Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2011., 02:03   #41
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Evo ja ću uskoro u Iquitos pa me zanima jel bio netko tamo i zna li gdje se tamo u okolici može naći neki baš autentični ritual ayahuasce,a ne samo predstava za turiste?
koliko sam gledo po netu za autentični ritual trebaš rezervirat unaprijed,
među poznatijima je ova ekipa http://www.templeofthewayoflight.org/ shipibo pleme


dadaland kako je organizirano tamo gdje ideš, može link ako ima
bipolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 16:27   #42
Quote:
bipolar kaže: Pogledaj post
koliko sam gledo po netu za autentični ritual trebaš rezervirat unaprijed,
među poznatijima je ova ekipa http://www.templeofthewayoflight.org/ shipibo pleme


dadaland kako je organizirano tamo gdje ideš, može link ako ima
Čim je to nekaj gdje imaju organiziran booking turista ne čini mi se baš ozbiljno
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 16:35   #43
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Čim je to nekaj gdje imaju organiziran booking turista ne čini mi se baš ozbiljno
Nemreš ti sam tak banuti u to. To je ritual, traje neko vrijeme, potrebne su određene pripreme kako shamana i napitka, tako i tebe. Zato je poželjno da se i dogovoriš s nekim jer nije svaki dan povoljan za to.

Mislim možeš ti to popit kad te pukne, al nemora bit da ćeš dobiti željeni efekt.
Komplicirano je malo i mogel bi ti objašnjavat danima al to nemreš ni skužit ak sam ne vidiš.

Jasno mi je da tražiš autohtono i razumijem motivaciju, al moraš znati da su i druga vremena i da nisi jedini koji to traži. Di bi došli da su neorganizirani i da ljudi sam dolete "aj daj mi skuhaj to".
(ne kažem da su legit tipovi, al to bar lako saznaš *hint* google *hint*)
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 19:00   #44
Quote:
tmar kaže: Pogledaj post
...BILJKA SE KONZUMIRA NA PRAZAN ZELUDAC TAKO DA JE TO NEMOGUCE.
sleo moje malo....ajd ugasi taj jebeni CAPS LOCK....ontopic, da, od ajahuaske se riga.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 19:05   #45
Quote:
zgoditak7 kaže: Pogledaj post
Ovo je prebolesno. Di to piše u zakonu?

Nevjerojatno mi je da netko može napisati takav zakon. Zašto se onda ne provodi? Da se taj zakon provodi policija bi ispred ljekarni zatvarala ljude koji kupuju caffetin i ostalo.

Inače vani ayahuasca nije zabranjena i par puta kad je policija pokušala strpati nekoga u zatvor radi ayahuasce na sudu su uvijek popušili (npr u USA, Italiji i Francuskoj čini mi se).

http://en.wikipedia.org/wiki/Ayahuasca#Legal_status


Ja bi osobno vrlo rado probao, samo mi se ne da to kuhati, to se kuha 10-12 sati i stalno moraš paziti. Ako ti zazvoni telefon moraš ugasiti vatru dok telefoniraš i odmah se vratiti nazad. S obzirom da nikad to nisam radio bila bi mi velika frustracija da to radim 12 sati da sjebem i da mi ne bude ništa.

Jako me privlači onaj aspekt iscjeljenja i to duhovnog. Gledao sam jedan dokumentarac, navodno kad to uzmeš tijelo/tvoj duh radi neku vrstu duhovne "kirurgije". Znači kroz jako kratko vrijeme se riješiš gomile emocionalnih blokada iz prošlosti + eventualno dobiješ neke vizije koje te dignu na novu razinu svjesnosti. To nije ništa što ne mogu sam drugim duhovnim tehnikama napraviti, ali ovako bi uštedio vrijeme.

Sve ovo gore vrijedi jedino ako ispravno koristiš. To nije droga koja se koristi za zabavu već "biljka učiteljica".
ako te baš zanima, onaj ko zna, može se zdrogirat s cafetinom. treba ti 60ak tableta i od toga kad složiš i pukneš se imaš "kodeinski flaš".

psihodelici su u pravilu "čru" droge koje otvaraju vrata (doors of perception).

