Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2009., 07:26   #1001
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Je, Davor je! Kako ste me uspjeli prokljuvit
Pa gledao sam vaš intervju kod tomca gdje ste veličali kršćanstvo i govorili o temama o kojima i tu raspravljate. Kad sam to vidio, pomislih deja vu .
method_man is offline  
Old 28.09.2009., 14:27   #1002
ajd, pa vi sad budite pametni

http://www.indiadaily.com/editorial/20879.asp
systemerror is offline  
Old 28.09.2009., 15:20   #1003
Iran fires off long-range missiles in latest test

Prije toga su testirali rakete kratkog dometa.
Video

I Izraelci kriju svoja nuklearna tajna postojenja kao zmija noge a ovamo placu sto Iranci isto rade.
Israel's Dimona Nuclear Weapons Factory In 3D

Malo starijih vijesti.
Quote:
Netanyahu: "We’ll bring the whole World down with us if we have to ... Russia should watch its own back. Don't be surprised when mushroom clouds start appearing over Tehran."

Medvedev: "We will not sanction a planned Israeli nuclear bombing of Iran and will very likely retaliate if you carry out this threat."
Black Sea Crisis Deepens As US-NATO Threat To Iran Grows

Ovaj svijet je puko totalno,ko hrenovka preko ledja.
http://vigilantcitizen.com/?p=2191

P.S
Uber willkommen zurück

Zadnje uređivanje nixon69 : 28.09.2009. at 15:58.
nixon69 is offline  
Old 28.09.2009., 16:01   #1004
SAD će poslati 1500 vojnika u Kambodžu na zajedničku vojnu vježbu. Zanimljivo. Iako moram priznat da sam od demokratičnih amerikanaca očekivao da će uvest demokraciju i spasit kambodžanski narod od vojne hunte.
Uglavnom, na toj vojnoj vježbi će sudjelovat 2000 vojnika iz 20 različitih zemalja, od čega njih 1500 otpada na SAD. Ta vježba dio je programa Global Peace Operations Initiative--GPOI.
method_man is offline  
Old 28.09.2009., 18:20   #1005
Quote:
systemerror kaže: Pogledaj post
ajd, pa vi sad budite pametni

http://www.indiadaily.com/editorial/20879.asp
Ma sve to može biti odvračanje pozornosti. Odmah se sjetim onog prizora iz dana nezavisnosti; onih bedaka s vrha nebodera koji su radili dobrodošlicu onim alienima.
Slično se može i sada dogodit. Dok se mi budemo zadovoljavali intrigantnim vjestima o NLO-ima i tragovima vanzemaljaca, NWO će polako obavljati svoje zacrtane planove.

Čudno je kako baš sada u ovo vrijeme sa svim živim nas šopaju. Sad su se odjednom svakojake bajke pojavile i objavile kao istinite. Sumnjam da je to slučajnost.

no vidi ovo:

Quote:
E.T.-ja ćemo naći između 2020. i 2025.

... Naći ćemo E.T.-ja između 2020. i 2025. godine - izjavio je dr. Seth Shostak, jedan od vodećih istraživača Instituta SETI u Mountain Viewu Kaliforniji. Shostak smatra da će prvi izvanzemaljci s kojima će čovječanstvo stupiti u kontakt biti “misleći strojevi”, visoko razvijena vrsta koja je tehnološki ispred nas nekoliko stoljeća. Potragu za pametnim izvanzemljacima svakako će pospješiti i 26 milijuna dolara vrijedne radioantene koje je suosnivač Microsofta Paul Allen donirao za projekt SETI...
kao da vanzemaljci čekaju da mi izgradimoantenu da bi nam se oni javili, ili još gore; lik zna kako on i izgledaju

Sve patka, do patke


Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Pa gledao sam vaš intervju kod tomca gdje ste veličali kršćanstvo i govorili o temama o kojima i tu raspravljate. Kad sam to vidio, pomislih deja vu .
čitao sam neke njegove radove, no izmedju nas dvojice ima i ogromnih razlika. Iako se radi o izvanredno dobrom vojnom strategu, kadkad pretjeruje s crno-bijelom tehnikom. Tj. on dijeli svijet na dobre i na loše, no to nikada nije ni približno istina pošto mi još uvijek živimo u svijetu materije, a tu je svašta moguće.

