
A s obzirom da je moje vracanje flasa max dvaput godisnje, sigurno cu cuvat te racune
I zapravo mi nije jasno zasto uvijek izvode problem oko tih flasa, i gdje da ih vracam da ne zvocaju
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 19:30   #11
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
Meni ide na ziFce pitanje 'jel bilo sve u redu'

I to kaj nema onog nastavka za stvari na blagajnama ko sto ima drugdje nego su ko u lidlu one kratke blagajne
Kod nas ima tih nastavka.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 19:51   #12
I meni je kaufland br 1 za kupnju , pogotovo za mjesečnu kupnju. Za varaždinski kaufland je pun pogodak bio kad se u njemu otvorio Dm . u Varaždinu je Kaufland trgovački centar br 1. , njegov ogromni parking je uvijek pun automobila . Meni osobno se jako sviđa što nema puno čekanja na blagajnama , što uvijek otvaraju nove blagajne kad je potrebno a ne ko u največem Konzumu u Vžu , da skoro uvijek čekaš po 10 min na blagajni jer rade samo dvije ili tri
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 22:35   #13
I meni je Kaufland najbolji. Jer ima najširi asortiman, i najširi dijapazon cijena, mo'š kupit najjeftnije ako nisi pri lovi, ali i najskuplje ako jesi. I kad je neka akcija većinom imaju te akcijske proizvode cijelo vrijeme na policama, rijetko kad je nešto sam ono, 5 minuta ujutro, par komada i tko je jamio, jamio je.

Ali uglavnom jer tamo mogu kupiti više-manje sve što mi treba, dok drugdje ne mogu ili mogu, ali je manje izbora ili više cijene.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 10:37   #14
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
Meni ide na ziFce pitanje 'jel bilo sve u redu'
Mene to nikad ne pitaju. Valjda ovisi o lokaciji
dogbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 10:39   #15
Kaufland mi je zakon! Tamo obavljam sve veće kupnje, i makar mi nije blizu, uopće mi nije problem odvaliti 10tak km do njega.
Žao mi je što su smanjili dio gdje stoji tjestenina i umaci, mesnica i suhomesnati dio su mi super, pekara tak-tak.
A na parkingu imaju svoju pečenjaru, pred kojom je uvijek red. Klopa povoljna i izvrsna.
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 10:46   #16
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
Meni ide na ziFce pitanje 'jel bilo sve u redu'

I to kaj nema onog nastavka za stvari na blagajnama ko sto ima drugdje nego su ko u lidlu one kratke blagajne

E da, nervira me kod vracanja flasa da mi uvijek zvocaju za 2-3 staklenie od npr pive u odnosu na 30-40 plasticnih, da bi mi to trebale isplatit samo uz predocenje racuna da sam kupila kod njih, al evo da me ne vracaju i ne prekucavaju potvrde i blac truc isplatit ce mi sve ovaj put, i tako svaki put
A s obzirom da je moje vracanje flasa max dvaput godisnje, sigurno cu cuvat te racune
I zapravo mi nije jasno zasto uvijek izvode problem oko tih flasa, i gdje da ih vracam da ne zvocaju
E, vidi: https://www.forum.hr/showthread.php?t=827781

Možda tu i ti i ja dobijemo odgovor


Nemam mišljenje o Kauflandu, jer su iz meni posve nejasnih razloga do sada postojali gotovo isključivo u istočnom dijelu Zgb. Sad kad se otvori na Zagrebačkoj, stvorit ću mišljenje (ni na rudešu nisam još bila )
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 10:57   #17
Meni Kaufland odgovara jer do njega mogu pješke i u međuvremenu sam se navikla...ne volim doć u druge centre, ne znam gdje šta stoji a nemaš koga pitati..
najbolja stvar u Kauflandu je što možeš vratit stvar bez puno pitanja,a što je i normalno , nemaš gdje probat..akcije su stvarno akcije, blagajne su brze i ima ih puno...tko je strpljiv može skoro svaku stvar dočekati na akciji, a sezonske stvari i uz popust 90 posto .)
Cesarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 10:59   #18
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
E, vidi: https://www.forum.hr/showthread.php?t=827781

Možda tu i ti i ja dobijemo odgovor

...
naravno
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 12:05   #19
Za sada mi jedino smeta što su blagajne kao u Lidlu, bez onog nastavka (bazena) pa moram biti u dobroj kondiciji kada dođem u veliki shoping, treba to sve na brzinu slagati, brzo se gomila na tom malom prostoru.

Bilo mi fora nedavno u Kauflandu u Španskom.. Prije cca mjesec dana kupovali supruga i ja file grgeča i malo se zapričali s ljubaznom prodavačicom oko najboljeg načina pripreme tog filea i slično, onako usput.. Prošlo oko mjesec dana od tada, prolazimo opet supruga i ja pored tog ribljeg pulta, ženska se nasmije, pozdravi nas i pita kako je ispao file, jel smo zadovoljni.. Svaka čast na memoriji, pored tisuća ljudi koji tamo procirkuliraju mjesečno..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 17:55   #20
Volim ga zbog povoljnih cijena, pogotovo voca i povrca predvecer. Slucajno sam jednom naisla oko pola 9, i vidjela kako prodavacica na tom odjelu ide okolo i periodicno stavlja plakate da je određen artikl snizen. Dok sam sve obisla, skuzih da sam zaboravila luk, kad ono dosta artikala jos upola niza cijena nego kad sam dosla.

Ponovilo se jos jednom, tako da mi je sad navika ciljano otic predvecer po voce i povrce, nekih 2x tjedno. Evo u pon sam sampinjone platila kilu 9.90 (a stvarno svjezi, bijeli), tamno zelena paprika, kila 5kn (uzela par, cisto za aromu u jelima, isto uhvatila fine, svjeze), tresnje mjerica od pola kile 5kn (par trulih bilo, ali ostale mesnate i nista losije od ovih sto su na placu sad po 30kn/kila), marelice po 10kn. Malo mi je smijesno kak svi cekaju sta ce se snizit, al iskeno obzirom na finu ustedu, nije mi bed
Kruh je li-la, fin im je razeni cetvrtasti sa suncokretovim sjemenkama, nakon 21h im je i to na 50%, a on moze par dana stajati.
Sto se ostalog asortimana tice, odjel delikatesa je jedan od boljih, a nadje se i ovako povoljnih artikala za kucu i tako. Ukratko otkad se otvorio u Spanskom, Interspar i Lidl su pomalo pali u zaborav (Konzum bojkotiram vec neko vrijeme)
LilMisSunshine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:14.