Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2015., 15:21   #481
Sva sreća da znanost djeluje čak i kad ne vjeruješ u nju. Ne možeš pobjeći od zakona...gravitacije.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 00:47   #482
Ima istine u tome da se ne vjeruje naučnicima. Oni tamo nešta mučkaju u svojim aparaturima i spremaju kojekakve pripravke...

Ne znam, ne bi ja tome vjerovao, ipak su stvorili grozote kao šta je Frankinštajn npr.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 08:59   #483
To sa Frankeštajnom je knjiga, fikcija, nije se stvarno dogodilo. :-)

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 13:04   #484
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
To sa Frankeštajnom je knjiga, fikcija, nije se stvarno dogodilo. :-)

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Hjah. U tome JE problem. Oni su možda učinili da to misliš, kuiš.

A možda se to dogodilo, mi nečemo to nikad znat, možemo samo nagađat. Možda upravo sad u nekom podzemnom postrojenju negdje hoda Frankinštajn i planira kako ubiti ljude.

Uglavnom, znanost je đavolje dijelo i ne bih se previše oslanjao na nju.

Vijera je sve šta nam treba i ispravan put i sve če biti dobro.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 16:24   #485
Nadam se da se šališ.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 13:09   #486
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Vidim da ti ne smeta da koristiš "plodove onog što se popularno naziva (mainstream) "znanost", koja prati ateističku dogmu...." i da ti je smeta da uživate u blagodatima koje su ti donijeli "uhljebljeni podanici /poslušnici/ štreberčići komentari su programirani da vide jedno drvo a šume vidjeti neće ".
Kao i obično pucanje u prazno i skupljanje poena kod brainwashed širokih masa, koje padaju na koljena čim im spomeneš riječ "znanost", jer to je nova sveta krava.

Ja koristim plodove ateističkog-materijalizma??? Koje to blagodati su donijeli nam uhlebljeni poslušnici, podanici i štreberčići koji bulje ( kao i ti ) u jedno drvo a šume neće vidjeti nikada (Agent Orange, atomska bomba, GMO, "liječenje" ljudi kemijskim otrovima iz laboratorija, aspartam, fluoridacija vode ... ). Nadalje, moglo bi se zaključiti da su "znanstveni plodovi" najobilatiji u Sjevernoj Koreji, po tvojem načinu promišljanja.

Možda bi blagodati i napredak čovječanstva bili daleko veći da "znanost" nije zapela u raljama ateističkog-materijalizma, koji te uvjerio da zato što imaš ajfon i slične gadgete iz Kine, da si jako napredan. Samo ti nastavi igrati kompjutersku igricu i tepati si kako si jako napredan, dok te "znanstveni" uhlebljenici pretvaraju step by step u zombija, koji neće biti sposoban uskoro ni zbrojiti 2 i 2 bez određenog gadgeta.I na kraju, kako znaš da blagodati u kojima ja uživam ne potječu od ljudi koji nisu bili ateistički-materijalisti?




Dok buljiš u to jedno drvo, a šume nećeš vidjeti nikada, ja ti preporučujem da se isključiš iz "izmjenične struje" kojom napajaš sve te svoje gadgete iz Kine koje su ti osigurali ateistički-materijalisti zbog kojih misliš da si jako napredan, jer ti je istu osigurao neateistički-nematerijalist.
__________________
kolektivizam - konformizam - konzumerizam - korporatizam
expect is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 18:04   #487
Quote:
expect kaže: Pogledaj post
Kao i obično pucanje u prazno i skupljanje poena kod brainwashed širokih masa, koje padaju na koljena čim im spomeneš riječ "znanost", jer to je nova sveta krava.

Ja koristim plodove ateističkog-materijalizma??? Koje to blagodati su donijeli nam uhlebljeni poslušnici, podanici i štreberčići koji bulje ( kao i ti ) u jedno drvo a šume neće vidjeti nikada (Agent Orange, atomska bomba, GMO, "liječenje" ljudi kemijskim otrovima iz laboratorija, aspartam, fluoridacija vode ... ). Nadalje, moglo bi se zaključiti da su "znanstveni plodovi" najobilatiji u Sjevernoj Koreji, po tvojem načinu promišljanja.