Istina obojica štitimo kršćanske vrijednosti, no za razliku od njega koji bezrezervno vjeruje Vatikanu, ja ih stalno preispitujem i pratim jer će illuminati(ili tkoli već) kad tad aktivirati svoju čeliju koju su tamo postavli još prije 30-tak godina. Za mene su pravoslavci isto toliko vrijedni kao i Katolici i Vatikan, nevidim tu neke razlike.

Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
SAD će poslati 1500 vojnika u Kambodžu na zajedničku vojnu vježbu. Zanimljivo. Iako moram priznat da sam od demokratičnih amerikanaca očekivao da će uvest demokraciju i spasit kambodžanski narod od vojne hunte.
Uglavnom, na toj vojnoj vježbi će sudjelovat 2000 vojnika iz 20 različitih zemalja, od čega njih 1500 otpada na SAD. Ta vježba dio je programa Global Peace Operations Initiative--GPOI.
Da, zanimljivo je da SAD dijeli diktatore na one dobre i na one loše, bez obzira što je kambodža bila možda najkrvavija diktatura u zadnjih 20-tak godina. Za njih je Saddam bio mila majka.

No ova vijest govori o još nečemu bitnijem od same vježbe; Amerikancima očito više nije bitno što misli javnost, nije ih više briga za novinarska izvješća, niti za demokraciju. nekada je SAD-u bilo ispod časti javno surađivati s nekim izrazito nedemokratskim društvom, danam im to nije ni najmanji problem.

očito je demokracija mrtva krava koji nitko više niti nepokušava oživjeti. u pitanju su mjeseci kada će je odlučiti skroz ukinuti:

The U.S. Creeps Closer to a Police State
__________________
DRUGI DOLAZAK

Zadnje uređivanje UBERSOLDAT : 28.09.2009. at 18:38.
UBERSOLDAT is offline  
Old 28.09.2009., 19:06   #1006
Quote:
nixon69 kaže: Pogledaj post
Iran fires off long-range missiles in latest test

Prije toga su testirali rakete kratkog dometa.
Video

I Izraelci kriju svoja nuklearna tajna postojenja kao zmija noge a ovamo placu sto Iranci isto rade.
Israel's Dimona Nuclear Weapons Factory In 3D

Malo starijih vijesti.

Black Sea Crisis Deepens As US-NATO Threat To Iran Grows

Ovaj svijet je puko totalno,ko hrenovka preko ledja.
http://vigilantcitizen.com/?p=2191

P.S
Uber willkommen zurück
DANKE!

Da, napetosti su počele prije iranskih pregovora koji će biti u četvrtak u Ženevi.

Osim provocirajučih iranskih testova s raketama vrlo smiješnih imena (Šahab-3 i Sadždžil-2) ... i drugdje u svijetu dižu napetost. Neznam točan razlog, no očito je da to neće biti obični pregovori ...

Quote:
17:5428/09/2009
Russia-Belarus military drills 'defensive' - Medvedev

KALININGRAD, September 28 (RIA Novosti) - Large-scale joint military exercises being held by Russian and Belarus are not aimed at anyone and are purely of a defense nature, Russian President Dmitry Medvedev said on Monday.

Zapad (West) 2009 started on September 18 and ends on Tuesday, with about 12,500 service personnel and up to 200 items of military equipment and hardware having taken part.

"I would like to point out that the aim of our exercise is of a defensive nature. We are not threatening anyone," Medvedev said on Monday while attending the exercise in Russia's Kaliningrad Region.
btw. sumnjam da se vojna vježba slučajno zove ZAPAD



Quote:
systemerror kaže: Pogledaj post
vidiš, ja baš mislim da su rusi samo natezali da dobiju čim više iz deala. sad kad je deal osvanuo (djelomično i kroz g20, a ono iza zavjesa vjerojatno nikada nećemo saznati), ameri će u dogledno vrijeme odrapit iran, rusi će mrmljat i kunjat , javnosti radi, a svi zajedno će podijeliti plijen i nagradu.
eto, to ja mislim.
pa ova rusko-bjeloruska vježba i ide samo u smjeru provociranja zapada, ali ne na način da bi izazvali pravi rat(bar ne po podacima kojima mi javno baratamo), već da bi izvukli bolju pregovaračku poziciju Irana, jer rusima neodgovara američki Iran.

