Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2004., 00:18   #21
Čist' za zapisnik...onaj moj post je bio samo odgovor na to da ne postoje modeli magije što je samodopadno tvrdio novopečeni moderator.

Siguran sam da postoji još mnoštvo modela.

Kao što sam siguran da je ova rasprava Gaudrathovom modelu samo mlaćenje prazne slame jer ne daje nikakav praktičan savjet već se to može usporediti sa raspravom o nijansama zelene boje kojom bi ofarbali pentakl (iako mi i da rasprava izgleda smislenije od ove).

Ali, valjda je to uvijek tako, mladi um uvijek na početku puta omami razum i rasprave, nisam nit' ja bio bolji.

Sljedeći korak će biti... ....saznat ćete sami. Osim ako ga vas ne ulovi kakav anđeo
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 00:42   #22
Razlika između tebe i mene je što tebe uglavnom zanima praktična primjena, a mene teorija. Što je sasvim u redu, jedino čistim praktikumom nikad nećeš biti u poziciji da značajno poboljšaš tehnike koje koristiš, izumiš nove ili izvršiš kombiniranje već postojećih na nivou koji ostaje izvan dosega osobe koja se samo bavi praktičnom primjenom nečega. Teoretiziranje *ima* svoju svrhu, činilo se to tebi mlaćenjem prazne slame ili ne.

I nej me patronizirat laddie, šanse su da o magiji znam više nego ti.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 00:54   #23
Quote:
Gaudrath kaže:
Teoretiziranje *ima* svoju svrhu, činilo se to tebi mlaćenjem prazne slame ili ne.
Ima svrhu ako se može praktično primjeniti.

Quote:
Gaudrath kaže:
I nej me patronizirat laddie, šanse su da o magiji znam više nego ti.
Hmm...nije to patroniziranje već primjećena činjenica kod velike većine duhovnjaka ako ustraju na putu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 05:21   #24
Quote:
Baphomet kaže:
Ima svrhu ako se može praktično primjeniti.


Hmm...nije to patroniziranje već primjećena činjenica kod velike većine duhovnjaka ako ustraju na putu.
Pa ko je rekao da sam ja duhovnjak? Ja sam Ludi Čarobnjak.

Teorija i praksa su dvije strane istog novčića. Bez prakse teorija ostaje neprovjerena i impotentna. Bez teorije, praksa stagnira. Stoga, oba pristupa su jednako važna. I stvar se svodi na što osobno preferiramo.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 10:44   #25
Quote:
Ja sam Ludi Čarobnjak.
Daj se odlući, prije si rekao da si Zmaj
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 12:19   #26
ja sam za to da se otvori topic

brat Baphomet vs. Gaudrath the dragon

pa onda da vidiš rasprave

A što se teme tiče, Gaudratha ne mogu pratiti , i nije mi jasno o čemu govori.
Bratu Bafiju hvala na cp.paste-anju, i nek nam još nešto zaljepi.


Quote:
brat Bafi:
Sljedeći korak će biti... ....saznat ćete sami. Osim ako ga vas ne ulovi kakav anđeo
Ajde sad reci kad si spomenuo, sve nas, duhovna niža bića to zanima

I kakve veze imaju anđeli s tim?
 
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 13:08   #27
Grizli.... I am many things...

Naš brat Bafi je star čovjek, nećemo ga sad tu mučit u diskusiji s ovakom vibrantnim, elokventnim, blagoglagoljivo nastrojenim mladićem poput mene. Čovjek bi potrošio svu energiju na diskusiju i onda bi ga njegove vražice živog potrgale.

A Oleander, pa ček ak ti nekaj nije jasno, pitaj! Mislim, lako ja objasnim, a čist je moguće da nisi jedina. Stvarno, ak netko ima neka pitanja slobodno pitajte, pa bolje da ja natipkam malo pojašnjenja nego da eto, ostavimo cijlu stvar nedorečenom, ne?
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.