Možda bi blagodati i napredak čovječanstva bili daleko veći da "znanost" nije zapela u raljama ateističkog-materijalizma, koji te uvjerio da zato što imaš ajfon i slične gadgete iz Kine, da si jako napredan. Samo ti nastavi igrati kompjutersku igricu i tepati si kako si jako napredan, dok te "znanstveni" uhlebljenici pretvaraju step by step u zombija, koji neće biti sposoban uskoro ni zbrojiti 2 i 2 bez određenog gadgeta.I na kraju, kako znaš da blagodati u kojima ja uživam ne potječu od ljudi koji nisu bili ateistički-materijalisti?




Dok buljiš u to jedno drvo, a šume nećeš vidjeti nikada, ja ti preporučujem da se isključiš iz "izmjenične struje" kojom napajaš sve te svoje gadgete iz Kine koje su ti osigurali ateistički-materijalisti zbog kojih misliš da si jako napredan, jer ti je istu osigurao neateistički-nematerijalist.
Ne, zaboga, Tesla nije izmislio naizmjenično struju.

Odreci se ti kompjutera, jer su njega konstruisali "zaljubljeni znanstvenici". Jedan "zaljubljeni znanstvenik" u jednom danu života napravi više koristi čovječanstvu nego alternativci za deset života, priznali vi to ili ne. Moje je mišljenje da si ti taj koji je negdje uhljebljen.

Najlakše je koristiti svu tehnologiju kritikovati one koji su zaslužni za postojanje iste.
I to nema.nikakve veze sa time da li je naučnik vjernik ili ateista, to je teza koju ti forsira. Nauci je bitno šta se dokaže, a ti procitas prvi tekst koji ti se svidi i drži se njega kao pijan plota.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 18:04   #488
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
Hjah. U tome JE problem. Oni su možda učinili da to misliš, kuiš.

A možda se to dogodilo, mi nečemo to nikad znat, možemo samo nagađat. Možda upravo sad u nekom podzemnom postrojenju negdje hoda Frankinštajn i planira kako ubiti ljude.

Uglavnom, znanost je đavolje dijelo i ne bih se previše oslanjao na nju.

Vijera je sve šta nam treba i ispravan put i sve če biti dobro.
Matrix je film, fikcija, snimljen u studiju i kasnije montiran.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 17:02   #489
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
Hjah. U tome JE problem. Oni su možda učinili da to misliš, kuiš.

A možda se to dogodilo, mi nečemo to nikad znat, možemo samo nagađat. Možda upravo sad u nekom podzemnom postrojenju negdje hoda Frankinštajn i planira kako ubiti ljude.

Uglavnom, znanost je đavolje dijelo i ne bih se previše oslanjao na nju.

Vijera je sve šta nam treba i ispravan put i sve če biti dobro.
ono što se danas događa u vojnim i inim labosima, saznati će mo za oko 30 godina.

Tako je barem bilo do sada.

Uzmi primjer sunčanih panela za proizvodnju el. energije. U svemiru je koriste več dobrih 25g da bi tek nedavno je "spustili na Zemlju".
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 17:06   #490
KRHKO JE ZNANJE

10 tajni života koje znanost još ne može objasniti

1. Krave na paši se uvijek okreću na sjever ili jug
2. Zašto su se neki sisavci vratili u vodu?
3. Alkaloidi u biljkama
4. Zašto je cvijeće sveprisutno?
5. Zašto je bioraznolikost najveća u blizini ekvatora?
6. Paradoks fitoplanktona
7. Kako argentinski mravi održavaju koloniju širom kontinenata
8. Misteriozni ljudski predak
9. Životinje koje žive bez kisika
10. Seksualna reprodukcija

http://danas.net.hr/znanost/krhko-je...moze-objasniti
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 13:29   #491
Question TOTALNA ZBUNJOLA

Otkriven još jedan planet koji zapravo ne bi trebao postojati

Astronomi već dugo vremena vjeruju da planeti nastaju od diska plina i prašine oko novonastale zvijezde.

Također, smatra se kako protoplanetarni diskovi oko malih zvijezda sadrže puno manje materije od koje nastaju planeti nego što je imaju velike zvijezde.

Što dovodi do očitog pitanja: S obzirom da je njegova mala zvijezda HATS6 patuljak M-klase, kako je onda HATS-6b tako velik?