Pogledaj ovu mapu:



Čitavo ovo smeđe područje bi s padom Irana trebalo potpast pod direktni vojni utjecaj SAD-a zajedno s kavkaskim patronatima na granici s Rusijom. U ovom plavom području srednje Azije ameri već i sada imaju itekakav vojni utjecaj; Turkmenistan i Tađikistan uvelike pregovaraju s pentagonom, dok je za Afganistan do 2012.godine planirano 500 000 NATO-ovih vojnika. U zelenom području Pakistan sve više liči na Afganistan, dok se Indija sve više opire sa svih strana. S zapada Pakistan(Čitaj:SAD), s Istoka Kina.

Stvarno neznam kakve bi koristi imala Rusija od nagomilavanja američkih snaga u Iranu(neračunajuči eventualne nuklearne udare na Iran), a definitivno će ih nagomilavati isto kao što to radi u Iraku i u Afganistanu, jer je Iran jedna vrlo velika i homogena zemlja koju je iznimno teško držati pod okupacijom.

Rusima bi najbolje odgovaralo kada bi Iran smirio svoje nuklearne želje i kada bi Izrael prestao zagovarati rat protiv Irana, i zato je prema Iranu od Moskve odobrena sankcija, a Izrael je zamoljen da ga nenapada. Ukratko; Rusima odgovara stabilna i nepromjenjena situacija u centralnoj Aziji.

Naravno, ove vježbe su samo podizanje tenzija, a nikako stvarna prijetnje, što neznači da do nje neće i doči.
__________________
DRUGI DOLAZAK

Zadnje uređivanje UBERSOLDAT : 28.09.2009. at 20:10.
UBERSOLDAT is offline  
Old 28.09.2009., 19:13   #1007
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
DANKE!

Da, napetosti su počele prije iranskih pregovora koji će biti u četvrtak u Ženevi.

Osim provocirajučih iranskih testova s raketama vrlo smiješnih imena (Šahab-3 i Sadždžil-2) ... i drugdje u svijetu dižu napetost. Neznam točan razlog, no očito je da to neće biti obični pregovori ...



btw. sumnjam da se vojna vježba slučajno zove ZAPAD
vidiš, ja baš mislim da su rusi samo natezali da dobiju čim više iz deala. sad kad je deal osvanuo (djelomično i kroz g20, a ono iza zavjesa vjerojatno nikada nećemo saznati), ameri će u dogledno vrijeme odrapit iran, rusi će mrmljat i kunjat , javnosti radi, a svi zajedno će podijeliti plijen i nagradu.
eto, to ja mislim.
systemerror is offline  
Old 29.09.2009., 00:19   #1008
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
SAD će poslati 1500 vojnika u Kambodžu na zajedničku vojnu vježbu. Zanimljivo. Iako moram priznat da sam od demokratičnih amerikanaca očekivao da će uvest demokraciju i spasit kambodžanski narod od vojne hunte.
Uglavnom, na toj vojnoj vježbi će sudjelovat 2000 vojnika iz 20 različitih zemalja, od čega njih 1500 otpada na SAD. Ta vježba dio je programa Global Peace Operations Initiative--GPOI.
Ma to je sitnica.
Classified McChrystal Report: 500,000 Troops Will Be Required Over Five Years in Afghanistan
Pitam se cemu toliko vojske za onih par tisuca Talibancica.
Mozda im treba toliko ljudi da uzgajaju opium i da pakiraju za Ameriku.


nixon69 is offline  
Old 29.09.2009., 12:10   #1009
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
čitao sam neke njegove radove, no izmedju nas dvojice ima i ogromnih razlika. Iako se radi o izvanredno dobrom vojnom strategu, kadkad pretjeruje s crno-bijelom tehnikom. Tj. on dijeli svijet na dobre i na loše, no to nikada nije ni približno istina pošto mi još uvijek živimo u svijetu materije, a tu je svašta moguće.

Istina obojica štitimo kršćanske vrijednosti, no za razliku od njega koji bezrezervno vjeruje Vatikanu, ja ih stalno preispitujem i pratim jer će illuminati(ili tkoli već) kad tad aktivirati svoju čeliju koju su tamo postavli još prije 30-tak godina. Za mene su pravoslavci isto toliko vrijedni kao i Katolici i Vatikan, nevidim tu neke razlike.
E vidiš, ja ga sad nisam u potpunosti "pročitao". On je hvalio u tome intervjuu kršćanstvo zbog njegovih zasluga u hrvatskoj povijesti. Tu je prije svega mislio na činjenicu da je religija ujedinjavala Hrvate u najgorim trenucima. I stalno ističe kako je on strateg. Budući da se radi o bivšem admiralu, malo mi je teško povjerovat da je on vjernik.



Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Da, zanimljivo je da SAD dijeli diktatore na one dobre i na one loše, bez obzira što je kambodža bila možda najkrvavija diktatura u zadnjih 20-tak godina. Za njih je Saddam bio mila majka.

No ova vijest govori o još nečemu bitnijem od same vježbe; Amerikancima očito više nije bitno što misli javnost, nije ih više briga za novinarska izvješća, niti za demokraciju. nekada je SAD-u bilo ispod časti javno surađivati s nekim izrazito nedemokratskim društvom, danam im to nije ni najmanji problem.

očito je demokracija mrtva krava koji nitko više niti nepokušava oživjeti. u pitanju su mjeseci kada će je odlučiti skroz ukinuti:
Da ovo za SAD je istina. Ljudi su zaokupljeni očito previše egzistencijalnim problemima tako da neke stvari više niti ne doživljavaju.
A tko zna, možda je nakakva agencija odlučila provjerit kako napreduju urodi?
method_man is offline  
Old 29.09.2009., 14:43   #1010
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
Nije uber gadafi, uber bi prije mogao bit Lošo. Ima sličan stil .
Glavno pitanje je: Kada je Domazet poludio? Prije, tokom ili nakon rata?
UDBA+KOS=Loso
permanent300 is offline  
Old 29.09.2009., 17:47   #1011
Quote:
permanent300 kaže: Pogledaj post
Glavno pitanje je: Kada je Domazet poludio? Prije, tokom ili nakon rata?
UDBA+KOS=Loso
Zašto misliš da je poludio?
method_man is offline  
Old 29.09.2009., 20:34   #1012
Quote:
systemerror kaže: Pogledaj post
edit: molio bih jednu stratešku procjenu. u slučaju najcrnjeg scenarija, da li bi nakon završetka istog, i dalje postojale kojekakve banke ili bi bila samo jedan (ako bi bila). i da li bi u tom slučaju i dalje morao plaćat kredite (toj jednoj ili postojećim) ili bi išli iz početka?
Nebi morao niti mogao plačati kredite, jer ako si možda i sada nezaposlen, što tek reći o tome dobu kada će najveća većina ako ne i sve tvornice biti razrušene, kada će zacjeo i mnogi gradovi, napose veliki, biti sažeženi atomskim ognjem.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 29.09.2009., 20:35   #1013
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Pa pogledaj WWII.... banke se ne diraju..... Uostalom zasto i bi kad oni koji posjeduju te banke su isti oni koji i stoje iza svih tih ratova i manipulacija..
Da, ali kako će vračati kredite, ako ne bude nigdje radio?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 29.09.2009., 20:46   #1014
Quote:
crni ss kaže: Pogledaj post
mislim da bi uskoro moglo biti gusto sa iranom, izrael će izgubiti živce do kraja god. i napast će ih.......
jel ima netko iz bosne na ovom forumu, da nam da neke informacije o kampovima u kojim se treniraju muđahedini.........
Nadam se da kad dođe do sraza sa Iranom, da mi nećemo puno nastradat. Ni Hrvatska, ni Bosna, ni Srbija, ni Crna Gora, ni Makedonija.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 29.09.2009., 20:47   #1015
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Da, ali kako će vračati kredite, ako ne bude nigdje radio?


Prema tvojoj teoriji, ja sad dignem kredit od par desetaka tisuća kuna, i onda kad dobijem lovu, dam otkaz....i onda ne moram plačati više kredit jer nemam posao, pa teza ti nema smisla.
Ragnarök is offline  
Old 29.09.2009., 21:02   #1016
Quote:
Bozji_vjetar kaže: Pogledaj post
nije mi jasno kog vraga rusi voze irancima PZO sustave S-300 i S-400
okolo po svjetskim morima gdje ih može presresti nato i izrael kad fino
mogu sve dofurati preko kaspija????
Pa navodno NATO/Ameri u Kaspiju imaju toliko nabrijane nadzorne sisteme, da ako Rusi Irancima pošalju PZO ili drugo oružje - Ameri ih mogu lijepo zbombat, a Rujani, koji također u toj regiji imaju jako nabrijane nadzorne sisteme mogu samo gledati kako im imovina eksplodira u divljem prasku i to pratit u slikama jako jako visoke rezolucije.

