Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2011., 12:40   #1
Atest o ispravnosti mjernog uređaja

Pozdrav svim forumašima?

Naime, nedavno sam dobio kaznu za prekoračenje brzine. Naime snimio me je presretač i sada se sporim sa njima na sudu.

Zatražio sam na uviđaj atest o umjerenosti mjernog uređaja. Zanima me da li netko zna kolika je valjanost toga atesta. Negdje sam čuo da je pola godine?
__________________
Smatram da se problem pretjeranog konzumiranja zidića ne može rješiti sjedenjem na njemu
Citron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:56   #2
Stavila mi sutkinja neki nalog za pronalazak i kada prelazim granicu i kada se prijavim u hotel uvijek problemi sa policijom.

Zatražio sam atest o umjerenosti jer mi ga policajci na licu mjesta nisu pokazali pa me čisto zanima kolika je valjanost i ako postoji neki članak da se referencirate na njega.

Hvala puno na interesu.
__________________
Smatram da se problem pretjeranog konzumiranja zidića ne može rješiti sjedenjem na njemu

Zadnje uređivanje Katrin : 12.01.2011. at 13:18.
Citron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:59   #3
opet nisam dobio odgovor, sumnjaš li ti u ispravnost uređaja, ili se hvataš za slamke?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 13:01   #4
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
opet nisam dobio odgovor, sumnjaš li ti u ispravnost uređaja, ili se hvataš za slamke?

Normalno da sumljam, uvijek vozim po propisima.
__________________
Smatram da se problem pretjeranog konzumiranja zidića ne može rješiti sjedenjem na njemu

Zadnje uređivanje Citron : 12.01.2011. at 13:07.
Citron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 13:13   #5
Svi uređaji se atestiraju i servisiraju na vrijeme, ali kako nisam u prometnoj, ne znam točan rok. To će ti malo produljiti postupak, ali na kraju će završiti isto.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 13:20   #6
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Svi uređaji se atestiraju i servisiraju na vrijeme, ali kako nisam u prometnoj, ne znam točan rok. To će ti malo produljiti postupak, ali na kraju će završiti isto.
Budući da sam radio u RIZ-u koji vam umjerava uređaj mislim da nisi skroz u pravu. Još od starih Komara i Travima niste baš bil skroz ažurni u servisiranju te skalamerije. Da li se u zadnjih par godina od kad ne radim tamo nešto promjenilo .. nebih znao .... ali kako kažu bivši kolege - je. Na gore.

Umjeravanje (atest) vrijedi godinu dana.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 13:25   #7
Ja znam da sam skroz u pravu. U zadnjih par godina su se te stvari promijenile "na bolje" baš radi sudskih postupaka. Naravno da nas je netko morao pogurati, ali eto, i do toga je došlo.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 13:29   #8
a osim trajanja vremena atesta, mozes se pozvati i na temperaturu

jer ako je bio neki minus kad su te snimili, tada neki uredjaji ne funkcioniraju bas tocno

citao sam o tome, ali ne znam napamet detalje (spominje se raspon temperature u kojem odredjeni uredjaj tocno mjeri).

znaci proguglaj i tu opciju
eeeea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 06:24   #9
Quote:
Citron kaže: Pogledaj post
uvijek vozim po propisima.
postoje dvoja vrsta pravila...tvoja i ona koje je propisao zakon.

Prvo valja to utvrdtiti.

i btw. koliko si prekoračenje imao?
ako se ne varam, oni niti ne zaustavljaju ako je ispod 20km/h..
hoop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.