"Postojanje planeta HATS-6b predstavlja izazov za znanstvenike u smislu teorije o nastanku planeta – bilo koja sveobuhvatna teorija nastanka planeta mora objašnjavati zašto se plinoviti divovi rijetko kad pojavljuju oko malih zvijezda, a opet vidimo da se i to pravilo krši", rekao je Zhou za HuffPost.



http://danas.net.hr/znanost/uuuuu-ot...ebao-postojati
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 21:50   #492
OK, priroda nas iznenađuje svakom prilikom. U tome i jeste ljepota, taman pomisliš da si nešto shvatio i doživiš ovakvo iznenađenje. Zato naučnici i ne tvrde da sve znaju, to rade pseudonaučnici.
Ovo je razlog za korekciju ili dopunu teorije i nastanku planeta, nikako.Za odbacivanje postojećih teorija. Barem ne još. Možda postoji više od.jednog načina/mehanizma na koji nastaju planete (kao na primjeru nukleosinteze).

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 12:05   #493
Da, nekima se čini da je problem znanosti u tome što postavlja pitanja na koja nema instant odgovore, nego se oni nalaze s vremenom i mukotrpnom potragom. Zato što su navikli na dogmatski religijski pristup u kojemu pitanja sadržavaju i odgovore.
Npr. jedno od najvećih pitanja; "kako je nastao svijet?":
- iz perspektive religije: "pa stvorio ga neki bog -i točka!"
- iz perspektive znanosti: "ne znamo još -hajdemo upregnuti svu našu logiku, znanje i iskustva da otkrijemo odgovor!"


Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
10 tajni života koje znanost još ne može objasniti

1. Krave na paši se uvijek okreću na sjever ili jug
2. Zašto su se neki sisavci vratili u vodu?
3. Alkaloidi u biljkama
4. Zašto je cvijeće sveprisutno?
5. Zašto je bioraznolikost najveća u blizini ekvatora?
6. Paradoks fitoplanktona
7. Kako argentinski mravi održavaju koloniju širom kontinenata
8. Misteriozni ljudski predak
9. Životinje koje žive bez kisika
10. Seksualna reprodukcija

http://danas.net.hr/znanost/krhko-je...moze-objasniti
Na hrpu ovih pitanja zapravo već postoje odgovori, samo ih nikada nećeš naći u pisanju nestručnih novinara na dnevnopolitičkim tabloidima.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 16:41   #494
Nevjerojatno otkriće veze mozga i imunologije: pisat će se novi udžbenici

http://direktno.hr/en/2014/zivot/16350

"Doista nisam vjerovao da u tijelu postoje strukture kojih nismo svjesni. Mislio sam da je tijelo već mapirano. Smatrao sam da su takva otkrića dovršena negdje sredinom prošlog stoljeća. No čini se da nisu", rekao je Lee.
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 17:19   #495
E, ako u 24sata pise da ce biti sutra kataklizma, onda ce sigurno biti. Jer, tako znanost funkcionira - putem Index Rouga...
I Mendeljejev nije bio pametan znanstvenik koji je predvidio postojanje nekih elemenata koji jos nisu bili tada otkriveni drevnom vjestinom koja danas izumire - razmisljanje i zakljucivanjem - ne, on je zapravo bio carobnjak (ili izvanzemaljac). On je izmislio te elemente, to je temeljna teorija zavjere.
Ne znam zakaj to jos danas prolazi u skoli...
__________________
I'm jealous and I'm trusting. It's cognitive dissonance. F. Scott Fitzgerald talked about it.
Adriana Ravoire is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 23:16   #496
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
10 tajni života koje znanost još ne može objasniti

1. Krave na paši se uvijek okreću na sjever ili jug
2. Zašto su se neki sisavci vratili u vodu?
3. Alkaloidi u biljkama
4. Zašto je cvijeće sveprisutno?
5. Zašto je bioraznolikost najveća u blizini ekvatora?
6. Paradoks fitoplanktona
7. Kako argentinski mravi održavaju koloniju širom kontinenata
8. Misteriozni ljudski predak
9. Životinje koje žive bez kisika
10. Seksualna reprodukcija
Ja smatram kako se to može obijasniti zdravom logikom. Barem neke