Sad, jel to istina, jel bi Rujani tek tako dozvolili da NATO/Ameri imaju superjaki nadzorni sistem njima pred nosom - ne znam. Nisam vojni strateg ni političar, ali me ništa ne može iznenaditi i sve je moguće.

Ovako to Ruje voze okolo-naokolo i šanse da neprijatelj iznenada uništi to oružje su mnogo manje.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 29.09.2009., 21:18   #1017
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
A to i meni baš nije jasno. još ako se sjetimo one afere gdje su jednu pošiljku S-300 slali čak i preko Hrvatske.

Pa postoje oni veliki Tupoljevi, Antonovi ili čak Iljušini. Zašto jednostavno s njima ne prevezu te rakete u dijelovima.

Očito za to postoji veliki razlog, jer prečudno je da te rakete toliko skrivaju od zapadnih snaga,... pa nisu u ratu.

Moguče je da se ovdje nije radilo o S-300 sustavu, jer vijest o S-300 sustavu na ruskon brodu su raširili po svijetu uglavnom britanske novine i tabloidi, a oni su pak svjetski poznati po obmanama i lažima još od kolonijalnih doba.

Moguče je da je na brodu bio neki drugi opasan teret, teret koji nije moguće prevest ovdje nabrojanim ruskim zrakoplovima jer oni ne mogu prevozit terete teže od 20 tona.

No ono što je još čudnije u cijeloj priči je broj država uključen u ovu operaciju, a od njih su neke i u NATO-u


No možda je ipak ovo u pitanju; Izrael je pod nekakvim pritiskom obečao da neće napadati Iran, A Medvedev je obečao da neće Iranu prodavati S-300 sustav, ali očito su to htjeli napraviti tajnom rutom, jer su možda doznali da i Izrael laže ...



... zašto se onda Izrael boji toliko tog s-300 sustava ako ne misli krenut u napad?? Pa S-300 nije ofanzivno, već defanzivno oružje, a ono ne može nikako naštetit iIzraelu ... osim ako je Izrael taj koji napada


Meni se čini da je njima svima laganje u oči jedan od dražih političkih hobija.
Sam si rekao da teret koji spomenuti avioni mogu prevesti iznosi 20 tona, što je kad se radi o raketama relativno mala tonaža. Osim toga transportni avioni su relativno spori i imaju relativno mali domet. Nebi znao podatke za ova tri, ali što se npr. tiče An 225 koji može prevesti do 80 tona korisnog tereta, on može ići najviše 900kmh, a domet mu je mislim 2000+ kilometara. Stoga bi on morao ili često silaziti na zemlju da uzme gorivo ili se opskrbljivati u zraku, ali mislim da An 225 nema mogućnost napajanja u zraku. A da ne govorim da kad prevoziš zrakoplovom da se sve vidi ko na televiziji. I onda kad uzmeš u obzir tvoju pretpostavku o međusobnom laganju...
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 29.09.2009., 21:23   #1018
Quote:
Ragnarök kaže: Pogledaj post
Ma do jaja, ako Hrvatska već ima viška S300 onda moram javiti Sanaderu da postavi par komada kod mene u dovorištu...taman se imam sčime igrati do rata.
OT, Ragnarok, baš mi se sviđa tvoj potpis. Jako bi volio znati tko je autor toga aforizma.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 29.09.2009., 21:51   #1019
Quote:
nixon69 kaže: Pogledaj post
Da li su Iranci dobili i S-400 od rusa?
Nemaju koga da sruse,pa testiraju na UFO`s
Ili je to samo propaganda?
Ovo je najobičniji agitprop. Jer kako raketa može srušiti hipotetsku Vanzemaljsku svemirsku letjelicu, kad ona leti xy puta brže od najbržeg aviona i ima xy puta bolje performanse od najokretnijeg aviona.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 29.09.2009., 22:33   #1020
Ma i meni je cudno da su oborili nekog,jer mnogi su pokusavali i zavrsili neuspjehom.
Vjerojatno malo propagande.
Pogledaj kako su avioni spori za jedan UFO
I Rusi su pokusali
Brzi i od rakete
nixon69 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.