"I believe with the advent of acid we discovered new way to think and it had to do with piecing together new thoughts of mind. Why is it that people think it's so evil? What is it about it that there is scares people so deeply? Because they are afraid that there is more to reality than they have ever confronted. That there are doors that they're afraid to go in and they don't want us to go in there either because if we go in, there we might learn something that they don't know. And that makes us a little out of their control."
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 19:07   #46
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
pa mao razgrađuje sve ono sto razgrađuje.. ako se ne varam ima veze i s razgradnjom hranjivih tvaru (tu znas vise od mene)

Poznato je da kad uzmed LSD da je kolicina LSD-a NEMJERLJIVO MALA i NESTAJE potpuno iz krvotoka za jedan sat a efekt LSD-a traje 24 sata npr...

20u grama na 90 kg je možda manje od jedne molekule po stanici .. hmm tak da nije sve tu bas u kemiji hmm a mo
da lsd potakne proizvodnju dmt-a hmm
otkud ti to da LSD iz krvotoka izlazi za jedan sat?
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 23:08   #47
eto, ja bio u 11mj 2010 u Peruu i probao ayahuascu, la bonita medicina...

samo kratko:
- ona se konzumira u prašumi (Iquitos glavni grad), to je biljka prašume, ne anda, iako se konzumiranjem raširila svugdje
- vrlo lako SVATKO može naći šamana za ayahuascu, samo se raspita na tržnici u prašumi...znam, i mene je čudila uputa, ali kad dođeš tamo, shvatiš da je to sve što je potrebno od uputa
- pravi šaman ne uzima lovu već mu daš koliko misliš da vrijedi seansa, up to you
- ima je i drugdje (lima, cuzco), ali to je već turistički đir i tamo već masno naplaćuju (60 - 100 dolara po seansi, kad je sezona, vjerojatno i više)
- ako neko treba vrhunskog šamana u cuzcu, tj. oko valle sagrado (neka mi se javi u inbox)
- seansa OVISI o šamanu, čovjek koji te vodi kroz putovanje i kojem vjeruješ
- prije seanse treba postiti 3 dana (nemasna hrana, izbjegavati meso, seks jer je biljka ljubomorna..) i ovo vrlo ozbiljno shvatiti
- općenito, ako se netko ide drogirati sa ayahuascom, neka se drži gljiva i lsd-a, ovo nije za labilne glave
- ja nisam rigao niti na jednoj seansi, kaže šaman radi dobre dijete, ali i malo problema koje me muče u životu. ostali su povraćali kroz cijelu seansu, ali to nije fizičko povraćanje već ispiranje, teško za shvatiti dok ne doživiš, na ovom kontinentu nećeš to nikada doživjeti
- ayahuasca je kao otac - dobro te isprebija i ne štedi te, ako hoćeš se zabavljati i dobro nasmijati, preporučam san pedro, kaktus kao peyotl, par dolara porcija i zabava zagarantirana
- nema smisla ju uzimati ovdje, najedi se bunike i jednako ćeš biti izgubljen bez šamana, posta i sa betonom oko sebe. to je biljka prirode.

- ayahuasca je najbolja stvar koja mi se desila u životu
dadiljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 23:14   #48
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Nemreš ti sam tak banuti u to. To je ritual, traje neko vrijeme, potrebne su određene pripreme kako shamana i napitka, tako i tebe. Zato je poželjno da se i dogovoriš s nekim jer nije svaki dan povoljan za to.

Mislim možeš ti to popit kad te pukne, al nemora bit da ćeš dobiti željeni efekt.
Komplicirano je malo i mogel bi ti objašnjavat danima al to nemreš ni skužit ak sam ne vidiš.

Jasno mi je da tražiš autohtono i razumijem motivaciju, al moraš znati da su i druga vremena i da nisi jedini koji to traži. Di bi došli da su neorganizirani i da ljudi sam dolete "aj daj mi skuhaj to".
(ne kažem da su legit tipovi, al to bar lako saznaš *hint* google *hint*)
nije ovo baš tako. dogovoriš se sa šamanom kad ćete uzeti, možeš ti isti dan ako mu garantiraš da si postio. ako i nisi, zajebo si sam sebe jer ćeš si napraviti noćnu moru.