1. Okreču se u smjeru sjever - jug zato jer na sjeveru raste zelenija i sočnija trava
2. Zato jer su ih proganjali na kopnu predatori pa su zaključili da su sigurniji u vodi
3.
4. Zato jer je cviječe lijepo, a zna se da prirodna selekcija bira ljepotu pa zato ih ima tako puno
5. Zato jer je tamo toplije nego na polovima pa se svi idu grijati na Ekvator
6.
7.
8. Izvanzemaljci
9.
10. Zato jer stvara osiječaj ugode.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 23:55   #497
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
10 tajni života koje znanost još ne može objasniti

1. Krave na paši se uvijek okreću na sjever ili jug
2. Zašto su se neki sisavci vratili u vodu?
3. Alkaloidi u biljkama
4. Zašto je cvijeće sveprisutno?
5. Zašto je bioraznolikost najveća u blizini ekvatora?
6. Paradoks fitoplanktona
7. Kako argentinski mravi održavaju koloniju širom kontinenata
8. Misteriozni ljudski predak
9. Životinje koje žive bez kisika
10. Seksualna reprodukcija

http://danas.net.hr/znanost/krhko-je...moze-objasniti
Kliknuo sam na tvoj link i docekalo me :

"Čini se da stranica nije pronađena.
Može vic kao zamjena?"

Kako prikladno.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 00:07   #498
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
... "Čini se da stranica nije pronađena. ...
Stranicu ažuriraju - jer po novome (jedan sat unazad) znanost ne može objasniti samo još četiri tajne života: treću, šestu, sedmu i devetu.
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 14:24   #499
Budući da nemam vremena proučavati svaki znanstveni članak koji bude objavljen, generalno vjerujem znanstvenicima (ako se većina njih slaže oko pitanja).

Da ću vjerovati svakom manipulatoru/šizofreničaru/trolu sa You Tubea/bloga/vjerske udruge/portala/foruma to možete zaboraviti.
GuestX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 15:47   #500
Ajme, ovu alternativu stvarno mogu koristiti za razbibrigu i da se dobro nasmijem.

Nekoliko ljudi vam da dobre odgovore a vi ostali koji niste "ovce", pokazujete kriminalan nivo zatucanosti i neznanja. Bravo.

Zanima me tehnologija i znanost oduvijek, i kako se do sad pokazalo znanost zna biti u krivu. Ali sve se nastavlja jedno na drugo, ono što smo bili u krivu priznat ćemo i ispraviti pa idemo dalje. A alternativci se ponašaju isto kao i religijski fanatici, ako je neki znanstvenik spomenuo boga, izvadite to iz konteksta i prilagodite svom načinu shvaćanja.
I dalje furate svoj film, druge nazivate ovcama a ne vidite da ste to i sami postali.
Možda mislite da je moderno "brijati" na alternativu i paše vam ako vas netko sa još manje znanja poštuje. Koji ego trip.

Umjesto da se prepucavate sa glupostima i quotate druge, zašto ne pokažete i još bitnije DOKAŽETE svoje tvrdnje? Jednostavan odgovor je da nemožete. Bilo koji znanstvenik koji nešto tvrdi, će napisati rad na tu temu, detaljno opisati pokuse kojim i vi možete doći do toga i da bi ga imalo uzeli za ozbiljno mora proći peer review. Što znači da će svi koji su stručnjaci u tom polju ponoviti iste te testove i pokušati će sve da se ta hipoteza sruši.
Ako se dogodi da svi zaključe isto kao i začetnik logično je da tu ima nešto i ostali počnu istraživati tu temu.

Ovako svi imate paranormalne sposobnosti, pričate sa duhovima, bogom, vragom i čime sve ne. Savjetujete jedni druge utopljeni u kaljužu vlastitog neznanja.
Bilo tko od vas koji tvrdi da stvarno nešto može to bi morao i dokazati. I nemojte srati o tome da se majstor nema što dokazivati, jer zašto onda taj isti majstor posjećuje redovno forum i piše o tim stvarima? Ego trip?

Sve što sam do sad pročitao je sranje (ne samo na ovom threadu), jedino Baphomet i par ljudi (isprika jer nisam zapamtio nick) su znali dobro odgovoriti na neka pitanja.
Vi ostali samo pričate gluposti a nemate pojma o osnovnim stvarima na koji način svijet funkcionira.
__________________
Information wants to be free
R00t-Sec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.