Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2007., 20:46   #21
Arrow Čavrljanje o stranim jezicima

... govorite, pišete, znate, pasivno, aktivno, više, manje.... kako oćete.
Otvorio sam ovu temu jer me se dojmilo nešto u vezi toga na ovom topicu:
https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=88
pog. jedna kolumna čiji je link tamo.


I da, pokušajte preskočiti, hm, ne znam kako bi to nazvao, recimo "nasljednike hrvatsko-srpskog, tj srpsko-hrvatskog , tj srpski, bosanski, hercegovački, bosanskohercegovački, bosanski, crnogorski, crknski, gorski ... i sl. kao strane jezike!


Promijenila sam naslov teme: već se odavno otela kontroli, a i nema puno smisla samo nabrajati jezike koje znamo ili ne znamo (to bi bio puno duži popis).

Zadnje uređivanje Didi : 07.02.2009. at 11:36.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 22:52   #22
Latinski, engleski, njemački, ruski, estonski.
Djirbal, litavski, gotski i još mnogo opskurnih jezičaka uključujući izumrle.

Podosta u širinu idem, rjeđe u dubinu, osim ako me jezik doista zadivi. Poput svahioskog.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 22:58   #23
zajbavaš s...
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 23:01   #24
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
zajbavaš s...
Zakaj, pa nikad ne znas kad ce ti zatrebati djirbal !!

ps Abyssus, nemoj kaj zamerit, meni ti je super kad ljudi uce jezike, makar i one najopskurnije...
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 23:06   #25
Njemački, engleski, španjolski, latinski i pomalo talijanski. Aby mogu te nešto pitati? Koliko ti je vremena trebalo za svladavanje ruskog?
demarkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 23:09   #26
Quote:
demarkis kaže: Pogledaj post
Njemački, engleski, španjolski, latinski i pomalo talijanski. Aby mogu te nešto pitati? Koliko ti je vremena trebalo za svladavanje ruskog?
Godinu dana. S tim da sam gramatiku pohvatala u mjesec dana. Znam staroslavenski savršeno, a ruski je najarhaičniji u tom pogledu... Tako da mi je bilo bezveze učiti gramatiku, a ostatak godine bio je uglavnom potrošen na leksik. Lijep jezik, jako.

A ostale "opskurne" volim učiti. Zašto bi to bilo čudno? Netko skuplja marke, ja učim jezike.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 23:39   #27
Kone4no! Skazhi,pazhalusta,Abyssus,gde ti zanimalas russkim yazikom? Na Institute?
Mrzim transliterirat ruski! Izgleda mi odvratno a živim za taj jezik.
Lapsus perpetuus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 00:48   #28
engleski iako budući da ga nisam dugo pričala pomalo čovjek i "izađe iz štosa", njemački učila u školi - nemam ga pojma, ruski sam počela učit sama i naučila ćirilicu, no još moram kupit rječnik budući da ne znam neke riječi itd..

sve u svemu po meni - to je još uvijek ništa, još moram učit i naravno imam želju da naučim ruski, španjolski, talijanski, francuski
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 00:59   #29
Quote:
Lapsus perpetuus kaže: Pogledaj post
Kone4no! Skazhi,pazhalusta,Abyssus,gde ti zanimalas russkim yazikom? Na Institute?
Mrzim transliterirat ruski! Izgleda mi odvratno a živim za taj jezik.
на философском факультете.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 01:03   #30
Jebomepas, ako upišem fakultet, učit ću jezike cijeli život. Stalno. Stalno nove (tj. meni još nepoznate) i nove i nove...i mrtve.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 01:03   #31
na filozofskom a

e možda glupo pitanje, ali ako upišeš npr. ruski na filozofskom, jer ga ono, možeš upisat iako ga nikad nisi učio?
mislim ne pada mi napamet upisivat fakultet, budući da prvo moram ovaj svoj završit

koji bi bio tvoj savjet za lakše savladavanje jezika (ako osoba nema baš mogućnosti otići vani i tamo učiti jezike), neki tečaj tj. škola za jezike ili? ja sam probala sama i uspjela sam savladat ćirilicu kao što sam rekla, no bez obzira što znam pročitat što si gore napisala ponekad ne znam šta riječ znači (moram kupit rječnik), a mislim da ne bi uspjela sve sama, bez da mi neko objasni ključne stvari
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 01:06   #32
znam 2 jezika

bosanski/hrvatski/srpski i njihove kombinacije, te engleski

volio bih da znam i kineski
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 01:07   #33
Quote:
AmADin_gospo kaže: Pogledaj post
znam 2 jezika

bosanski/hrvatski/srpski i njihove kombinacije, te engleski

volio bih da znam i kineski
aj pa na dobrom si putu, to ti sve slično
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 03:57   #34
Quote:
Abyssus kaže: Pogledaj post
Godinu dana. S tim da sam gramatiku pohvatala u mjesec dana. Znam staroslavenski savršeno, a ruski je najarhaičniji u tom pogledu... Tako da mi je bilo bezveze učiti gramatiku, a ostatak godine bio je uglavnom potrošen na leksik. Lijep jezik, jako.

A ostale "opskurne" volim učiti. Zašto bi to bilo čudno? Netko skuplja marke, ja učim jezike.
reci mi, koliko je katalonski sličan latinskom?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 11:36   #35
Quote:
AmADin_gospo kaže: Pogledaj post

volio bih da znam i kineski
Ziad Fazah jednom rece kako mu je kineski bio najtezi

nego znate li vi svi kako se kaze "trklja" na svim tim jezicima?
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 14:41   #36
Quote:
Abyssus kaže: Pogledaj post
Netko skuplja marke, ja učim jezike.
i u svakom je slučaju korisnije

Ja znam engleski, njemački, talijanski, francuski i poljski, ove ostale tipa ruski, češki, mađarski i slovački nešto slabije, ali ajde
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 14:58   #37
Pa više-manje znam engleski,njemački,španjolski,slovenski,nekaj malo talijanskog ...to za sad...a inače volim sve jezike...jako bi htjela znati francuski i ruski jer mi se sviđaju....
__________________
"U udaljenom kutku svemira ... živjele su pametne životinje koje su izmislile znanje."
Lindsay Lohan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 15:06   #38
Quote:
Lindsay Lohan kaže: Pogledaj post
Pa više-manje znam engleski,njemački,španjolski,slovenski,nekaj malo talijanskog ...to za sad...a inače volim sve jezike...jako bi htjela znati francuski i ruski jer mi se sviđaju....
Njemacki,Engleski,Ruski nekad znala ,malo Talijanskog,malo Arapski i naravno naski
__________________
Kako ranjeno srce moze naci utjehu u razocaranoj dusi?
Divlja_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 15:50   #39
Ruski dobro i francuski comme ci comme ca.P.S.El Mariachi zamolio bih te da posetis novu temu na quizorami koju sam zapoceo( Kvizomani navalite).Gledao sam neke tvoje setove pitanja koje si slao i svideli su mi se jako, posto ih i ja sastavljam i obozavam da cujem nova.Ispricavam se zbog ove male digresije.
lexlutor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 16:12   #40
redom: govorim engleski, talijanski
sluzim se: francuski, njemacki, ruski,
znam par fraza: kineski

I jel treba jos vise? Ne treba, dovoljno i to.
__________________
Samo nemojte biti stoka sitnog zuba, zato razmisljajte!
Lijenchina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.