i još jedna stvar, ako nemaš respekta za ayahuascu, za nešto što je 100 put jače od tvoje volje i tvog razuma i ako nisi svjestan da ju u principu nećeš moći kontrolirati, bolje ne uzimati.
veliki rispekt prema boniti medicini, jedino tako.

npr. kao da ideš u ring sa minotaurom, znaš da si slabiji i da će te namlatiti, ali on to neće ako ga slušaš i poštuješ. (strašna usporedba, znam, ali potrebno je shvatiti da si uz nju bespomoćan).

prvi put ne očekuj da ćeš shvatiti što ona sve može, tek kasnije otvara sva vrata i pokazuje cijelu svoju moć.
dadiljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 23:15   #49
Quote:
dadiljko kaže: Pogledaj post
eto, ja bio u 11mj 2010 u Peruu i probao ayahuascu, la bonita medicina...

samo kratko:
- ona se konzumira u prašumi (Iquitos glavni grad), to je biljka prašume, ne anda, iako se konzumiranjem raširila svugdje
- vrlo lako SVATKO može naći šamana za ayahuascu, samo se raspita na tržnici u prašumi...znam, i mene je čudila uputa, ali kad dođeš tamo, shvatiš da je to sve što je potrebno od uputa
- pravi šaman ne uzima lovu već mu daš koliko misliš da vrijedi seansa, up to you
- ima je i drugdje (lima, cuzco), ali to je već turistički đir i tamo već masno naplaćuju (60 - 100 dolara po seansi, kad je sezona, vjerojatno i više)
- ako neko treba vrhunskog šamana u cuzcu, tj. oko valle sagrado (neka mi se javi u inbox)
- seansa OVISI o šamanu, čovjek koji te vodi kroz putovanje i kojem vjeruješ
- prije seanse treba postiti 3 dana (nemasna hrana, izbjegavati meso, seks jer je biljka ljubomorna..) i ovo vrlo ozbiljno shvatiti
- općenito, ako se netko ide drogirati sa ayahuascom, neka se drži gljiva i lsd-a, ovo nije za labilne glave
- ja nisam rigao niti na jednoj seansi, kaže šaman radi dobre dijete, ali i malo problema koje me muče u životu. ostali su povraćali kroz cijelu seansu, ali to nije fizičko povraćanje već ispiranje, teško za shvatiti dok ne doživiš, na ovom kontinentu nećeš to nikada doživjeti
- ayahuasca je kao otac - dobro te isprebija i ne štedi te, ako hoćeš se zabavljati i dobro nasmijati, preporučam san pedro, kaktus kao peyotl, par dolara porcija i zabava zagarantirana
- nema smisla ju uzimati ovdje, najedi se bunike i jednako ćeš biti izgubljen bez šamana, posta i sa betonom oko sebe. to je biljka prirode.

- ayahuasca je najbolja stvar koja mi se desila u životu

upiši malo iskustva za vrijeme tripa, osjecaj , pokusaj opisati "svijet"

nego, jel postoji kakva zdrnstvena prevencija kad se ide tamo? cijepljenje i sl? tj, znam da postoji za neke dijelove svijeta
ako se ne varam onaj koji je snimao neke dokumentarac o ajahuaasci kak se z ove (poznat Mckenna tak nesto ) je pobrao nekog nametnika dok je bio tamo
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 00:17   #50
Quote:
dadiljko kaže: Pogledaj post
eto, ja bio u 11mj 2010 u Peruu i probao ayahuascu, la bonita medicina...


- ja nisam rigao niti na jednoj seansi, kaže šaman radi dobre dijete, ali i malo problema koje me muče u životu. ostali su povraćali kroz cijelu seansu, ali to nije fizičko povraćanje već ispiranje, teško za shvatiti dok ne doživiš, na ovom kontinentu nećeš to nikada doživjeti

- ayahuasca je najbolja stvar koja mi se desila u životu
svaka čast

ali čudi me da nisi rigao

baš sa čuo suprotno , to da treba povraćati !!!
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 14:47   #51
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
upiši malo iskustva za vrijeme tripa, osjecaj , pokusaj opisati "svijet"

nego, jel postoji kakva zdrnstvena prevencija kad se ide tamo? cijepljenje i sl? tj, znam da postoji za neke dijelove svijeta
Cijepljenje protiv žute groznice,jedna tableta malarone-a dnevno od dva dana prije do 7 dana poslje boravka u malarično rizičnom području...kaj ja znam možeš se i cijepiti protiv difterije/tetanusa,hepatitisa A i B,možda i bjesnoće ak baš misliš bazat po prašumi...
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 17:09   #52
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
upiši malo iskustva za vrijeme tripa, osjecaj , pokusaj opisati "svijet"
gle, teško je to opisati. ovisi što želiš od biljke, tj. o čemu želiš razgovarati sa samim sobom. možeš o bilo kojoj temi i ti ćeš vidjeti istinu, koju inače zbog raznih faktora koji ometaju zdrav razum, ne uspiješ vidjeti.
3 seanse ayahuasce ti je ekvivalent godinu dana dobrog psihologa u europi.

netko je jednom rekao, ono što ne možeš opisati, bolje je prešutjeti.

povraćaš ako ti dođe, ako te tijelo pita. nema kod ayahuasce što je dobro, a što nije. to je jednostavno tako. jedino, ako ne postiš prije uzimanja, e onda te gadno opere. ja sam bio s frendom koji je noć prije bio do 5 ujutro vani, a i inače ne živi baš najzdravije i bilo ga je grozno slušati.
ja se nisam uopće stopirao, jednostavno sam bio "prečist" da bi rigao. iako je diareja udarila, o da.

batler je sve rekao o cjepivima. ja sam samo se cijepio protiv malarije i žute groznice.

preporuka svima, barem jednom u životu to probati.
dadiljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 20:44   #53
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Cijepljenje protiv žute groznice,jedna tableta malarone-a dnevno od dva dana prije do 7 dana poslje boravka u malarično rizičnom području...kaj ja znam možeš se i cijepiti protiv difterije/tetanusa,hepatitisa A i B,možda i bjesnoće ak baš misliš bazat po prašumi...
a jel se "domoroci" cijepe (tj jel kod njih obavezno cijepljenje) ili pak ljudk oji zive tamo su vecinom to prebolili ?

hmm a zar ne postoji mogucnost da netko "seanse ajahuascom" daje u Europi ?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 09:44   #54
da, ne bi bilo loše da ima to negdje tu u europi u prašumama austrije ili crne gore pa , bi tamo navratili, predaleko mi je peru ili čile
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 12:02   #55
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
a jel se "domoroci" cijepe (tj jel kod njih obavezno cijepljenje) ili pak ljudk oji zive tamo su vecinom to prebolili ?

hmm a zar ne postoji mogucnost da netko "seanse ajahuascom" daje u Europi ?
Ima. Ja konkretno znam ekipu koja u Londonu redovito drži ceremonije aya-e. Nabavljaju "brew" iz Brazila. Ekipa je ok. I aya koju imaju djeluje. Ali to nije isto kao kad odeš u Peru kod kvalitetnog šamana. Ali je jeftinije.
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 19:50   #56
Quote:
majstorfantac32 kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakvih iskustava sa ayahuascom ovdje u hrvatskoj?
Mene to isto zanima.
trohad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 20:04   #57
Quote:
trohad kaže: Pogledaj post
Mene to isto zanima.
a ko bi to i kako mogao nabaviti , a da mu policija ne pokucan a vrata hmm
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 21:35   #58
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
a ko bi to i kako mogao nabaviti , a da mu policija ne pokucan a vrata hmm
Navodno je finta u tome da radi bilokoja biljka koja ima dovoljno DMT-a u sebi, al trebaš pomješat to s nečim kaj inhibira mao, tak neš.
(iako neam pojma o čem pričam, tak da se nej ljutit ak je krivo )

@dadiljko: fala na podjeljenom iskustvu. jel sad nakon ayahuasce opet imaš potrebu uzet tak nešto, ili ti je ona samo otvorila vrata pa možeš sam?
(vjerujem da to opet ovisi od osobe do osobe ali eto, zanima me)
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 14:12   #59
azahuaska ...

Da li je moguće nekako doći do te biljke , a verujem da jeste jer nigde još u svetu nisu pronačli ikakve psihološke posledice od njene konzumacije .
Naročito u sakralne svrhe !
needlman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 17:09   #60
Lightbulb

postojeca tema:https://www.forum.hr/showthread.php?t=305022
__________________
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today."-J.D.
Eoin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.